TV HD w polskiej TK Multimedia

Debuger

New member
Najpierw to niech zwiększą bitrate a dopiero później poszerzają ofertę.
Na pakiecie NSK (Filmbox HD) znika raz to analogowy raz to cyfrowy dźwięk.

Z drugiej strony zauważyłem ostatnio lekką poprawę jakości sygnału podawanego na cyfrze. Mam nadzieję iż nie "do czasu".

Co do problemów z HDMI - osobiście u mnie chodzi wszystko bez problemu, ale polecam prostą metodę: podłączyć dekoder do TV i zrobić reset-a wyłaczając boxa na kilkadziesiąt sekund z sieci. Oczywiście nowi użytkownicy nie mogą zapomnieć o aktualizacji soft-u przed ostatecznym uruchomieniem DTV.
 

cola79

New member
Jaki masz kabelk HDMI? Ja kupiłem techlinka WiresCR i nie jak nie mam sygnału po HDMI:???:

Jestem nowym użytkownikiem, jak zrobić aktualizację softu? Wydaje mi się że jak był gość i podłączał dekoder to coś tam aktualizował, ale może to nie to.
 

apples

New member
Ja mam tech+link 690202 i jest OK. Problem mam jedynie z tym ze na sygnale analogowym telewizor ustawia sie sam w tryb SMART, a po wlaczeniu dekodera przestawia sie w WIDE i tylko w tym trybie mam obraz OK. W innych trybach albo rozciagniety albo waski. Czego to jest wina? Czy tak ma byc?

Soft zaktualizuje sie sam, jak bedzie dostepna nowa wersja to wyswietli Ci sie na ekranie.

Sprobuj jeszcze wylaczyc lub wlaczyc w dekoderze funkcje Dolby Digital.
Ustawienia-Opcje Językowe-Dolby Digital - zmień na tak lub nie może pomorze. Jak puscilem przez Euro tez nie mialem, zmienilem i bylo ok.
 
Ostatnia edycja:

cola79

New member
Ja po kablu HDMI nie mam w ogóle sygnału, ani dzwięku ani obrazu, coś tam tylko co jakiś czas mignie, jakby próbował znaleźć sygnał. Dopiero jak przestaiwe w dekoderze na tryb DVI to mam obraz ale bez dzwięku, a nie widzi mie się kupować następnego kabla:???:
Soft aktualny.


@edit; No to się dowiedziałem, albo po prostu chcieli mnie zbyć, że mój TV nie jest kompaybilny z dekoderem, i przy najbliższej zmianie softu jest szansa że już będzie. Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. A na tą chwilę mam sobie kupić kabelek do głosu. Brawo MM.

Mój TV to Panasonic TX-32LX70P, miał ktoś jeszcze takie problemy z tym TV?
 
Ostatnia edycja:

apples

New member
To dekoder jest niekompatybilny z telewizorami !!!
Nie współpracuje prawie z wszystkimi LCD (wiadomość z działu technicznego MM). A nowy soft faktycznie ma to naprawic. Oby.
 

zapała 71

New member
pasy

Witam,

ten wątek pojawiał się już w tym temacie ale nie było na niego odpowiedzi. Być może teraz ktoś będzie umiał mi odpowiedzieć. Od krótkiego czasu mam nowy TV LCD Toshibe 37Z3030 i cyfrowe multimedia. TV jest Full HD, puszczając sygnał NG HD pomimo ustawienia pełne skalowanie pojawiają się czarne pasy na górze i dole ekranu. Czy obraz nie powinien wpasować się idealnie w ekran? Trochę mnie to zastanawia. Jak to jest u Was? Możecie coś napisać na ten temat. Będę wdzięczny.
Pozdrawiam
 

Debuger

New member
zapała 71 napisał:
TV jest Full HD, puszczając sygnał NG HD pomimo ustawienia pełne skalowanie pojawiają się czarne pasy na górze i dole ekranu. Czy obraz nie powinien wpasować się idealnie w ekran?

Sprawdź czy masz ustawiony w opcjach tryb wyświetlania 16:9. Te pasy u góry i u dołu to nic innego jak format 4:3. Jeśli jednak masz ustawione 16:9 w dekoderze, to sprawdź ustawienia TV. Formaty muszą byc zgodne, aby obraz był wyświetlany prawidłowo.

Pozdrawiam.
 

zapała 71

New member
DZięki za info. Sprawdzę po przyjściu do domu czy faktycznie to jest problemem. A jak się ma sprawa z nagrywaniem programów z cyfrowych multimediów? Podłączyłem swoją nagrywarkę ( Pionek LX60 ) i mogę nagrywać tylko sygnał analogowy. Czy można nagrywać sygnał cyfrowy?
Pozdrawiam
 

cola79

New member
cola79 napisał:
Ja po kablu HDMI nie mam w ogóle sygnału, ani dzwięku ani obrazu, coś tam tylko co jakiś czas mignie, jakby próbował znaleźć sygnał. Dopiero jak przestaiwe w dekoderze na tryb DVI to mam obraz ale bez dzwięku, a nie widzi mie się kupować następnego kabla:???:
Soft aktualny.


@edit; No to się dowiedziałem, albo po prostu chcieli mnie zbyć, że mój TV nie jest kompaybilny z dekoderem, i przy najbliższej zmianie softu jest szansa że już będzie. Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. A na tą chwilę mam sobie kupić kabelek do głosu. Brawo MM.

Mój TV to Panasonic TX-32LX70P, miał ktoś jeszcze takie problemy z tym TV?

Kupiłem kabelek 2x RCA (cinch) podłączma do dekodera L, P, do telewizora jedyne gdzie mogę podłaczyć to wejście audio przy wejścia component, jednak wybierając w TV żeby sygnał szedł po HDMI mam obraz, a jak wybieram w TV wejście component mam dzwięk. Czy jest w ogóle możliwość żeby telewizor odbierał obraz po HDMI a jednocześnie dźwiek po component. Czy jest w technicznie możliwe?
 
N

neox

Guest
cola79 napisał:
Kupiłem kabelek 2x RCA (cinch) podłączma do dekodera L, P, do telewizora jedyne gdzie mogę podłaczyć to wejście audio przy wejścia component, jednak wybierając w TV żeby sygnał szedł po HDMI mam obraz, a jak wybieram w TV wejście component mam dzwięk. Czy jest w ogóle możliwość żeby telewizor odbierał obraz po HDMI a jednocześnie dźwiek po component. Czy jest w technicznie możliwe?

Te dwa wejscia RCA umozliwiaja podlaczenie zewnetrznego zrodla dzwieku do TV, osobiscie podlaczylem w ten sposob nawet dzwiek z komputera - kabelek jack->2xRCA i majac odpalony kanal HDMI gdzie lecial obraz z dekodera leciala muza z kompa :) Mozesz w ten sposob podlaczyc np. discmana czy mp3. Samo wejscie Component (niebieski, zielony i czerwony puszcza tylko i wylacznie obraz) dlatego dekoder bedac w trybie DVI puszcza tylko obraz i trzeba podlaczyc go wlasnie 2xRCA do TV.

Sprawdzilem u siebie (normalnie przez kabel HDMI mam zarowno obraz jak i dzwiek), podlaczylem dwa kable RCA, dekoder ustawilem na DVI i dzwiek mam normalnie na kanale HDMI jak przelacze na component to leci tylko sam dzwiek - czyli wszystko dziala prawidlowo.

Chyba wiem gdzie lezy Twoj problem, masz TV Panasa, jak bedziesz przelaczony w TV na HDMI wejdz w menu (w TV nie w dekoderze) potem w menu dzwieku i tam zmien wejscie HDMI1 na Auto (cos mi sie wydaje ze masz tam Cyfrowy). Jesli tak no to masz odpowiedz dlaczego nie bylo dzwieku - TV mial ustawione na zlaczu HDMI przyjmowanie tylko dzwieku Cyfrowego - podlaczajac 2xRCA czyli zwykle kanal Lewy i Prawy dzwiek nie jest cyfrowy :)

Jesli chodzi o Twoj problem ze nie masz obrazu i dzwieku jak dekoder ustawiony jest w trybie HDMI nie jest odosobniony, na ten temat juz napisano setki stron na roznych forach, problem zaczal sie w "N-ce" a pozniej w MM - bo to te same dekodery. O ile sie nie myle to samo jest na modelu 32LX700 Panasa. Z tego co wiem przed ostatnia aktualizacja dzialalo na tych TV :)
No coz musisz czekac, moze kolejne zmiany softu to poprawia a jak nie, to za jakis czas (nie wiem dokladnie kiedy) prawd. bedzie inna partia dekoderow - no to pozostanie wymiana na inny.

Na samym poczatku bylo duzo gorzej, baaardzo duzo OTV nie chcialo dzialac z dekoderem w trybie HDMI - byl problem z HDCP, kolejne zmiany softu zminimalizowaly ten problem ale nie wyeliminowaly go do konca.

Pamietajcie ze wlaczajac tryb Dolby Digital (jesli nie macie podlaczonego kabla optycznego) blokujecie sobie dzwiek na w/w kanalach, na tych ktore nadaja w DD. Dekoder puszcza wtedy dzwiek na tych kanalach tylko i wylacznie przez wyjscie optyczne!;)
 
Ostatnia edycja:

zapała 71

New member
nagrywanie z cyfrowej multimedii?

Faktycznie, po zmianie ustawień na 16:9 obraz NGHD idelanie skaluje się do wymiarów ekranu. Dzięki za pomoc.
Czy ktoś ma podłączoną nagrywarke pod cyfrówke multimediów? Czy jest to możliwe? Jak z nagrywaniem itp. Próbuję i nic nie mogę zrobić. Zaczyna mnie to irytować szczególnie że w weekend gra liga a ja nic nie mogę nagrać. Jakaś paranoja :(
 

tscheslav

New member
neox napisał:
Pamietajcie ze wlaczajac tryb Dolby Digital (jesli nie macie podlaczonego kabla optycznego) blokujecie sobie dzwiek na w/w kanalach, na tych ktore nadaja w DD. Dekoder puszcza wtedy dzwiek na tych kanalach tylko i wylacznie przez wyjscie optyczne!;)
Czyli dźwięk pięciokanałowy nie jest podawany przez hdmi? Myślałem, że będę mógł podłączyć dekeoder od TV przez hdmi i z tamtąd dźwięk posłać kablem coaxialnym na kino.
 
N

neox

Guest
tscheslav napisał:
Czyli dźwięk pięciokanałowy nie jest podawany przez hdmi? Myślałem, że będę mógł podłączyć dekeoder od TV przez hdmi i z tamtąd dźwięk posłać kablem coaxialnym na kino.

Dzwiek DD wlaczony w dekoderze idzie tylko i wylacznie przez wyjscie optyczne (jesli ktos nie ma kabla optycznego wpietego to wlasnie na kanalach TV, NG HD i chyba MTV Base nie bedzie wogole dzwieku, bo idzie on wtedy tylko po opticalu). Kino domowe podlaczasz wtedy kablem optycznym i masz dzwiek DD na tych kanalach, ktore aktualnie go nadaja.
 
N

neox

Guest
zapała 71 napisał:
Faktycznie, po zmianie ustawień na 16:9 obraz NGHD idelanie skaluje się do wymiarów ekranu. Dzięki za pomoc.
Czy ktoś ma podłączoną nagrywarke pod cyfrówke multimediów? Czy jest to możliwe? Jak z nagrywaniem itp. Próbuję i nic nie mogę zrobić. Zaczyna mnie to irytować szczególnie że w weekend gra liga a ja nic nie mogę nagrać. Jakaś paranoja :(

Jakis czas temu sprawdzilem - podlaczylem nagrywarke dvd do dekodera przez scarta a z nagrywarki dalej scartem do TV - bez problemu nagralem. Tylko oczywiscie trzeba pamietac zeby zmienic tryb wyswietlania obrazu w dekoderze na RGB jesli ma sie podlaczony kabel hdmi, chyba nikt nie sadzi ze przez scarta pojdzie mu sygnal do nagrywarki 720p albo 1080i ;) Nagra sie wtedy tylko sam dzwiek, bez obrazu :)
 

tscheslav

New member
neox napisał:
Dzwiek DD wlaczony w dekoderze idzie tylko i wylacznie przez wyjscie optyczne (jesli ktos nie ma kabla optycznego wpietego to wlasnie na kanalach TV, NG HD i chyba MTV Base nie bedzie wogole dzwieku, bo idzie on wtedy tylko po opticalu). Kino domowe podlaczasz wtedy kablem optycznym i masz dzwiek DD na tych kanalach, ktore aktualnie go nadaja.
No to ładnie koleja rzecz przemawiająca za odpuszczeniem sobie cyfrowej MM, niestety w kinie nie mam wejścia optycznego tylko elelktryczne. Dzięki za odpowiedź.
 

stogdy

New member
neox napisał:
Dzwiek DD wlaczony w dekoderze idzie tylko i wylacznie przez wyjscie optyczne (jesli ktos nie ma kabla optycznego wpietego to wlasnie na kanalach TV, NG HD i chyba MTV Base nie bedzie wogole dzwieku, bo idzie on wtedy tylko po opticalu).
Rewelacja!
tscheslav napisał:
Czyli dźwięk pięciokanałowy nie jest podawany przez hdmi?
No tak, taki byłby z tego wniosek. No, ale na szczęście to bzdura. HDMI obsługuje dźwięk cyfrowy.
tscheslav napisał:
Myślałem, że będę mógł podłączyć dekeoder od TV przez hdmi i z tamtąd dźwięk posłać kablem coaxialnym na kino.
Dokładnie taka konfiguracja funkcjonuje u mnie i co zdziwi niektórych - działa. Głównie właśnie z konieczności, bo kino domowe ma wejście coaxialne, a telewizor tylko wyjście - też na szczęscie coaxialne. No właśnie i to działa. Dodatkowo jest lepsza synchronizacja obrazu z dzwiękiem niż bezpośrednio (bezpośrednio łączyłem cinche audio).
Oczywiście dźwięk jest i w telewizorze i w kinie domowym.
Inna sprawa, że w MM raz jest dźwięk 5.1, a raz go nie ma. I wszelkie awarie weekendowe usuwane są dopiero w poniedziałek.
 
N

neox

Guest
stogdy napisał:
HDMI obsługuje dźwięk cyfrowy.
To ja wiem i nawet 7.1 daje rade (o ile pamietam od wersji 1.3) :)

stogdy napisał:
Dokładnie taka konfiguracja funkcjonuje u mnie i co zdziwi niektórych - działa. Głównie właśnie z konieczności, bo kino domowe ma wejście coaxialne, a telewizor tylko wyjście - też na szczęscie coaxialne. No właśnie i to działa. Dodatkowo jest lepsza synchronizacja obrazu z dzwiękiem niż bezpośrednio (bezpośrednio łączyłem cinche audio).
Oczywiście dźwięk jest i w telewizorze i w kinie domowym.
Inna sprawa, że w MM raz jest dźwięk 5.1, a raz go nie ma. I wszelkie awarie weekendowe usuwane są dopiero w poniedziałek.
Czyli rozumiem ze masz dekoder - kabel hdmi - TV LCD - kabel coaxialny - kino domowe i przy takim podlaczeniu ustawiajac Dolby Digital na TAK w dekoderze odbierasz pelne 5.1 np. na NG HD? Twoj ampli czy tam to co masz w kinie domowym wykrywa DD?? Nie to zebym nie wierzyl, bo jak pisalem wyzej to ze HDMI przesyla dzwiek to ja wiem ale myslalem ze dekoder DD puszczal tylko przez opticala :roll:


Jesli ja ustawione DD na TAK no to te kanaly, ktore w nim nadaja gluchna, no bo jak ma moj TV wydac z siebie dzwiek 5.1 skoro jest tylko Stereo;)

Ja to widze tak:mrgreen::
Po tym zlaczu HDMI jak wiemy idzie dzwiek DD ale jak rowniez wiemy na rynku wieksza przewaga TV LCD (te ze sredniej polki, ktore najlepiej sie sprzedaja) nie ma czegos takiego jak Cyfrowe wyjście audio - jesli Twoj ma no to by sie zgadzalo, TV przyjmuje 5.1 (sam go nie wyda z siebie, a nawet gdyby wydal to co to za 5.1 ktore idzie z jednego miejsca w pokoju hehe) ale potrafi przeslac go dalej wlasnie przez coaxiala (albo tak jak w ktoryms modelu Sony przez opticala).
 

stogdy

New member
neox napisał:
Czyli rozumiem ze masz dekoder - kabel hdmi - TV LCD - kabel coaxialny - kino domowe i przy takim podlaczeniu ustawiajac Dolby Digital na TAK w dekoderze odbierasz pelne 5.1 np. na NG HD? Twoj ampli czy tam to co masz w kinie domowym wykrywa DD??
Dokładnie tak jest.
Telewizor to 32PFL7862D/10, kino LX3900SA, oba PHILIPSA. Telewizor ma tuner cyfrowy i może dlatego to działa (bo wydaje 5.1, właśnie przez to wyjście coaxialne) . Prawdę mówiąc, też nie bardzo wierzyłem w to połączenie, ale działa.
 
Do góry