TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

darpiot

New member
Przed kalibracją widać było jaśniejsze plamy. Po kalibracji praktycznie nie występuje. Dolny lewy róg świecił jaśniej ale po kalibracji zminimalizowało się to zjawisko i praktycznie nie zauważam już tego. Pojedynczych świecącycch diód na brzegach panelu nie ma; może trafiłem na dobry egzemplarz -nie wiem. Świecących i martwych pikseli też nie ma. Cuda jakieś (?) chyba, bo przed zakupem naczytałem się o zjawisku sporo.
Co do balansu bieli, to fakt ustawienia zapożyczone z jakiegoś anglojęzycznego forum i trochę zmodyfikowane. Sądzę, ze trafione w dychę. Te polepszacze o których piszesz są w zasadzie wyłączone ale ostrości nie zdejmuję przy N'ce, dużo gorszy obraz.
 

darpiot

New member
Aha, i przestrzeń kolorów; miałem kilka takich ustawień z netu i wreszcie trafione. Sądzę, że właśnie po zmianie przestrzeni kolorów praktycznie zniknął clouding
 

red_fork

New member
Aha, i przestrzeń kolorów; miałem kilka takich ustawień z netu i wreszcie trafione. Sądzę, że właśnie po zmianie przestrzeni kolorów praktycznie zniknął clouding

Najwięcej wspólnego z likwidacją cloudingu ma opcja "głębia czerni" - odpowiada za jasność jasnych elementów na czarnym tle, więc im wyższe ustawienie tym podświetlenie mocniej działa przy takim obrazie. Przestawiiiłem wczoraj z 2 na 0 i clouding o połowę mniejszy.

Co do przestrzeni kolorów - teoretycznie nie powinno to mieć wpływu na clouding, chociaż po samsungu wszystkiego można się spodziewać, bo ma ostatnio ciekawe pomysły (np całkowite wyłączenie redukcji szumów jest możliwe tylko przez przełączenie w tryb gry...)
 

darpiot

New member
Najwięcej wspólnego z likwidacją cloudingu ma opcja "głębia czerni" - odpowiada za jasność jasnych elementów na czarnym tle, więc im wyższe ustawienie tym podświetlenie mocniej działa przy takim obrazie. Przestawiiiłem wczoraj z 2 na 0 i clouding o połowę mniejszy.

U mnie głębia jest na 2 i problemu cloudingu NIE MA! Zastanawiam się czytając posty uzytkowników czy jednak w procesie produkcji paneli nie występują jakieś czynniki które powodują, ze jeden jest po prostu lepszy od drugiego.
No i może faktycznie każdy panel potrzebuje indywidualnego podejścia w kwestii kalibracji. Mnie to zajęło 5 dni zanim to co wyświetla TV nabrało naprawdę ekstra wyglądu.
Przez pierwszy tydzień byłem zawiedziony trochę tym, ze wydałem 8 tyś. na TV i generalnie jest nie najlepiej. Po drugim tygodniu i przetestowaniu wielu ustawień jestem zachwycony tym co wyświetla ten panel. Polecam uzytkownikom jednak poświęcić trochę czasu i pobawić się ustawieniami.
 

red_fork

New member
Największy wpływ na wady typu clouding ma jakość montażu (odchylenie matrycy o ułamek mm i światło nie rozchodzi się równomiernie). Po prostu trzeba mieć szczęście do egzemplarza.

Widocznie miałeś duże szczęście, albo masz inne warunki oglądanie gdzie tego nie widać. Ja bardzo często oglądam z kąta ok 60st. Jak przy takim kącie nie widzisz cloudingu przy wyświetlaniu czegoś na czarnym tle (choćby info o braku sygnału) to powinieneś zagrać w totka :)
 

darpiot

New member
Od samego początku TV oglądam z niewielkim kątem ale jest coś co może ma wpływ na poprawę obrazu. Od tygodnia TV wisi na ścianie, wcześniej stał na tej fajansiarskiej podstawie odpustowej. Może inacze rozłożyły się naprężenia na obudowie. Zresztą tył obudowy jest rodem z chińskiej prowincji; można sobie ją uginać.
 

Slawek85

New member
witam,

czy mozna odtworzyc film 3d w formacie half sbs (Matroska Video) z laptopa bezposrednio na samsunga 46D7090 poprzez allshare?

Prosze o wskazowki jak to zrobic...

pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Ze na clouding pomaga rozwiązanie eco mając podswietlenie np na 15 ustawiamy w czujniku eco podswietlenie na 7 i czujnik swiatła dobiera odpowiednie oswietlenie do panujacej jasnosci ...

Nie jest to mój sposób. Ja tego problemu nie mam rozwiązanie podpowiedział masakra.78

może zadziała pozdro

I trochę screenów z PS3 i PC z mojego ulubionego gatunku :) :) :) :)
 

Attachments

  • IMG_5222.JPG
    IMG_5222.JPG
    35,5 KB · Wyś: 173
  • IMG_5229.JPG
    IMG_5229.JPG
    78,6 KB · Wyś: 143
  • IMG_5236.JPG
    IMG_5236.JPG
    103,1 KB · Wyś: 185
  • IMG_5243.JPG
    IMG_5243.JPG
    112,9 KB · Wyś: 147
  • IMG_5339.JPG
    IMG_5339.JPG
    79,2 KB · Wyś: 155
  • IMG_5340.JPG
    IMG_5340.JPG
    80,1 KB · Wyś: 143
  • IMG_5347.JPG
    IMG_5347.JPG
    101,4 KB · Wyś: 139
  • IMG_5348.JPG
    IMG_5348.JPG
    64,7 KB · Wyś: 164
  • IMG_5349.JPG
    IMG_5349.JPG
    99,5 KB · Wyś: 139
  • IMG_5353.JPG
    IMG_5353.JPG
    92,9 KB · Wyś: 157
  • IMG_5357.JPG
    IMG_5357.JPG
    91,4 KB · Wyś: 126
  • IMG_5359.JPG
    IMG_5359.JPG
    105,3 KB · Wyś: 125
  • IMG_5360.JPG
    IMG_5360.JPG
    82,7 KB · Wyś: 133

mil999

New member
Ustawienia ustawieniami ale pamiętajcie że to tylko pudrowanie pryszcza. Clouding jak był tak jest, tyle że jest mniej widoczny przy pewnych ustawieniach, które nie każdemu mogą odpowiadać.
 

red_fork

New member
Ze na clouding pomaga rozwiązanie eco mając podswietlenie np na 15 ustawiamy w czujniku eco podswietlenie na 7 i czujnik swiatła dobiera odpowiednie oswietlenie do panujacej jasnosci ...

Nie jest to mój sposób. Ja tego problemu nie mam rozwiązanie podpowiedział masakra.78

może zadziała pozdro

Ja mam min podświetlenie czujnika ustawione na 4 i główne podświetlenie na 8 a i tak widać clouding, przy czym "chmurki" widać w małym stopniu - najbardziej dają diody na dolnej krawędzi jak się ogląda pod kątem (to się chyba nazywa flashing).
 

adas81

Member
Witam
Stałem się posiadaczem ue46d7000 i wrażenia pozytywne pod każdym względem, ale...
Prawe rogi mi świecą na czarnym, nie czyta mi napisów txt, a jak już jakiś czyta,to bez polskich liter. A na kanałach HD jakby czasem "nie nadążał" i przez ok 1-2 sec wyświetla w "zwolnionym tempie" po czym powraca do normalnego wyświetlania.A na kanałach SD z polsatu cyfrowego raczej marnie.
Może koledzy mi podpowiedzą co zrobić,aby to naprawić?
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Zmniejsz podświetlenie matrycy by pozbyć się "świecących rogów"
Co do napisów ustaw w format napisów Europe środkową - to pojawią się polskie znaki
źle ustawiłeś trym motion plus w zakładce obraz opcje obrazu - ustaw wyraźny i sprawdź czy pomogło...
Przeszukaj ten temat - było jak ustawić ten TV by było najlepiej.
Mam nadzieje że uda Ci się go ustawić tak że będziesz w pełni zadowolony...

Ja jestem bardzo :)
 

adas81

Member
Zrobiłem ustawienia telewizora jak kolega gdzieś chyba na 10 stronie, próbowałem wyłączać motion polus i led motion i włączać i nie pomagało w zrywaniu obrazu.
Podświetlenie ma na 9. A może podasz mi swoje parametry z kalibracji telewizora i zobaczę jak się to będzie prezentować?
A i jeszcze jedno, wsadziłam pena do USB, sformatowałem go w telewizorze i gdzy chce coś nagrać albo włączyć pauze, to pisze mi, że nie może i pisze,że nie przeszło testu wydajności.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Zrobiłem ustawienia telewizora jak kolega gdzieś chyba na 10 stronie, próbowałem wyłączać motion polus i led motion i włączać i nie pomagało w zrywaniu obrazu.
Podświetlenie ma na 9. A może podasz mi swoje parametry z kalibracji telewizora i zobaczę jak się to będzie prezentować?
A i jeszcze jedno, wsadziłam pena do USB, sformatowałem go w telewizorze i gdzy chce coś nagrać albo włączyć pauze, to pisze mi, że nie może i pisze,że nie przeszło testu wydajności.

Zgadza się tak naprawdę nagrywanie jest dostępne z dysku twardego lub szybkiego PENa. Podczas formatowania urządzenie przechodzi test wydajności i wtedy jest napisane czy może być używane lub nie
 

adas81

Member
Aha, rozumiem teraz.
A możesz mi podać jakieś inne parametry do kalibracji telewizora, abym mógł wypróbować, bo jednak jakiś niedosyt mam co do niego...
 

tdx

New member
Bez reklam
To jest akurat bardzo trudne bo co będzie dobre dla mnie nie koniecznie będzie ok dla ciebie (inne pomieszczenie inne źródło w końcu nawet inna matryca)

Ja oglądam tylko filmy HD + 3D + PS + Komp no i może 5% kablówki

zobacz tutaj

i tutaj

widzisz jakieś podświetlenie matrycy? A zdjęcia w nocy :D
 

adas81

Member
No ładnie, ładnie, też bym tak chciał :) U mnie widać chmurki i tak jak pisałem w samych rogach prawych widać jak podświetla, a i ustawień nie mogę sobie dobrać, dlatego chciałem kilka wypróbować. Ja oglądam SD+3D+HD, na 3D obraz rewelka :)
 

hans78

New member
głebia w 3d

witam dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem d7000 nie wiem czy już ktoś o to pytał ale mam problem z ustawieniem głębi w ustawienich obrazu 3d a konkretnie nie mogę jej wcale ustawić Efekt 3D mam ustawiony na ręcznie, mogę ustawić perspektywę 3W ale nie mogę wejść na głębię
 

tdx

New member
Bez reklam
Nowe fotki dla tych dla których bardziej przemawia obraz :)
 

Attachments

  • IMG_5673.JPG
    IMG_5673.JPG
    53,5 KB · Wyś: 179
  • IMG_5674.JPG
    IMG_5674.JPG
    45,4 KB · Wyś: 114
  • IMG_5675.JPG
    IMG_5675.JPG
    65,6 KB · Wyś: 118
  • IMG_5676.JPG
    IMG_5676.JPG
    70,1 KB · Wyś: 115
  • IMG_5688.JPG
    IMG_5688.JPG
    81,9 KB · Wyś: 138
  • IMG_5690.JPG
    IMG_5690.JPG
    41,5 KB · Wyś: 120
  • IMG_5693.JPG
    IMG_5693.JPG
    113,3 KB · Wyś: 117
  • IMG_5694.JPG
    IMG_5694.JPG
    116,8 KB · Wyś: 122
  • IMG_5697.JPG
    IMG_5697.JPG
    114,2 KB · Wyś: 123
  • IMG_5703.JPG
    IMG_5703.JPG
    65 KB · Wyś: 115
Do góry