TV LED do Salonu do 8000zł

sieka1975

New member
Witam.Poszukuje tv do salonu. Cena 7000-8000zł. Interesuje mnie 55cali led to cyfrowego Polsatu i gier na ps3 (może ps4).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 9
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Generalnie na środku, ale są też 2 miejsca usytuowane trochę z boku.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Jak jest to pada na matryce, posiadam jednak żaluzję i jeżeli jestem zmuszony to ich używam.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Przede wszystkim zależy mi na tym aby telewizor był cienki, najlepiej gdyby nie posiadał obramowania. Nie musi byc 3d ale obraz ma powalac!
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy, hdmi
10 .Jakie urządzenia? Posiadam telewizje satelitarna(Polsat) oraz Playstation 3.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Obecny telewizor chodzi po 6-8 godzin.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Jest mi to obojętne.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy akcji, sf, a dzieci oczywiście bajki.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Niekoniecznie, jednak jeżeli będzie taka opcja to mógłbym spróbować.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 0-15%
16. Preferencje co do marki? Nie posiadam
17. Preferencje co do wielkości? Jestem za 55 calowym telewizorem lub wiekszym.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Miliony aplikacji ktore sa niepotrzebne
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50, a wahania zależą od pór roku.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7000-8000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi posiadac lecz raczej aktywne
 

sieka1975

New member
Na poczatku napalilem sie na philipsa z ambilight.... ale teraz sam juz nie wiem... Opinie sa rozne. Chce tv ktory wytrzyma mi jakis czas.
 

B.D.

New member
Przez parę lat miałem philipsa z potrójnym ambilightem. Teraz mam panasonica i powiem Ci że bardzo mi brakuje ambilighta. Gdybym mógł cofnąć czas na pewno szukałbym jakiego philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 8109 m poczwórny ambilight , mega dziwnie skonstruowany - ale działa znakomicie. Właśnie go testuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pięknie wygląda Ramka jest super , świetnie wysuwana kamera skype, biały pilot, Android gra rewelacyjnie - faktycznie można się zakochać w tym działaniu.
Ambilight bardzo dziwny ale działa znakomicie.
Wczytywanie aplikacji i buforowanie z dowolnych źródeł super.
Trochę dźwięk tym razem - mimo Ambivoxu- nie wyrabia jak dasz na maxa.
Skalowanie programów SD bardzo dobre.
Grać w gry można również za pomocą pilota i klawiatury na pilocie, przypisując odpowiednie przyciski.

Fajnie skonstruowanie niektóre aplikacje.
Ale filmy i muzyka jest momentami - dość kosztowna.

Przy filmach HD - chodzi jak w bajce !!!
 

Alkor

New member
Bez reklam
Chcesz zaoszczędzić 4000 zł - kup Samsunga 55H6400, z całą pewnością nie gorszego od "przebajerzonego" Philipsa i bijącego na głowę przeciętnego Sharpa 60LE857 i 60UQ10 za spore pieniądze. Albo jeszcze lepiej większego 65H6400 właśnie za około 8000 zł - z dystansu >3 m będzie w sam raz do dobrej jakości produkcji HD 1080i/p.
Za 6000 zł możesz rozważyć Samsunga 55H7000 z matrycą 200/240 Hz, jeszcze lepiej odtwarzającego ruch od H6400. Czy jednak warto dopłacać aż tyle do "małego" 55-calowca?

Zachwytów nad Ambilight po prostu nie pojmuję - na samą myśl o czymś takim mnie odrzuca. Nie mówiąc o tym, że trzeba mieć do dyspozycji jasną ścianę z tyłu. Ten gadżet powstał wyłącznie z myślą zamaskowania fatalnej czerni paneli LCD, głównie typu IPS (szarość widzę, szarość ;)) i rozrósł się do niepojętych rozmiarów. Moim zdaniem ten "wynalazek" przeszkadza w oglądaniu, skupieniu uwagi na treści filmu - można powiedzieć, że wręcz zniekształca odbiór filmów. Ciekawe czemu nie ma tego w kinach - to przecież takie fajne!!! Pójdźmy dalej - zaprośmy cyrkowców i odpalmy sztuczne ognie w odpowiednich momentach filmów - zabawa będzie jeszcze lepsza.

Kto chce sobie powiększyć - nie tylko "optycznie" - obraz na pół ściany, może nabyć za połowę ceny Philipsa 55PFS8109 niezły rzutnik 1080p i oglądać normalnie na ekranie 100, 120 czy 130 cali - wszak Ambilight ma sens i tak wyłącznie w zaciemnionych pokojach.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz złe wiadomości, wcale nie trzeba mieć jasnej ściany, można mieć 30 różnych kolorów ściany.

Video News Release on the Philips TV Ambilight technology - YouTube
Każdy wybiera sobie sam .
002_P1430856.JPG

Te wyniki mówią same za siebie.
 

Alkor

New member
Bez reklam
A miej sobie ścianę fioletową w żółte kwiatki - nic mi do tego. A przecież wielu użytkowników ma za telewizorem meble, półki, książki, obrazy, zasłony itp. To absolutnie niczego nie zmienia w ocenie "wynalazku" - mogę tylko ubolewać, jak wielu ma zwolenników.
Oczywiście to wyłącznie moje zdanie, niczego nie chcę nikomu narzucać - po to mamy demokrację ;). Chciałem raczej napisać, że dla niektórych liczy się wierność przekazu, jakość, a nie zupełnie niepotrzebne, dziwne i wątpliwe "efekty" dodatkowe.

Pozdrawiam.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Kiki
Firma TATA motors też w Indiach ma bardzo podobne wyniki
Badania konsumenckie zlecone przez producenta to przecież na kilometr śmierdzi tym bardziej że jest to Philips
Niestety ale nie da sie nie zgodzic z Alkorem
Philips skończył sie na Matchlinach i wszyscy o tym wiemy.teraz to taka reanimacja trupa
 
Do góry