TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

ochomak

New member
Mój 46d7000 sprawuje się rewelacyjne. Mam problem tylko z wyskakującym internetem przez router. Czy jest ktoś kto to wyjaśni. router konfiguracja ok komputery na nim śmigają tv go wykrywa tylko co jakiś czas wywala komunikat że nie może połączyć z internetem. Czy to wina przepustowości łącza. tylko gdy mam zablokowany net wystarczy kabel podłączyć bezpośrednio do TV i znowu wszystko śmiga.
 

robsoniqe

New member
Moim zdaniem coś nie tak jest z serwerami samsunga.. Mam 30 mb i też net wyrzuca błędy ze brak połączenia..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

konio68

New member
Mój 46d7000 sprawuje się rewelacyjne. Mam problem tylko z wyskakującym internetem przez router. Czy jest ktoś kto to wyjaśni. router konfiguracja ok komputery na nim śmigają tv go wykrywa tylko co jakiś czas wywala komunikat że nie może połączyć z internetem. Czy to wina przepustowości łącza. tylko gdy mam zablokowany net wystarczy kabel podłączyć bezpośrednio do TV i znowu wszystko śmiga.
Przydziel TV IP na stałę bez DHCP a problem zniknie. Ja mam u siebie wszystkie urządzenia na przypisamych IP na stałę . Zostawiłem tylko sobie 2 IP dla DHCP w razie jak znajomy przyjdzie .
 

robsoniqe

New member
Przydziel TV IP na stałę bez DHCP a problem zniknie. Ja mam u siebie wszystkie urządzenia na przypisamych IP na stałę . Zostawiłem tylko sobie 2 IP dla DHCP w razie jak znajomy przyjdzie .

Ale co to zmienia? Jak tv jest podłączony to nie zmienia ip do wyłączenia tv albo routera..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

robsoniqe

New member
No ale muszę mieć dhcp włączone skoro dynamiczny adres ip mam? Chyba ze do urządzeń wewnątrz sieci wifi jest osobne narzędzie..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

konio68

New member
No ale muszę mieć dhcp włączone skoro dynamiczny adres ip mam? Chyba ze do urządzeń wewnątrz sieci wifi jest osobne narzędzie..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
To nie ma nic wspólnego. Połączenie zewnętrze masz dynamiczne ip a router stawia LAN ( wewnętrzną sieć ) i tutaj może być DHCP włączone i przydzielona pula numerów ip np od 1-200.
Może być też np Przydzielone na stałę kilka IP dla danych użądzeń + zakres dla DHCP np 1-10 .
Wtedy będzie przydzielał wewnętrze tylko w tym zakresie. Możesz też całkiem DHCP wyłączyć i wtedy będzie dopuszczał tylko urządzenia , którym IP przypiszesz po Mac.adresie.
Samsung ma problem z DHCP jakiś bo pomimo że nie odłączałem routera ani TV tracił dostęp do internetu. Jak dałem mu na stałę zero problemów.
Może być to też problem współpracy danego routera z daną kartą sieciową urządzenia.
W domu dla stałych urządzeń i tak nie potrzebujesz ip zmieniać więc lepiej przydzielić IP na stałę , niczemu to nie przeszkadza a problem znika.
Zauważ jeszcze jedno pomimo że TV straci Ci połączenie z netem to w sieci jest widoczne.
problem usuwa tylko właśnie przydzielenie IP dla danego maca.
 
Ostatnia edycja:

konio68

New member
Tracił mi dość często połączenie z netem. Obojętnie co to było czy , YT , czy przeglądarka czy inne aplikacje. Poprostu musiałem ponownie sieć ustawić w TV i znowu działało. Teraz problem zniknoł.
 

robsoniqe

New member
To u mnie inaczej jest trochę. Tak jakby chwilowo neta nie było. Bo jak kliknę żeby od nowa coś na tvn leciało to ładuje i później znów się sypnie..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

shyha

New member
Co do problemów Static IP VS DHCP to polecam Static DHCP - serwer DHCP działa, ale na dane urządzenia przydziela określone wcześniej IPki. Wszystkie nowe routery mają taką funkcję.

U mnie śmiga kilka urządzeń pod routerem WRT160NL i jest bardzo płynnie - net z Vectry 25Mb/s.

TV masz podłączone kablem czy WiFi 802.11n?
 

shyha

New member
Ja mam wifi wszystko po n. Wymuszone tylko n bo tv 2 laptopy i 2 telefony mają n

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


Spróbuj na routerze zmienić jeszcze kanał nadawania WiFi. Czasami jest za dużo sygnałów i zakłóceń na jednym kanale i rwie co chwile. Jak masz 11 to zmień na 7 lub inny i vice versa.
 

robsoniqe

New member
Mam na stale 6 kanał. Wczoraj o dziwo wszystko chodziło ale,zobaczymy dziś bo to może był przypadek :p rozumiem ze 7 i 11 podałeś przykładowo..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

ku_kulka

New member
Ma gostek rację . Aby połączyć się po wifi z TV wcale nie musisz się łączyć z routerem.
Jak wejdziesz w menu / sieć i właczysz SWL Samsung wireless link to TV postawi swoją sieć oddzielną i możesz się z nim połączyc przez wifi . Zobaczysz go jako oddzielną sieć .

podepne sie pod ten watek

Chce w swoim D8000 zalaczyc na probe internet z laptopa Samsunga R590 (lacze sie za pomoca USB - play online).
1. Czy przez Wi-fi ? Czy bez routera moge udostepnic internet w lapku dla tv ? Tv musi postawic siec?
2. Bluetooth ?
3. Kabel HDMI ? (posiadam)
4. SWL ?

Problemy bardziej informatyczne... ale moze ktos pomoze.
 

ochomak

New member
Walczę z tym netem. Czy mam dhcp czy nie to i tak raz jest raz nie. Zauważyłem że wyskakuje w tv jeśli używam programów w stylu youtube bez różnicy czy na tv czy na lapku. Jak wyskoczy to tv pokazuje problem z połączeniem do netu a w tym samym czasie inne urządzenia łącza bez problemu. Już jestem zrezygnowany.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
udostępnianie neta

podepne sie pod ten watek

Chce w swoim D8000 zalaczyc na probe internet z laptopa Samsunga R590 (lacze sie za pomoca USB - play online).
1. Czy przez Wi-fi ? Czy bez routera moge udostepnic internet w lapku dla tv ?


nie znam oprogramowania z play ale powinna być opcja udostępniania internetu bezpośrednio w aplikacji dostępowej, można tez udostępnic łącze bezpośrednio z windowsa a jak nie to wójek google pomoże z innym programem do udostępniania ....nawet w telefonach teraz możesz ustawić opcję router wifi (już oczywiście bez zewnętrznego routera )
 
Do góry