TV 75cali lub wiekszy do 10000zł

Begess

New member
Witam,
Szukam TV do 10000zł, 75 cali minimum lub większy. Mam Duży salon ponad 70m/k z aneksem kuchennym i mój TV, który kupiłem we wrześniu 2018 Panasonic TX-58EX703E jest zdecydowanie za mały. Kilka informacji, które mogą się przydać przy selekcji TV:


-Telewizor z głównym przeznaczeniem do filmów oglądanych wieczorem. Ewentualnie żona ogląda zwykłą TV w dzień.
- odległość kanapy od ściany z TV to 6 m
-nie interesuje mnie jakość dźwięku w TV, używam kina domowego
-Smart TV, raczej mało istotna kwestia dla mnie, praktycznie nie używam
-Ważne jest aby telewizor mógł pociągnąć filmy 4K o dużej wielkości z dysku zewnętrznego (obecny Panasonic TX-58EX703E łyka wszystkie filmy bez problemu). Jeżeli chodzi o filmy z dysku USB to istotne jest aby odtwarzał również ścieżki dźwiękowe, Panasonic TX-58EX703E nie odtwarza filmow z dzwiękiem DTS.


Nie będę ukrywał że mam ogromny sentyment do firmy Panasonic. Sprzęt tego producenta nigdy mnie nie zawiódł, dla tego zastanawiam się poważnie nad modelem Panasonic TX-75FX780E. Ten model ma matryce VA i chyba lepiej ona pasuje do moich preferencji niż matryca IPS. Niestety ten Panasonic również nie odtwarza dzwięku w formacie DTS(ostatecznie jestem w stanie to przeboleć i ogladać filmy z Dolby). Nie długo ma wyjść nowy model Panasonic TX-75GX942E, czy wiadomo coś czy będzie obsługiwał DTS, czy obraz będzie znacząco lepszy niż w poprzednim modelu no i jaka będzie jego cena? (mniej więcej). Kiedy premiera?
Możecie coś doradzić odnośnie tego Panasonica TX-75FX780E, lub polecić modele innych producentów i czy w któryś z nich obraz będzie zdecydowanie lepszy niż w owym Panasonicu? Jeżeli model innej firmy polecacie, to dla czego i w czym może być lepszy od TX-75FX780E. Jakieś argumenty.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To powinieneś sięgać jednak po 82NU8002 za 9900 zł
Kalibracja profesjonalna gratis
Dostawa gratis
Podłączenie gratis.

Z modeli 75":
- Philips 75PUS8303 za 8499 zł + Uchwyt gratis + montaż gratis
- Samsung 75NU8002 za 6999 zł
- TCL 75C7006 za 6999 zł + Uchwyt gratis + montaż gratis

Panasonic poczekałbym na nowe modele.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Kiki dobrze gada 82 cal super. I bardzo fajny model ma go armaning cena u kikiego tez dobra. Jak na taki salon odpuść 75 .Najlepiej 82 lub sony xg9505 85 cal
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A czemu ten Samsung? Glowna zaleta to jednak 82 cale, wiec do tak duzego salonu bedzie lepszy ni 75 ?


Ten Samsung 82NU .... to bardzo dobry model , a przy twojej odległości 6m do TV
to te 82 cale też jest zbyt mało.
Jak mówi kalkulator odległości przy 4K zalecana przekątna przy 82 calach to 3,6m
a Ty masz 6m - Więc i 100 cali będzie mało do 4K jak i do FHD
 

Begess

New member
Jednak dobrze zrobiłem, że zapytałem. Zdecydowałem sie, że kupie na większy TV. Bede myslał nad tym Samsungiem 82 lub Sony 85. Troche jestem anty nastawiony do firmy Samsung ale bede sie zastanawial. Jak bede miał jakieś wątpliwości to znowu was podpytam.
Dziekuje bardzo za doradzenie i pozdrawiam.
 

Begess

New member
Kiki a duza jest roznica pomiedzy 82NU8002 a [FONT=&quot]Sony KD-85XF8596 jezeli chodzi o jakosc obrazu? Czy ten Samsung ma matryce szklistą? A tak wogole jak wyglada powieszenie na ścianie takiego dużego TV ? Jaki wieszak wybrac?[/FONT]
[FONT=&quot]I czy te telewizory łykną filmy 4k dużej wielkosci z przenosnego hdd?
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Dla mnie 75 cali z 4,5m już jest małe... przy 6m to nawet 85 będzie za mało ;) Samsung - świetny tv w dobrej cenie ale pamiętaj brak DTS na pokładzie, Sony XF przyzwoity, porównywalny ale droższy o ok. 3 tysiące. Nowe serie od Sony XG85 i XG95 wyjdą lada dzień ale to będzie już wyższy budżet, przynajamniej w tym roku...
 

sodalit1990

New member
Jednak dobrze zrobiłem, że zapytałem. Zdecydowałem sie, że kupie na większy TV. Bede myslał nad tym Samsungiem 82 lub Sony 85. Troche jestem anty nastawiony do firmy Samsung ale bede sie zastanawial. Jak bede miał jakieś wątpliwości to znowu was podpytam.
Dziekuje bardzo za doradzenie i pozdrawiam.
Nie daj się nabrać na samsunga.Samsung bardzo często się psuje. Przeczytaj watki które dotyczą samsunga np modelu KS lub skorzystaj z wyszukiwarki.

HDforum - Wyniki wyszukiwania

Lepiej kupić Sony lub Panasonica na pewno wytrzyma dłużej niż samsung.

Jareku widzę, że mamy podobne problemy. Można powiedzieć, że nigdy nie wiadomo co nowego pojawi się na matrycy, a te zamawiane przez serwis są w jeszcze gorszym stanie. Daj znać jak się sprawy potoczyły bo ja też czekam na zwrot kaski od ich. Mam wrażenie, że po upływie 2 lat od zakupu to będą się działy jeszcze większe cyrki, nie wiem może będą wybuchały czy coś podobnego.

Warto zaczekać na nowe modele telewizorów na rok 2019 lub kupic tańszy model Panasonica z 2018 roku czyli FX750/780

https://www.displayspecifications.com/en/brand/2d8e4

samsung to trzecia liga , lepiej kupić sprzęt renomowanej firmy czyli Sony lub Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
sodalit
Dobre masz marże za sony i panasonica widzę:)
Mój ojciec ma Samsunga D8000 i do tej pory działa, ja mam w sypialni H6400 i śmiga cały czas. Każdy tv się może zepsuć, poszukaj tutaj na forum ile się innych marek popsuło:)
 

sodalit1990

New member
Nie mam. Dla mnie to bez znaczenia co kupisz .Jeśli jednak dokładnie przeczytasz wątki np samsung uwaga gwarancja lub watek który dotyczy modelu KS samsunga to nawet laik domyśli się ze skala usterek jest zbyt duża.

Pracuje w chińskiej montowni telewizorów i naprawiam telewizory które popsuły się już na taśmie. Przez 8 godzin pracy montujemy około 600-700 telewizorów do 50 cali. Większych czyli 65 calowych poniżej 500 sztuk. Panele które montowane są w telewizorach to LG display, Samsung, Innolux ,AU Optronics
Największy odpad paneli od samsunga.
 

Begess

New member
W sumie chłopaki dobrze prawią o Samsungach. Co prawda nigdy nie miałem ale oponie sa różne, połowa zachwala a druga połowa mówi, że to kible. W przypadku Sony i Panasonica opinie raczej sa na podobnym poziomie, czyli, że to solidne marki. Panasonic był w moim domu od urodzenia :). U syna w pokoju stoi stara plazma 42" a do nowego domu, który ma potężny salon (ponad 70m) kupiłem Panasonic TX-58EX703E i powiem że obraz poezja, jakość wykonania TV również super.(chwilowy brak funduszy po urządzaniu domu ale teraz sie odkułem i chce coś wiekszego).


Tutaj zdjecie z kanapy i moj obecny Panasonic TX-58EX703E:fool:.
Wiem ze strasnie maly... Ale po waszych namowach będe brał coś wiekszego niż 75", szkoda, ze Panasonic niema żadnego TV powyżej 80". Ten Sony [FONT=&quot]Sony KD-85XF8596 wyglada obiecująco, pytanie czy pociągnie duże pliki 4k (60gb) z hdd usb?[/FONT]
 

Attachments

  • IMG_20190217_204127.jpg
    IMG_20190217_204127.jpg
    750,1 KB · Wyś: 19

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
sodalit
Dobre masz marże za sony i panasonica widzę:)

Ewidentnie. Proponuje zaglądnąć w profil kolegi Sodalis, w kółko ta sama śpiewka "Samsung zły".
Gdzie się nie pojawi Samsung, tak od razu nagonka.
Coś tu jest na rzeczy i bardzo nie lubię takiego podejścia. Wprowadza ludzi w błąd.
Mnie lotto Samsung, ale bez przesady. Proponuje poczytać fora, bo to co wypisują ludzie nt. Sony i innych producentów, niczym się nie różni od Samsunga.
 

sodalit1990

New member
Jak niczym się nie różni Sony od samsunga. Sony np nie ma tak rozbudowanego wątku jak samsung uwaga gwarancja.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html

W wątku KS samsunga tez jest bardzo dużo negatywnych komentarzy.
Zacznij czytać posty od końca wątku lub skorzystaj z wyszukiwarki.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/126298-samsung-seria-ks-na-2016r-wszystko-na-ten-temat-536.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/126298-samsung-seria-ks-na-2016r-wszystko-na-ten-temat-477.html
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To teraz mi powiedz jak bardzo jest awaryjny Loewe czy Mcintosh?
Bo ja nie widzę żadnego wątku, czy to oznacza, że jest bezawaryjny?
 
Do góry