TV HD w polskiej TK Multimedia

DORADCA555

New member
Bardzo duzo zalezy od Tv .Jedne radza sobie lepiej z slabym sygnalem Tv inne gorzej.Mialem kilka tv lcd (samsung,sony,sharp) w celach testowych i kiepsko sobie radzily z sygnalem sd i cyfrowym.Zakupilem teraz plasme 37" panasonica seri PV 80 i jest bardzo dobrze.Kanaly HD rewelacja (sa juz 4) reszta kanalow bardzo dobrze . Jesli chodzi o dzwiek ktory nieraz ginie na kanalach HD (i nie tylko) to dzieje sie tak wtedy ,kiedy jest nadawany w jakosci 5.1 ,wystarczy przestawic na polski (taki opis w menu) i juz bedzie dzwiek.Co jeszcze moge doradzic to wiekszosc klopotow z obrazem,nie dzialaniem pilota (brak reakcji) ginieciem kanalow ...rozwiazuje wyjecie wtyczki zasilajacej na goraco (podczas dzialania) i dekoder robi sobie restart i caly system wstaje (od tego zaczynaja naprawe pracownicy MM ) .Ja jestem ogolnie zadowolony (pierwsze kilka miesiecy latalem z reklamacjami,ale duzo to nie zmienilo i po prostu trzeba sie z tym pogodzic) Niedlugo wejdzie nastepny kanal Hd (polsatsport) na Mundial i lepszej oferty na ta chwile nie ma na rynku.Pozdrawiam
 

pepe1

New member
Kanał TV1000 już zniknąl. Jedyny filmowy kanał w pakiecie Basic. Dali zamiast tego jakiś mało interesujący kanał science fiction dla koneserów. TV1000 nie był jakiś rewelacyjny ale czasami można było cos obejrzeć. A cały czas reklamują że kanał jest w pakiecie. Filmboxy tez nie są takie jak reklamują, że nowości które właśnie zeszły z kin (chyba że w Mongolii). Na kanałach Cyfry+ i Hd (najmniejsze na NG) ciągłe problemy z haczeniem sygnału a nie jest to wina telewizora. U mnie sprawdzali wszystko jest ok
 

Debuger

New member
cygan napisał:
Czy to pewne informacje, że PS w HD będzie w cyfrowej MM ?
Wierzyć mi się nie chce...
A jednak. Finalizują umowę, jeśli nie wiadomo o co chodzi - wiadomo że o $, dlatego to tak długo trwa.

Za SATKurier.pl :" Polsat Sport HD będzie udostępniony sieciom kablowym, które są gotowe technicznie do transmisji w HD. Prawdopodobnie będą to UPC, Aster oraz Multimedia Polska. Rozmowy w tej sprawie mają zakończyć w ciągu najbliższych kilku tygodni."

Infolinia MM potwierdziła, szczegółów nie podają.
 

cygan

Member
hmm... to jutro chyba zamówię, najlepsza alternatywa jak dla mnie. Promocja- 43 zł pierwszy rok a następny 58 zł. Pakiet komfort plus DTV. Wprawdzie tylko NG HD ale jak będzie jeszcze PS HD, to super! Przeboleję brak Eurosportu, ale będzie F1, najlepszy boks live, całe Euro 2008 live! itp.
 

Debuger

New member
cygan napisał:
... Wprawdzie tylko NG HD ale jak będzie jeszcze PS HD, to super!

Nie liczyłbym na "darmochę". PS HD wejdzie na pewno do oferty DTV jako dodatkowo płatna opcja. Nie będzie to zabójcza kwota, myślę że zamknie się w przedziale 5-10 zł.

Info: W czerwcu do DTV i analogu MM włączony zostanie kanał Nickelodeon uruchamiany przez MTV Networks Polska - full dubbing PL.
 

piotreksuchy

New member
u mnie dzisiaj w miejsce tv 1000 wstawili zone club a tv 1000 przenieśli do kanałów płatnych dodatkowo , u was jest tak samo ??
 
N

neox

Guest
U wszystkich jest tak samo, w DTV nie ma podzialu na regiony jak w analogu.
Dolozyli do Basica jeszcze Sc-Fi a Universal, ktory jest pakiecie Film, mozna teraz ogladac rowniez w analogu :)
 

piotdz

New member
DTV w Gdynii

Właśnie zainstalowano mi DTV z MM w Gdynii.
Pierwszy sukces: poszło wszystko OK po HDMI (1080i), wraz z dźwiękiem (kabel MRS-160 firmy www.bowi.com.pl za ok 50zł).
Porażka: nie aktywowały się pakiety, mam tylko zamówione C+ i C+ HD a z darmowych tylko TVP1 TVP2 MTV Hits i MTV Dance.

Dzwoniłem, jutro podobno będzie dobrze.

Jakość HD super, TVP1 i 2 gorsza od 'analogowej' na tej samej kablówce, MTV wyglądają nieźle.

pozdr,
Piotr
 

masloww

New member
Bez reklam
Pytanko do użytkowników DTV i internetu 2Mb.
Czy jak używa się internetu i ściąga na maxa, to ma to jakiś wpływ na sygnał DTV?
 

Debuger

New member
Powiem Ci tak - na jednym kablu MM w domu mam podłączone:

- 2 linie telefoniczne
- 2 modemy ( internet 512 i 1 Mb )
- TV analog na 2 TV
- DTV

.... i wszystko chodzi bez zacięcia, nawet przy max. obciążonej sieci.
 

cygan

Member
Podpisałem umowę z MM, mam nadzieję, że to nie 2-letni pakt z diabłem... :)
"Na antenie kanału w sierpniu przez ok. 18 godzin dziennie emitowane będą relacje w wysokiej rozdzielczości z Olimpiady, które Telewizja Polska otrzyma w ramach zakupionych praw do sportowej imprezy(...)Kanał TVP HD będzie nadawany cyfrowo z Astry i będzie kodowany - dosył ten zostanie przeznaczony docelowo dla sieci kablowych. "


MM jako jedna z największych powinna "wrzucić" w DTV. Czekam z nadzieją na dobre wieści.​
 

pepe1

New member
Mam pytanie. Czy macie problemy z kanałami z DTV-Cyfra+ Hd i Filmbox Hd(czasami filmbox extra). Chodzi mi o "haczenie obrazu". Jestem mieszkancem Gdynii. U mnie cały czas to występuje. Podobno jest to problem sygnału z MM. Napiszcie jak tam u was z tymi kanałami.
 
N

neox

Guest
U mnie C+ Sport HD tez sie haczy, co do C+ Film HD nie wiem, ostatnio nie ogladalem.
 

stogdy

New member
Niestety, u mnie też się haczy, głównie FilmboxHD. C+ nie mam. I wkurza mnie notoryczny brak cyfrowego dźwięku (5.1) na FilmboxHD, oraz to, że jeżeli coś się schrzani w piątek, to choćbyś stanął na głowie, przez weekend nikt tego nie naprawi. W poniedziałek(zgłoszono w piątek po południu) przed południem dzwoni zawsze po takiej akcji miły pan i pyta się czy już jest dobrze. Po pierwsze skąd mam wiedzieć jak jestem w pracy, a po drugie ja ten program czy film chciałem oglądać w weekend. A, jeśli usterka dotyczy VOD to biegają przy tym zdecydowanie szybciej i więcej osób jest tym zainteresowanych:) Jak już jestem przy głosie, to jeszcze ten dekoder. Zawieszanie, konieczność restartów, tracenie sygnału, wyświetlanie co chwilę reklam VOD na pół ekranu itd itp. VOD to osobny temat. Ktoś z tego korzysta? Już nie mówię o napisach i alternatywnych ścieżkach dźwiękowych(których nie ma), ale to powinno być w HD! Jeżeli porównują VOD do wypożyczalni, to niech ten film zbliżony chociaż będzie do DVD a nie kiepskiego VHS. Ale sobie ponarzekałem. W MM i tak się tym nikt nie przejmuje, za to żonglują kanałami jak chcą.
 

masloww

New member
Bez reklam
Prośba do użytkowników MM aby pisali skąd są, aby było wiadomo czy problemy występują wszędzie cz tylko w niektórych miejscowościach.
Najlepiej by było jakby każdy miał uzupełnioną informację skąd pochodzi w swoim profilu.
Z tego co widać to najwięcej problemów mają użytkownicy w Gdyni i w Łodzi. Z Wrocławia nikt nie pisze, może tutaj nikt nie ma żadnych problemów?
 

lukashik

New member
Jestem z Gorzowa u mnie haczy Polsat nie mam dodatkowych pakietów DTV, patrząc na wasze opinie to może i dobrze.MM ODAJCIE MI EUROSPORT!
 
Do góry