TV do X360

lamparcicho

New member
LH5000 ma swoje wady, jak każdy sprzęt, kolega chciał do xboxa więc nada się wyśmienicie, a z tą wycieczką do sklepu to masz rację, ale nie w każdym sklepie można sobie testować TV tak jakbyśmy sobie tego życzyli, niestety

edit: BOMBI88 zainteresuj się tzw Input Lagiem i poszukaj informacji na ten temat u wujka Googla,
weź ten model, który ma najmniejszy i.l., pozdrawiam

edit2: przypomniało mi się że soniacze mają małego input laga, ale prosiłbym żeby to ktoś potwierdził, nie chce nikogo wprowadzić w błąd ;)
 
Ostatnia edycja:

kwiatek_dtr

New member
Polecam Panasa S10, posiadam G10. Mam do niego podłączone PS3 i świetnie się sprawuje. Zero smużenia (przynajmniej ja nie zauważyłem), czerń nie jest czarna ale lcd przyzwyczaiły nas do tego. Szczerze polecam S10 jak i G10

Pozdrawiam
 

kapsell

New member
Bez reklam
lamparcicho napisał:
LH5000 ma swoje wady, jak każdy sprzęt, kolega chciał do xboxa więc nada się wyśmienicie, a z tą wycieczką do sklepu to masz rację, ale nie w każdym sklepie można sobie testować TV tak jakbyśmy sobie tego życzyli, niestety

edit: BOMBI88 zainteresuj się tzw Input Lagiem i poszukaj informacji na ten temat u wujka Googla,
weź ten model, który ma najmniejszy i.l., pozdrawiam

To trzeba isc do takich sklepow gdzie mozna potestowac sprzet. Trzeba wziasc xklocka czy chlebak podlaczyc do kilku tv i wtedy wszystko jasne.
A imput lag to najlepies samemu sprawdzic czy jest akceptowalny, jak ze wszystkimi paramatrami podawanymi na papierze przez producentow - trzeba przymykac na to oko.
Oczywiscie warunki sklepowe roznia sie od domowych, dlatego idealnie by bylo przetestowac tv w warunkach domowych (niektore sklepy proponuja te usluge) wtedy masz pewnosc wyboru idealnego dla siebie odbiornika.
 

zalman

New member
jakie 32' kupić do x360?:
cena ~2400zł
żeby nie było smużenia
32'
jakie propozycje?
podłączony do tego jeszcze będzie dekoder polsatu cyfrowego.
chciałbym kupić coś najlepszego w tym przedziale cenowym.
co myślicie o:

Sharp Aquos LC-32DH77E
SAMSUNG LE32B551
Sony Bravia KDL-32V5500


może coś innego? może właśnie jakiś jeden z tych? nie mam obeznania w LCD bo szczerze jeszcze nie miałem żadnego :D
czekam na odpowiedzi.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Panasonic TX-L 32 S 10 E telewizor ten jest 50 Hz czy bedzie to mialo jakis wplyw na obraz podczas gry ?

Pojdz to sklepu rtv i zobacz obok siebie tv z 50hz i 100/200hz. Niektorzy twierdza ze 50 hz wystarcza a niektorym nie. Duzo tu zalezy od indywideualnej percepcji i "wrazliwosci". Dla mnie osobiscie 50hz to za malo do gier, szczegolnie w dynamicznych scenach.

A jak nie chcesz mniec smuzenia to biez plazme i po klopocie.
 

Xaroso

New member
Czy ktoś byłby mi w stanie doradzić, poszukuje TV, 32 cale, cena tak maksymalnie do 2000, oczywiscie głównie do Xbox'a 360. Zalezy mi aby jakosc obrazu byla w jak najlepszej jakosci przekazywana od konsoli do telewizora. Nie mam pojecia czy jest jakas ultra roznica pomiedzy telewizorem 32' plazmą, a LCD 32' HD Ready / Full HD.

I czy na wyzszych rozmiarach telewizor, mianowicie 42 cale, czy plazma traci duzo do jakosci do 42' LCD Full HD ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
zv gry

Niezdecydowanym moge polecic ze spokojnym sumieniem Toshibe z serii zv, sam teraz kupilem i sprawdza sie wysmienicie rowniez w grach.
 

wheeny

New member
Szukam czegos 32 calowego pod Xboxa360, ktory bedzie glownym zrodlem sygnalu w tym TV - SD mnie nie intersuje.

Chcialbym jak najmniej wydac, a z tanich lcd w kilku miejscach widzialem polecenie Funai LH7 jako "najlepszego za te pieniadze", oraz Toshiba 32AV605P - z tym samym dopiskiem...

Czy ktos tutaj ma doswiadczenie z tymi telewizorami? Nie moge w sieci znalezc zadnych konkretnych informacji o ich smuzeniu i input lagu - najwazniejszych parametrach do grania... A nie chce kupic czegos, co bedzie dla mnie kompletnie bezuzyteczne.

Od razu odpowiadam, ze na 42 calowa plazme panasonica za 2400 po pierwsze szkoda mi pieniedzy, a po drugie zajmie pol pokoju, w ktorym ma stanac...
 

wheeny

New member
Tu masz recenzję i kilka fotek.

Fajnie, dzięki!

Co powiesz o smużeniu o input lagu w grach na PS3, skoro już miałeś okazję to testować?

Porównaj np. do swojego monitora, który jak rozumiem, powinien też przyjmować sygnał po hdmi? Jeśli nie wiesz czego szukać - input lag, jak sama nazwa wskazuje, spowoduje to, że postać na ekranie będzie na naciśnięcie "strzałki w górę" reagowała później, niż na ekranie bez tego efektu... :)

(oczywiście występuje we wszystkich ekranach, bo sygnał podróżuje przez kable i elektronikę panelu - kwestia tego, czy jego wartość jest akceptowalna, czy przeszkadza w graniu)

Dzięki!
 

freddy199

New member
Też się ostatnio rozglądałem za czymś 32 calowym do X'sa i zastanawiałem się nad LCD Led Samsunga lub Sharpa, mA ktoś może taką konfigurację? Jak się sprawuje?
 

kintakunta

New member
Który byście wybrali:

Samsung PS50B550 czy Panasonic TX-P42S10E

Mamy tu sporą różnicę w rozmiarze, ale 3000 to moje maksimum jakie mogę wydać. Odległość do TV: to około 4,5m
Użytkowanie:
1. 40%TV analogowa
2. 25%Gry Xbox
3. 20%TV cyfrowa (nie HD) w Multimedii
4. 15% filmy divx.
 
Ostatnia edycja:

kintakunta

New member
dużo lepszy? ew. w czym lepszy :) jak już pisałem w przywitaniach jestem w temacie zieloniutki...


w innym forum napisano mi, bym brał panasa, bo samsungi mają problemy z bzyczeniem i powidokami... prawda to, czy fałsz?

przyznam, że byłem w makro ostatnio i widziałem oba obok siebie i samsung miał ładniejszy obraz... cholera, jak kiedyś można było jeden tylko typ rubina kupić to nie było takiego problemu.... ;)
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
powidoki sa i na panasonicach, a bzyczy z samsungow najbardziej b850 (nie wszystkie modele)

Ogolnie do gier plazm nie polecam ze wzgledu na powidoki wlasie, mialem i bylem niezadowolony (aczkolwiek sa tacy co im nie przeszkadza)

Jesli juz do gier z plazm samsunga to lepiej b650 - udany model.
 

kintakunta

New member
no tak, tylko, że B650 przewyższa mój budżet o 500 (200 jeszcze bym łyknął ale 500 to już za dużo) a z kolei za 3000 LCD dobrego nie kupię... :(
 
Do góry