TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

Yankee

New member
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jak wchodzę do menu i sprawdzam jakość i siłę sygnału DVB-S to jakość pokazuje mi "100" a siłę "0"?
Skoro siła sygnału jest 0 to jak może być jakość na 100% ?:)

Co ma przedstawiać ta miała siły sygnału na poziomie zera ?
 

Yankee

New member
tdx:

super, wszystko rozumie, tylko jak mogę mieć ZERO siły (0%) a jakość na 100% ?
Poziom błędów też.
Odwrotnie rozumiem ale nie tak ja mam bo to bez sensu jest.

p.s.

coś wyczaiłem przez przypadek.

TV mam podłączony do satki poprzez Fergusona 8900HD przez złącze "loop out".
Kiedy ferguson jest wyłączony całkowicie (nie na stand by) to TV pokazuje że siła sygnału jest zerowa.
Kiedy włączę fergusona w "stand by" to siła sygnału w TV się pojawia. Dla jasności w obu sytuacjach mogę oglądać satkę na TV. Dopiero po włączeniu fergusona sygnał do TV jest odcinany - co jest zrozumiałe.
Co zatem się dzieje jak jest wyłączony ferguson całkowicie? Sygnał z satki przepuszcza a jednak telewizor czegoś nie widzi mimo że wszystko działa jak należy ?
 
Ostatnia edycja:

julianoz

New member
Witam wszystkich po długiej przerwie. Czas ten oczywiście spożytkowałem na delektowanie się obrazem i możliwościami D7000 46" ;-)
Mam pytanko, czy można coś zrobić i ewentualnie jak, by ten TV, współpracujący z BD HT-D5550 czytał z podłączonego przez USB dysku HDD pliki muzyczne typu "flac"?
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :)
Pozdrawiam serdecznie
 

mlx

New member
Witam wszystkich po długiej przerwie. Czas ten oczywiście spożytkowałem na delektowanie się obrazem i możliwościami D7000 46" ;-)
Mam pytanko, czy można coś zrobić i ewentualnie jak, by ten TV, współpracujący z BD HT-D5550 czytał z podłączonego przez USB dysku HDD pliki muzyczne typu "flac"?
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :)
Pozdrawiam serdecznie
nie będzie czytał flac bo to niewspierany standard przez producentów a w zasadzie nawet niemile widziany ze względu na kopię cd 1:1
ape i ten bezstratny format applowski też nie pójdzie
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
Dla wszystkich wkurzonych na firmę Samsung za to, że nie zapewniła w telewizorze wsparcia dla normalnej klawiatury komputerowej, mam rozwiązanie!
Jest to oparty na Androidzie mini-PC, np. któryś z tych:
Minix neo -airmouse - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Ich ceny rozpoczynają sie od 190 zł, maja wbudowany odbiornik Wi-Fi umożliwiający podłączenie do internetu, co najmniej jedno złącze USB, drugie złącze USB-OTG służące jako port zasilania, wyjście HDMI do podpięcia telewizora, gniazdo na kartę pamięci micro-SDHC oraz miniaturowego pilota zdalnego sterowania.
Oczywiście, droższe wersje mają tego wyposażenia więcej.
Podłączając do złącza klawiaturę komputerową uzyskujemy możliwość używania naszego telewizora w charakterze wielkiego monitora komputerowego i wygodnego korzystania z internetu (youtube, Google-maps, różne aplikacje z androidowego sklepu Google-Play itd.) oraz zainstalowanych w systemie gier.
Ja podłączyłem do niego bezprzewodową klawiaturę Logitech K-400, posiadającą wbudowany touch-pad. Można też podłączyć bezprzewodowy zestaw klawiatura+mysz lub samą mysz bezprzewodową, bez klawiatury.
Po zastosowaniu tego rozszerzenia, mój Samsung D7000 zdecydowanie odmłodniał i uzyskał nowe, niespodziewane możliwości, a wnuk nie może się doczekać, kiedy znowu będzie mógł do mnie przyjść i pograć sobie na TV w Angry Birds :)
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
Wszystko fajnie tylko w domu "kolejny" gadżert (grat):-x
Też mi "grat"!
Wielkość batonika Prince Polo (9,5x3,8x1,2 cm) schowany za telewizorem i zasilany ze złącza USB telewizora. Drugi kabel to HDMI do wejścia telewizora.
Jeśli masz mocny sygnał Wi-Fi, to nie potrzebujesz żadnych adapterów ani zasilacza. Do złącza USB wtykasz odbiornik bezprzewodowej klawiatury/myszy i już możesz działać.
Wreszcie nie ma problemów z wpisywaniem adresów URL ani stringów do wyszukiwarki.
Wyobrażenie o możliwościach urządzonka daje ten filmik ze strony producenta: MINIX NEO G4 - MINIX
 

Chris_M

New member
Chris_M,
a ty którego Minixa używasz?
Tego najtańszego, Minix Neo G4.
Dołożyłem do niego kartę micro-SDHC 32 GB, aktywnego huba USB, adapter Ethernet->USB oraz klawiaturę bezprzewodową i mysz.
Adapter Ethernet->USB musialem dołożyć bo router Wi-Fi mam na drugim końcu mieszkania i gdy oglądałem filmy w rozdzielczości HD, to mi niemiłosiernie je rwało. Po Ethrnecie filmy mi chodzą OK.
Klawiatura jakkolwiek wygodna, to jednak nie jest konieczna, ponieważ w razie potrzeby na ekranie wyświetla się wygodna klawiatura Androida.
Dotykowy panel klawiatury K-400 jest raczej umiarkowanie wygodny w obsłudze, bez porównania wygodniejsza jest obsługa myszką, którą podłączyłem niezależnie od klawiatury.
Minixa powiesiłem na kablach za telewizorem, tak że od frontu widać tylko dodatkowego huba USB.
 

bodzio1m

New member
Co trzeba zrobić żeby oglądać pokaz slajdów z podkładem muzycznym w UE40D7000 z komputera bo z pendr. idzie a z kompa nie?
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
Witam wszystkich! Mam tv 40D7000 i niedługo kończy mi się gwarancja. Na matrycy mam piksela i serwis może wymienić mi ją na nową. Równomierność podświetlenia taka sobie, aczkolwiek do przełknięcia. Jaką mam szansę na dostanie lepszej, a najlepiej Made In Korea? Mój telewizor był składany na Słowacji, a matryca jest Samsunga (40A2UF7e), nie wiem przez kogo produkowana. Z tego co się dowiedziałem, to matryce nie mają teraz takich symboli tylko jakieś kody, po których nic nie można się zorientować. Może wiecie coś więcej na ten temat, może macie linki do koreańskich produktów? I ostatnie pytanie, jeżeli mi wymienią, to na ile dostanę na nią gwarancji poza kończącą się gwarancją? Nie chciałbym ryzykować, na wypadek gdyby mi się posypała i z taką bym już pozostał bez gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

mlx

New member
jest taka zasada odkąd koncerny cyklicznie wypuszczają sprzęt - pierwsze serie są wykonane na najlepszych komponentach żeby uzyskać dobre opinie wśród specjalistów - potem jest faza kiedy sprzedaje się więcej sprzętu niż wystarcza dobrych komponentów więc kupują na uzupełnienie podlejsze - i tak się dzieje że pod koniec życia produktu zostają tylko te najtańsze bo fabryki robią już na potrzeby nowych modeli


nie liczyłbym na dobrą jakościowo matrycę - chyba że masz znajomego serwisanta który coś załatwi lub załatwisz to inaczej

jak kiedyś wymienili mi ekran w HTC HD2 pod koniec gwarancji to był taki że sprzedałem smartfona po tygodniu, bo nie mogłem ścierpieć jakości kolorów
 

nemko

New member
Mi serwisant powiedział, że matryca nie powinna być gorsza, a wytłumaczył to tym, że z czasem producenci poprawiają technologię wykonania. Trochę racji w tym jest, ale chyba jeszcze więcej w tym co Ty napisałeś. A ile czasu gwarancji dostałbym na nową matrycę?
 
Ostatnia edycja:

jeak

New member
Mam tv 40D7000 i niedługo kończy mi się gwarancja. Na matrycy mam piksela i serwis może wymienić mi ją na nową.

Witam,
aż trudno uwierzyć, że to możliwe > 1 zły piksel i wymiana matrycy ?

edycja: w takiej sytuacji ja bym się nie zdecydował na wymianę. Nie wierzę w fachowość serwisu. Montaż fabryczny będzie zawsze lepszy od takiego w serwisie > z pewnością przy okazji coś popsują.
 
Ostatnia edycja:
Do góry