TV do 2300 zł

--Mariusz--

New member
Witam, szukam jakiegoś TV do około 2300 zł. Co możecie polecić w tej cenie?

1. Odległość od ekranu? Około 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Średnio, ale jest roleta
3. Jak duży jest pokój? 4 x 5m
4. Preferowana technologia: Plazma, LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE32C530
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, Filmy HD, NC+
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczór, rzadziej dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Dowolnie
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Dowolnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 50 cali
12. Preferowana marka? Dowolnie
13. Czego nie lubisz w telewizorach?
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Konsola, NC+
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV, 20% Filmy HD z dysku, 20% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Różnie
17. Czy ważne jest wifi ? Nie, lecz mile widziane
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie koniecznie, choć jak będzie to też ok
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Obowiązkowo. Filmy HD z dysku + napisy
22. Ma mieć 3D? Nie musi ale może
23. Ma mieć slot na karty SD ? Nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? NC+ HDMI, Xbox HDMI,
26. Jaki masz sygnał: NC+
27. Ma stać czy wisieć? Stać
28. Rozdzielczość: mile widziane Full HD
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość, odtwarzanie filmów Full HD z dysku
30. Ile osób ogląda: 1-2
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
32. Jaka klasa cenowa ? do 2300 zł
 

--Mariusz--

New member
Zastanawiam się nad tym LG 50PN6500 a Panasonic TX-P50X60. Co myślicie? Wiem, że Panasonic to HD Ready a LG Full HD, ale który będzie lepszy do moich zastosowań? Głównie NC+, mecze, filmy, seriale z dysku zewnętrznego i od czasu do czasu konsola (xbox). Który wybrać?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Witam
Lub najnowszy model plazmy LG na ten rok czyli 50PB5600.

LG 50PB5600 | LG Electronics
Ale ten model to jest HDReady, więc jeśli nowy model to 50PB6600, ale tego jeszcze na rynku nie ma u nas: LG 50PB6600: 50" Class (49.9" Diagonal) 1080p Smart Plasma TV | LG USA

Zastanawiam się nad tym LG 50PN6500 a Panasonic TX-P50X60. Co myślicie? Wiem, że Panasonic to HD Ready a LG Full HD, ale który będzie lepszy do moich zastosowań? Głównie NC+, mecze, filmy, seriale z dysku zewnętrznego i od czasu do czasu konsola (xbox). Który wybrać?
Zapraszam tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/82283-telewizor-lg50pa6500.html :)
 

--Mariusz--

New member
A może doradzicie jeszcze jakąś plazmę Samsunga? Czy w tej cenie najlepiej będzie wziąć tego LG50PN6500? Cena niech będzie do tych 2500 zł, jednak wolałbym się zamknąć w mniejszej kwocie. A może jeszcze jest coś innego wartego uwagi? A może coś z HD Ready? Czy jednak do moich zastosowań lepsze będzie Full HD?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość taka jaka cena.
LCD Philipsa 46PFL 4358 i pobiera trzy razy mniej energii, obraz ostrzejszy, biel znacznie lepsza, ciszej chodzi i nie wypala się .
 

--Mariusz--

New member
A coś z 50 cali? Preferuję Samsungi, jednak jeśli będzie coś innego lepszego to też się nada. I niech będzie, że max granica do 2500 zł

Co myślicie o tym:

Samsung PS51F4900

Jak w porównaniu do LG50PN6500?
 
Ostatnia edycja:

aro777

New member
To jaki w końcu wybór TV?

Bo też jestem ciekaw.
AKtualnie wybieram, ogólnie napaliłem sie na technologie plazmową, ze wzgledu na duża dynamike i wybralem LG 50PB5600, choć ma wade ze tylko jedno złącze HDMI.
Ale czy warto brać plazme wraz z jej wadami dla lepszego obrazu? Czy jest to aż tak widoczne? Bo może lepiej wziąc coś w technologii LED, co wezmie mniej energii i sie nie wypali (choc nie wiem czy to wypalanie plazmy jest duzym problemem)???
Chcę telewizor o wielkości przynamniej 50'', przedział cenowy podobny jak podal kolega, no i zależy mi na Full HD, a jesli beda podobne tv to wygra ten bardizej energooszczedny. Nie potrzebuję żadnych fukcji smart czy WiFi, jakis kamerek, bo tego i tak nie bede uzywał, a po co hakerzy maja mnie obserwować :)

Wiec jaki wybór?
 
Ostatnia edycja:

pal-secam

Banned
Plazma jest najlepsza.
Czas reakcji matrycy plazmy to 0,001 ms.Pod względem czasu reakcji matryca plazmy jest szybsza od OLED i oczywiście od każdego LCD.
Na amerykańskim forum model plazmy PB ma dobre komentarze.

Model PB - LG na amerykańskiej internetowej stronie plasmatvbuyingguide otrzymuje dobre oceny za jakość obrazu. 82/100 możliwych punktów.
Mocne strony
-bardzo dobre kąty boczne, jak w każdej plazmie.
-bardzo dobra głębia obrazu.
-Wiele trybów ustawienia obrazu, aby uzyskać najlepszy obraz
-dobra jakość dzwięku.Wysoka ocena 92 punkty.
słabe strony.
odblaski
input lag
poziom czerni nie jest najlepszy ale nie każdemu to przeszkadza.Istnieje tez mozliwość zwiększenia czerni domowym sposobem.

LG 50PB6600 Review (50PB6650); 50 inch Smart TV Plasma HDTV

Model w recenzji to odpowiednik modelu PB sprzedawany w Polsce.Jest tylko trochę lepiej wyposażony, trzy wejścia hdmi i usb.
 
Ostatnia edycja:

aro777

New member
Czyli mowisz stawaic na plazme i że ten model co podalem jest wporzadku? No i dosc niedrogi.
A cos takiego jak wlasnie ten LG 50PB5600 ale aby mial jeszcze technologie 3D? Jest cos takiego?
Np. LG 50PB690V bylby tez dobrym wyborem?
 
Ostatnia edycja:

pal-secam

Banned
W tej cenie nie kupisz innej 50 calowej plazmy.50 calowa plazma panasonica z 3d była znacznie droższa.Panasonic nie produkuje już plazm.Nie ma wyboru tylko LG.
Lub model z aplikacjami internetowymi 50PB690V.
 
Do góry