Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
Jest to nowy na 2012 r. 50-calowy telewizor plazmowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i kontraście dynamicznym 3 000 000:1. Posiada Inteligentny System Oszczędzania Energii, inteligentny czujnik, kreator obrazu, Virtual Surround, zoom dźwięku 3D i Dolby Digital. Produkt zawiera 2 złącza HDMI, Component video, Euro, Common Interface, cyfrowe wyjście audio optyczne, USB oraz RS-232C.
Zainteresował mnie ze względu na cenę/jakość oraz pozytywne opinie użytkowników poprzednich modeli min. PV350, PT353. Uważam, że jest dobrą alternatywą dla konkurencji na 2012r. tj. Sama i Panasa. Czy warto brnąć w tym kierunku :)
 

bigxlx

New member
Jesli nie jestes smakoszem 3D, to mysle ze jak najbardziej wart jest uwagi, zwlaszcza ze jak na ta cene to nie ma co sie ludzic ze konkurencja da cos wiecej.

Skalowanie obrazu i plynnoac odtwarzania filmow mowia same za sienie - potestuj w sklepach i sam sie przekonasz.

Jesli chcesz cos tanszego to popatrz ewentualnie na serie PA5500.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
nie jest konkurencją!!!

Jest to nowy na 2012 r. 50-calowy telewizor plazmowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i kontraście dynamicznym 3 000 000:1. Posiada Inteligentny System Oszczędzania Energii, inteligentny czujnik, kreator obrazu, Virtual Surround, zoom dźwięku 3D i Dolby Digital. Produkt zawiera 2 złącza HDMI, Component video, Euro, Common Interface, cyfrowe wyjście audio optyczne, USB oraz RS-232C.
Zainteresował mnie ze względu na cenę/jakość oraz pozytywne opinie użytkowników poprzednich modeli min. PV350, PT353. Uważam, że jest dobrą alternatywą dla konkurencji na 2012r. tj. Sama i Panasa. Czy warto brnąć w tym kierunku :)

nie warto... LG zawsze odstawał jakością obrazu i to zdecydowanie od Panasa. Ten LG nad którym się zastanawiasz kosztuje na Ceneo od 2550zł a Panasonic G30 50" jest teraz na Ceneo już nawet za mniej niż 2800zł czyli sprawdzony model z kontrastem 5 000 000:1, IFC,VS, trybem obrazu THX którego żadne Samsungi ani LG nie mają, Bardziej rozbudowanym menu, 4xHDMI, 3 XUSB, 1 X SD oraz filtrem antyodblaskowy którego w podanym przez ciebie modelu nie ma bo to jest wszystko odbijające lustro:p

Zastanów się może dobrze i zapłać o te 250 złotych więcej będziesz miał porządny TV na lata bo takiego też wyboru się dokonuje przy zakupie TV :bober:
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
50" G30 za mniej niż 2800zl ? Chyba powystawowy.
To jest za dobry TV żeby nówka sztuka była w tak niskiej cenie.

Cena rynkowa tego TV w tej chwili to coś kolo 3700zl, na inne "okazje" ja bym uważał.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
50" G30 za mniej niż 2800zl ? Chyba powystawowy.
To jest za dobry TV żeby nówka sztuka była w tak niskiej cenie.

Cena rynkowa tego TV w tej chwili to coś kolo 3700zl, na inne "okazje" ja bym uważał.

Zadaj sobie trochę trudu wejdź na Ceneo i zobacz, że spore sklepy oferują G30 50" do 3000zł więc o tym LG to nie ma co nawet myśleć :)
 

bigxlx

New member
LG zawsze odstawał jakością obrazu i to zdecydowanie od Panasa.
DivX z USB na byle Panasie jest lepiej skalowany??? chyba pomyliles polki cenowe w sklepie...

Panasonic ma bardziej rozbudowanym menu
Jesli ogladasz tylko menu Panasa to nie wiesz nawet jak daleko odjechala juz do przodu konkurencja...

Ciekawe dlaczego zapomniales napisac koledze o tym ze G30 to model z poprzedniego roku 2011, troche bzyczy i pulsuje podklad jak to w Panasie, a i o zaburzonej/wahajacej sie gradacji kolorow i tych min. 500pln roznicy w cenie, ale fakt to malo istotne...


PS. Pamietajcie ze Ceneo przyjmnie wszystko, a dopiero rzeczywistosc to zweryfikuje. Poniewaz przy okazjach cenowych zazwyczaj dolaczona do zakupu gwarancja producenta nie jest gwarancja nieuzywalnosci sprzetu przez osoby trzecie. :arrow:
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
DivX z USB na byle Panasie jest lepiej skalowany??? chyba pomyliles polki cenowe w sklepie...


Jesli ogladasz tylko menu Panasa to nie wiesz nawet jak daleko odjechala juz do przodu konkurencja...

Ciekawe dlaczego zapomniales napisac koledze o tym ze G30 to model z poprzedniego roku 2011, troche bzyczy i pulsuje podklad jak to w Panasie, a i o zaburzonej/wahajacej sie gradacji kolorow i tych min. 500pln roznicy w cenie, ale fakt to malo istotne...


PS. Pamietajcie ze Ceneo przyjmnie wszystko, a dopiero rzeczywistosc to zweryfikuje. Poniewaz przy okazjach cenowych zazwyczaj dolaczona do zakupu gwarancja producenta nie jest gwarancja nieuzywalnosci sprzetu przez osoby trzecie. :arrow:

porównuje to LG - (OBRAZ jest najważniejszy bo to TV) - do konkretnego panasa G30 i cen widzę że chcesz mi udowodnić że mocno budżetowy nowy LG jest lepszy od zeszłorocznego modelu G30 panasa...

Tryb THX - w LG brak!!! Po coś to Lucas go wymyślił, w LG obraz tych norm w stanie spełnić nie jest!
3 000 000 / 5 000 000 porównanie kontrast LG / Panas
"Biały pas" usuwanie powidoków w LG brak
Liczba złączy:
Panas 4 x HDMI, 3 x USB, 1 x SD a LG ma 2 x HDMI i 1 x USB
Czerń? .... Bez komentarza wiemy że LG ma najlepsze czernie.... sraczka nie czernie otwarcie o tym piszą nawet cos grzebią w TV byle te czernie były!!!
DIVIX do tego jest odtwarzacz multimedialny lub laptop a nie TV...
Skalowanie sygnału SD w Panasie bez uwag. HD super. FullHD np. z BD super...
Filtr anty odblaskowy w LG nie ma żadnego - czyste wszystko odbijające lustro!!!!!!!! w Panasie infinite jest...


Różnica w cenia ok. 250zl Wow! Jaka oszczedność za powyższe....

Po co mu kiepski (budżetowy) model z 2012 jak może kupić lepszy i bogatszy model z 2011? :bober:

W TV chodzi o obraz i to za ile płacisz a teraz 50" G30 można kupić baardzo tanio... moment jest dobry.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
THX-nieistotny...pewnie można odblokować.
Kontrast słabszy,ale w nasłonecznionym pokoju nieistotny,wadą jest brak filtra......
Do usuwania powidoków-orbiter,wybielanie,czyszczenie kolorów.
czerń-jeśli będzie w okolicach 0.06 wystarczająco dobra.
Skalowanie SD-Bardzo Dobre nie mówiąc o HD( ogólnie bardzo dobry ostry obraz)

Na dzień dzisiejszy cena niezbyt atrakcyjna ze względu na słabe wyposażenie,ale jak spadnie to ten tv będzie godny uwagi w swoim przedziale cenowym.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Zadaj sobie trochę trudu wejdź na Ceneo i zobacz, że spore sklepy oferują G30 50" do 3000zł więc o tym LG to nie ma co nawet myśleć
Zadałem sobie i wiem jakie tam są ceny, ale jeśli myślisz ze ten G30 poniżej 3500zl to nówka sztuka to musisz być nieźle naiwny. Gdybyś to ty kupował to nie ma problemu ale nie wprowadzaj w błąd założyciela tematu.

Panas jest zdecydowanie lepszym TV, ale nigdzie nie dostanie go za 2800 czy 3000 nówkę nieużywana, tak jak pisze bigxlx na Ceneo to sobie może być, gwarantuje ze ten G30 w tak niskich cenach jest powystawowy. Za 3500 to jeszcze można dostać ale niżej nie ma szans. A różnica prawie 1000zl to już dużo. Tak ze nie porównuj tych TV bo po pierwsze nie ta klasa, po drugie nie ten przedział cenowy, i nie wierz we wszystko co w necie piszą, szczególnie na takich stronach jak Ceneo.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Dzięki za dotychczasowe opinie :)
Od siebie dodam, że wady i zalety Panas serii 30 a w szczególności G i GT znam b.dobrze. Nie interesuje mnie jak na razie ten producent [oprócz ST50 :)] nawet z tzw wyprzedaży:)
Pytanie zadałem nt. LG PA 6500 z tego względu, że interesuje mnie ten model ponieważ widziałem już dobrą jakość wyświetlanego obrazu (a tylko to jest ważne!) na wcześniejszych wersjach tj. PV350, PT 353. Piszecie, że "lustro" jednak na niektórych stronach w sieci podane jest "new black filter" polepszający kontrast, ekran jest matowy itd- a więc jak to jest skoro ekran jest matowy? W związku z tym nasuwa się pytanie: czy ktoś z was widział go w realu?:) czy swoje opinie budujecie z wiedzy tylko teoretycznej?:)
Piszecie o menu i ilości złącz itd.
Uważam, że menu do kalibracji obrazu ma pełne (nawet w skali 20 stop. ustawienia balansu bieli i kolorów), liczba złącz jak dla mnie wystarczająca:) media player tego TV mało ważny (są inne playery:) 3D nie jestem zainteresowany. Design bardzo ciekawy w stosunku do ver. G30.
Jest jedna wada: nie namierzyłem go jeszcze w realu i dlatego nie mogę dokonać oceny "organoleptycznej" stąd ten post dla oceny tych, którzy go już mieli okazję "wizualnie po testować" :)
 

lm648

Banned
będziesz miał porządny TV na lata bo takiego też wyboru się dokonuje przy zakupie TV :bober:
Co rozumiesz przez " na lata" ? 2, 5 a może 10 lat :) Ja szukam tzw "mostu" na krótki (do 3 lat) czas do OLED-a :) Wielu lat plazma nie wytrzyma ponieważ jak nie ulegnie awarii :) to na pewno zestarzeje się moralnie w krótkim okresie wg. mnie 3 lat:) W związku z tym nie ma co szarżować z kasą :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Co rozumiesz przez " na lata" ? 2, 5 a może 10 lat :) Ja szukam tzw "mostu" na krótki (do 3 lat) czas do OLED-a :) Wielu lat plazma nie wytrzyma ponieważ jak nie ulegnie awarii :) to na pewno zestarzeje się moralnie w krótkim okresie wg. mnie 3 lat:) W związku z tym nie ma co szarżować z kasą :)

to jest twoja decyzja i twoje pieniądze ja uważam, że kiepskie mięso "to psy jedzą" ale oczywiście to kwestia własnej filozfii zakupów... mówimy tu o różnicy 250zł pomiędzy oboma TV więc nie bardzo rozumiem o czym ta cała dyskusja?

Do OLED jeszcze sporo czasu zanim pojawią się masowo i zaczną kosztować normalnie.

Nie rozumiem po co kupować LG z nowej linii budżetowej jak można kupić po prostu lepszego z lepszym obrazem i czernią oraz lepiej wyposażonego panasa z poprzedniej linni z różnicą 250zł - korzystając na tym że wchodzą nowe modele...

Co do awaryjności plazm to spokojnie mieliśmy taki wątek ile lat ma twoja plazma były grane modele różnych firm 6,7 i więcej letnie...

Jeżeli firma komercyjna Panasonic dawała 5 lat gwarancji na swoje wyroby to chyba zrobiła to mając jasne przesłanki poparte analizami i statystyką, dotyczącą twałosci i niezawodności swojego sprzętu chyba że jak nie wprost sugerujesz że działają bezmyslnie czy na poły charytatywnie i za 3-4 lata wymienią za darmo teraz sprzedane plazmy na nowe bo te przecież padną wszystkim tym co mają 5 lat gwarancji bo do starych modeli części już nie będzie na naprawy gwarancyjne... to też przewaga panasa nad LG i Samsungiem ---> prawdopodobna bezawaryjność, tamci 5 letniej gwarancji nie dają bo im się to nie opłaci....

Jak chciałeś TYLKO potwierdzenia słuszności swojej decyzji a nie dyskusji do czego te forum chyba służy to proszę bardzo:

Twój wybór TV plazmowego LG jest słuszny nic nowszego i lepszego za te pienądze nie znajdziesz :blagam: OK?
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
.................... a Panasonic G30 50" jest teraz na Ceneo już nawet za mniej niż 2800zł czyli sprawdzony model z kontrastem 5 000 000:1, IFC,VS, trybem obrazu THX
Co do walorów technicznych - ZGODA, ale mniej niż 2800 PLN to jest model po wystawowy- więc odpada :) natomiast kolejna oferta to jest blisko 3k czyli różnica 500pln a nie jak piszesz 250PLN. Czyli nie jest tak różowo :) Można tak stopniować po kolei aż do kwoty 8k:bober:
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Piszecie, że "lustro" jednak na niektórych stronach w sieci podane jest "new black filter" polepszający kontrast, ekran jest matowy itd- a więc jak to jest skoro ekran jest matowy?

Niestety z dostępnych obecnie informacji wynika,że nowy filtr(matowy ekran)będzie tylko w najwyższych modelach,więc w tym modelu odbicia będą dość spore,a już na pewno nie radzę stawiać na wprost okna(u mnie G30 też słabo wygląda w tym ustawieniu),więc jeśli chcesz kupić ''tańszy'' model musisz się liczyć z pewnymi bolączkami,bo w tym aspekcie każdy tv bez konkretnego filtra słabo wypada.,albo nastawić się głównie na wieczorne oglądanie.
I tak to mniej więcej wygląda

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/68006-50pv350-vs-50pk350-28.html
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Co do walorów technicznych - ZGODA, ale mniej niż 2800 PLN to jest model po wystawowy- więc odpada :) natomiast kolejna oferta to jest blisko 3k czyli różnica 500pln a nie jak piszesz 250PLN. Czyli nie jest tak różowo :) Można tak stopniować po kolei aż do kwoty 8k:bober:

mamy widać różne ceneo.pl w mojej jest kilka sklepów co oferuje ten model do +/- 2800zł a do 8k ja nie stopniuje i nie proponuje takowych TV... skąd wiesz że powystawowe gdzieś tak piszą czy po prostu twoja konfabulacja w tej kwesti?
 

lm648

Banned
mamy widać różne ceneo.pl .......... i nie proponuje takowych TV... skąd wiesz że powystawowe gdzieś tak piszą czy po prostu twoja konfabulacja w tej kwesti?

1) - nie rozśmieszaj mnie :)
2) - oczywiście, że nie, dyskusja ma być na temat tego LG a nie twojego Panasa :)
3) - powystawowe piszą tu: Sklep - RTVMAX.pl - Kolumny Głośnikowe, Kino Domowe, LCD Plazma Kino Domowe
a przede wszystkim tu:Telewizor Panasonic TX-P50G30 E - Ceneo.pl
4) - innych cen poniżej 2,8 k nie ma :)
Pozdro
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dodam jeszcze od siebie że LG wcale nie takie lustro jak straszą, oczywiście są odbicia ale jak ktoś ustawi TV przodem do jakiegoś źródła światła to nic nie pomoże jak nie będzie matowej matrycy (potwierdzam że w plazmach LG tylko najwyższe tegoroczne modele będą miały taka). Sam mam PV350 i zapewniam że odbicia są akceptowalne.
 
Do góry