TV 55/65 cali do konsoli/ncplus/netflix do 4000/5000 zł

ace2

New member
Napisz coś o swoich odczuciach z Q74? Interesowałem się Q77 a nawet q80 choć on ma klasę energetyczną B i to mnie zniechęciło.
 

SDman

Banned
Im wyższy model TV tym więcej prądu pobiera, przy Q80T zakładam +- 120-130W, przy q77t pewnie z 30-40W mniej. Oczywiście trybie żywym znacznie więcej dla 55 cali.
 

K_O_z_a

New member
Używam tylko do konsoli xsx, skalibrowalem i na razie złego słowa nie powiem jak za kwotę 2650 wyrwalem

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 
Witam,


jestem w tym samym położeniu co Wy panowie. Od września szukam TV 55cali. Obecnie na boju zostały mi Sony 9096/9005 (tutaj wiemy jakie są probemy), LG z serii 900 (podoba mi się model 903, ale nie wiem czy ma te same problemy co 913) oraz Philips 58PUS8535/12 gdzie zdaje sobie sprawę, że ma tylko 50hz, ale podobno z tym prockiem i tak sobie nieźle radzi, nawet przy oglądaniu sportu i szybkich scenach.



Generalnie szukam TV do Netflixa i filmów, gry na PS4 (w przyszłości być może PS5) i oglądania sportu.


Mogę kupić jeszcze mocno chwalony model z 2018 roku XF9005 ale wiadomo, tylko z wystawy więc trochę się obawiam taki brać, bo pewnie trochę już stoi i nie wiem czy to nie będzie miało wpływu na matrycę, a dwa on chyba nie ma wsparcia dla HDMI2.1 (tak samo zresztą jak tegoroczny 9505 co uważam za kpinę).



Co do Samsungów, to chyba jednak odpadają z powodu braku Dolby Vision i Dolby Atmos o ile wiem. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się aż tak dużego problemu z wyborem TV...... a chciałbym temat zamknąć do świąt.....


Myślę też nad OLEDEM ale boję się wypalenia tych matryc (jednak dużo też oglądam programów informacyjnych z paskami i dużo gram co ponoć też nie za dobrze wpływa na Oledy) i chyba odpuszczę sobie.


Co byście Panowie wybrali, bo czytając Wasze wpisy, chyba już coś się Wam klaruje? A może Ty Kiki coś podpowiesz jeszcze?


Pozdrawiam
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sony jest na innym typie matrycy niż LG. W XH90 będziesz miał lepszą czerń/kontrast a w Nano 903/913/917 - chyba pod kątem technicznym te same modele- lepsze są kąty widzenia ale czerń będzie co najwyżej ciemnoszara. Co do wad... kupując TV od Sony możesz nadziać się na egzemplarz z problemami typu restarty/cykanie w trybie standby/ niektórzy mieli problemy przy podłączeniu soundbara (opóźniony dźwięk w stosunku do obrazu). Ja sam dzisiaj dostałem inną sztukę na podmianę bo miałem restarty nawet po aktualizacji. LG ma też spory blooming, w Soniaku też to występuje ale w znacznie mniejszym stopniu. Niektórzy użytkownicy LG skarżyli się na vertical banding. Wracając do XH90 skalowanie w nim jest przyzwoite nawet dobre jeśli chodzi o stacje TVP1/TVN HD ale np. oglądając mecz ekstraklasy pojawiały się artefakty gdy był szybszy ruch piłkarza. Co do gier, podłączone PS4 do Sony i wygląda to bardzo fajnie :D Portu hdmi 2.1 nie wypróbowałem bo nie mam czym :p
 

Petru23

Banned
Napisz coś o swoich odczuciach z Q74? Interesowałem się Q77 a nawet q80 choć on ma klasę energetyczną B i to mnie zniechęciło.

Wtrace się. Mam 55q74t, miałem przez kilka dni 55q77t, którego oddałem. W q77t obraz był lekko przyżółkły i waliło mi światło z prawej strony. W q74t tego już nie mam.
Co do treści 4k cudo. Materiały demo świetne. Materiały YT od 1080 super. Wszystko poniżej zależy od samego materiału. Od naprawdę dobrego obrazu po małe dramaty. Do tego zauważyłem sypanie fioletami niekiedy na niskiej jakości materiale w ciemnych miejscach.
Podejrzewałem wadę matrycy albo coś, ale te filery trafiała się naprawdę sporadycznie i zależnie od tego, co się ogląda
Kwestie kolorów pomijam bo to indywidualna sprawa. Szybkość, ruch wg uznania, uplynniacz działajaninczuc ich zmianę. Nie widzę 120 Hz ale nie mam chyba gdzie tego zobaczyć. Materiały z np eleven są różnej jakości i od naprawdę dobrego meczu, gdzie piłkarze nie smueza, widać szczegóły piłki i murawy po średnio akceptowana jakość.
Np dziś na TVP 1 leciał materiał z krowami, jakiś dokument to było naprawdę dobrze.

Ciężko stwierdzić cokolwiek. Ze stałych aspektów to dźwięk, obsługa, stabilność systemu bardzo ok.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym momencie można stwierdzić , że nie ma porządnych TV.

Zgadzam się. Już to kiedyś pisałem, chyba w innym temacie, pomijając wady/zalety obrazu, jakości wykonania, działania oprogramowania to dzisiejszy zakup TV ale też i w ogóle sprzętu RTV/AGD to często loteria jeśli chodzi o trwałość, szczerze to wątpię żeby dziś zakupione telewizory będą działały tyle samo co te kupione 15, 10 a nawet 5 lat temu . U mnie już stoi inna sztuka, zobaczymy jak się "spisze".
 
Ostatnia edycja:
@daroquaresma Daj znać jak nowy egzemplarz Sony się sprawuj.

Ja jednak zmieniam zdanie. Czytałem dzisiaj 2 testy o Samsungu Q80T i nie wiem czy jednak nie wziąść go pod uwagę. Mimo braku DV i Atmos, i tak ponoć HDR10+ daje radę i osiąga świetny kontrast plus 100hz dobrze działa.
 

fausto1

New member
Bez reklam
@daroquaresma Daj znać jak nowy egzemplarz Sony się sprawuj.

Ja jednak zmieniam zdanie. Czytałem dzisiaj 2 testy o Samsungu Q80T i nie wiem czy jednak nie wziąść go pod uwagę. Mimo braku DV i Atmos, i tak ponoć HDR10+ daje radę i osiąga świetny kontrast plus 100hz dobrze działa.
Ja co prawda porównuje xh90 z Q90 i uważam że brak DV jest zbędny, świeci tak mocno że nie trzeba

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Wydaje mi się (myślałem, że to już porównałeś), że jednak tzw. smaczki mogą być na korzyść TV zgodnego z DV, sama jasność obrazu nie czyni.
 
Nie no Q90 dla mnie już za drogi jest. Chcę się zmieścić z ceną do 4 tysięcy i to jeszcze wezmę na raty 0%.

Wiem że DV pewnie będzie miał te "smaczki", pytanie jednak czy taki laik jak ja je zauważy, skoro teraz w moim Panasie mam IPS i naprawdę też nie narzekam na czerń a i PS4 śmiga nie najgorzej tak samo Netflix.

Myślę że na Q80 na pewno też te wszystkie rzeczy będą wyglądały lepiej. I ponoć nie ma takiego smużenia mimo że to matryca VA a nie IPS.

LG Nano chyba sobie odpuszczę i Philipsa (brak 100hz) i zostanie wybór między Sony XH90 a Samsungiem Q80.
 

K_O_z_a

New member
Nie no Q90 dla mnie już za drogi jest. Chcę się zmieścić z ceną do 4 tysięcy i to jeszcze wezmę na raty 0%.

Wiem że DV pewnie będzie miał te "smaczki", pytanie jednak czy taki laik jak ja je zauważy, skoro teraz w moim Panasie mam IPS i naprawdę też nie narzekam na czerń a i PS4 śmiga nie najgorzej tak samo Netflix.

Myślę że na Q80 na pewno też te wszystkie rzeczy będą wyglądały lepiej. I ponoć nie ma takiego smużenia mimo że to matryca VA a nie IPS.

LG Nano chyba sobie odpuszczę i Philipsa (brak 100hz) i zostanie wybór między Sony XH90 a Samsungiem Q80.
Ja miałem ten sam dylemat ale potrzebowałem tv gdzie od razu będę mieć działające HDMI 2.1 i vrr,.Z tego co czytam to xh dostał jakiś soft ale dalej są restarty tv, więc mając klienta na mojego tcla kupiłem q74 zamiast q80 bo była dobra cena


Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 
Ja miałem ten sam dylemat ale potrzebowałem tv gdzie od razu będę mieć działające HDMI 2.1 i vrr,.Z tego co czytam to xh dostał jakiś soft ale dalej są restarty tv, więc mając klienta na mojego tcla kupiłem q74 zamiast q80 bo była dobra cena


Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
Różnice są między Q70 a Q80 nieduże. Na pewno jednak wyższa seria ma podświetlenie punktowe czego chyba Q70 nie ma o ile dobrze kojarzę. A to może być jednak wartość dodana.

A Ty w sumie jesteś zadowolony z wyboru?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej do grania - najlepiej sprawuje się LG Nano.
Jeśli ktoś ma wyższe potrzeby to wybiera Nano 913 z uwagi na lepszą czerń opartą na najwyższym podświetleniu strefowym.
 
Do góry