TV HD w polskiej TK Multimedia

stogdy

New member
Zamówiłem NonStopKino. Już dzisiaj można było.
Może ktoś wie, dlaczego aktywacja tej usługi trwa aż 10 dni, aktywacja nastąpi 12 lutego?
Wydawało mi się, że to powinno być załatwione od ręki.
 

xolzok

New member
Bez reklam
stogdy napisał:
Zamówiłem NonStopKino. Już dzisiaj można było.
Może ktoś wie, dlaczego aktywacja tej usługi trwa aż 10 dni, aktywacja nastąpi 12 lutego?
Wydawało mi się, że to powinno być załatwione od ręki.
Mają pewnie w MM niezłą biurokrację :???: Poza tym trzeba znaleźć człowieka co będzie umiał załączyć pakiet ;)
 
Ostatnia edycja:

DaLa

New member
Eurosport

Pewnie tak jak wszyscy z ostatnim rachunkiem dostałem ulotkę informującą, że od 1 lutego będę mógł w MM oglądać WIĘCEJ SPORTU. Sama radość. Nie domyśliłem się tylko, że to taki rodzaj czarnego humoru. To "więcej" polega na zamianie Eurosportu na TVP Sport. Dla mnie rzecz wogóle nie do przyjęcia. Czy wsród Was są miłośnicy sportów zimowych, tenisa, snookera, kolarstwa? Jeśli tak, to tych dyscyplin już sobie nie poglądamy. Dzisiaj pani w BOK poinformowała mnie, że Eurosport wypadł z oferty programowej definitywnie i nieodwołalnie z powodu wygaśnięcia umowy. Zapytałem więc, kiedy można się spodziewać wygaśnięcia umów np. z TVN i Polsatem. Usłyszałem, że w najbliższym czasie do tego nie dojdzie. Jaka radość!! A więc zamiast sportu na światowym poziomie pooglądamy sobie emocjonujące zmagania polskich sportowców o zajęcie 30 miejsca w jakimś wyścigu czy innych zawodach. Czas chyba pomyśleć o rozwodzie z MM. :(
 

thomash

New member
Ja też sobie nie wyobrażam kablówki bez Eurosportu. Odebrali mi ostatni kanał, który jeszcze regularnie oglądałem :(
Też myślę o rozstaniu z tą firmą, chociaż abonentem jestem już wiele lat.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wyslalem do nich poleconym list pozegnalny. Dla mnie mocno denerwujacy byl brak Eurosport2, teraz nie mam juz zadnych watpliwosci, chociaz to nie jest jedyny powod mojej rezygnacji. Jakosc obrazu rowniez byla fatalna w moich warunkach (Gdynia). Nie bede sie z nimi uzeral i przez to denerwowal. Szkoda zdrowia. Jedyna usluga, ktora prawdopodobnie reaktywuje bedzie internet (gdyz alternatywa sa wlasciwie tylko "TePsy")...
 

masloww

New member
Bez reklam
Puchar Narodów Afryki w decydującą fazę wkracza na Eurosporcie a TVP Sport ligową piłkę reczną z niemiec pokazuje :( :x

"Decydując się na zastąpienie nim Eurosportu, mamy świadomość jego wielkiej popularności, lecz bierzemy również pod uwagę fakt iż większość imprez, do których prawa nabywa Europejska Unia Nadawców EBU jest emitowana równolegle w TVP Sport z tą różnicą, że program w większym stopniu dostosowywany jest do oczekiwań polskiego widza. Jest to szczególnie widoczne w przypadku transmitowania światowych i europejskich imprez rangi mistrzowskiej"
 

Debuger

New member
NSK Pack

Też wezmę na ten próbny miesiąc NSK. Przeglądając program tygodniowy Non Stop Kino HD myślę że warto. Co do aktywacji to pewnie była mowa o wersji "do" 10 dni, także powinno nastąpić to wcześniej.

Swoją drogą już postanowiłem - z końcem umowy w maju br. pożegnam MM na rzecz "N". Nie zamierzam EURO 2008 oglądać w TVP 1 lub 2 bo do głowy im jeszcze wpadnie, że Polsat Sport to niszowy kanał i że warto by go zastąpić np. TV Al Arabiia ;)
 

canero

New member
Debuger napisał:
[...]
Swoją drogą już postanowiłem - z końcem umowy w maju br. pożegnam MM na rzecz "N". Nie zamierzam EURO 2008 oglądać w TVP 1 lub 2 bo do głowy im jeszcze wpadnie, że Polsat Sport to niszowy kanał i że warto by go zastąpić np. TV Al Arabiia ;)
A w "N" z pewnością będziesz się cieszył Polsat Sportem. Niedoczekanie.
 
Ostatnia edycja:

Debuger

New member
canero napisał:
A w "N" z pewnością będziesz się cieszył Polsat Sportem. Niedoczekanie.
A kto Ci powiedział że przechodzę do "N" dla kanałów których tam de facto nie ma i nie będzie (Polsat i Polsat Sport Pack)?
Wystarczy że w "N" będę miał nSport w HD, Eurosport i Eurosport2. To mi w zupełności wystarczy.
 

masloww

New member
Bez reklam
Debuger napisał:
A kto Ci powiedział że przechodzę do "N" dla kanałów których tam de facto nie ma i nie będzie (Polsat i Polsat Sport Pack)?
Wystarczy że w "N" będę miał nSport w HD, Eurosport i Eurosport2. To mi w zupełności wystarczy.

Debuger najpierw przeczytaj własną wypowiedź a potem się kłóć, piszesz nie logicznie.
Jakby na początku jednego zdanie nie było "nie" to byłoby logiczne a tak kupa.
 

radarinio

New member
Ja tam skumałem Debugera :)
Tak ciekawi mnie teraz ile może Multimedia stracić na odejściu klientów z powodu braku Eurosport? Będę happy jak osoby odpowiedzialne za nie podpisanie umowy dalszej z eurosport zostaną zwolnieni, bo straty będą większe na wypowiedzeniu umów klientów niż na rocznej opłacie dla firmy eurosport.
Qrw. teraz nie muszę chodzic do sąsiada na PNA, a same finały zostały wrrrrrrrrrrrrrrr !!!!!!!!!!!
 

Debuger

New member
masloww napisał:
Debuger najpierw przeczytaj własną wypowiedź a potem się kłóć, piszesz nie logicznie.
Jakby na początku jednego zdanie nie było "nie" to byłoby logiczne a tak kupa.
hmm.... wydaje mi się, że własnie twoja odpowiedź jest bardziej nielogiczna.
Cenaro po prostu źle zinterpretował mój powód rezygnacji, stąd powody aby tak napisać.
Ale nie jesteśmy na forum politycznym, żeby oskarżać siebie nawzajem.

radarinio - większość moich znajomych się załamała i jednocześnie zdeklarowała przenieść do CP, N i Cyfry. Jeśli większość abo. myśli podobnie to polecą głowy. Ja jestem ich klientem od 3 lat. W sumie co m-c płacę prawie 160 zł + pakiet NSK to wyjdzie 175 zł. Z tego prawie 95 zł to będzie SD + DTV i NSK. Sami powiedzcie czy warto ?
 

masloww

New member
Bez reklam
Debuger napisał:
hmm.... wydaje mi się, że własnie twoja odpowiedź jest bardziej nielogiczna.
Cenaro po prostu źle zinterpretował mój powód rezygnacji, stąd powody aby tak napisać.
Ale nie jesteśmy na forum politycznym, żeby oskarżać siebie nawzajem.

sory Debuger, faktycznie źle skumałem

ja tam wolę oglądać mecze w tvp dla dźwięku stereo, w eurosporcie nie słychać atmosfery na trybunach (tak samo jest w skokach);
ach gdyby jeszcze była możliwość wyłączenia komentatora
 

radarinio

New member
tvp sport

Tak sobie teraz przypomniałem jak MM przy ostatnich fakturach wysłali ten piękny list przedstawiający jak TVP Sport to świetna telewizja hahahahaha
Kogo oni chcą oszukać???? Czy oni myślą że klienci to debile??? W ten weekend nic a nic nie było ciekawego na tvp sport. Najlepsze to chyba skoki w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem :p hahahaha w porównaniu do Pucharu Narodów Afryki to po prostu obłęd, parodia itp.
Czy oni wiedzą że przez usunięcie takiego kanału jak Eurosport postawili sobie krzyżyk na rok 2008?
Eurosport jest to standardowy program porównując do:
muzycznego - Viva Polska, tematyczny - Discovery, wiadomości - TVN24, filmowy - HBO, canal+ , bajki - mini mini itp itd.
MM nie zdała sobie z tego sprawy jak ważny i prestiżowy jest ten program. Tak ciągle mnie zastanawia co im tak naprawdę przeszkodziło? Co było powodem nie podpisania z nimi umowy? Pragnę aby mnie w końcu to nie martwiło, a tak muszę pisać poirytowany takie oto posty :( Echh
 

pwys

New member
Multimedia sobie założyła, że odejdzie 1%, część abonentów narobi hałasu, ale i tak nie ruszy du** i nie zamontuje anteny :mrgreen: Pewnie się jescze z tego smieją bo zrobili świetny interes, bo tvpsport jest kilka razy tańszy od eurosportu :lol:
Ja tylko napisze że Eurosport jest za darmo na satelicie astra i nadaje analogowo ze ścieżką językową niemiecką i chyba angielską :cool:
 

masloww

New member
Bez reklam
pwys napisał:
Multimedia sobie założyła, że odejdzie 1%, część abonentów narobi hałasu, ale i tak nie ruszy du** i nie zamontuje anteny :mrgreen: Pewnie się jescze z tego smieją bo zrobili świetny interes, bo tvpsport jest kilka razy tańszy od eurosportu

większość z tych co mają kablówki nie mają możliwości założenia anteny;
multimedia o tym wie i to wykorzystuje;
ale do czasu, tpsa już ma tv cyfrową, niech jeszcze innni operatorzy tel. i internetowi wprowadzą tv to zmięknie im rura;
niestety w Polsce DVB-T ani usługi z gniazdka elektrycznego coś nie mogą ruszyć z miejsca
 

PanMik

New member
dane techniczne

Witam !

Albo nie dotyczytałem albo nie było tu jeszcze o technicznej stronie cyfrowości kablówki Multimedia?
W jakiej rozdzielczości nadawany jest ten tzw. cyfrowy sygnał? Jak on powstaje, tzn. skąd się bierze cyfrowy sygnał TVP czy TVN? Czy to jest zwykły sygnał przerobiony w jakiś sprytny sposób na cyfrowy czy jest inny sygnał niż idzie do kablówki analogowej?
Trochę laickie pytania może, ale nie wiem tych rzeczy.
Pozdrawiam
 

canero

New member
Multimedia rok temu była prekursorem zmian. Wydawało sięm że będą wyznaczać ścieżki rozwoju. Natomiast teraz mamyh to samo co wtedy. NIC się nie rozwinęli. NIC. Zero. Null. Żadnego postępu. To jest żenujace. Jakiś czas temu bym ich bronił z całych sił. Teraz życzę im rychłego zejścia.
 

Debuger

New member
Dtv

PanMik napisał:
Albo nie dotyczytałem albo nie było tu jeszcze o technicznej stronie cyfrowości kablówki Multimedia?
Było, było. Trzeba było jednak doczytać.
Co do jakości - to niestety nic się nie poprawiło. Sygnał analogowy konwertowany jest do cyfrowego, lecz sama kompresja jest zbyt duża, co skutkuje kiepską jakością. Wg. mnie wynika to głównie z małej przepustowości łącz Multimedii. Wolę np. TVN oglądać w SD, bo cyfrowo obraz traci na ostrości, czerń to 60% nie wspominając już o "duchach". Obraz skalowany jest wg. ustawień dekodera do 720p lub 1080i. Jedyny przyzwoity kanał to NGC HD.
 
Do góry