TV 55/65 cali do konsoli/ncplus/netflix do 4000/5000 zł

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszyscy jeździcie po LG nano bazując na informacjach z sieci, ale nikt z was go nie ma to trochę hipokryzja. Nakręcacie się na Sony z re. Samsungiem. TCL pomijanie bo wogóle nic o nim nie wiecie a to też fajny TV tylko firma nie trendy. Zapytam czy wiecie kto produkuje dla Sony? Bo jak się dowiecie to może inaczej spojrzycie na tą markę a zwłaszcza Samsunga:)

Jeździmy po LG? Jak przejrzysz wątki na tym forum jak również i konkurencyjnym to o każdym producencie poczytasz jakie kwiatki potrafi odstawiać. Z resztą mało jest o Sony XH90 i jego problematyczności? Co nie zmienia faktu że ładnie prezentuje kolory , ma bardzo dobrą czerń i kontrast w tej cenie jak na LCD, no i system śmiga szybko - oczywiście jak się nie restartuje :D - moim zdaniem płynniej nawet niż WebOS, co nie znaczy że system w LG działa wolniej tylko takie delikatne klatkowanie widziałem.
Byłem u znajomego co ma Nano867, oprogramowanie śmiga sprawnie, świeci gorzej niż xh90, choć zdaję sobie sprawę że to półka niżej, miałem wrażenie że kolory są takie przesycone - może to kwestia ustawień?
Skalowanie ok tyle że mówimy o TV 55 cali, czerń taka sobie, w szczególności jak w ciemności się ogląda, no i ten blooming też daje o sobie znać. On jako użytkownik jest zadowolony z niego, przesiadł się z 9 letniego lcd ale też i wymagań nie miał wysokich.

Wydaje mi się że lepiej zacząć od mankamentów danego modelu bo może okazać się że już na wstępie są nie do przyjęcia dla potencjalnego kupca.
Choćby takie coś jak oglądanie TV w szerszym gronie, tutaj LG Nano 913/917 będzie miał przewagę nad Sony XH90 gdzie w Soniaku kąty widzenia delikatnie mówiąc nie są najmocniejszą stroną.

Pisząc za kilka lat, miałem na myśli tak przynajmniej z 5-10 lat (może jestem naiwny, ale obecny Panasonic jest u mnie od 9 lat).



Prawda jest taka, że jak mam płacić 4 koła za lcd, to wolę już w promocji kupić Oleda. Tyle że boję się czy wytrzyma tyle lat ile bym chciał.


Może faktycznie skupie się na TV do 3500zł i wtedy zostaje mi coś wybrać między XH9005 a LG Nano serii 900 (tutaj w promce z innym zakupem na media expert).


A czym różnią się te z serii 800 od 900 z LG Nano telewizory?

Model 867 ma podświetlanie krawędziowe a seria wyżej ma pełne.

Jeśli na tyle lat to moim zdaniem warto dołożyć te parę stów do wyższych modeli.
 
Ostatnia edycja:

ace2

Member
Wygląd taki istotny? Jak wisi na ścianie to małe znaczenie. Sony wygląda bardzo dobrze, Philips też a LG nie zwróciłem uwagi żeby wyglądał jak Rubin.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wygląd taki istotny? Jak wisi na ścianie to małe znaczenie. Sony wygląda bardzo dobrze, Philips też ...

Mi się akurat Philips PUS8535 wyjątkowo nie podoba. Oglądając go w sklepie stwierdziłem, że to najbrzydszy TV. W tej jasno-srebrnej plastikowej ramce, wygląda bardziej jak tablica szkolna niż jak TV. Był to też jeden z czynników, dla którego wybrałem SONY.
 

SDman

Banned
Mi się akurat Philips PUS8535 wyjątkowo nie podoba. Oglądając go w sklepie stwierdziłem, że to najbrzydszy TV. W tej jasno-srebrnej plastikowej ramce, wygląda bardziej jak tablica szkolna niż jak TV. Był to też jeden z czynników, dla którego wybrałem SONY.
Pełna zgodność, kiedyś Philips miał lepszych stylistów, nie tylko stylistów.
 
Mam jeszcze pytanie odnośnie samego systemu smart. Chwalone są systemy WebOS czy Tizen, ale jak to ma się do wsparcia i działania poszczególnych aplikacji? Czy jest tak, że za 2-3 lata TV straci wsparcie i wówczas będzie problem, bo coś nie będzie działać?

Jak to jest?



Pozdrawiam
 

Adrian2020

New member
Szukam czegoś do 5k. Teraz rozważam pomiędzy dwoma:

LG BX 55 OLED vs SONY XH90 65.
Głównie netflix, hbo i ps4 / ps5.

W LG martwi mnie matryca i jej wypalanie + wielkość (55 lg vs 65 sony) a przy sony problemy techniczne.

Zastanawia mnie też kwestia hdmi 2.1 gdzieś wyczytałem, że LG BX ma 2.1 hdmi 40gbs a nie 48gbs, czy to duży problem? I krze BX nie posiada bodaj DTS - co to jest i czy też to duży problem?

A Wy co byście wybrali?

Sony XH90 65 vs LG BX OLED 55?

Dodam, że na dzień dzisiejszy OLED LG jest tańszy bo można wyrwać w promocji za dobre 4k.
 

ace2

Member
Szukam czegoś do 5k. Teraz rozważam pomiędzy dwoma:

LG BX 55 OLED vs SONY XH90 65.
Głównie netflix, hbo i ps4 / ps5.

W LG martwi mnie matryca i jej wypalanie + wielkość (55 lg vs 65 sony) a przy sony problemy techniczne.

Zastanawia mnie też kwestia hdmi 2.1 gdzieś wyczytałem, że LG BX ma 2.1 hdmi 40gbs a nie 48gbs, czy to duży problem? I krze BX nie posiada bodaj DTS - co to jest i czy też to duży problem?

A Wy co byście wybrali?

Sony XH90 65 vs LG BX OLED 55?

Dodam, że na dzień dzisiejszy OLED LG jest tańszy bo można wyrwać w promocji za dobre 4k.


Ja po długich namysłach postawiłem na Sony 9005. Wymierałem między LG i TCL.
 

Adrian2020

New member
I jak to dziś się sprawuje?
Co z przycinkami, restartami, problemem z dźwiękiem z zew. urządzenia i HDMI 2.1 (zamazany obraz)?

Cały czas się waham, po 2 dniach czytania chyba nie ma nic lepszego od BX OLED I XH90 do 5k.
Tylko te problemy z XH90 a przy BX nie wiadomo jak będzie radzić sobie matryca i o co chodzi z tym hdmi 2.1, że ma tylko 40gbs?
 

ace2

Member
Sony KD-65XH9005 bo chyba nie ma znaczenia model 9096 jak się ma gdzieś nóżki a reszta tych TV jest taka sama czy się mylę?
 
Do góry