TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

rapik

New member
Samsung poleca swoje. Przychylam się do tego bo ich dyski mi najbardziej odpowiadają: są ciche, szybkie i nie grzeją się, a w dodatku ładne :)
Dysk USB 3.0 bez problemu chodzi pod 2.0 tyle że z taką też prędkością odczytu i zapisu.
 

sisimon

New member
z dyskami jest różnie ! Ja mam 2 dyski 2.5 cala Verbatim i Toschibe 640 Mb i 250 Gb. Szwagier ma 2 dyski innej firmy o podobnych pojemnościach. Wszystkie które mają USB 2.0 chodzą idealnie. Jedynie dysk który ma USB 3.0 daje popalić. Szwagier ma inny TV, u niego filmy się cały czas zacinają (ale chodzą) lecz oglądać się tego nie da, ja gdy go podłączyłem do D7000 po wykryciu i włączeniu filmu od razu reset tv, po następnym uruchomieniu udało mi się odpalić bajkę ale po kilku sekundach reset telewizora. Więcej go już nie podpinałem. Z tego co widzę gdy mają wyjście USB 2.0 jest ok, a z 3.0 problem. Nie wiem jak dyski innych firm USB 3.0 się zachowują. pzdr
 

Dolo

New member
Witam Wszystkich!
O jakiegoś czasu (niedługo) jestem posiadaczem S UE40D7000 - jest to mój pierwszy post. Posiadam też SGS GALAXY II. Wczoraj kręciłem nim filmy. Dzisiaj zabieram się do oglądania na swoim D7000 poprzez AllShare (telefon połączony bezpośrednio po WiFi z D7000 z ominięciem routera), telefon łączy się z TV po czym wyskakuje mi komunikat "nieobsługiwany kodek wideo". Film jest nagrany przez SGS II w formacie 3gpp. O co chodzi? czemu ich nie czyta? firmware w TV 1021 czyli najnowsze!! Nie wiem co jest nie tak???
 

robsoniqe

New member
Prawda..też mam s2 i filmy nagrane fullhd jednej odczytuje jedne nie.. Dokładnie na 17 filmów przy trzech wyrzuca ze nieobsługiwanym format. Jak dla mnie błędy w zapisie na tel których tv nie potrafi przeskoczyć.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

Dolo

New member
No ale - jak Ty to powiedziałeś - te błędy w zapisie telefon odtwarza! Zgodnie ze specyfikacją i zapewnieniem producenta zapis video z telefonu SGS II może być wyeksportowany obejrzany (obraz wysłany) na dowolnie wskazanym (i kompatybilnym) urządzeniu z funkcją AllShare (czyli na SAMSUNGU tym bardziej). Nie mowię tu o metodzie, gdzie łączę TV z SGS II i od strony TV wchodzę w film na SGS II (bo ta nie działa) ale o eksporcie obrazu z SGS II na inne urządzenie. Więc co??? AllShare do bani? SGS II do bani? czy D7000 do bani? Cholera! Po to kupiłem D7000, żeby między innymi nie mieć z tym problemu!!!! A tu JEDNA WIELKA LIPA!!!!!! Napiszę do SAMSUNGA! ciekawe co oni na to????
 

Dolo

New member
na razie nie wiem jak to zrobić! zaraz się pobawię. W między czasie napisałem do konsultanta SAMSUNGA i na czacie odpowiedział mi, że problem jest w prędkości internetu. Na to ja, że przecież omijam internet i łączę się bezpośrednio-TV z SGS II. Lepszego połączenia przecież nie uzyskam, tym bardziej, że Tv i SGS II są od siebie w odległości 1m. On mi odpisal, że widocznie jest problem w prędkości WIFI telefonu. Ręcę mi opadają:-(((
 

LucasCorp

New member
Witam Wszystkich!
O jakiegoś czasu (niedługo) jestem posiadaczem S UE40D7000 - jest to mój pierwszy post. Posiadam też SGS GALAXY II. Wczoraj kręciłem nim filmy. Dzisiaj zabieram się do oglądania na swoim D7000 poprzez AllShare (telefon połączony bezpośrednio po WiFi z D7000 z ominięciem routera), telefon łączy się z TV po czym wyskakuje mi komunikat "nieobsługiwany kodek wideo". Film jest nagrany przez SGS II w formacie 3gpp. O co chodzi? czemu ich nie czyta? firmware w TV 1021 czyli najnowsze!! Nie wiem co jest nie tak???

A jak można się połączyć bezpośrednio przez wifi z tv, z ominięciem routera? Przecież najpierw trzeba podłączyć się do sieci, czyli z routerem, a dopiero potem z tv. Sorki ale chyba mam dzisiaj jakieś zaćmienie umysłu, bo nie zrozumiałem :)
 

Dolo

New member
Edycja filmu i próba jego wyświetlenia na D7000 zakończona niepowowdzeniem:-((((( oczywiście połączenie bezpośrednie po wifi. Przez router też nic nie daje:-(((( A mialo być tak pięknie................
 

Dolo

New member
A jak można się połączyć bezpośrednio przez wifi z tv, z ominięciem routera? Przecież najpierw trzeba podłączyć się do sieci, czyli z routerem, a dopiero potem z tv. Sorki ale chyba mam dzisiaj jakieś zaćmienie umysłu, bo nie zrozumiałem :)
Bardzo prosto!!! D7000 ma wbudowane wifi:)))
w SGS II wchodzisz w ustawienia wifi, i wchodzisz w funkcję automatycznego łączenia WPS, dajesz - konfiguruj nowe sieci bezprzewodowe automatycznie i po chwili...............masz połączony SGS II bezpośrednio z D7000. Możną przełączać sie pomiędzy połączeniam czyli albo wifi przez router albo bezpośrednio z nowo utworzonego połączenia WPS :))))
 

konio68

New member
A jak można się połączyć bezpośrednio przez wifi z tv, z ominięciem routera? Przecież najpierw trzeba podłączyć się do sieci, czyli z routerem, a dopiero potem z tv. Sorki ale chyba mam dzisiaj jakieś zaćmienie umysłu, bo nie zrozumiałem :)
Ma gostek rację . Aby połączyć się po wifi z TV wcale nie musisz się łączyć z routerem.
Jak wejdziesz w menu / sieć i właczysz SWL Samsung wireless link to TV postawi swoją sieć oddzielną i możesz się z nim połączyc przez wifi . Zobaczysz go jako oddzielną sieć .
 

Dolo

New member
Wydaje mi się, że została uwidoczniona kolejna wada D7000!!!!! Bo filmy w SGS II normalnie można oglądać. Funkcja AllShare w D7000 nie działa tak jak powinna i chyba jest to niedopracowanie w sofcie naszego D7000 - rozumiem jeżeli chodziło by o sprzęt innej marki, ale dwa flagowe produkty SAMSUNGA nie potrafią kompatybilnie współpracować????
Chyba nic nie zdziałamy!!
Problem musi chyba rozwiązać SAMSUNG!!!!
Tylko ciagle mnie dziwi, że jedne filmy można obejrzeć a inne nie i nie ma tu żadnej reguły czy film jest długi czy krótki, stary czy nowy :-((((

EDIT:
Napisałem do SAMSUNGA i chyba problem jest w telefonie o to treść rozmowy:


Witam!

Prowadziłem jakiś czas temu czat z P. KOSTASKI w sprawie mojego D7000, który nie odtwarza filmów nagranych przez mojego SGS II. Urządzenia łączę przez AllShare i niestety jedne filmy mogę odtworzyć na TV inne nie, bez reguły długi czy krótki, stary czy nowy. Łączę urządzenia bezpośrednio po wifi i problem wystepuje. Łączę przez router i tak samo. w Czym tkiw powód takiego stanu rzeczy gdzie dwa flagowe produkty SAMSUNGA nie potrafią się dogadać? Zaznaczam, że wszystkie filmy bez problemu odtwarzam na SGS II. Dziekuję za info!

Komunikat jaki się pojawia na D7000 to nieobsługiwany kodek wideo

Maciej Grudzień
W tej sytuacji może być to związane z oprogramowaniem telefonu oraz ilością klatek nagrywanych przez telefon w materiałach video

Dolo
jak to naprawić, zmienić? sprawić żeby urządzenia bez problemu wspołpracowały?

Maciej Grudzień
sprawa została już przekazana do działu technicznego
lecz obecnie nie zostało zaproponowane rozwiązanie zaistniałej sytuacji
proszę o dokładne sprawdzenie ile klatek na sekundę jest nagranych przy materiałach nie odczytywanych przez telewizor.


Więc chyba problem w nagrywaniu naszego SGS II :-(((((
 
Ostatnia edycja:

LucasCorp

New member
Ma gostek rację . Aby połączyć się po wifi z TV wcale nie musisz się łączyć z routerem.
Jak wejdziesz w menu / sieć i właczysz SWL Samsung wireless link to TV postawi swoją sieć oddzielną i możesz się z nim połączyc przez wifi . Zobaczysz go jako oddzielną sieć .

Nawet nie zauważyłem, że mój D8000 ma taką opcję. :) Zaraz to przetestuje. Dzięki za info.
 

weksla

New member
Bez reklam
Dziwna sprawa z tym nieczytaniem filmów z SGS II
Ja mam Samsung Galaxy S (jedynkę) i u mnie wszyściutkie filmy czyta bez problemu czy to łączę sie przez router czy przez wifi tv bezpośrednio. Aha filmy mi nagrywa w .mp4 a nie w .3gp
 

shyha

New member
Dziwna sprawa z tym nieczytaniem filmów z SGS II
Ja mam Samsung Galaxy S (jedynkę) i u mnie wszyściutkie filmy czyta bez problemu czy to łączę sie przez router czy przez wifi tv bezpośrednio. Aha filmy mi nagrywa w .mp4 a nie w .3gp


Mam Samsung Galaxy S2, odtwarza mi filmy bez problemu. Może używasz tego szajsungowego Allshare? Spróbuj zainstalować na telefonie program Skifta.

Minusem jest brak odtwarzania napisów przez Skiftę. Nie mogę znaleźć programu, który by odtwarzał również napisy. Allshare je odtwarza, ale obsługuje wąską gamę kodeków.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Nowy Update

Przed chwilą rozmawiałem z infolinią Samsunga. Pani powiedziała,\ze jest do pobrania z ich strony nowy update nr 1021.2 Czy ktoś go już instalował ? Coś zmienia ?
" T-GAPDEUC-1020.0

-Improve internet network connection when using Smart Hub or Apps
- Support to Channel range for Germany KDG Cable broadcast
- Support 3D MPO file.
- Improve BBC & BBC I Player connection
- Improve PVR Recording and Replay
- Improve connection speed of CI+ "

Ja mam jeszcze 1016.3 i od czasu kupna nie instalowałem nic nowego. Gdzieś ,na Forum, czytałem,że któreś nowe oprogramowanie coś kaszani, stąd moje pytanie. Sorry za tak enigmatyczne określenia ( gdzieś, coś ).
 

Dolo

New member
Mam Samsung Galaxy S2, odtwarza mi filmy bez problemu. Może używasz tego szajsungowego Allshare? Spróbuj zainstalować na telefonie program Skifta.

Minusem jest brak odtwarzania napisów przez Skiftę. Nie mogę znaleźć programu, który by odtwarzał również napisy. Allshare je odtwarza, ale obsługuje wąską gamę kodeków.
Skifta nie pomogła:-( Podaj mi proszę jaki masz w swoim SGS II zainstalowany ROM bo może mój faktycznie kręci te filmy na jakimś niewlaściwym kodeku?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Edycja filmu i próba jego wyświetlenia na D7000 zakończona niepowowdzeniem:-((((( oczywiście połączenie bezpośrednie po wifi. Przez router też nic nie daje:-(((( A mialo być tak pięknie................

U mnie bez problemu w obu tych opcjach. Telefon to SG 9001.
 
Do góry