TV do X360

Sury

New member
Wiem że to topic o TV a nie monitorach, ale moje pytania dotyczą obu.

Mam xboxa 360 premium, versje z hdmi, szukam tv lub monitora 19"-23". Pytanie brzmi, czym roznia sie monitory lcd (z tunerem tv) od tv? Z tego co widziałem to monitory z regóły mają mniejszy kontrast, ale za to szybszą reakcje (łatwo o 5ms w przypadku monitora). Wiem że monitory są tańsze, tylko że monitor do pc juz mam, i mnie interesuje przede wszystkim granie na x360 i odbior telewizjii cyfrowej (sky, mieszkam w UK).
Ja raczej jestem przekonany do samsungów, podobno sa bardzo dobre jakościowo i wygląd mi się podoba, choć słyszałem że ich cena jest wygórowana bo są marki podobne jakościowo i z niższymi cenami sprzętu. Liczę tutaj na odpowiedz kogoś kto ma doświadczenie w tej dziedzinie, nie obchodzą mnie wypowiedzi kogoś kto nie ma żadnego porównania. (np. "ja mam sharpa i jakość jest super, kup sharpa")

Jeśli chodzi o monitory to znalazłem takie:
http://www.samsung.com/uk/consumer/...subtype=lcd&model_cd=LS20PMASF/EDC&fullspec=F

http://www.samsung.com/uk/consumer/...subtype=lcd&model_cd=LS19PMASF/EDC&fullspec=F

-Jeśli monitor jest 16:10 to znaczy że filmy/gry 16:9 będa rozciągnięte?
-W opisie na samym dole jest napisane "Supporting 1080P Input", wiem że na takich małych ekranach niema różnicy czy 720p czy 1080p, ale jak to możliwe przy rozdzielczości monitora 1680 x 1050?

Telewizory:
http://www.samsung.com/uk/consumer/...ype=tftlcd&model_cd=LE19R86WDX/XEU&fullspec=F

http://www.samsung.com/uk/consumer/...ype=tftlcd&model_cd=LE19R88BDX/XEU&fullspec=F

Telewizory nie są o wiele droższe, czy warto troche dopłacic i kupić tv? Proszę o pomoc.
 

neron11

New member
witam:D.zamierzam zakupić TV głownie do xboxa360 ale jestem starsznie napalony na plazme PANASONIC TH-42PV70P ale nie wiem czy dobrze robie czy nie zawiode się natym wyborze , Wszędzie piszą żę LCD do tych spraw lepszy :(.Gdyby któryś ze szcześliwych posiadaczy zestawu x360+plazma wypowiedział się czy warto w się pakować plazmę czy lepiej LCD.:)Zgóry dzięki za opinie.:grin:
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
A więc tak:
- Posiadam LCD Sharpa 37" XD1 oraz plazmę Panasonica 42PV60E (troche starszy model niż sobie upatrzyłeś), generalnie gram na Sharpie, ale czasem przenoszę i podłączam pod plazmę Xa360 i muszę powiedzieć, że w moim oku obraz nieznacznie różni się na korzyść LCD :). A jakie wnioski wyciągniesz takie wyciągniesz :).
 

knot

New member
Witam, chcę zakupić telewizor do konsoli xbox360,zastanawiam się nad LG 37LC41

parametry:

kontrast 5000:1
czas reakcji 5ms
jsność: 450cd.m2
2x hdmi

czy to będzie dobry zakup pod xboxa w cenie 2500zl?
pozdrawiam

 

Marcin2741990

New member
Witam
Prosze o porade w sprawie zakupu LCD 32" Cena 2500 +\- 200zł .

Bedzie służył głównie do :
- grania na xbox360
-ogladanie cyfrowego polsatu lub w przyszlosci "N"
-filmy DvD

odleglosc od TV to jakies 2,5 m

Widze ze jestescie fachowcami w sprawie LCD wiec bardzo prosze o pomoc.

Myslalem nad tymi modelami ale nie wiem jak beda sie sprawowac (xbox360, cyfrowy polsat, DvD)

Panasonic TX-32LX70P ---> głównie rozważam ten
Samsung LE32R82B
Sony KDL-32T3000 / KDL32S3000
Toshiba 32R3500 / 32R3500PG --> i głownie rozważam ten

Zalezy mi na bardzo dobrej jakosci obrazu w grach (żyleta) dobrej na Cyfrowym POLSACIE i bardzo dobrej DVD i zeby nie bylo smużenia na meczach i szczególnie w grach.

Jestem otwarty na porady i propozycje

Jeszcze raz prosze o porade . Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
 

finiu

New member
Dylemat [37PV80] czy [LE37R81B]

Identyczny temat jest przyklejony. Łączę ten temat z nim. - marcin0903

Witam,

Mały dylemat: pragnę zakupić do sypialni, walnąć na ścianę i grać na konsoli (bo kobieta mnie wywala z salonu bo jakiś Dr House czy inny serial leci).
Wybór padł na:

Panasonic 37" Viera TH-37PV80

lub

Samsung 37" LCD LE37R81B

Jeden to plazma, drugi to LCD. Mam już Sharpa 42XL2E i obraz zarówno na X jak i PS3 jest bajkowy. W sypialni nie będzie sygnału TV, tylko konsola (XBOX360) oraz DVD (lub komp).
Co bardziej polecicie?
Za wszelkie rady dziękuję.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Kup kolejnego SHARPA!:D Na lcd jest ostrzejszy obraz ,przynajmniej na tych plazmach co widziałem nie podobał mi sie obraz.Nie kupiłbym już szajsunga ,mam i nie jestem zadowolony żona oglada na nim seriale hehe .Do konsoli świetny jest MIRAI 1080p 42 polecam ,wielu znajomych widzac go u mnie,kupili do konsoli.Wiem wiem firma z kosmosu ale jak zobaczysz obraz to bedziesz w szoku :D No i gwarancja 3 lata,cena jakieś 3200zł.
Ewentualnie pozostan przy sharpie ,wiem ze sa bardzo dobre, zreszta masz jednego!
 
Ostatnia edycja:

Jared

New member
Ma ktoś z Was może tego najnowszego Samsunga A551 albo tego z serii 6 A6565A ? jak wypada z xbox'em 360 ?
 

malariaa

New member
Witam szukam telewizora LCD z przeznaczeniem głównie do grania na konsoli XBOX360 (złącze HDMI), oglądania TV (cyfrowy polsat) i czasem oglądania filmów z PC (HDMI) czy DVD w klocku.

  • Wielkość ekranu pomiędzy 40 a 46 cali.
  • Budżet do 6000zł
  • Odległość od tv około 3m
  • Pokój duży, średnio nasłoneczniony, z możliwością przyciemnienia (rolety okienne)
  • stawiam na jakość wyświetlanego obrazu, a nie na jakość wykonani
Słyszałem dużo dobrego o Sharpah Aquos.

Prosze o propozycję z uzasadnieniem dlaczego właśnie ten TV.
 

waco7

New member
Witam mam dylemat szukam przyzwoitego tv do x360 i niewiem na jaki konkretnie model tv sie zdecydowac chodzi mi mi o lcd bo dysponuje maly budzetem (2000-2300zl)wiec co za takie pieniadze moge dostac przyzwoitego ???:-D
 

mataman

New member
Bez reklam
Stary w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Poza tym jeżeli nie zauważułes mam ten model tyle że większy i nie narzekam.
 

krach-ns

New member
LCD 46-47'' FULL HD do XBOX 360

Szanowni koledzy i koleżanki.
Od miesiąca chodzę, szukam, sprawdzam, telewizory LCD i w tym czasie wybralem 2 modele między którymi sie zastanawiam. SHARP 46LX20 oraz SAMSUNG LE 46n87. Chciałem prosić o poradę bo może ktoś ma już doświadczenia z wyborem telewizora do konsoli. Najbardziej jestem przekonany do samsunga ponieważ przyglądając sie mu w sklepie zauważyłem że obraz (tylko że z DVD, nie wiem jak sie ma do tego obraz z Xboxa) jest bardzo naturalny i jako w jedynym z tej półki cenowej nie drga (mam na myśli np: przesuwający tekst -jest bardzo płynny) Sharp chociaż japoński i ma matryce 4ms oraz przyznam że jest troszke ładniejszy z zewnątrz nie radził sobie tak z obrazem widać było lekkie szarpanie. Może mam ktoś jakieś doświadczenia, z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do jakie klasy cenowej ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216 - przeczytaj

P1050111.jpg



http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742
 

marekszu1

New member
Lg 37lf65

Identyczny temat: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21102 - marcin0903

Witam, to moj pierwszy post na forum, jednak po przeczytaniu pozostalych watkow stwierdzilem ze musze napisac nowy.

Chodzi mi dokladnie o opinie na temat LG 37LF65

Wszyscy generalnie dywaguja na temat TV 32 i 42 calowych, a ja akurat upatrzylem ten model 37 calowy, poniewaz jest FULL HD i mozna go dostac juz za okolo 3 tysie.

TV potrzebuje glownie to mlocenia na XBOXie, ale planuje rowniez ogladac filmy i seriale w HD, dlatego wydaje mi sie ze warto dolozyc kilka stow i miec 37 calowy FULL HD ktory mi pewnie bedzie sluzyl latami.

Generalnie z tego co czytalem nie ma sensu kupowac full hd tylko dla xboxa, no ale biorac pod uwage ze coraz wiecej tytulow jednak wychodzi pod 1080p i ze ma to byc tv na lata to mysle ze warto wydac troche wiecej kasy.

Chyba ze TV 42 '' HD Ready >>> 37 '' Full HD ???

Generalnie planuje okolo 3 tysi wydac na TV. Prosze o opinie :)
 
Do góry