TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

admg

New member
Również jestem zainteresowany modelem 691s. Czy ktoś wie jaki jest input lag? Nadaje sie ten tv do grania? Jak wyglądają filmy/seriale niskiej jakości na takim tv?
 

jose77

New member
Witam

Jak zmienić na kraj europy zachodniej (ew. UK lub USA) w "Ustawieniach kraju usług"? Mam teraz tylko kraje europy wschodniej.

Jak zmienicie na Rosję (trzeba się ponownie rejestrować na inne konto mailowe) to pokazuje się więcej gier w Game World (3D, płatne, multi) ... kilka z pudełka Frisbee Forever, Rope Rescue, Downhill Bowling 2 ...
 

bipbop

New member
Witam

Jak zmienić na kraj europy zachodniej (ew. UK lub USA) w "Ustawieniach kraju usług"? Mam teraz tylko kraje europy wschodniej.

Jak zmienicie na Rosję (trzeba się ponownie rejestrować na inne konto mailowe) to pokazuje się więcej gier w Game World (3D, płatne, multi) ... kilka z pudełka Frisbee Forever, Rope Rescue, Downhill Bowling 2 ...

hehe - mam ten sam problem i chyba bez podmiany softu sie nie obejdzie (a tego nam nie udostepnia fachmeni z LG, a wiem ze maja). Myslalem o zmianie kodami serwisowymi ale nie mam pilota serwisowego, inne metody spalily na panewce.
Jak ci sie uda to pisz bo tez bym sie na to połakomił ;)
 

kkonxy

New member
Mam problem z połączeniem bezprzewodowym laptopa do TV LG47 LA690S (WIDI) z tego co udało mi się poczytać to laptop spełnia wymagania jeżeli chodzi o konfiguracje sprzętową, konfiguracja poniżej :

LENOVO i7-3630QM, GTX 660M + Intel HD Graphic 4000, 16Gb ram, Intel® Centrino® Wireless-N 2200
zainstalowane Intel WiDi.

Pierwsze pytanie, czy potrzebuję coś poza TV i laptopem ? W internecie wyczytałem, że potrzebny jest adapter, ale z tego co się zorientowałem to w tym przypadku jest on wbudowany w TV.

Drugie pytanie, jak w końcu zobaczyć obraz na ekranie TV ?

To co udało mi się w tej chwili uzyskać to :
po uruchomieniu aplikacji na laptopie czasami odnajduje adapter (TV), po kliknięciu połącz na TV pojawia się kod, po przepisaniu kodu następuje połączenie, ale na TV jest tylko czarny ekran. Po kliknięciu test dźwięku w głośnikach TV słychać przerywany dźwięk. Odległość laptopa od TV to 2-3m. Ktoś miał podobny problem ?
 

Kamol_

New member
47la660s

Po kilku dniach wielkiej szczęśliwości z 47LA660S przyszło rozczarowanie. W piątek LG rozesłało nową aktualizację - nowa wersja oprogramowania 04.20.29. Oczywiście obowiązkowa - tzn bez jej akceptacji ograniczono funkcje SMART TV. Klikając w OK pozbawiłem się weekendu. Nie rozumiem tego jak można aktualizować oprogramowanie w piątek - 80% klientów więcej korzysta z TV w weekendy Jednocześnie w tym czasie nie działa żadne wsparcie telefoniczne. Nowy soft nie pozwala na korzystanie z HBO GO - przy włączeniu czegokolwiek oprócz darmowych trailerów pojawia się błąd - Fail in receiving correct license from server Inicjowanie aplikacji premium, przywracanie ustawień fabrycznych, odinstalowanie nic nie pomaga. Po prostu spaprali mi weekend i nie wiadomo ile przyjdzie czekać na poprawki. Oczywiście na zgłoszenie problemu od HBO Go dostałem maila że mam sobie poczekać do 7 stycznia bo się wszyscy urlopują, a LG przyjęło problem i kazało czekać na kolejną aktualizację . Paranoja.

Jak zawsze obie firmy czerpiące korzyści z usługi na końcu mają Cię w poważaniu. HBO GO pobiera miesięczne opłaty za korzystanie z tej usługi, a LG reklamuje się że są jedyni na których platformie można korzystać z filmów z tego serwisu w pełnej ich rozdzielczości. VOD w POLSCE RZĄDZI

Ciekaw jestem co by się stało w USA gdyby netflix przestał działać
 

Jemioła

New member
Przełączanie Antena/TV Sat + CKM

Witam,
Pytanie 1
ktoś ma jakiś szybki 'chwyt' na przełączanie między DTV a TV Sat przy pomocy pilota magic ?
Czy tez zawsze trzeba o robić poprzez :

'Lista wejść' --> 'Tryb programu'
lub
'Lista programów' --> 'Tryb programu'

Pytanie 2
Czy można jakość usuną ikonę 'CKM' z aplikacji smart (wolałbym żeby moich młodych to w oczy nie 'paliło...')


Piotr
 

fake0123

New member
Witam.
Od 2 tygodni jestem posiadaczem LG L690S 47 cali.
Miałem już okazje zmieniać, regulować ustawienia, ale dwie rzeczy nie daje mi spokoju. Telewizor ma funkcje 24p realne kino. Kiedy telewizor odbiera sygnał z anteny czy dekodera, opcja jest włączona i mogę ją włączać i wyłączać. Kiedy podłącze dysk twardy z filmem w mkv 720 albo 1080 23.9xx klatek na sek. opcja realnego kina jest szara. Nie można nic zmieniać. O co chodzi?
Oraz jak ustawić true motion? Czy powinno być na 0 przy filmie kinowym, czy to też ma związek z 24p?
Pierwsze LCD więc nie do końca jeszcze rozumiem wszystko.
 
Ostatnia edycja:

Jemioła

New member
Witam,

Pytanie 2
Czy można jakość usuną ikonę 'CKM' z aplikacji smart (wolałbym żeby moich młodych to w oczy nie 'paliło...')


Piotr

mam jeszcze pytanie :

3. Nagrywanie filmów z DTV lub Sat jest możliwe tylko na czystym dysku HDD ?
(nie da się na Pendrive lub na HDD na którym mam inne pliki ????)

4. Bez kamerki LG nie ma możliwości włączenia Skype ?? Porażka , myślałem że po głośnikach TV samą fonię się da ....


Piotr
 

blancik71

New member
Witam zakupiłem LG 42LA660S z tyłu na naklejce jest napisane, że ma 50/60 Hz
według specyfikacji producenta ma Motion Clarity Index 400 Hz więc rzeczywistych Hz powinien mieć 100??Zapytałem serwisanta z LG odpowiedział mi,że te tv są tylko na takich matrycach robione i gdybym miał 100 i tak bym nie zauważył różnicy ale w takim razie po co robią ludziom wodę z mózgu szkoda,że za taką kasę jak na nasze Polskie warunki musimy się spierać z takimi i tego typu podobnymi rzeczami a nie cieszyć się dobrym sprzętem.
Mam pytanie do posiadaczy LA690,691 na jakiej wy macie matrycy skoro podobno w środku niczym te tv się nie różnią.
 

ManiuS_tM

New member
Hej.
Mam dokładnie taką samą konfigurację laptopa. Tylko ze TV mam LA660s . Również mam problem z podłączeniem WiDi.
Przeważnie nie działa mi ta opcja. Na lapku wyszukuje niby TV ale jak przepisuje kod to nie może sie połączyć. Dwa razy tylko udało mi sie polaczyc. Włączyłem Intel's widi na TV , nastepnie wyłączylem telewizor i włączyłem. Aplikacje na lapku odpalilem i zaczelo działać tylko nie wiem czemu nie działa mi wtedy internet. :| Lecz tylko dwa razy mi sie udało, teraz jak wykonuje tą samą czynność to nie idzie tego połączyć.


Mam problem z połączeniem bezprzewodowym laptopa do TV LG47 LA690S (WIDI) z tego co udało mi się poczytać to laptop spełnia wymagania jeżeli chodzi o konfiguracje sprzętową, konfiguracja poniżej :

LENOVO i7-3630QM, GTX 660M + Intel HD Graphic 4000, 16Gb ram, IntelŸ CentrinoŸ Wireless-N 2200
zainstalowane Intel WiDi.

Pierwsze pytanie, czy potrzebuję coś poza TV i laptopem ? W internecie wyczytałem, że potrzebny jest adapter, ale z tego co się zorientowałem to w tym przypadku jest on wbudowany w TV.

Drugie pytanie, jak w końcu zobaczyć obraz na ekranie TV ?

To co udało mi się w tej chwili uzyskać to :
po uruchomieniu aplikacji na laptopie czasami odnajduje adapter (TV), po kliknięciu połącz na TV pojawia się kod, po przepisaniu kodu następuje połączenie, ale na TV jest tylko czarny ekran. Po kliknięciu test dźwięku w głośnikach TV słychać przerywany dźwięk. Odległość laptopa od TV to 2-3m. Ktoś miał podobny problem ?
 

Jemioła

New member
Witam ,
proszę ponownie o pomoc (poprzednie posty) :

A.
Czy ktoś ma jakiś szybki 'chwyt' na przełączanie między DTV a TV Sat przy pomocy pilota magic ?
Czy tez zawsze trzeba o robić poprzez :
'Lista wejść' --> 'Tryb programu' lub 'Lista programów' --> 'Tryb programu'

B.
Czy można jakość usuną ikonę 'CKM' z aplikacji smart (wolałbym żeby moich młodych to w oczy nie 'paliło...')

C.
Czy nagrywanie filmów z DTV lub Sat jest możliwe tylko na czystym dysku HDD ?
(nie da się na Pendrive lub na HDD na którym mam inne pliki ????)

D.
Czy jest możłiwość korzystania ze Skype bez kamerki (sama fonia po głośnikach TV)

E.
Rozumiem że NFC nie pójdzie na Windows Phone ?

F.
Jak najlepiej połączyć laptopa (Fujitsu z procesorem I5 oraz grafiką zintegrowaną) doi tego TV ? Przez WiDi czy Miracast ???


Piotr
 

edi730

New member
Kolego co ty wypisujesz? Zdarza mi się pisać głupoty, ale Ty już przesadziłeś :) Wytłumacz mi proszę o co kaman ?
Co ma częstotliwość odświeżania matrycy do częstotliwości pasma wifi ?
Co ma częstotliwość sieci zasilającej TV do częstotliwości odświeżania matrycy?
Po twojej wypowiedzi mój stopień wiedzy na ten temat legł w gruzach...
Wyklep frazy w gogle i poczytaj zanim napiszesz... No chyba że już masz bana na google ;)
 

blancik71

New member
Kolego co ty wypisujesz? Zdarza mi się pisać głupoty, ale Ty już przesadziłeś :) Wytłumacz mi proszę o co kaman ?
Co ma częstotliwość odświeżania matrycy do częstotliwości pasma wifi ?
Co ma częstotliwość sieci zasilającej TV do częstotliwości odświeżania matrycy?
Po twojej wypowiedzi mój stopień wiedzy na ten temat legł w gruzach...
Wyklep frazy w gogle i poczytaj zanim napiszesz... No chyba że już masz bana na google ;)

Jeśli chodzi o wypowiedź jose77 to też nie wiem ocb a jeśli chodzi o moją to nie chodzi mi, że częstotliwość zasilania ma wpływ na odświeżanie matrycy tylko,że maksymalne odświeżanie u mnie wynosi 60Hz.
 
Do góry