TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

mazak02

New member
To nie jest przypadkowe, środkowy przycisk służy jako touchpad i przesuwając nad nim palcem przesuwamy też kursor w przeglądarce. Nadawanie sygnału z pilota można sprawdzić obserwując diodę LED w telewizorze - zawsze miga przy przesuwaniu palca nad owym przyciskiem.

Kolego mam tv 46d6500 i po wejściu w przeglądarkę i wybraniu trybu wskaźnika"C" nie działa touchpad. Oczywiście mówię o przycisku pomiędzy strzałkami. Czy to się gdzieś włącza? W istrukcji nie ma ani słowa o tej opcji. Może problemem jest różnica modelu( mój jest niższy) ale jednak opcje mamy takie same czy w pilocie czy w TV.
 

tdx

New member
Bez reklam
Twój pilot nie ma sensora Kolego i ten wskazik nie będzie działać dotykowo. W serii 7 jest po prostu inny pilot
 

bombelek

New member
46D7000
- Moduł CI cyfry+ ma problemy przy starcie (czyli po załączeniu wyświetla się komunikat o problemie z twoim modułem CI. Neleży poczekać kilka minut potem tv wyłączyć i załączyć jeszcze raz. Zazwyczaj zaczyna działać!!!
- satelita ma pełne ustawienia diseqa
- dobrze działające EPG
 

flashi

New member
problem z napisami

Witam.
Piszesz ze napisy dzialaja bez problemu..
U mnie wlasnie nie bardzo... Ciagle wywala niedostępny...
Dodatkowo ciagle mam problem z mkv 1080p co prawda pisze na nich x264...
 

pancer

New member
Awaria

Dziś po włączeniu klops. Na materiale HD z zewnętrznego źródła poziome pasy. Tak samo po LAN jaki i przez USB. Podczas oglądania telewizji (Cyfra+ moduł CI Aston) pasy występują tylko czasami w nieco mniejszym stopniu. Do tego po włączeniu słychać pisk jakby pisk cewki.
Zgłosiłem mailem do Samsunga. Zobaczymy jak szybko zareagują. Nawet nie mają jeszcze tego modelu przy wyborze do zgłoszenia, więc musiałem podać inny. Zobaczymy czy to przejdzie.
 

Attachments

  • IMAG0111.jpg
    IMAG0111.jpg
    793 KB · Wyś: 208
  • IMAG0112.jpg
    IMAG0112.jpg
    663,1 KB · Wyś: 346
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Fotki z modelu D7000. Dla tych który chcą nabyć, wahają się lub naczytali się głupot :)
Wszystkie prócz ostatniego całkowicie w nocy - zdjęcia robione z fotela :) statyw zostawiłem w pracy ;P
Dlatego może ostre nie są ale pokazują to słynne paskudne podświetlenie krawędzi :D
 

Attachments

  • IMG_5158.JPG
    IMG_5158.JPG
    204,4 KB · Wyś: 260
  • IMG_5163.JPG
    IMG_5163.JPG
    118,6 KB · Wyś: 193
  • IMG_5165.JPG
    IMG_5165.JPG
    131,7 KB · Wyś: 225
  • IMG_5166.JPG
    IMG_5166.JPG
    177 KB · Wyś: 207
  • IMG_5169.JPG
    IMG_5169.JPG
    43 KB · Wyś: 357
  • IMG_5176.JPG
    IMG_5176.JPG
    76,5 KB · Wyś: 176
  • IMG_5180.JPG
    IMG_5180.JPG
    139,6 KB · Wyś: 224
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Mi zainstalował tą aktualizacje przedwczoraj i wydaje mi się że gorzej teraz działa motion plus - płynny >> czasem teraz przycina :(
 

acid1234

New member
Telewizor kupiony za 5500 brutto. Samsunga D7000 mam kilka dni. Opisze kilka spostrzeżeń.
Kanały SD(TV naziemna, dekoder Polsatu) da się oglądać, ale wygląda to co najmniej średnio.
Po podłączeniu Telewizji N to wydaje mi się, że SD troszkę lepiej.
Kanały HD to jest to czego ten TV potrzebuje. Wyglądają naprawdę dobrze choć nie wszystkie. Oglądanie filmów z kanałów HD np. NFilm lub TVNHD(te pamiętam) TVPHD to sama przyjemność. Nie wiem jak to się ma do jakości odbioru na TV ale zmieniłem wczoraj antenę(talerz na 80cm średnicy, i konwerter) sygnał na najsłabszych kanałach wzrósł o jakieś 30-40% (jakość).
Obecnie jakość to prawie zawsze 100%. Wczoraj oglądałem "Raport mniejszości" na TVNHD i muszę powiedzieć, że taka jakość nareszcie mi się podoba.
Ogólnie nie widzę "cloudingu". Testowałem na planszach(zdjęcia) i tam to już naprawdę nic nie widać. Efekt delikatnie zauważalny w obszarach nieaktywnych tak mi się wydaje np. jak lecą napisy na czarnym tle to niby coś tam wieczorem widać(nie zawsze), ale może się myle. Muszę jeszcze potestować.
Ustawienia wyświetlania zmodyfikowałem te od Toklanda i tak oglądam. DVD - obraz dobry bez rewelacji. Ogólnie z dobrym źródłem jest bardzo dobry obraz.
 
Ostatnia edycja:

red_fork

New member
Ja tez jestem po zakupie 40d7000 (3800 na bezvaciu). Wrażenia przy ustawieniach z
Samsung UE46D7000 Settings | Facebook
bez ustawienia balansu bieli i motion.

Plusy:
- kolory najlepsze jakie kiedykolwiek widziałem w LCD (w końcu widzę nasyconą czewień i dobry brąz...)
- obraz płynny bez zacięć (motion nie używam bo teatr jak cholera - natomiast włączony led motion plus)
- kąty bardzo dobre jak na lcd (w porównaniu z philipsem 40pfl7605 przepaść) - troszkę maleje nasycenie kolorów ale nie ma "mleka" (może to kwestia tego co poniżej)
- od zawsze bałem się odbijającego ekranu i powiem tak: dzięki niemu czerń jak smoła, kolory ładnie nasycone, natomiast odbicia widoczne tylko w jasny dzień na bardzo ciemnym tle, ale dla człowieka który od zawsze oglądał CRT jest to praktycznie bez znaczenia (oko akomoduje się na obrazie nie na odbiciu). Co więcej odblaski widzę tylko w przypadku kiedy na przestrzeń przed TV pada światło słoneczne, kiedy w nocy zapalam światło górne albo punktowe NIC się nie odbija - nie wiem jak to działa... Reasumując: nie bójcie się (pół)odblaskowego ekranu - ja od zawsze szukałem matu i teraz biję się w pierś :)
- multimedialność - to jest kombajn! od otwartej przeglądarki z obsługa flasha i kursora z touchpadem na pilocie po możliwość instalacji wszystkiego z "samsung app store". Czyta większość formatów filmów, możliwość czasowego przesunięcia napisów
- wygląd zabija! cytując Louis de Funesa: "śliczy jak babski cycek" :)
- 3D - fajna zabawka. Są problemy np z transmisjami sportowymi z NFilm3D (oko nie potrafi mi się poprawnie zakomodować do głębi) - może kwestia samego programu. Natomiast później włączyłem od niechcenia tak krytykowaną konwersję 2d -> 3D i włączyłem "Star Wars" - wbiło mnie w fotel. Nie wiem - może mam małe wymagania co do 3D, ale mnie taka konwersja w 100% wystarcza. I niech mi ktoś powie jak to cholerstwo robi 3D z obrazu statycznego!?
- okulary 3D - bardzo lekkie (bez dolnej krawędzi oprawki), połączenie przez bluetooth, niestety zasilane baterią "zegarkową" - zobaczymy na ile wystarczy. Można je spokojnie założyć na okulary korekcyjne. Dodatkowo są relatywnie tanie (porównując np. z panasoniciem) - nieco ponad 200 pln
- dżwięk - ze względu na cienkość TV spodziewałem się laptopowych pierdziawek. Dostałem dźwięk lepszy niż w moim starym CRT SONY 29".
- małe szczegóły: wystarczy dotknąć panel sterowania z tylu TV a na ekranie pojawia się "linijka z opisem panelu", podświetlany pilot - małe rzeczy a cieszą

Minusy:
- dla niektórych odpustowy wygląd - "kurza łapa"
- odblaski dla wrażliwych, ale zaznaczam, że ja też byłem na to wrażliwy "na siłę"
- i największy problem - clouding większy niż miałem w 40pfl7605, ale:
a - widoczny tylko w nocy w czarnym tle
b - wystarczy minimalna ilość światła w pokoju i clouding w 90% znika
c- na początku dopatrywałem się go na siłę i widziałem - teraz nie zwracam uwagi
d -wiem, że w innych egzemplarzach może być dużo lepiej ale i dużo gorzej

Jak się clouding w tym modelu objawia:
- przy dużych wartościach podświetlenia wszystkie rogi np przy oglądaniu programów 4:3 - co ciekawe po jakimś czasie clouding zanika - pytanie czy oko się przyzwyczaja czy micro dimming w końcu załapuje o co chodzi...
- pod kątem widać świecące 2 diody na dolnej krawędzi (tylko przy ciemnych scenach)
- jedyna rzecz widoczna w dzień - prawy dolny róg prawie niezauważalnie granatowy przy czarnych scenach
- noc - czarne jednolite tło, ustawienia 3d (poświetlenie na max) lub tryb przeglądarki - clouding klasyczny dla cienkich serii samsunga (delikatne plamy na całej powierzchni) - zaznaczam - widać tylko w warunkach praktycznie niewystępujących podczas normalnego użytkowania (przy 3d przez okulary nie widać cloudingu, przy przeglądarce widać przez ułamek sek przy przełączaniu stron)
- ciekawostka - pomaga ponoć poluzowanie śrub obudowy (to słyszeliśmy), ale na avforum były przypadki eliminacji większości cloudingu przez zawieszenie TV na ścianie (inaczej rozkładają się naprężenia)
- podobno po jakimś czasie efekt cloudingu również się zmniejsza samoistnie - drugiej nocy testowania wydawało mi się, że tak jest w rzeczywistości - nie wiem czy to fakt czy autosugestia :)
- włączenie czujnika światła bardzo pomaga w tym modelu przy ograniczeniu cloudingu

Jakby tu podsumować... Może tak: miałem wymieniać ze względu na clouding, ale zostawiam ze względu na WSZYTKO inne, a przede wszystkim jakość obrazu

Poniżej link do zdjęć cloudingu - przy różnych czasach naświetlania - niektóre specjanie prześwietlone, żeby pokazać czego gołym okiem nie widać. Uprzedzając pytania - granat pod kątem na tle filmu jest prawie niewidoczny (na zdjęciach wyszedł tragicznie):
https://picasaweb.google.com/piotrek.baran/Samsung
 
Ostatnia edycja:

barchan0

New member
Pojawiła się nowa wersja oprogramowania 1013.

U mnie po aktualizacji ue55d7000 przestał czytać pamięci USB. Po włożeniu dysku/pena i próbie przejrzenia jego zawartości przez około minuty kręci się kółko z komunikatem Ładowanie, a potem telewizor resetuje się.

Jakiś pomysł skąd wziąć starszą wersję firmware aby zrobić downgrade? Czy nie bawić się w to i od razu do serwisu dzwonić?
 

barchan0

New member
U mnie po aktualizacji ue55d7000 przestał czytać pamięci USB. Po włożeniu dysku/pena i próbie przejrzenia jego zawartości przez około minuty kręci się kółko z komunikatem Ładowanie, a potem telewizor resetuje się.

Jakiś pomysł skąd wziąć starszą wersję firmware aby zrobić downgrade? Czy nie bawić się w to i od razu do serwisu dzwonić?

Telefon do serwisu wykonany - poradzili powrót do ustawień fabrycznych - zadziałało.
Info które może się przydać - powrót do ustawień fabryczynych uzyskujemy trzymając na pilocie przycisk Exit przez około15 sekund
 

darpiot

New member
I ja się dołożę; kupiłem 55D7000 2 tygodnie temu. Trochę przeraziło mnie nierównomierne podświetlenie matrycy na początku. Szczególnie lewy dolny róg świecił jaśniej. Tydzień szukałem ustawień kalibracji panelu które wydobyły by z niego wszystkie możliwości. I udało się. Problem nierównomiernego podświetlenia w 95% ustąpił, czerń znakomita a na początku użytkowania wiało szarością. TV zaktualizował się nowym softem i żadnych problemów nie ma. Nie testowałem z BD bo nie mam ale N'ka chodzi suyper.
Jeżeli to komuś się przyda to ustawienia mam takie:
OBRAZ - standard
podświetlenie - 9
kontrast - 95
jasność - 48
ostrość - 45
kolor - 49
odcień - 50/50
UST. ZAAWANS.
tonacja czerni - najciemn.
kontr.dyn. - wysoko
gł. czerni - 2
gamma - -1
wz. zaaw. - wył.
tylko tryb RGB - wył.
PRZEST. KOL. użytkownika
R - 52-0-0
G - 3-53-2
B - 0-0-55
Ż - 52-51-2
C - 0-53-53
P - 49-3-49
BALAN BIELI
22
24
26
19
24
28
Odcień skóry - -2
uw. kraw. - wył.
ośw. dyn, - wył.
LED Motion Plus - wł.
ton kol. - ciepły 1
filtr zakł. cyfr. - wył.
poz. czerni HDMI - nisk.
Motion Plus - wyraźny
 

red_fork

New member
Jeżeli masz N-kę, czyli z założenia dobrej jakości źródło to ustaw ostrość na 0 (znikną artefakty wokół krawędzi). Polecam tez wyłączenie ulepszaczy typu uw. kraw, ośw. dyn, tonacja czerni i kontrast dynamiczny - wszystkie wpływają negatywnie na obraz. Jeśli chodzi o Motion Plus to ustawienia domyślne samsunga są bardzo agresywne - polecam pobawić się ustawieniami użytkownika - ja ustawiłem redukcję rozmycia na 6 i skoków na 3 - jest płynnie z minimalnym efektem teatru.

I jeszcze pytanie skąd wziąłeś ustawienia przestrzeni kolorów i balansu bieli? Jeśli z internetu to nie polecam bo są to ustawienia dosyć ściśle powiązane z konkretym egzemplarzem, na oko też tego się nia da ustawić. Chyba że masz kolorymetr, to zwracam honor.

I jeszcze pytanie odnośnie cloudingu. U Ciebie jest widoczny jako "jaśniejsze plamy" czy może widzisz też poświatę od pojedyńczych diód i jeśli tak to w jakim stopniu? U mnie widać 2 tuż nad napisem 'samsung' co bije po oczach przy filmach z pasami na górze i dole...
 
Do góry