TV HD w polskiej TK Multimedia

stogdy

New member
domeloslaw2 napisał:
1. Czy jest mozliwosc ustawienia kanalow z zwyklej tv na dekoder tak zeby nie bylo trzeba ciagle sie bawic w wlaczanie dekodera tylko leciec po kanalach po samym dekoderze
Nie ma.
domeloslaw2 napisał:
2. Nie chce mi sie wierzyc ze moj TV nie ma HDCP Viera TX-32LX70P po podlaczeniu dekodera pod tv nie ma dzwieku
Uwierz (oczywiście w to, że nie działa, a nie w to, że Twój TV nie ma HDCP:)). Dekoder DTV MM nie wszystkie telewizory lubi, tak jak i dekoder n-ki(ta sama firma).
domeloslaw2 napisał:
3 Monter zostawil mi taki burdel w kablach ze az plakac mi sie chce :p
Czyli wszystko w normie.
A chociaż działa?
 
Ostatnia edycja:

Debuger

New member
Ciekawy wątek z KF Multimedia Polska.

Cytując za MM:

- Jesteśmy pierwszym operatorem, który wprowadził do swojej oferty kanały HD i konsekwentnie tę ofertę rozwijamy. Teraz nasi abonenci mogą wybierać spośród 7 cyfrowych pakietów. Do końca tego roku zaproponujemy jeszcze kilka nowych, które także zawierać będą kanały HD.
– mówi Edyta Bukowska, Content Manager Multimedia Polska.

... jestem prawie pewien że wejdą min. z: Eurosport HD Pack i dodatkowo na Euro 2008 zaaplikują jakiś pakiet Sport. Być może, po otrzymaniu w końcu przez Polsat koncesji na swoje kanały HD, MM prawa do redystrybucji wykupi na Polsat Sport HD.

Pożyjemy - zobaczymy.
 

radarinio

New member
podniecenie ;-)

przesatań Debuger bo narobiłeś mi niezłego smaczku :)
Pieknie to opisałeś, ale co będzie realiami, zobaczymy...

PS.
Nie wiecie może czy jest możliwość sterowania pilotem Onkyo 505 dekodera DTV MM ?
 

jazyl

New member
Nie wiecie może czy jest możliwość sterowania pilotem Onkyo 505 dekodera DTV MM ?[/quote]

niestety nie ma takiej możliwości, sam mam ten problem

pozdrawiam
 

Pizzojad

New member
stogdy napisał:
domeloslaw2[/b napisał:
2. Nie chce mi sie wierzyc ze moj TV nie ma HDCP Viera TX-32LX70P po podlaczeniu dekodera pod tv nie ma dzwieku

Uwierz (oczywiście w to, że nie działa, a nie w to, że Twój TV nie ma HDCP:)). Dekoder DTV MM nie wszystkie telewizory lubi, tak jak i dekoder n-ki(ta sama firma).
A mi się coś wydaje że żaden z kolegów nie przeczytał instrukcji obsługi.
Podpowiem, słowa kluczowe do znalezienia prawdopodobnej przyczyny braku dźwięku to:
"Dolby Digital"
"DVI"
 

535

New member
Mam już zainstalowaną DTV... Obraz na kineskopowym 100 Hz Panasonicu świetny... (połączenie Scartem), analog też bardzo dobry. Nie narzekam.

Mam pytanko... Połączyłem optykiem dekoder z amplitunerem kina domowego, ale ampli nie wykazuje (tzn dioda "stereo" nie świeci :) ) sygnału stereo przy stacjach, które w stereo nadają/nadawają ;) Jak jest u Was?

Pozdrawiam!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
stereo

535, ja podłączyłem do amplitunera yamaha i wszystko jest OK, TVN i NG HD jest w DD5.1 / na TVN oczywiście nie wszytkie programy / rerszta / chyba bez wyjątków / jest w stereo. jeżeli chodzi o dźwiek to uważam, że jest Ok. Zresztą na obraz też nie narzekam, nie wiem co prawda jak wygląda program NG w HD bo posiadam TV CRT, ale programy cyfrowe na moim Philipsie 32 CRT wyglądają bardzo dobrze.
 

Bulaj

New member
domeloslaw2 napisał:
2. Nie chce mi sie wierzyc ze moj TV nie ma HDCP Viera TX-32LX70P po podlaczeniu dekodera pod tv nie ma dzwieku



Mam Sharpa XL2. Po każdym włączeniu DTV pokazuje się komunikat o niekompatybilnym sygnale i na wyświetlaczu dekodera pojawia się napis HDCP, ale po kilku sekundach obraz wskakuje i nie ma problemów do ponownego wyłączenia dekodera DTV.
 

PanMik

New member
Jest źle..

Jestem coraz bardziej wk... na MM. Od dwóch dni nie mam Canal+ Sport, biuro obsługi nie działa, nie ma odpowiedzi na reklamacje... Jak tak dalej pójdzie to się w trybie awaryjnym pożegnamy.
 

xolzok

New member
Bez reklam
PanMik napisał:
Jestem coraz bardziej wk... na MM. Od dwóch dni nie mam Canal+ Sport, biuro obsługi nie działa, nie ma odpowiedzi na reklamacje... Jak tak dalej pójdzie to się w trybie awaryjnym pożegnamy.

U mnie wczoraj w DTV prawie połowa kanałów się mocno haczyła. Jakość obrazu ostatnio też nie najlepsza. Problem na pewno nie u mnie bo znajomy na osiedlu miał ten sam problem. Ciekawe jak będzie dzisiaj.
 
N

neox

Guest
xolzok napisał:
U mnie wczoraj w DTV prawie połowa kanałów się mocno haczyła. Jakość obrazu ostatnio też nie najlepsza. Problem na pewno nie u mnie bo znajomy na osiedlu miał ten sam problem. Ciekawe jak będzie dzisiaj.

Spra czesc nie miala prawidlowej synchronizacji obrazu z dzwiekiem - dowiedzialem sie ze maja awarie - dzisiaj ma byc usuwana.
 

Debuger

New member
Coś tu ostatnio ucichło. Czyżby skończyły się wasze kłopoty techn. z MM ? :D

Podaję niusa za SATKurier-em:
"Polsat Sport HD będzie udostępniony sieciom kablowym, które są gotowe technicznie do transmisji w HD. Prawdopodobnie będą to UPC, Aster oraz Multimedia Polska. Rozmowy w tej sprawie mają zakończyć w ciągu najbliższych kilku tygodni"

.... czekamy.
 
N

neox

Guest
No faktycznie cisza:roll:
Dołozylem sobie Canal+ HD....musze powiedziec ze ogladanie ligii angielskiej to rewelka:cool: Zwykly C+ Sport i Film polecialy na koniec listy programow - jak sie zobaczy wersje w HD tych dwoch kanalow, to juz SD ma sie ochoty nigdy nie widziec na oczy;).

Czekamy na Polsat Sport HD no i marzy mi sie Eurosport HD od maja....Roland Garros w HD mmmmmmmmmmm:eek:k:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jezeli dolacza Eurosport HD + PLsport HD to chyba wroce. Tylko co z niedzielnymi meczami NBA transmitowanymi zwykle na C+Zielonym??? :???:
 

PanMik

New member
Ucichło??

Ucichło bo już ręce opadają. Odpowiedź na reklamację to coś w stylu - "sprawdziliśmy z naszej strony - wszystko OK". A że problemy jak były tak są to nikogo nie obchodzi. A no i jeszcze genialna rada konsultanta z infolinii - "to proszę przełączyć na euro bo jak zanika obraz to może być coś z hdmi". Dzięki - HD po euro - miodzio !!
Mi już szkoda słów, za jakiś czas smaruję kolejną reklamację, i tak do skutku chyba albo do pożegnania.
Pozdrawiam
 

Radiola

New member
monitor LCD jako HDTV

Od dwóch tygodni mam DTV od multimedia. Bez większych problemów jakoś zadziałało. Monter nawet nie zająknął się o jakości odbioru. Podpiął kabel SCART i jak tylko pojawił się obraz, to zaraz zwiał. Musiałem sam kombinować jak uzyskać najlepszy obraz.
Mam TV CRT Vega i wszystko co mogę wyciągnać z niego to wejście po S-VHS, Dlatego chcę pod dekoder podłączyć monitor TV LG Flatron. Analog na nim nędzny, ale ma wejście DVI i 2xRCA. Tylko potrzebny jest 10 metrowy kabel DVI - HDMI z dodatowymi wtyczkami 2xRCA od strony wtyczki DVI. Testował już ktoś takie połączenie?
 
Ostatnia edycja:

KonRod77

New member
Nie chce mi się o nich pisać, ku przestrodze

Witam forumowiczów,
po przeczytaniu tego wątku stwierdzam, że wcale nie mieliście z "mm" problemów. Nie wierzycie to czytajcie dalej:

1. Październik 2007 - "fachowcy" zakładają instalacje, efekt -> sąsiadka nie ma prądu. Durnie wiercili dziury w ścianach zamiast na suficie. Kazali mi skołować łącznik do kabla bo oni nie mają... Po 5 godzinach "fachowiec" zdemontował część instalacji elektrycznej ze swojego samochodu i podpiął kabel zasilający na krótko. Efekt -> wywalało korki:eek:k: . Po paru następnych godzinach coś zrobili, że zadziałało tyle tylko że zostawili wielką dziurę na klatce schodowej, którą musiałem łatać następnego dnia. Dobrze, że przygotowałem instalację w domu bo nie wiem co by było. Przy podłączaniu kabla do dekodera nie mieli wtyczki antenowej, musiałem ich zasponsorować. Następnie nie potrafili włączyć dekodera, musiałem im pokazać, chyba nie potrafili przeczytać instrukcji. Naturalnie brak sygnału po HDMI bo dekoder nie współpracuje z oryginalnym kabelkiem? lub plazmą ? Panasonica. Po przeczytaniu forum dźwięk puściłem przez chinch a obraz przez DVI - dzięki.

Jest, działa, super, kochana multimedia ależ technologia no, no

2 Obraz przez sygnał cyfrowy na początku wydawał mi się ok, jednak po spędzeniu dziesięciu lub set godzin przez ekranem już mi się nie chce tego włączać bo i po co, dla NG HD, na którym są powtażane te same materiały? (sportu nie oglądam). Kanały filmowe - wole pójść do kina, pakiet film - czy ktoś jest zadowolony z oferty programowej tego pakietu ?
No więc jakość z dekodera - zauważalny ditchering na statycznych obrazach - szczególnie białe plansze w reklamie NG HD, beznadziejnie niski bit rate, kompresja MPEG - za duże straty widoczne gołym okiem. Przerwy w ciągłości nadawania obrazu, no ile można. Biały ekran podczas oglądania kanału - często, średnio 1-2 razy w tygodniu wyłączam dekoder z sieci aby się zresetował...
i co by tu jeszcze napisać

a już wiem, o najważniejszym nie napisałem.

dzwonie, proszę, przypominam, chcem iść na współpracę, proponuje rozwiązania BYLE BY DALI MI ZAPŁACIĆ RACHUNKI za korzystanie z ich "oferty". Od października brak rachunków w skrzynce, kilka telefonów i setki przeprosin z ich strony, a jak było tak jest.
Tak się zastanawiam - czy będę mógł normalnie zrezygnować z ich usług w październiku 2008 r.? Mam tylko nadzieję że nie podadzą mnie do Krajowego Rejestru Długów za to że jestem "niesolidnym klientem":roll:
Jedna wielka kompromitacja MM.
Ponieważ muszę coś oglądać to włączam przeważnie analogową, przynajmniej się nie chaczy, nie brakuje wizji a jakość obrazu porównywalna.
Pozdrawiam
KR
 
N

neox

Guest
KonRod77 napisał:
Witam forumowiczów,
po przeczytaniu tego wątku stwierdzam, że wcale nie mieliście z "mm" problemów. Nie wierzycie to czytajcie dalej:

1. Październik 2007 - "fachowcy" zakładają instalacje, efekt -> sąsiadka nie ma prądu. Durnie wiercili dziury w ścianach zamiast na suficie. Kazali mi skołować łącznik do kabla bo oni nie mają... Po 5 godzinach "fachowiec" zdemontował część instalacji elektrycznej ze swojego samochodu i podpiął kabel zasilający na krótko. Efekt -> wywalało korki:eek:k: . Po paru następnych godzinach coś zrobili, że zadziałało tyle tylko że zostawili wielką dziurę na klatce schodowej, którą musiałem łatać następnego dnia. Dobrze, że przygotowałem instalację w domu bo nie wiem co by było. Przy podłączaniu kabla do dekodera nie mieli wtyczki antenowej, musiałem ich zasponsorować. Następnie nie potrafili włączyć dekodera, musiałem im pokazać, chyba nie potrafili przeczytać instrukcji. Naturalnie brak sygnału po HDMI bo dekoder nie współpracuje z oryginalnym kabelkiem? lub plazmą ? Panasonica. Po przeczytaniu forum dźwięk puściłem przez chinch a obraz przez DVI - dzięki.

Jest, działa, super, kochana multimedia ależ technologia no, no

2 Obraz przez sygnał cyfrowy na początku wydawał mi się ok, jednak po spędzeniu dziesięciu lub set godzin przez ekranem już mi się nie chce tego włączać bo i po co, dla NG HD, na którym są powtażane te same materiały? (sportu nie oglądam). Kanały filmowe - wole pójść do kina, pakiet film - czy ktoś jest zadowolony z oferty programowej tego pakietu ?
No więc jakość z dekodera - zauważalny ditchering na statycznych obrazach - szczególnie białe plansze w reklamie NG HD, beznadziejnie niski bit rate, kompresja MPEG - za duże straty widoczne gołym okiem. Przerwy w ciągłości nadawania obrazu, no ile można. Biały ekran podczas oglądania kanału - często, średnio 1-2 razy w tygodniu wyłączam dekoder z sieci aby się zresetował...
i co by tu jeszcze napisać

a już wiem, o najważniejszym nie napisałem.

dzwonie, proszę, przypominam, chcem iść na współpracę, proponuje rozwiązania BYLE BY DALI MI ZAPŁACIĆ RACHUNKI za korzystanie z ich "oferty". Od października brak rachunków w skrzynce, kilka telefonów i setki przeprosin z ich strony, a jak było tak jest.
Tak się zastanawiam - czy będę mógł normalnie zrezygnować z ich usług w październiku 2008 r.? Mam tylko nadzieję że nie podadzą mnie do Krajowego Rejestru Długów za to że jestem "niesolidnym klientem":roll:
Jedna wielka kompromitacja MM.
Ponieważ muszę coś oglądać to włączam przeważnie analogową, przynajmniej się nie chaczy, nie brakuje wizji a jakość obrazu porównywalna.
Pozdrawiam
KR
Tak sie zastanawiam po co Ci TV cyfrowa? Filmow nie ogladasz, wolisz isc do kina, sportu nie ogladasz...to co tylko TVN24? i wieczorne wiadomosci?:) To ja bym wolal zostac juz przy analogu dla tych kanalow "informacyjnych";) Kolejna sprawa a co ma MM czy nawet jakikolwiek inny operator kablowy czy satelitarny do ramowki programu NG HD???:D Monterow faktycznie trafiles "zajebistych":mrgreen: - mozna wiedziec jakie to miasto? Zastanawiam sie dlaczego ten caly montaz instalacji wymagal wiercenia dziur...w scianie czy suficie??? Wychodzi na to ze nie miales wczesniej kablowki analogowej wogole i kladli od nowa kabel???

Na jakosc NG HD nie narzekam, obraz rewelka, to samo C+ Sport i Film w HD. Inne kanaly niestety widac kompresje obrazu - nie widac jej jak sie ma TV CRT i dekoder podlaczony przez Euro hehe:mrgreen:, poki co ogladam tylko kanaly w HD (marzy mi sie Eurosport w HD i Polsat Sport HD).
 

KonRod77

New member
neox napisał:
Tak sie zastanawiam po co Ci TV cyfrowa? Filmow nie ogladasz, wolisz isc do kina, sportu nie ogladasz...to co tylko TVN24? i wieczorne wiadomosci?:) To ja bym wolal zostac juz przy analogu dla tych kanalow "informacyjnych";)

>Oglądam głównie DIscovery Chanel, Wolrld, Sience, NG, History Via Sat, Planet, Travel&... , informacyjne, minimini - nie to nie ja, to moje dzieci, TVN Turbo. Już znasz moje prefernecje. Marzy mi się kanał filmowy w HD z bogatą ofertą programową. Chciałem zakupić Film Box HD ale coś mnie tknęło i sprawdziłem forum N, abonamenci N mieli możliwść testowania tego kanału za darmo przez jakiś czas. Opinie o ciągłych powtórkach zniechęciły mnie szybko. Może ktoś się wypowie czy program tego kanału filmowego został wzbogacony.

Kolejna sprawa a co ma MM czy nawet jakikolwiek inny operator kablowy czy satelitarny do ramowki programu NG HD???:D

>Naturalnie, że nic tylko mała ilość kanałów HD sprawia, że nie mamy wyboru. Albo bierzemy to co jest albo czekamy aż coś się zmieni. Mam nadzieję, że się zmieni bo zalety HD TV są oczywiste.

Monterow faktycznie trafiles "zajebistych":mrgreen: - mozna wiedziec jakie to miasto?

>Wrocław

Zastanawiam sie dlaczego ten caly montaz instalacji wymagal wiercenia dziur...w scianie czy suficie??? Wychodzi na to ze nie miales wczesniej kablowki analogowej wogole i kladli od nowa kabel???

>Zgadza się

Pozdrawiam

Muszę sprawdzić czy można wypowiedzieć umowę w sytuacji gdy dostawca usługi nie wywiązuje się z obowiązków wobec klienta. Wystawianie faktur lub choćby przekazanie numeru konta, na który mam wpłacać ieniądze chyba jest ich obowiązkiem.
 
Do góry