TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

rattler

New member
Ja korzystamy ale ogólnie jak jest dobry mecz lub film to ich streaming nie wyrabia mimo konta premium także i 500 mega by nie pomogło.
 

emalia

New member
Witam! mam może głupie pytanie ale czy na modelu 47la690s jest folia na ekranie? bo po bliższym przyjrzeniu się tak wygląda... telewizorek fajny dźwięk pierwsza klasa, nieduży clouding i czerń taka sobie, reszta wymiata :)

również przyłączam się do pytania, gdyż w transmisjach meczy piłki nożnej mam wrażenie że coś takiego jest (przyt red. "folia") - aczkolwiek nie powinno być, może to tylko kwestia kalibracji ? muszę jednak powiedzieć, że to jednak jest troszkę zauważalne i co gorsza denerwujące...

a to nie jest przypadkiem ta powłoka/folia polaryzacyjna do 3d pasywnego robiąca efekt 3d? ;)
 

mkcafe73

New member
a to nie jest przypadkiem ta powłoka/folia polaryzacyjna do 3d pasywnego robiąca efekt 3d? ;)
bardzo ciekawe spostrzeżenie (uwaga) szczerze powiedziawszy, nawet o tym nie pomyślałem... Jest to tylko widoczne podczas szybkiego przemieszczenia kamery, podczas np. meczu - wiadomo jednolite zielone tło i tam takie tam, jeśli obraz jest w miejscu lub w delikatnym ruchu, nie żadnych skaz. Nie jest to deprymujące aczkolwiek jednak jest zauważalne i daje do zrozumienia abyś podniósł cztery litery i wziął przeciągnął wilgotną szmatką TV - lecz to nie to niestety. Poza tym TV jest godny zakupu (cena spada), a jeśli ktoś opowiada (miłośnicy SMART), że aplikacje chodzą bardzo wolno i zarywają obraz czy dźwięk, to proszę niech sprawdzi jakie posiada łącze i czy ma wszystko dobrze skonfigurowane (proszę wypróbować transfer na wi-fi oraz na kablu) i w ten sposób eliminować dalsze niedoskonałości. U mnie poza tym co napisałem wcześniej, odnośnie ledwo zauważalnych pionowych smużek, to wszystko hula znakomicie i bez zastrzeżeń. No i dzięki Emalia za sugestię... Inne pomysły :?:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,powodów może być kilka -banding,bloki podświetlenia?Dotyczy to serii LM ale myślę,że odnosi się to też do tegorocznych modeli LG.Google tłumacz;
Ile locale bloki dayming mieć w moim modelu?
W instrukcji obsługi nie ma takich informacji. Możesz oglądać arkusz z videopanel. Również bloki liczba lokalnie Eclipse do telewizora można znaleźć w następujący sposób:
Zaloguj się do menu serwisowego, znajdź Option7 narzędzia rozdział i spojrzeć na to, co znajduje się w wierszu Rodzaj diod.
- H_6BLK - diody z podświetlenia znajdują się na poziome paski z tyłu matrycy, 6 pionowych bloków lokalnie zaćmienia (42LM640, 660670)
- H_12BLK - podświetlenie LED znajdują się na poziome paski za matrycy 12 - pionowy blok centralny eclipse (47,55 LM640, 660670)
- V_6BLK - podświetlenie LED są pionowe pasy tył matrycy 6 bloków poziome zaćmień centralnych (42LM620)
- V_12BLK - podświetlenie LED są pionowe pasy tył matrycy 12 bloków poziomych central eclipse (47,55 LM620).
 

mkcafe73

New member
Witam,powodów może być kilka -banding,bloki podświetlenia?Dotyczy to serii LM ale myślę,że odnosi się to też do tegorocznych modeli LG.Google tłumacz;
Ile locale bloki dayming mieć w moim modelu?
W instrukcji obsługi nie ma takich informacji. Możesz oglądać arkusz z videopanel. Również bloki liczba lokalnie Eclipse do telewizora można znaleźć w następujący sposób:
Zaloguj się do menu serwisowego, znajdź Option7 narzędzia rozdział i spojrzeć na to, co znajduje się w wierszu Rodzaj diod.
- H_6BLK - diody z podświetlenia znajdują się na poziome paski z tyłu matrycy, 6 pionowych bloków lokalnie zaćmienia (42LM640, 660670)
- H_12BLK - podświetlenie LED znajdują się na poziome paski za matrycy 12 - pionowy blok centralny eclipse (47,55 LM640, 660670)
- V_6BLK - podświetlenie LED są pionowe pasy tył matrycy 6 bloków poziome zaćmień centralnych (42LM620)
- V_12BLK - podświetlenie LED są pionowe pasy tył matrycy 12 bloków poziomych central eclipse (47,55 LM620).
ciemność, widzę ciemność :) oczywiście nic nie rozumiem z tego co przytoczyłeś :)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie martw się dla wielu jest to ciemna "magia?",że w LG są jakieś "bloki",w Samsungu "strefy" itd...
 

mkcafe73

New member
Witam nie martw się dla wielu jest to ciemna "magia?",że w LG są jakieś "bloki",w Samsungu "strefy" itd...
martwić to się raczej nie martwię, poza tym, że to tałatajstwo od czasu do czasu jest widoczne (tylko dziwi mnie to, że "my wife" tego nie zauważa) ale cóż, spalonego też nie rozkmini :)
Ale pytanie brzmi czy to przypadłość wszystkich TV marki LG... może inaczej, czy ktoś kto jest posiadaczem tego modelu TV i czyta ten post, może będzie miał chwilkę czasu i zapisze swoje spostrzeżenia w jednym skromnym zdaniu :)
 
Ostatnia edycja:

asial

New member
Witam
Panowie przymierzam się do zakupu i rozpatruję LG 42LA690S i LG 42LA660S.
Według specyfikacji na stronie LG nie ma różnic poza wyglądem zewnętrznym i ceną. Czy tak naprawdę jest, bo różnica w cenie wynosi ok 350,- zł, czy LG w tym samym roku wypuścił "ten sam telewizor", który wybrać?
Jeżeli nie ma różnicy czy warto przepłacać ?
 

Boylers

Member
Nie wiem czy pomiędzy tymi modelami są jakieś różnice poza obudową, ale kupując jeden z tych TV zwracaj uwagę na numer seryjny. Kiedyś na forum widziałem link do rosyjskiej strony, który wskazywał że te TV są 60hz i wszyscy nie dowierzali. Ale niestety z tego co zdążyłem się dowiedzieć, faktycznie na początku robiono je na takich okrojonych matrycach! Dopiero od lipca zaczęto wkładać matryce 120hz.
Modele z pewnymi 120hz matrycami to:

42LA660S-ZA.BPDZLJG 42LA660S-ZA.BEEZLJG 42LA660S-ZA.BEUZLJG 42LA660S-ZA.BPIZLJG 42LA660S-ZA.BFPZLJG 42LA660V-ZA.BRUZLJU 42LA660V-ZA.BDRZLJU 42LA660V-ZA.BENZLJG
42LA662V-ZC.BDRZLJU 42LA662V-ZC.BRUZLJU
42LA667S-ZB.BEEZLJG 42LA667S-ZB.BEUZLJG 42LA667S-ZB.BPDZLJG 42LA667S-ZB.BPIZLJG 42LA667V-ZB.BDRZLJU 42LA667V-ZB.BRUZLJU 42LA667V-ZB.BENZLJG
42LA669V-ZE.BDRZLJU 42LA669V-ZE.BRUZLJU
42LA690S-ZB.BEUZLJG 42LA690S-ZB.BPIZLJG 42LA690S-ZB.BEEZLJG 42LA690V-ZB.BENZLJG 42LA690V-ZB.BDRZLJU 42LA690V-ZB.BRUZLJU
42LA691S-ZA.BPIZLJG 42LA691S-ZA.BEEZLJG 42LA691S-ZA.BEUZLJG 42LA691V-ZA.BENZLJG 42LA691V-ZA.BDRZLJU 42LA691V-ZA.BRUZLJU
47LA660S-ZA.BEUZLJG 47LA660S-ZA.BFPZLJG 47LA660S-ZA.BEEZLJG 47LA660S-ZA.BPDZLJG 47LA660S-ZA.BPIZLJG 47LA660V-ZA.BENZLJG 47LA660V-ZA.BDRZLJU 47LA660V-ZA.BRUZLJU 47LA660V-ZA.BEKZLJG
47LA662V-ZC.BDRZLJU 47LA662V-ZC.BRUZLJU
47LA667S-ZB.BEEZLJG 47LA667S-ZB.BEUZLJG 47LA667S-ZB.BPIZLJG 47LA667V-ZB.BENZLJG 47LA667V-ZB.BRUZLJU 47LA667V-ZB.BDRZLJU
47LA669V-ZE.BDRZLJU 47LA669V-ZE.BRUZLJU
47LA690S-ZB.BEEZLJG 47LA690S-ZB.BPDZLJG 47LA690S-ZB.BEUZLJG 47LA690S-ZB.BPIZLJG 47LA690V-ZB.BEKZLJG
47LA691S-ZA.BEUZLJG 47LA691S-ZA.BPIZLJG 47LA691S-ZA.BEEZLJG 47LA691V-ZA.BENZLJG
55LA660S-ZA.BEUZLJG 55LA660V-ZA.BEKZLJG 55LA660V-ZA.ARUZLH
55LA690S-ZB.BEEZLJG 55LA690S-ZB.BEUZLJG 55LA690S-ZB.BFPZLJG 55LA690V-ZB.BDRZLJU 55LA690V-ZB.BRUZLJU 55LA690V-ZB.BENZLJG
55LA691S-ZA.BEEZLJG 55LA691V-ZA.BDRZLJU 55LA691V-ZA.BRUZLJU

Podobno pierwsza litera po numerze modelu świadczy o tym czy jest 60hz czy 120hz. Z = 120hz, a Y = 60hz,

ps.
LG nie robi matryc 50 calowych, więc ich TV w takim rozmiarze są na matrycach AMVA od AU Optronics. Dlatego też nie uświadczymy pasywnych Philipsów w rozmiarze 50cali (widocznie nie chcieli robić tv na innych matrycach by nie było różnic wewnątrz jednej serii), zastanawia mnie jednak co za matrycę wciśnięto do Panasonica 50et60 i jak się ma do testowanego 47et60...
 

ZIELCOK

New member
witam a ja mam problem od 4 dni kupilem w niediele 55la690s i wiekszosc filmow scina mi sie z dysku usb na sofcie najnowszym jak i wczesniejszym ,w sklpeie maja jesze starszy i wszytsko chodzi dobrze ktos mial podobny problem czy poprostu walniety tv mi sie trafil??


a moze ma ktos soft 3 cos tam moze bym wgral i zobaczyl czy to wina softu??bo nie moge nigdzie znalesc a w serwisie lg pani powiedzila ze nie ma mozliwosci wgarnia starszego softu:)):)
 
Ostatnia edycja:

mkcafe73

New member
dzięki za linek :) tak, o to chodzi :) tak troszkę sobie poczytałem w necie, no i rzeczywiście to zjawisko jest wszędobylskie - i znowu człowiek jakiegoś newsa zaliczył i jest mądrzejszym. Tak na marginesie to jestem już uspokojony no i rzec można, że zadowolniony z tego TV :) Dzięki RHJG za informację, a wiadomo już nie od dzisiaj, że informacja najcenniejszą jest.
 

seba41

New member
Witam, mam pytanko czy ktoś z zapalonych posiadaczy la690 porównywał go do samasunga f6800 mam wielki dylemat którą maszynę wybrać .. z góry dziękuje za jakąś sensowną podpowiedź...
 

cruzier

New member
Witam!
Mam pytanko odnośnie jednego programu TVN HD. Na tym programie obraz podczas szybkiego ruchu ewidentnie się TNIE... na innych jest super a TVN HD czy to przy ruchu pionowym czy poziomym tnie ... czym może być to spowodowane?
 

zizi

New member
Witam,nie wiem czy piszę w dobrym watku.Jestem nowy na forum.Posiadam LG Smart 55LA691S-ZA_08.Jak skalibrować,led w celu uzyskania optymalnego obrazu?Denerwuje mnie tzw smużenia w mecach piłkarskich i nie tylko.
pozdrawiam
 

dawram

New member
Witam,nie wiem czy piszę w dobrym watku.Jestem nowy na forum.Posiadam LG Smart 55LA691S-ZA_08.Jak skalibrować,led w celu uzyskania optymalnego obrazu?Denerwuje mnie tzw smużenia w mecach piłkarskich i nie tylko.
pozdrawiam

A czytać się nie chce!
HTML:
http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/lg-lcd-tv/lg-la6900-picture-settings.html
:p
lub śmignąć do firmy na profeskę!
 
Ostatnia edycja:

bushido90

New member
Witam , warto aktualizowac czy jeszcze jest nie dopracowany soft i sie tnie ? jakies nowosci ? , Mam pytanie a propo 3d ktory rodzaj 3D powinienem ogladac by efekty wychodzily z tv ,przy kilku filmow w 3d tego nie doswiadczylem a przy jakims krotkim filmiku na Youtube tak .
 

szept

New member
Powiedzcie proszę jak to jest z napisami do filmów? są jakieś konkretny do nich wytyczne? nie wiem czemu część filmów z katalogu idzie z napisami a część nie. Wszystkie txt.
 

slako35

New member
.Txt działają ale w formacie klatkowym , tzn. MicroDVD...klatki muszą być w klamerkach { } a nie w nawiasach kwadratowych[ ]...nazwa pliku z filmem musi być identyczna z plikiem z napisami.

Wysłane z mojego LG-P760
 
Do góry