TV LED do Salonu do 8000zł

sieka1975

New member
Witam.Poszukuje tv do salonu. Cena 7000-8000zł. Interesuje mnie 55cali led to cyfrowego Polsatu i gier na ps3 (może ps4).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 9
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Generalnie na środku, ale są też 2 miejsca usytuowane trochę z boku.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Jak jest to pada na matryce, posiadam jednak żaluzję i jeżeli jestem zmuszony to ich używam.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Przede wszystkim zależy mi na tym aby telewizor był cienki, najlepiej gdyby nie posiadał obramowania. Nie musi byc 3d ale obraz ma powalac!
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy, hdmi
10 .Jakie urządzenia? Posiadam telewizje satelitarna(Polsat) oraz Playstation 3.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Obecny telewizor chodzi po 6-8 godzin.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Jest mi to obojętne.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy akcji, sf, a dzieci oczywiście bajki.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Niekoniecznie, jednak jeżeli będzie taka opcja to mógłbym spróbować.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 0-15%
16. Preferencje co do marki? Nie posiadam
17. Preferencje co do wielkości? Jestem za 55 calowym telewizorem lub wiekszym.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Miliony aplikacji ktore sa niepotrzebne
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50, a wahania zależą od pór roku.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7000-8000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi posiadac lecz raczej aktywne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że Philips zagra naprawdę znakomicie.
Możesz zawsze poprosić o prezentacje modeli w domu :
Panasonic 55AS800
Philips 55PFS8109
Sharp 60 UQ10
Samsung 55HU8000
 

sieka1975

New member
W mojej okolicy nie ma takiej możliwości... Firmy tego nie robią a wasza jest około 400km od mojej miejscowości wiec pewnie kosztowało by mnie to sporo pieniędzy...
 

agricola

New member
Moim zdaniem nie masz co rezygnować z tego modelu 8109, bo jest bardzo dobry i według mojej osobistej opinii nie został nagrodzony EISĄ tylko dlatego, że został wypuszczony na rynek stosunkowo późno. Co do głośników ambiwoox to zestaw nieźle radzący sobie z dźwiękiem, szczególnie, że w serii 8 stosowany jest jeszcze dodatkowy głośnik. Soundbar zawsze zagra lepiej, ale najpierw przekonaj się jak ten telewizor gra w Twoim domu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam obydwa wystawione i dziś kilka godzin obydwa porównywałem.
Byli przypadkowi klienci i byli mega zaskoczeni i E5 i HTL9100
Można nim nagłośnić potężny salon.
A opinie, opinie są same rewelacyjne - zresztą to znajdziesz w necie.
A radość naprawdę ogromna.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę.
 

sieka1975

New member
W innym temacie czytałem żeby się zainteresować Sony KDL-55W829B. Cena zajebista! Ale jak ma sie to do tego co oferuje ten tv? Opinie podzielone... I clouding. Widzialem opinie i zdjecia kilku urzytkownikow i wyglada to naprawde nieciekawie...
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Opinie są dosyć jednoznaczne: to lider w swej klasie. Każdy z TV ma clouding i banding, ale 95% opinii jest takich, że w tym modelu udało się to ograniczyć do absolutnego minimum, jak na standardy edge lit LED LCD.
 

Salwus

New member
Mam ten sam dylemat odnośnie tv. Strqsznie nakręciłem się na tego philipsa 55pfs8109 głównie dzięki ambilight. ślędzę ten wątek i cały czas mętlik, a dodatkowo dochodzi dylemat odnośnie kina domowego/soundbara...
 

Salwus

New member
To jeszcze 2 pytania: Philips 65PFS7559 czy Philips 55PFS8109?
Jeśli chodzi o kino domowe to co powiesz o Harman/Kardon BDS480, Philips
HTB9150/12 lub Philips SoundHub HTB9245D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja dopiero wczoraj miałem u siebie 65PFS75509.
Wszystkie sprzedały się od ręki. Taki obraz robi wrażenie.
I byłbym osobiście za wielkością ekranu.
 
Do góry