Tv 4k pomoc w wyborze

dream4you

New member
witajcie

z obecnej plazmy 50st60 chcę przesiadki na 4k

i troche większy 55 ( może 60" )

Najważniejsze warunku :

- siedzę ok 2,2 m od Tv
- będzie wisiał
- siedzimy pod dużym kątem ( w plaźmie to było bez znaczenia )
- wpokój zaciemniony

zaleźy mi na jakości obrazy

budżet to jakies 7 tyś zl
 

dream4you

New member
Samsung chyba odpada bo to zakrzywiony a ja siedze pod kątami / \. philips mnie zastanawia bo miałem 55 model 7007k piękny obraz tylko cholernie wolny system, trochę to krawędziowe oświetlenie było czasem widać. Ambi mnie bardzo kusi - super rzecz.
Sony miałem kiedyś kineskopy były super na tamte czasy. Teraz nie wiem ale ten 8309 wsumie słabo go oceniliście
 

dream4you

New member
Odnośnie Philipsa 7007 to miał słabe kąty i dla tego go oddałem i kupilem ponownie plazmę, ale tym razem Panasonic st60 mnie całkowicie rozczarował, pod wieloma względami.

Zastanawiam się nad Samsungiem też ale mają za bardzo cukierkowe ustawienia obrazu - no i zakrzywienie super jak siedzisz na wprost ale u mnie siedzimy lekko po bokach, w środku stolik
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam w Samsungu cukierkowe kolory to już historia. Wszystko można ustawić pod siebie ! Siedzenie po bokach nie będzie przeszkadzać. Moje typy : 1.Samsung UE 55 JU 7500 2. LG 60 UF 778V 3.LG 55 UF 8517
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nie będę się wymądrzał ale jak piszą na forum trzeba zapłacić za kalibrację TV
Jeśli nie masz ustawień z fotometru to ... Słabo to widzę i nie będę wdawał się w dyskusje !
Napisz do Krzyska na pewno coś doradź !
 

pantomima

Banned
Napisz napisz a RHJG opinią,pomocą raczej się nie sugeruj . Nikła wiedza w materii , wybory podsuwane na zasadzie - wydaje mi sie,no raczej,chyba ;-)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Rozważ kol. dream4you jeszcze co prawda "lekko" przekracza Twój budżet,ale moim zdaniem warto zobaczyć...Polecam Samsunga 60 UHD JU 6800 z technologią nano crystal colour. To rozwiązanie występujące dotychczas wyłącznie w modelach SUHD, po raz pierwszy zostało zastosowane w płaskim telewizorze UHD.
 

dream4you

New member
Kiki - tylko 4k wchodzi w grę a ten Philips 8209 chyba tylko fhd, odpada.

Muszę się powaźnie zastanowić nad Philipsem żeby nie żałować zakupu tak jak to było po zakupie modelu Philipsa 55 7007k
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego Philipsa PUS 7600 naprawdę przetestowałem gruntownie.
Miał momenty gdzie jak wcisnąłem mu kilkanaście dyspozycji od razu, myślenia ale ostateczne przyciski zawsze działały i nie trzeba była ani razu wyłączać z sieci.
A szybkość menu jest nawet za szybka z nowego pilota.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena zbliżona, ale to model w wyższej klasie z lepszym wyposażeniem.
Dla niebieskich jest w extra cenie z kalibracją.
 

dream4you

New member
I to właśnie dziwne , tv w wyższej klasie z 7-> 9 a cena praktycznie prawie taka sama. Już myślałem, że to starszy model. Proszę na priv ofertę cenową. Ceny znam z cenowo.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie któryś telewizor z IPS. Panasonic albo wysoki model LG. Sony ewentualnie tez wchodzi w grę ale niestety Samsunga odradzam ze względu na słabe kąty. Z tego powodu ja wybrałem Panasonica TX-49CX750 (w Niemczech TX-49CXW754). Bardzo dobry obraz bez smużeń, świetne kolory. test:
Test Panasonic TX-49CXW754 UHD-TV

Niestety też przesiadałem sie z plazmy i miałem problem z oglądaniem pod kątem. Samsungi serii JS8500/JS9000 są rewelacyjne ale jak siedzisz na wprost. przetestowałem to osobiście. Świetnie odbierają oledy LG ale na pewno wiesz, że na razie oled to raczej Full HD a nie 4K. Widziałem tez jak odbiera Panasonic TX-55CX800 ale cena na razie jest zaporowa. Ale obraz naprawde świetny. Jeśli miałeś plazmę to porównaj telewizory Panasonica. Model CX700 (matryca VA) nie wypadł dobrze w teście ale specjalista z Panasonica zapewniał mnie, że problem podświetlenia strefowego został usunięty. Rzeczywiście w Media Markt nie widziałem problemów ze wcześniejszych modeli ale trzeba by się temu przyglądnąć dokładniej.
podoba mi się tez propozycja kolegów LG 60 UF 778V i LG 55 UF 8517. Brałem je pod uwagę ale ostatecznie Panasonic wypadł lepiej według mnie. Philips 55PUS7600 bardzo mi sie podobał ale zauważyłem w sklepie, że ma nierównomierne podświetlenie w rogach (ale nie we wszystkich egzemplarzach).Reasumując stawiam na Panasonica.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy przypadkiem seria JU6800 nie ma natywnej matrycy 50Hz? bo coś jak sport ogladałem w salonie to było widac brak płynności. kolory bardzo dobre ale katy słabsze niz w IPS (a teraz IPS naprwde jest niezły-pozbyto sie większości problemów poprzednich generacji. Szybki procesor załatwia reszte). Niestety procesor obrazu nie poprawi katów więc matryca VA odpada
 

dream4you

New member
Kiki ma racje zapewne co do spadku jakości Panasonic bo nawet moja plazma st60 gra gorzej niż poprzednie modele.

Samsung odpada - zdecydowałem.

Zostaje Philips, Sony - Panas.

Philips ma tylko jedną przewage to ambilight
to mój amatorski filmik z przed 2 lat. http://youtu.be/V7EZ0QumaT0. Philips 7007. Obraz naprawdę był porządny, ale nie mogłem się jakoś dopasować do LCD, ale braku ambi to trochę żałuję.

Dobrze by było żeby ten Tv nie wymagał kalibracji, wkurza mnie takie gmeranie, że tak naprawdę ciągle coś nie tak, w plaźmie lece na standardzowych i jest ładnie niezależnie co się ogląda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry