TV 55'' 3000-4000zł

htlpunp

New member
Witam,

proszę o pomoc w wyborze TV. Zastanawiałem się nad 49'', ale teraz chyba wolę 55''. No chyba, że przy moich odległościach będzie za duży to proszę mnie wyprowadzić z błędu. Mój budżet nie jest sztywno określony co do złotówki, ale wolałbym nie przekraczać znacznie 3000. Do telewizora będzie podłączony dekoder UPC głównie do oglądania transmisji sportowych. Poza tym będzie podłączony PC do oglądania filmów, transmisji sportowych online, innych materiałów wideo. Do tego od czasu do czasu gry z PC typu piłka nożna czy wyścigi samochodowe.
Telewizor będzie wisiał na regulowanym uchwycie, przed nim kanapa. Odległość od telewizora na wprost to ok 2,5 - 2,8m. Czasami TV będzie oglądany pod kątem 45 stopni przy czym planuję zawiesić go na regulowanym uchwycie.
Co do rozdzielczości to wolałbym chyba UHD o ile będę z tego czerpał korzyści przy tych odległościach i tej przekątnej.
Co do błyszczącej matrycy to wolałbym żeby się jak najmniej odbijało od ekranu, ale okno raczej nie powinno stanowić problemu ze względu na swoje położenie. Co może być istotne za kanapą są 2 kinkiety, które podczas oglądania TV będą włączone, ale nie wiem czy w ogóle będą widoczne w TV - ustawione pod kątem ok 40 stopni na wysokości 2m, telewizor będzie na wysokości wzroku.

Na chwilę obecną zastanawiam się nad PHILIPS 55PUS6561/12, który aktualnie można kupić w dobrej cenie.

Możecie pomóc?

1. Odległość od ekranu? - ok 2,5 - 2,8m, czasami pod kątem ok 45 stopni do 3,2m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - z prawej strony TV pod kątem ok 170 - 180 stopni, do ok godz 12:00
3. Jak duży jest pokój? - 18 m2
4. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
5. Preferowana technologia? - LCD
6. Jaki masz obecnie telewizor? - monitor
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy, sport
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - częściej wieczorem
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - ze światłem, ale słabym typu kinkiet, lampka
10. Matryca błyszcząca czy matowa? - im mniej refleksów tym lepiej (chyba)
11. Preferowana wielkość telewizora? - 55"
12. Preferowana marka?
13. Czego nie lubisz w telewizorach?
14. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - kablówka UPC
15. Jakie urządzenia będą podłączone? - PC, czasami laptop
16. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? - myślę, że 40% TV, 60% PC przy czym na PC filmy, transmisje sportowe, gry, Internet od czasu do czasu
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? - głównie na wprost, od czasu do czasu pod kątem ok 45 stopni, mam w planach kupić uchwyt z regulowanym kątem
18. Czy ważne jest wifi? - może być, ale niekoniecznie
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? - nie wiem
20. Czy chcesz korzystać z VOD? - raczej tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? - obojętne
22. Ma mieć 3D? - niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD ? - nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S? - nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? - PC przez HDMI, dekoder UPC przez HDMI, prawdopodobnie Internet przez ethernet (chyba, że będzie niezawodne WiFi), być może dysk na USB, w przyszłości soundbar
26. Ma stać czy wisieć? - wisieć
27. Rozdzielczość: chyba UHD
28. Na czym najbardziej Ci zależy:
29. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 2-4h
30. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: 3000-4000zł w zależności od tego czy warto dołożyć
 

htlpunp

New member
Poczytałem trochę o Philipsie 6561, widziałem go w sklepie i chyba jednak wolę coś z lepszym obrazem. Oglądam sporo piłki nożnej, a w puszczonym w sklepie na tym TV materiale pojawiały się zniekształcenia obok piłkarzy. W zasadzie to zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś FullHD 49-50 cali w cenie do ok 3000. Może Samsung H6400. Nie wiem czy jest jeszcze gdzieś dostępny, ale mógłbym poszukać używany.
Do oglądania sportu 100Hz jest konieczne?

Jakieś propozycje?
 

htlpunp

New member
Downtown Assault (The Snipers) 23.976fps - bez PNM wszystko ok, z PNM w kilku miejscach artefakty
Philips_Ultra-HD_Beach_Life_supershop-demo-3 - bez PNM wszystko ok, z PNM w kilku miejscach artefakty
Samsung_UHD_Soccer_Barcelona_Atletico_Madrid - zarówno z PNM jak i bez PNM w kilku miejscach artefakty, w tym przypadku nie widzę żadnej różnicy w płynności jak włączam i wyłączam PNM
Samsung_UHD_Soccer_Barcelona_Atletico_Madrid - zarówno z PNM jak i bez PNM w kilku miejscach artefakty, w tym przypadku też nie widzę żadnej różnicy w płynności jak włączam i wyłączam PNM

Zastanawiam się nad Panasoniciem TX-50DS630E, który można teraz kupić za ok 2400zł. Może to jest jakieś wyjście na 2-3 lata. Muszę go tylko zobaczyć na żywo jak wygląda kwestia bandingu.
Są jakieś istotne różnice między Panasoniciem a Philipsem oprócz przekątnej, rozdzielczości i smart TV?
 
TX-50DS630E to FHD. Kontrast 3 razy lepszy niz w Philipsie 6561, ruch o klase lepszy, czern o 2 klasy lepsza..
Generalnie TV o lepszym obrazie niz Philips.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest przypadek, to opisane jest już kilka razy .
Na szczęście nie wszyscy to widzą i nie wszystkim to przeszkadza.
 
To nie jest przypadek, to opisane jest już kilka razy .
Na szczęście nie wszyscy to widzą i nie wszystkim to przeszkadza.

W moim nie ma tego efektu, a gra juz 3 miesiac.
W zadnym z testow nikt tego nie zauważył. Na zagranicznych forach tez cisza.
Dla mnie to był problem jednego egzemplarza.
 

htlpunp

New member
Jest spory problem żeby znaleźć coś sensownego.
Panasonic TX-50DS630E - wysoki input lag i Firefox
Sony KDL W755/805 - brak obsługi słuchawek/soundbara bluetooth, do tego jakieś problemy z czytaniem dysków/pendrive'ów na usb
Philips 6561 - banding

Jest coś jeszcze ciekawego?
 

htlpunp

New member
Samsung UE50J6240AW jest teraz za 2158zł, a UE60J6240AW za 2975zł.
Oba modele powinny mieć matrycę 120Hz, pierwszy Sharpa a drugi Samsunga. Warto wziąć któryś z nich? Najchętniej to bym wziął ten mniejszy, a za ok 2-3 lata wymienił na 4k.
 
Ostatnia edycja:

htlpunp

New member
A możesz napisać coś odnośnie tych dwóch Samsungów? Z tego co wiem to mają input lag 48ms więc chyba ok? Czy banding oraz clouding u nich występuje i jeśli tak to jak to się ma w porównaniu to Philipsa 6561?
Czy te Samsungi dużo się różnią jakościowo od Panasonica TX-50DS630E czy Sony KDL W755/805?
 

htlpunp

New member
Czytałem, że te Samsungi mają 120Hz, ale czasami mają 2 suwaki do ustawienia Motion Plus, a czasami 1. Można to jakoś ustalić przed zakupem?
 

maciejowy

New member
Ostatnio w jednej sieciówce na "N" za 3588,- kupimy SAMSUNGA UE60J6240. Jest on wart uwagi do potrzeb, które wymienił autor wątku?
 
Mam tego Samsunga od soboty i jestem bardzo zadowolony .Oglądam głównie piłkę nożną z NC+ i jest dobrze , nie tak jak gdy miałem tydzień Philipsa 6561 na którym płynność była kiepska i widoczny banding oraz słaba czerń .
Kupiłem 60 " w tej chwili cena 2974w MM także dość dobra .Mam jeden suwak ale i tak wyłączyłem upłynniacz. Na kanałach HD obraz bardzo fajny w jednym miejscu mam delikatnie jaśniejsze podświetlenie matrycy ale tylko ja to widzę na czarnym tle więc tragedii nie ma ( wymieniałem nie będę bo zawsze można trafić gorszy egzemplarz ) .Testowałem planszami i żadnego martwego piksela nie mam :) A że niem 4K to nie znaczy że w przyszłości obraz zniknie po prostu TV będzie skalował w dół z 4K do FHD a obraz i tak będzie dobry więc jak mam kupić kiepskie 4K od Philipsa i się męczyć to wolę przyzwoite FHD .
 

htlpunp

New member
Mam tego Samsunga od soboty i jestem bardzo zadowolony .Oglądam głównie piłkę nożną z NC+ i jest dobrze , nie tak jak gdy miałem tydzień Philipsa 6561 na którym płynność była kiepska i widoczny banding oraz słaba czerń .
Kupiłem 60 " w tej chwili cena 2974w MM także dość dobra .Mam jeden suwak ale i tak wyłączyłem upłynniacz. Na kanałach HD obraz bardzo fajny w jednym miejscu mam delikatnie jaśniejsze podświetlenie matrycy ale tylko ja to widzę na czarnym tle więc tragedii nie ma ( wymieniałem nie będę bo zawsze można trafić gorszy egzemplarz ) .Testowałem planszami i żadnego martwego piksela nie mam :) A że niem 4K to nie znaczy że w przyszłości obraz zniknie po prostu TV będzie skalował w dół z 4K do FHD a obraz i tak będzie dobry więc jak mam kupić kiepskie 4K od Philipsa i się męczyć to wolę przyzwoite FHD .

Rozumiem, że porównujesz płynność na obu TV z wyłączonymi upłynniaczami?
Duża jest różnica w bandingu między Samsungiem a Philipsem?

Jak to jest z tymi suwakami? Jeśli jest jeden to znaczy, że telewizor pracuje i tak jako 60Hz?
Mogę kupić Samsunga 50H6400 za ok 1700zł wciąż na gwarancji. Tam na pewno są 2 suwaki. Warto?
 
Nie trawię efektu teatru i dlatego od razu wyłączyłem polepszacze ale jak poczytasz wątek o 6561 to tam kilka osób również pisze że ten ich system PNM nic nie daje tak naprawdę .Co do bandingu to jak oglądałem mecze w sobotę i wczoraj na Samsungu nie dostrzegłem więc jeśli jest to musi być słaby .Natomiast na Philipsie nawet w sklepie był widoczny podczas szybszych scen .Najlepiej nagraj sobie coś na pendrive i do sklepu zabierz swój materiał .
A czy TV pracuje jak 60 Hz - nie wiem ,ważne że mecze są wyraźne bez jakichś smużących efektów i piłka wygląda jak piłka a nie kometa :) Ten starszy model 50H6400 ma problemy z zabrudzeniami matrycy - bynajmniej tutaj na forum kilka osób tak pisało .
 
Do góry