TV HD w polskiej TK Multimedia

franeek

New member
A miał ktoś taki komunikat:

Błąd, modem Docsis nie nawiązał połączenia?

Ja miałem taki komunikat jak podczas remontu wpiąłem źle kabelki do gniazda i pomyliłem z Radyjkiem.
Wszystko działało z miesiąc ale jak nastąpiła awaria prądu nie dawało rady pobrać (sygnał był poprawny)
Przyjechał gość z serwisu i rozkminił - oczywiście się nie przyznałem i się dziwował jak mogło dojść do wcześniejszego podłączenia ;) :p:p:p:p:p:p.
Następny problem miałem z wtyczką od netu.
Był lekko wysunięty tzw pin z wtyczki.
Łaczyło ale bardzo powolnie - wystarczyło tylko poprawić wtyczkę .
Zacznij od tego ;)
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
walneli gafe, TVP Sport jest w MM:p;)
Rzeczwiście jest, ale u mnie na kanale TVP Sport po powiększeniu do pełnego ekranu obraz jest strasznie "w ząbki" - zdecydowanie bardziej niż na innych kanałach. Również słabiutka jest grafika ekranowa (w sensie jakości wyświetlenia). Czy można to poprawić?
 

masloww

New member
Bez reklam
na n-ce TVP Sport leci w formacie 16:9 a u mnie w analogu w 4:3 LB i jak się powiększy to nie możliwości żeby nie było kichy;
teraz na ES HD na biegach była ładna zawiecha na kilkadziesiąt sek.
 

casanova07

New member
Ja miałem taki komunikat jak podczas remontu wpiąłem źle kabelki do gniazda i pomyliłem z Radyjkiem.
Wszystko działało z miesiąc ale jak nastąpiła awaria prądu nie dawało rady pobrać (sygnał był poprawny)
Przyjechał gość z serwisu i rozkminił - oczywiście się nie przyznałem i się dziwował jak mogło dojść do wcześniejszego podłączenia ;) :p:p:p:p:p:p.
Następny problem miałem z wtyczką od netu.
Był lekko wysunięty tzw pin z wtyczki.
Łaczyło ale bardzo powolnie - wystarczyło tylko poprawić wtyczkę .
Zacznij od tego ;)

Ja nic nie odłaczałem, żebym mógł się pomylić, kable są mocno do siebie "przyklejone"

Przełączyłem na component i na scart i dalej to samo, czyli już wiem, że nie chodzi tu o jakieś zabezpieczenia hdcp przy hdmi, tylko dostępu nie mam wogóle. Właśnie dzwoniłem a tu u dziadów nikogo na infolinii nie ma w niedziele...
 

maciekalisz

New member
Ja nic nie odłaczałem, żebym mógł się pomylić, kable są mocno do siebie "przyklejone"

Przełączyłem na component i na scart i dalej to samo, czyli już wiem, że nie chodzi tu o jakieś zabezpieczenia hdcp przy hdmi, tylko dostępu nie mam wogóle. Właśnie dzwoniłem a tu u dziadów nikogo na infolinii nie ma w niedziele...

Są w niedziele również.
Czyli zacznij od tego - jak masz komunikat modem docsis nie nawiązał połączenia naciskasz ok a potem zielony - jak będzie ze połączono to wtedy żółty i dekoder się włączy. Jak nie pomoże to tylko partyline - kablami sie nie baw bo jak po przepinasz to będzie zjeba od technika :) (lepiej przepić jak im dać kasę za bezpodstawne wezwanie)
Jeżeli chodzi o HDCP - to przy euro i scart nie powinno ci sie to pojawić - zapewne źle masz ustawiony HD/Sd - zacznij od trybu RGB -na wyświetlaczu A68 :) można odczytać.
 

casanova07

New member
Czyli zacznij od tego - jak masz komunikat modem docsis nie nawiązał połączenia naciskasz ok a potem zielony - jak będzie ze połączono to wtedy żółty i dekoder się włączy.

Właśnie o to chodzi, że odświeżać mogę w nieskończoność i tak pojawia się offline.

Apropo infolini, zadzwonić sobie możesz, ale jak się chcesz połaczyć z konsultantem to Ci poda w jakich godzinach są dostępni - bez niedziel

A to prawda że komponent (YPbPr) nie odstaje od hdmi i nie zabija kanałów HD ?
 

maciekalisz

New member
Właśnie o to chodzi, że odświeżać mogę w nieskończoność i tak pojawia się offline.

Apropo infolini, zadzwonić sobie możesz, ale jak się chcesz połaczyć z konsultantem to Ci poda w jakich godzinach są dostępni - bez niedziel

A to prawda że komponent (YPbPr) nie odstaje od hdmi i nie zabija kanałów HD ?

Podaje ci godzinki bo wybierasz jeden jak dzwonisz - wybierasz 2 potem 0 i juz sie ktos pojawi.
 

masloww

New member
Bez reklam
ładne mi „i już się ktoś pojawi”
ostatnio doszły dodatkowe pytania przy zgłaszaniu usterki DTV; a po drodze jeszcze trzeba wysłuchać reklamy promocji internetu z którego i tak nie mogę skorzystać, muszę odpowiedzieć na pytanie czy aby czasami nie jestem z Brzeska czy jakiejś innej miejscowości, odczekać swoje na wolnego BOK-mana a minuty lecą; niech jeszcze wprowadzą przed połączeniem obowiązkowy teleturniej telefoniczny aMazing lub niech nie ograniczają się tylko do pytanie o jedną miejscowość to będą mogli się pochwalić zmniejszoną awaryjnością swoich usług; tyle, że potem znów będą musieli zatrudnić dodatkowych specjalistów od utrzymania klientów
 

topsy

New member
nowy użytkownik

Chciałbym was zapytać : W jaki sposób mogę wykorzystać gniazda Ethernet oraz USB w dekoderze ADB 5810CD ? Czy można np. Podłączyć zewnętrzny HDD lub dekoder do routera Razem z dekoderem dostalem modem Thomson THG 540 jakie macie prędkości przy pobieraniu plików u mnie przy łączu 2mb+ to około 280kb/s w nocy jakieś 480 kb/s
 

masloww

New member
Bez reklam
Chciałbym was zapytać : W jaki sposób mogę wykorzystać gniazda Ethernet oraz USB w dekoderze ADB 5810CD ? Czy można np. Podłączyć zewnętrzny HDD lub dekoder do routera Razem z dekoderem dostalem modem Thomson THG 540 jakie macie prędkości przy pobieraniu plików u mnie przy łączu 2mb+ to około 280kb/s w nocy jakieś 480 kb/s
gniazdo Ethernet służy do komunikacji dekodera z MM, tą drogą odkodowują programy i aktualizują soft;
gniazdo USB w dekoderze ADB służy do niczego; a mogłoby np. służyć do nagrywania jak w Motoroli 1910-9
http://www.ists.pl/index.php/Oferta/IPTV_-_Telewizja_/
niestety programiści ADB są cieńcy jak polsilver;
modem Thomsona masz do internetu nie do dekodera bo 5810CD ma w sobie modem, prędkości pobierania masz dobre
 

xolzok

New member
Bez reklam
Dzisiaj coś nowego: Błąd S122 - "Brak dostępu do usługi VOD.Usługa niedostępna."

W naszej kablówce zawsze można liczyć na jakąś awarię :(
 

topsy

New member
Dzięki za wyjaśnienie
tylko że u mnie gniazdo Ethernetowe w dekoderze nie jest podłączone do niczego a soft się sam zaktualizował jakos
 

masloww

New member
Bez reklam
Dzisiaj coś nowego: Błąd S122 - "Brak dostępu do usługi VOD.Usługa niedostępna."
włączyłem dopiero teraz tego złoma no i u mnie to samo;
a dziś przy starcie STB bardzo mocno zamulił, za dużo go na weekend eksploatowałem czy co; nawet wyłączenie go z gniazdka i automatyczne aktualizacja nie pomogła
 
Do góry