TV kompatybilne z n'boxem

cyber.photo

New member
Mam Samsung LE37R72B, poprzez HDMI kicha, zrywa dźwięk, nie obsługuje rozdziałki 720p. Po zamianie na komponent działa jak należy. Wydałem niepotrzebnie 160 zł za kabelek HDMI. Może ktoś chce kupić?:)
Najlepsze jest to, że BOK n-ki za cholerę nie chce się przyznać do błedu oprogramowania n-box'a. Pracują ciężko nad poprawą softu, nie czytają forum, ot tyle.
 

tomania

New member
yatre>>
Dzieki szybkim i konkretnym radom drogich forumowiczów mogę Ci pomóc ( jeśli jeszcze aktualne) w temacie LG 42pc3ra . Otóż sam kabel HDMI u mnie nie działał jeśli chodzi o fonie. Obraz świetny lecz dźwięk - cisza. Dopiero przełączenie się na N-ce na HDMI/DVI i włączenie osobnego kabla audio- 2x RCA i mini jack dało efekt, choć sam dźwięk nie powala. Doraźnie pomogło też przytrzymanie przycisku RES na N-boxie ale tylko do momentu wyłączenia dekodera - później znowu cisza. Pozdrawiam Tomasz
 

mariof

New member
Bez reklam
u mnie, na LCD Philips 5421 wszystko działa, jest dżwięk po HDMI ale... jest pewien "vist". Otóż jeżeli w ustawieniach N-Boxa (telewizor) wybierze się "Dolby Digital" to w TV będą same trzaski. Telewizory, z reguły, nie dekodują DD. Należy wybrać w ustawieniach "Telewizor "NIE" przy opcji DD. Oczywiście nie będziemy wtedy mieli DD w programach (nielicznych) które są nadawane z DD. Pierszy film z DD na N-BOX który udało mi się zaobserwować to "Odwróceni" w HD na VOD. Można wyeliminować trzaski przytrzymując klawisz RES, wtedy przez HDMI nie jest wysyłane Audio. Oczywiście TOSLINK pracuje. N-BOX via Toslink podłączamy do wejścia optycznego we wzmacniaczu audio gdzie jest prawidłowo zdekodowany i mamy DD 5.1:) ale... tylko wtedy gdy w opcji "telewizor" w setup zmienimy ustawienia DD na "TAK"... .Jest to ewidentne niedopracowanie N-Boxa:(. Ja radzę sobie w ten sposób, że " na codzień" nie uruchamiam "kina". Jeżeli chce lepszego dźwięku to przestawiam DD w Setup N-BOX na tak (ca 4 sekundy), wyłączam fonię w TV (1 sekunda), "odpalam" mojego PIONIERA (ca 3 sekundy) i, po ca 10s, mam DD 5.1 (jeżeli jest nadawany) lub, po prostu, lepszą fonię z mojego "sprzęcicha":)( PIONIER VSX 916 Głośniki Harman-Kardon 5.1).
 
Ostatnia edycja:

TOMEK-K

New member
Mam LOEWE XELOS A 32
I chce kupić "n", ale nie wiem czy ten Loewe bedzie współpracował z n-rekorderem po HDMI.
Może ktoś ma ten telewizor i "n" i jest mi w stanie odpowiedzieć.
Z góry dzieki.
 

szaman_poland

New member
sharp 32ga8e pod "N" przez HDMI dzwięk przerywa, po podłączeniu dodatkowo kabelkiem audio z nboxa do audio przy złączu HDMI w TV i przełaczeniu dzwięku na analog - bez zmian (ale można regulować głośność z pilota n-ki):) po ustawieniu w nboxie na DVI i puszczeniu przez analog do audio w TV przy interfejsie HDMI - brak dzwięku. szczerze mówiąc wyczerpały mi się pomysły a komponenta nie będe kupował:(, i kina domowego też nie:(
 
Ostatnia edycja:

ryba073

New member
panasonicTH42V70P

Mój kolega ma nowiutkiego PANASONICA 42V70P po podłączeniu przez HDMI dzwieku brak, przez cincze makabra.Pomóżcie co robic żeby dzwięk był lepszy niz na kablówce.Bo kumpel chce sobie zrobic krzywde, a miało byc tak fajnie ..
 
Ostatnia edycja:

zerard

New member
Siemka odnośnie dzwięku to to jest głównie wina "N"ki a nie telewizora i ani kabla hdmi u mnie jest taki motyw że jeden kanał jest z dzwiękiem a drugi jest bez próbowałem przez hdmi i lipa podłączyłem przez euro i jest git obraz ciut gorszy ale nie tak zauważalnie bezsens jest wydawać tysiące na jakieś kabelki
 
Ostatnia edycja:

marekmarecki

New member
fujitsu siemens LCD MYRICA V27-1 PROBLEM?!?!

Witam, ze by bylo prościej posiadam telewizor LCD FUJITSU-SIEMENS MYRICA V27-1. Problem polega na tym, ze przy podlaczeniu tv z n-ka przewodem hdmi - dvi telewizor nie dziala.Dziala dopiero po podlaczeni chincz wejscie (component). Problemem rownierz jest przy wylaczeniu tv i powtornym wlaczeniu samoczynnie przelancza sie na wejscie av, co powoduje ze trzeba ponownie pilotem przelaczyc na component. Problemow takich nie ma przy polaczeniu nki z telewizorem kablem euro ale nie mozna odbierac w takim ukladzie programow nadawanych w HD.
 

RNAcid

New member
nbox - była aktualizacja

Witam!

Wczoraj, tj. 14 czerwca była aktualizacja oprogramowania dla nbox'a. Posiadam Sharp LC-42SA1E i dotąd przy podłączeniu hdmi zrywało mi dźwięk co jakiś czas. Po wczorajszej aktualizacji zaników dźwięku nie ma :)
Z czego bardzo się cieszę :)
 

RNAcid

New member
No tak... n...

Witam!

Niedawno napisałem o update'cie softu do n-ki. Cieszyłem się, że skończyły się zaniki dźwięku i w ogóle miało być fajnie ale teraz coraz bardziej mnie nbox denerwuje.

Zaczęło się od tego, że zauważyłem, iż niesławne zaniki dźwięku nie znikły zupełnie. Pojawiają się po prostu bardzo rzadko ale za to trwają 4-5 sekund :x

To jednak jeszcze nie koniec. Wygląda mi na to, że soft pokręcił tryby wyświetlania i teraz w trybie 720p widzę "migotanie" obrazu. Przełączenie nbox'a w 1080i paradoksalnie problem eliminuje ale za to "migotać" zaczyna menu - EPG i cała reszta. Chodzi mi po prostu o to, że jako grafik i osoba na codzień zajmująca się tworzeniem obrazów dostrzegam przeplot na telewizorze. Żeby było jeszcze gorzej przeplot ten występuje nie w tych trybach, w których powinien - to jakaś paranoja kompletna. Czuję, że trzeba będzie kupić jakiś hub do połączeń component i połączyć nbox'a w ten sposób, bo połączenie hdmi to jakaś porażka po prostu.
 

Bogi71

New member
Witam!
Philips 32'' PF 9966- na złączu hdmi-dvi w połączeniu z n-box-recorderem hula ładnie- dźwięk bez zaników, jakość obrazu spoko, no może poza dyskretnym czarnym pionowym paskiem z lewej strony ekranu widocznym przy niektórych programach/filmach. :cool:
 

pazuzu

New member
Na partyline n-ki informują, że jeżeli nie jest podłączone kino domowe to trzeba wyłączyć DD w nbox. Dźwięk idący do TV przez HDMI ma być stereo a nie DD. Podobno to rozwiązuje problem z zanikiem dźwięku.
Jak wrócę do domu wypróbuję, bo u mnie też wystąpił problem z zanikaniem dźwięku.
 

piotr282

New member
sharp w zasadzie ok

Witam
Sharp LC-32AD5e przez HDMI. pierwsze podłączenie przy instalacji - dekoder (zwykły) wyłączał sie po kilku sek. po podłaczeniu przez scart i następnie ściągnięciu nowego oprogramowania HDMI jest ok. z jednym małym zastrzezeniem - bywa (dośc rzadko bo czasem raz dziennie, czasem wcale), że dekoder się sam wyłącza i włacza. mam nadzieje że to problem dekodera (?) także czekam na nowe oprogramowanie. przez compnent, którego mam zamiar używać (trochę to dziwne ale przez component jest lepsza jakośc kanałów SD a niedostrzgalna dla mnie zmiana na kanłach HD) - na razie podłaczałem na próbę - nie pojawił się ten problem. poza tym ja ogólnie sharp z "n" polecam. poza tym ważne że tanio.
 
Do góry