TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

florky12

New member
Miałem podobnie. Też za każdym razem musiałem ponownie wpisywać. Jedynym sposobem było uproszczenie hasła do sieci bezprzewodowej. W moim przypadku jest to hasło składające się tylko z cyfr (jest ich 9). Teraz łączy się bez problemu, za każdym razem.
 

leonid113

Member
Hmm.Moje hasło też się składa z samych cyfr . Najciekawsze jest to ze to wszystko chodziło bez problemu do czasu podłączenia tego tabletu tak mi sie przynajmniej wydaje a może to zbieg okoliczności?
 

Pro21

New member
Witam, problem z klatkowaniem obrazu, przycinanie. Np kiedy wyświetlany jest pasek z napisami na jakimś programie informacyjnym np. TVN24(chodzi mi o napisy informacyjne dolnym pasku który przesuwają się z prawej do lewej) występuję taki efekt przycinania. Przez chwile napisy są wyraźne a po chwili takie zamazane drgające. Efekt klatkowania występuje również gdy oglądam mecz kiedy jest powtórka jakiejś sytuacji i powrót do czasu rzeczywistego to pierwsze ruchy zawodników i piłki są przycięte trwa to około 2s ale jest wkurzające. Czy ktoś się spotkał z tym problemem? ps. posiadam C+ sygnał bardzo dobry oraz naziemną cyfrową i tu i tu problem
 

bodzio1m

New member
Witam, problem z klatkowaniem obrazu, przycinanie. Np kiedy wyświetlany jest pasek z napisami na jakimś programie informacyjnym np. TVN24(chodzi mi o napisy informacyjne dolnym pasku który przesuwają się z prawej do lewej) występuję taki efekt przycinania. Przez chwile napisy są wyraźne a po chwili takie zamazane drgające. Efekt klatkowania występuje również gdy oglądam mecz kiedy jest powtórka jakiejś sytuacji i powrót do czasu rzeczywistego to pierwsze ruchy zawodników i piłki są przycięte trwa to około 2s ale jest wkurzające. Czy ktoś się spotkał z tym problemem? ps. posiadam C+ sygnał bardzo dobry oraz naziemną cyfrową i tu i tu problem


Spróbuj włączyć Motion Plus na wyraźny.
 

Pro21

New member
Motion Plus ustawiony jest na wyraźny, natomiast ma też ustawiony tryb film Kuba78 twierdzi by go wyłączyć... Jaki tryb proponujecie i ewentualnie jakie ustwienie LED Motion Plus?
Ps. mój kolega który ma niższy model seri D6 również ma podobne problemy podczas meczu, wygląda na to jak by TV Samsung miały takie problemy:/
 

bodzio1m

New member
Motion Plus ustawiony jest na wyraźny, natomiast ma też ustawiony tryb film Kuba78 twierdzi by go wyłączyć... Jaki tryb proponujecie i ewentualnie jakie ustwienie LED Motion Plus?
Ps. mój kolega który ma niższy model seri D6 również ma podobne problemy podczas meczu, wygląda na to jak by TV Samsung miały takie problemy:/

Tryb standardowy i samemu sobie dostosować jasność, kontrast itd. LED Motion Plus włączony
 

Pro21

New member
Ale jeśli będzie ustawiony Montion Plus na wyraźny to wtedy tv będzi chyba bardziej przycinał starając się np. wyostrzyć szybkie sceny np. sportowe. Tryb płynny powinien niwelować przycinanie się obrazu (skakanie/klatkowanie), może się mylę ?
 

bodzio1m

New member
Ale jeśli będzie ustawiony Montion Plus na wyraźny to wtedy tv będzi chyba bardziej przycinał starając się np. wyostrzyć szybkie sceny np. sportowe. Tryb płynny powinien niwelować przycinanie się obrazu (skakanie/klatkowanie), może się mylę ?

Ja mam cały czas na wyraźny i jest super, płynny powoduje tzw. teatralny obraz ale sam sobie wypróbuj.
 

color1

New member
A ja mam pytanko o materiał HD (mkv) przesyłany po WiFi - mam kilka filmów z wysokim bitrate (3D i nie tylko) które mi się przycinają podczas odtwarzania, puszczane z NAS-a po sieci bezprzewodowej - podlaczone po usb bezposrednio do TV idzie jak należy. Czy to wąskie gardło sieci bezprzewodowej i np. problem rozwiąże się po podłączeniu po kablu eth ? Ktoś miał podobnie ?
Według danych routera, TV łączy się po wifi na 130 Mbit, NAS jest na GE w lanie.
 

weksla

New member
Bez reklam
Ja po wifi przesyłając materiały generalnie nie mam problemu z zacinaniem się. Jednak raz też coś takiego mi się zdarzyło. Jaką masz prędkość neta?
 

bodzio1m

New member
A ja mam pytanko o materiał HD (mkv) przesyłany po WiFi - mam kilka filmów z wysokim bitrate (3D i nie tylko) które mi się przycinają podczas odtwarzania, puszczane z NAS-a po sieci bezprzewodowej - podlaczone po usb bezposrednio do TV idzie jak należy. Czy to wąskie gardło sieci bezprzewodowej i np. problem rozwiąże się po podłączeniu po kablu eth ? Ktoś miał podobnie ?
Według danych routera, TV łączy się po wifi na 130 Mbit, NAS jest na GE w lanie.

Ja tylko po kablu, przez WiFi też miałem problemy.
 

color1

New member
a co ma net do tego ? przeciez chodzi o lan.
tez generalnie nie mam problemu z filmami ale te kilka tytulow mi sie przycina i musze albo na pena zrzucac albo na zew. hdd aby prawidlowo sie odtwarzalo, bez sensu troche...

sprawdzilem bitrate w tych filmach, chwilowo dochodzi do 20 mbit/s wiec ?
 

Arko50

New member
Koledzy, czy ktoś miał taki problem, że każdorazowo po uruchomieniu telewizora i uruchomieniu HUB SMARTA telewizor nie łączy się z internetem i muszę od nowa wpisywać klucz aby się połączyć.Po przejściu całego cyklu wszystko działa OK do ponownego wyłączenia TV.Mam sieć bezprzewodową do której ostatnio podłączyłem w celu sterowania telewizorem komórkę samsunga i działało OK oraz Tablet samsunga P3100 też działało ale już TV już jakby nie trzymał pamięci ustawień stąd to każdorazowe konfigurowanie ustawień.
Proszę o podpowiedzi co to może być?.

Tez tak mialem ze musialem za kadym razem woisywac klucz. Pamietam ze mi sie tak zrobilo po ktorejs aktualizacji. Teraz na 1025 jest wszystko ok. pomogla juz ta wczesniejsza.

Pozdr
 

acm25

New member
witam
chciałem zapytać o możliwość podłączenia klawiatury do naszego tv, właśnie przejrzałem ostatnie posty i sam znalazłem odpowiedź :)
mnie by się klawiatura przydała właściwie tylko do youtuba, ponieważ wpisywanie w wyszukiwarce tytułu trwa godzinami i jest potwornie irytujące..
a może można jakoś zaktualizować aplikację youtube w smart tv tak żeby były przyjemniejsza w odbiorze (kolega ma chyba soniaka i aplikacja youtuba jest dużo przyjemniejsza w obsłudze).
a może tak zasypać centralę mailami co do obsługi klawiatury w serii D? może się koreańce obudzą ?
 

weksla

New member
Bez reklam
No tak, tylko gdyby myśleli o tych co dokonali już zakupu byłoby inaczej i inaczej by o nich świadczyło. Mnie i zapewne wielu z nas nie stać na wymianę tv za 5.000zł co rok albo co dwa lata. Do serii E już wymyślili "coś" co doda mu pamięć z nowej serii F. A do serii D nawet głupiej klawiatury nie da się podpiąć. Ja wierze że to nie jest to że sprzęt przestarzały. Zupełnie podobnie było z androidem 4.o na galaxy S (jedynkę). Śmigam na nim z powodzeniem od kilku miesięcy, ale samsung twierdził ze sprzęt już za słaby na to. Cóż.. wszystkim rządzi marketing.
 

acm25

New member
a czy ktoś z was korzystał z aplikacji Samsung remote dedykowanej telefonom samsung z androidem, podobno nieźle sprawdza się jako klawiatura
ja zainstalowałem w Samsungu Ace ale niestety jest jakiś problem z rozdzielczością (ikony wychodzą za ekran).
 

leonid113

Member
Kolego Arco50 co to znaczy 1025? to jest numer aktualizacji? gdzie to szukać i w razie czego jak zaktualizować? i czy ta aktualizacja jest OK.Pozdrawiam.Co do aplikacji Samsunga to ja próbowałem tzn. mam zainstalowanego w telefonie Samsunga ACE 2 i na tablecie Samsunga.Wszystko chodziło bez problemowo i całkiem, całkiem ciekawa klawiatura co najważniejsze to poruszanie się za pomocą palca po polu dla myszki jest super w porównaniu do klawiatury z pilota dostarczonego z telewizorem co bardzo ułatwia poruszanie się po przeglądarce internetowej.Pozdrawiam.
 
Do góry