TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

wrx

New member
Bez reklam
Po pierwszych chwilach z D7000:
- clouding masakryczny
- powyzsze nie ma znaczenia przy norm ogladaniu ;)
- duszki/trailing sa i, niestety, smieszni sa ci, ktorzy mowia, ze JUZ ich nie ma, bo technologia poszla do przodu
- gladki pilot ma rewelacyjna prezencje i obsluga tez OK
- dotykowy pilot, to fajny gadget - ale dla mnie, tylko do wpisywania tekstu (qwerty)
- cyfrowa kablowka SD przez ampli yamaha 1067 - b. Dobra
- cyfrowa kablowka HD, jak wyzej - rewelacja
- 3D i BD to absolutna rewelacja
- 2D do 3D do przyjecia, troche mala glebia
- internet i Samsung Smart - fajna opcja, dziala (probki 3D, przegladarka)
- 55" wisi na nieoryginalnym wieszaku

Dot. 3D: okulary sa male dla kogos, kto nosi bryle. Wyglada rowniez na to, ze aktywne 3D moze byc nie dla mnie - mocny bol oczu.
Niedlugo sprawdze na osobie bez wady wzroku
 

shyha

New member
Po pierwszych chwilach z D7000:
- clouding masakryczny
- powyzsze nie ma znaczenia przy norm ogladaniu ;)
- duszki/trailing sa i, niestety, smieszni sa ci, ktorzy mowia, ze JUZ ich nie ma, bo technologia poszla do przodu
- gladki pilot ma rewelacyjna prezencje i obsluga tez OK
- dotykowy pilot, to fajny gadget - ale dla mnie, tylko do wpisywania tekstu (qwerty)
- cyfrowa kablowka SD przez ampli yamaha 1067 - b. Dobra
- cyfrowa kablowka HD, jak wyzej - rewelacja
- 3D i BD to absolutna rewelacja
- 2D do 3D do przyjecia, troche mala glebia
- internet i Samsung Smart - fajna opcja, dziala (probki 3D, przegladarka)
- 55" wisi na nieoryginalnym wieszaku

Dot. 3D: okulary sa male dla kogos, kto nosi bryle. Wyglada rowniez na to, ze aktywne 3D moze byc nie dla mnie - mocny bol oczu.
Niedlugo sprawdze na osobie bez wady wzroku

Wrx... Chcę kupić identyczny model i też 55 cali -

1) proszę powiedz na jakim wieszaku go powiesiłeś (firma, ile mm od ściany ma) oraz na jakiej wysokości masz dolną krawędź TV od podłogi. Jak z kablami w peszlu - wyprowadziłeś na środku tv czy po lewo tam gdzie gniazda?

2) pytanie co z tymi cloudingiem masakrycznym? Jest gorzej w rzeczywistości obecnie niż to tutaj przedstawiają na forach?

3) co to są duszki/trailing?
:hmm:
 
Ostatnia edycja:

beekeeper

New member
Że się wtrącę do dyskusji:

- clouding jest rzeczywiście widoczny , jednak tak jak napisał WRX nie ma znaczenia przy normalnym oglądaniu , kalibracja (czytaj obniżenie podświetlenia taż pomaga). Powiem Tobie tak - im bardziej będziesz chciał clouding dostrzec tym bardziej będziesz go widział. Mnie irytowały na początku tylko jaśniejsze narożniki, dopóki nie przeczytałem o cludingu.
Ale wyluzowałem sie już, skalibrowałem tv wg własnych upodobań i cieszę się wspaniałym obrazem i możliwościami tego cuda.
Zawiesiłem na zamienniku oryginalnego wieszaka samsunga (pisałem o tym kilka postów wcześniej - firma mclean-brackets) , kupiony na alledrogo za 50plz, podświetliłem jeszcze taśmą led - niektórym może się to wydawać obciachowe - odpustowe ale clouding (znowu on :roll:) mniej widoczny i po prostu mi się podoba.
Jeszcze co do kanału na kable - może być problem z ich poprowadzeniem jeśli kanał będzie wychodzić pośrodku tv a zamierzasz użyć wieszaka slim - wisi 1,5cm od ściany. Z drugiej strony jest to pewnie do zrobienia.
dolna krawędź jest ok 0,7m od podłogi - mniej więcej środek tv na wysokości oczu.
przepraszam, że odpowiadam na pytania nie kierowane do mnie ale uznałem, że mogę się przydać :)
 

Attachments

  • 2011-09-13 22.15.59.jpg
    2011-09-13 22.15.59.jpg
    814,8 KB · Wyś: 305
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Po pierwszych chwilach z D7000:
- clouding masakryczny
- powyzsze nie ma znaczenia przy norm ogladaniu ;)
- duszki/trailing sa i, niestety, smieszni sa ci, ktorzy mowia, ze JUZ ich nie ma, bo technologia poszla do przodu
- gladki pilot ma rewelacyjna prezencje i obsluga tez OK
- dotykowy pilot, to fajny gadget - ale dla mnie, tylko do wpisywania tekstu (qwerty)
- cyfrowa kablowka SD przez ampli yamaha 1067 - b. Dobra
- cyfrowa kablowka HD, jak wyzej - rewelacja
- 3D i BD to absolutna rewelacja
- 2D do 3D do przyjecia, troche mala glebia
- internet i Samsung Smart - fajna opcja, dziala (probki 3D, przegladarka)
- 55" wisi na nieoryginalnym wieszaku

Dot. 3D: okulary sa male dla kogos, kto nosi bryle. Wyglada rowniez na to, ze aktywne 3D moze byc nie dla mnie - mocny bol oczu.
Niedlugo sprawdze na osobie bez wady wzroku

czyli jednak? I co zostawisz sobie go? :)
 

wrx

New member
Bez reklam
Tak, zostawie go, bo dlaczego nie?
Dalem druga i ostatnia szanse Samsungowi.
SD cyfrowe OK, 3D rewelacja, oprocz wielkosci okularow.

Plazmy nie kupilem ze wzgledu na warunki w pokoju.

Shyha,
1. Wieszak z Allegro, taki ruchomy, zgodny z VESA. Kable mam luzem - zasilanie, net, hdmi.
2. Clouding jest bardz widoczny ALE nie podczas normalnego ogladania.
3. Jest to lekke smuzenie obrazu
 

shyha

New member
Że się wtrącę do dyskusji:

- clouding jest rzeczywiście widoczny , jednak tak jak napisał WRX nie ma znaczenia przy normalnym oglądaniu , kalibracja (czytaj obniżenie podświetlenia taż pomaga). Powiem Tobie tak - im bardziej będziesz chciał clouding dostrzec tym bardziej będziesz go widział. Mnie irytowały na początku tylko jaśniejsze narożniki, dopóki nie przeczytałem o cludingu.
Ale wyluzowałem sie już, skalibrowałem tv wg własnych upodobań i cieszę się wspaniałym obrazem i możliwościami tego cuda.
Zawiesiłem na zamienniku oryginalnego wieszaka samsunga (pisałem o tym kilka postów wcześniej - firma mclean-brackets) , kupiony na alledrogo za 50plz, podświetliłem jeszcze taśmą led - niektórym może się to wydawać obciachowe - odpustowe ale clouding (znowu on :roll:) mniej widoczny i po prostu mi się podoba.
Jeszcze co do kanału na kable - może być problem z ich poprowadzeniem jeśli kanał będzie wychodzić pośrodku tv a zamierzasz użyć wieszaka slim - wisi 1,5cm od ściany. Z drugiej strony jest to pewnie do zrobienia.
dolna krawędź jest ok 0,7m od podłogi - mniej więcej środek tv na wysokości oczu.
przepraszam, że odpowiadam na pytania nie kierowane do mnie ale uznałem, że mogę się przydać :)

Dzięki! Bardzo pomocne to dla mnie. Będę chyba musiał poprowadzić peszel/tunelik pod pewnym pochyłem :p Większość TV zarówno lcd jak i plazmowych ma wyjścia po lewej.
 

wrx

New member
Bez reklam
Pod katem 90 st, obok TV, mam 2 okna.
Trzecie, tez 90 st, ale 5m dalej - nawet to okno jest widoczne na TV.

Poza tym, pomyslalem sobie, ze skoro zaciemniam pokoj do projektora, to chociaz do TV bym nie chcial - ile mozna siedziec w ciemnosciach. ;)
 

wrx

New member
Bez reklam
Polecam pobrac aplikacje Vimeo, jesli macie ochote zobaczyc, jak Wasz TV wyswietla sygnal FulHD.
Niestety, z YouTube jest dramat (pikseloza), ale tutaj...polecam!
 

adas81

Member
Witam, chciałbym ponowić pytanie, gdyż nie otrzymałem odpowiedzi.
Mam taki problem. Może to zbieg okoliczności ale od poprzedniej aktualizacji, czyli 1014 telewizor nie pamięta mi ustawień sieci.
Za każdym razem,gdy go wyłączę i włączę to muszę od nowa szukać sieci i wpisywać hasło, tak jakbym nigdy tego nie robił. Ktoś spotkał się z takim problemem?
I jeszcze jedno, jak sprawdzić czy ma się hot pixel czy bad pixel czy coś takiego.
Pozdrawiam
 

mikecheck

Member
mam d7000 i ogólne wrażenia są pozytywne. Może "clouding" to efekt doszukiwania się błędu. Jestem trochę drobiazgowy i skłamałbym mówiąc, że to całkowicie mi nie przeszkadza, jednak jeśli chodzi o całokształt, to nauczyłem się z tym żyć. Jedno co mnie tylko wk**** to fakt, iż każdy przedstawiciel/sprzedawca jakiegokolwiek telewizora zaprzecza oczywiste wady swojego produktu.
 

wrx

New member
Bez reklam
Ja go kupilem do jasnego pokoju, zamiast planowanej plazmy.
Jest OK.
20110920105326.jpg

20110920105520.jpg


Specjalnie dla Ciebie - TV skierowany w strone okien.
 
Ostatnia edycja:
Do góry