sharp 40le830 paski na matrycy

Portier

New member
Witam niedawno zauważyłem, że podczas wyświetlania obrazu w odcieniach szarości, zieleni pojawiły się pionowe paski, jest to uciążliwe podczas oglądania piłki nożnej lub oglądania niektórych filmów.
Dodam jeszcze obraz jest tak wyświetlany niezależnie od źródła sygnału (PC, HDMI(sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje na różnych źródłach sygnału), BD, USB.

Czy to jest normalne czy jestem "przewrażliwiony"

proszę o pomoc ponieważ na infolinię sharp nie można się dodzwonić, więc wysłałem do nich maila odpisali abym skontaktował się z najbliższym serwisem.

dlatego proszę o pomoc.

za chwilę dołączę zdjęcia.
 

Portier

New member
proszę moderatora o złączenie postów;-)

oto i one nie mogłemich dodać bo nie miałem 5 potów.

nw3h.jpg


j4w2.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest normalne. Nazywa się Banding i występuję nawet w najdroższych dzisiejszych telewizorach (30.000 zł )
 

Portier

New member
czyli mam się tym nie przejmować, nawet jak coraz bardziej widoczne?

może zmienić ustawienia ustawienia by były mniej dostrzegalne

lub oddać TV do serwisu?
 

Artur 26

New member
czyli mam się tym nie przejmować, nawet jak coraz bardziej widoczne?

może zmienić ustawienia ustawienia by były mniej dostrzegalne

lub oddać TV do serwisu?

Nie spotkałem jeszcze 830 bez tych dodatków banding + delikatny clouding po rozgrzaniu. Serwis i ustawienia nic nie pomogą - szary kolor lub szybszy ruch kamery i pasy są. Możesz przyzwyczaić się do tego lub napisać do Sharpa (opis + dobre zdjecia), jeśli uznają że to odbiega od normy to wizyta w serwisie (celem potwierdzenia) następnie wymiana modelu. Kiedyś miałem 812 który miał delikane paseczki przy krawędziach zaakceptowli mi wymianę i sobie poleprzyłem kupując 830 z paskami pionowymi na całym ekranie.
 
Do góry