TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

bodzio1m

New member
A czy ta Hbbtv taka potrzebna? Pewnie dla tych co używają tv naziemnej tak. Ale jak ktoś korzysta z dekodera np "N" to mu nie zależy czy tv top obsługuje czy nie.
Natomiast aspekt myszki i klawiatury mnie jak najbardziej wku...wia

Masz racje, Hbbtv mi nie potrzebne bo i tak leci wszystko z N-ki ale chodzi o sam fakt że dużo droższy D7000 od jakiegoś E serii 5 za niecałe 2000 ma to zablokowane! a obsługą klawiatury i myszki to już przegieli!
 

weksla

New member
Bez reklam
Tym bardziej , że już uruchomiono dla serii "E" produkcję takiego wsparcia Samsung Evolution Kit: dostp do Smart TV dla starszych telewizorw !!!

HEhehe a widzicie. Ciekawe dlaczego seria D tego nie dostanie no i ciekawe czy to tylko inny interfejs czy faktycznie zajdą jakies zmiany w użyteczności smart huba.
Ja nie wiem ale czy nasze tz z serii D są tak bardzo gorsze od serii E czy tylko różnią się szatą graficzną?
Nie zauważyłem aby inna aplikacje były dostępne do serii E. jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
 

The Mario

New member
Witam.

Mam pytanie. Jak sensownie połączyć D7000, DVD i sprzęt audio (klasyczny wzmacniacz HIFI bez HDMI, optycznego itp.)? Bardzo rzadko oglądam TV, raczej jestem typem słuchacza audio i nie mam aplitunera....ale raz na miesiąc mam ochotę na jakiś koncert z DVD z lepszym dźwiękiem... i tu pojawia się problem.
Może coś przeoczyłem, ale D7000 ma tylko dwa wyjścia którymi można wyprowadzić dźwięk, jack słuchawkowy i gniazdo optyczne.

Przypadek 1. Łączę osobno obraz na TV (SCART lub RCA bo innego nie ma w DVD), a audio na wzmacniacz przez jedyną możliwość czyli RCA. Niby OK, ale obraz spóźnia się o ułamek sekundy w stosunku do dźwięku. Minimalnie, ale np oglądając koncert perkusista nie nadąża za dźwiękiem.:? Dla mnie odpada.

Przypadek 2. Rozwiązanie partyzanckie. Łączę DVD z TV, a dźwięk puszczam kablem jack-RCA do wzmacniacza. Obraz na czas tym razem, ale dźwięk gorszej jakości i w dodatku odcięty sygnał z wbudowanych głośników. Trzeba więc mieszać na tylnej ścianie i wyciągać kabel po zakończeniu oglądania.

Zastanawia mnie, czy jest jeszcze inna możliwość? Na przykład gdybym miał możliwość puszczenia obrazu z DVD do D7000 przez HDMI, a dźwięku z DVD ja pisałem powyżej, czy nadal byłoby opóźnienie obrazu?
Chcę zmienić DVD na blu-ray więc na 100% będzie tam HDMI. Pytanie, czy uda się to sensownie połączyć.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Interesal

Wyjście jest jedno - takie jak opisałeś w punkcie pierwszym - obraz po SCART/Hdmi/czymkolwiek do tv a dźwięk do wzmacniacza. Trzeba tylko zatroszczyć się o to, żeby DVD/BluRay miał w menu opcję regulacji opóźnienia dźwięku (a chyba nie jest to jakąś wydumana funkcja, bo oba moje odtwarzacze BluRay ją maja, jak przed chwilą sprawdziłem)

Wysyłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk 2
 

nemko

New member
Mam pytanko, czy mieliście może kłopot z transferem list kanałów na dysk?
Nie pamiętam jak był kiedyś, ale teraz nie mogę transferować listy na dysk który ma kilkadziesiąt GB.
Pojawia się komunikat o braku dysku. Za to kopiowanie na pendriwa np. 4 Gb odbywa się bez problemu.
Czy mógłby ktoś to sprawdzić?
 

nemko

New member
Mam jeszcze inne pytanie. Czy ktoś próbował podpinać komputera kable VGA? Jaki macie obraz?
Ja mam stary komputer z kartą Ge Force 2 Ti, i obraz jest tragiczny. Z odległości 3 m obraz mydlany bez ostrości, z 2 m dopiero da się w miarę przeglądać strony internetowe. Czy jest to wina kiepskiej karty?
Też tak macie?
 

kuba78

New member
Dzięki, a wiesz może dlaczego tylko na pendriwa?

Można zapisać tylko na pamięć przenośną, taki znacznik cyfrowy posiadają pendrajwy, dyski USB, chodź są przenośne nie mają tego znacznika (mogą być wyjątki).

Komputer uruchom przy podłączonym kablu do telewizora, by komputer mógł go rozpoznać jako monitor. Obraz powinien być ostry, może coś z ustawieniami masz poprzestawiane.
 

nemko

New member
Gdybym miał HDMI to nie byłoby rozmowy. Po kablu VGA mogę uzyskać maksymalną rozdzielczość 1600x1024, obraz też nie jest ostry. I oczy męczą się niemiłosiernie. W ustawieniach nic więcej nie wydolę.
Co do dysków to pewnie jest tak jak napisałeś, ale jak dla mnie jest to dziwne.
 

mlx

New member
Gdybym miał HDMI to nie byłoby rozmowy. Po kablu VGA mogę uzyskać maksymalną rozdzielczość 1600x1024, obraz też nie jest ostry. I oczy męczą się niemiłosiernie. W ustawieniach nic więcej nie wydolę.
Co do dysków to pewnie jest tak jak napisałeś, ale jak dla mnie jest to dziwne.
ale w wyborze źródeł przyporządkowałeś sobie gniazdo z pc jako urządzenie PC tak? bo tam jest korekcja jakości - i obraz powinien być wysłany ze źródła w 1080p inaczej nigdy nie będzie dobrze

o ile pamiętam kilka lat temu mając lapka 1280x720 wysyłałem obraz i filmy na stary tv samsunga z przyzwoitą jakością
 

nemko

New member
ale w wyborze źródeł przyporządkowałeś sobie gniazdo z pc jako urządzenie PC tak? bo tam jest korekcja jakości - i obraz powinien być wysłany ze źródła w 1080p inaczej nigdy nie będzie dobrze

o ile pamiętam kilka lat temu mając lapka 1280x720 wysyłałem obraz i filmy na stary tv samsunga z przyzwoitą jakością
Nie bardzo zrozumiałem co napisałeś. Czy mógłbyś troszkę dokładniej wytłumaczyć co miałbym zrobić?

Mam komputer podłączony kablem VGA pod wejście PC w telewizorze z rozdzielczością 1024x768 na 75Hz.
Mając uruchomiony komputer mogę w menu telewizora pobawić się ustawieniami wejścia PC.
Czy można zrobić coś więcej?
 

mlx

New member
jakość obrazu z pc na tv zależy od karty graficznej komputera(musi wspierać fullhd) i cel do osiągnięcia to 1080 inaczej obraz nie będzie ostry

i da się odpalić 1080i (może i 1080p też ale już nie mam jak sprawdzić) na kablu dsub - bo tak robiłem na lapku dwucorowym z radeonem x1300 - to kwestia ustawień - a ponieważ nasz model tv ma świetną elektronikę to i tak nie zauważysz czy jest 1080i czy 1080p

żeby to osiągnąć trzeba pogrzebać w ustawieniach windy lub/i driverów grafiki
 
Ostatnia edycja:

color1

New member
Pytanie w sprawie EPG/Guide

Program telewizyjny i wszelkie info o kanałach wyświetlają się dopiero kiedy przelecę po wszystkich kanałach (tzn. prawie wszystkich), czy też tak macie ?
Tzn. po włączeniu TV np. na kanale TVP wchodząc w CH LIST lub GUIDE nie mam informacji o bieżącym i przyszłym programie np. TVN-u
 

nemko

New member
Odnośnie jakości obrazu po kablu VGA za wiele nie zdziałam, mam zbyt stary komputer któręmu do jakości HD daleka droga.

Co do wyświetlanie pełnego EPG, też tak mam po włączeniu telewizora.
Gdyby wszystkie programy były nadawane z jednego MUXu miałbyś EPG dla wszystkich programów.
Nie wiem czy to wina niedorobionego oprogramowania naszego telewizora, czy może jest to na tę chwilę problem nie do rozwiązania.
 

leonid113

Member
Koledzy, czy ktoś miał taki problem, że każdorazowo po uruchomieniu telewizora i uruchomieniu HUB SMARTA telewizor nie łączy się z internetem i muszę od nowa wpisywać klucz aby się połączyć.Po przejściu całego cyklu wszystko działa OK do ponownego wyłączenia TV.Mam sieć bezprzewodową do której ostatnio podłączyłem w celu sterowania telewizorem komórkę samsunga i działało OK oraz Tablet samsunga P3100 też działało ale już TV już jakby nie trzymał pamięci ustawień stąd to każdorazowe konfigurowanie ustawień.
Proszę o podpowiedzi co to może być?.
 

color1

New member
Koledzy, czy ktoś miał taki problem, że każdorazowo po uruchomieniu telewizora i uruchomieniu HUB SMARTA telewizor nie łączy się z internetem

musisz troche odczekac, ja mam podobnie, smart uruchomiony zaraz po wlaczeniu tv wywala blad sieci, ale nie gubi ustawien - ale wowczas najlepiej wylaczyc i ponownie wlaczyc tv, po czekac na polaczenie z siecia domowa. moze po prostu tv po wlanie dluzej sie autoryzuje w sieci domowej ?
 

leonid113

Member
Próbowałem tez to wcześniej bez rezultatu***ter mam bardzo blisko.Wcześnie przed podłączeniem do TV tego tabletu wszystko chodziło ok i tv łączył się bez problemu i bardzo szybko.
 
Do góry