Panasonic TX- 50CX700E - błysk geniuszu czy krzyk rozpaczy ? Test "nie-zwykłego" telewizora. Test telewizora.

Czy podoba Ci się obraz w nowej serii telewizorów Panasonic CX 700


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
P1740423.JPG


Panasonic w tym roku postawił wszystko na jedną kartę. Ta karta to 4K.
Czy nie za wcześnie na taką decyzję?
Firma idzie z mocną falą rynkową 4K.

Czy 4K jest dobre ?
Otóż 4K natywne jest super, rewelacyjne ! Problem na razie leży po stronie kontentu.
Ale nie to tym dziś....

Dziś o najnowszym modelu Panasonica 4K - modelu 50CX700.

Tym razem zaczniemy nie typowo, bo od tego co nie powinno się znaleźć w telewizorach tej klasy cenowej i tej klasy rankingowej.


Panasonic zastosował bardzo dziwne rozwiązanie podświetlenia matrycy. To podświetlenie strefowe ale rozwiązane fatalnie.


Panasonic pomyślał, że wystarczy zrobić dobrą wyszukiwarkę systemową i wszystkie zabiegi o dodatkowe aplikacje pójdą na dalszy plan.

Matryca Firmy Innolux.

Tu podświetlenie najrzadziej wykorzystywane - Dynamiczne , ale pobór już 130 W.

Ale na czerwień intensywna blokuje ilość szczegółów na obrazie, to nie jest fajne .

No i tu Panasonic zrobił to o co wszyscy słali prośby i petycje od lat.

To jeden z niewielu telewizorów na świecie który z marszu przechodzi ten test płynności.

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/11...yk-rozpaczy-test-nie-zwyklego-telewizora.html
 

jacekcy

New member
Test super. Słowa uznania kiki, bo zawsze poszedłbyś w ogień za Panasem. Czekamy na testy Samsunga z serii J6200 i Sony 809C.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony już kończę 49X8309 i zaczynam W809.
Samsunga kończę JS9000 i w poniedziałek zaczynam 6300.
Wjechały też już LG i nowe Philipsy oraz Sharp.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mam zupełnie inne zdanie .:|
Inne testy tego telewizora doceniają obraz , jaki wyświetla ekran tego telewizora . :|
Tyle w temacie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor jaki jest widać na obrazach załączonych. Więc tu nie ma o czym deliberować.









Tak Samsung będzie, jadę jeszcze go dziś skończyć bo utknąłem wczoraj...
ze zmęczenia.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Inne testy tego telewizora doceniają obraz , jaki wyświetla ekran tego telewizora . :|

Bez urazy ale współpracowałem kiedyś z pewnym pismem branży Audio i wiem, że recenzje sprzętu były wprost proporcjonalne do wartości zamieszczanych reklam. Jeśli coś było kałowe to się temat pomijało i zachwycało elementem, który akurat był niezły. W przypadku totalnych porażek pisało się coś w stylu "daleko mu do Bugatti Veyrona ale czy za takie pieniądze nabywca oczekuje perfekcji?"
Tyle w temacie.
 

accu

New member
Bez reklam
Bez urazy ale współpracowałem kiedyś z pewnym pismem branży Audio i wiem, że recenzje sprzętu były wprost proporcjonalne do wartości zamieszczanych reklam. Jeśli coś było kałowe to się temat pomijało i zachwycało elementem, który akurat był niezły. W przypadku totalnych porażek pisało się coś w stylu "daleko mu do Bugatti Veyrona ale czy za takie pieniądze nabywca oczekuje perfekcji?"
Tyle w temacie.
Witam uprzejmie,
Brak w tej wypowiedzi konkretnego argumentu merytorycznego :|. Ja natomiast staram się coś
zawsze znaleźć , aby swoją wypowiedź poprzeć jakimś sensownym argumentem i tak dla przykładu
kolejna opinia(test) telewizora firmy Panasonic TX-50CX700E :

Panasonic TX-50CX700E - test

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dobrze że masz , tylko się z tego cieszyć . Każdy postrzega temat , jak mu pasuje ...
Funkcję działania podświetlania stref(local dimming) można przecież wyłączyć w każdym momencie i
nic nie będzie się wówczas samoczynnie rozjaśniać czy przyciemniać . Gdy funkcja ta jest
włączona to , jeżeli patrzy się pod kątem występuje efekt "halo" związany z działaniem
stref podświetlania , występuje niewielkie przejaśnienie nad i pod obiektem ,
gdy obiekt jest otoczony czernią . Patrząc na wprost , jednak nie widać tego efektu .
Czyli podsumowując można tryb wygaszania(local dimming) wyłączyć , lub ustawić na : minimum i zmniejszyć jasność podświetlenia .(jest wówczas wyświetlany dobry kontrastowy obraz)
I po problemie .


Pozdrawiam,;)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Taki obraz , jaki przedstawiłeś na zdjęciach może być tylko wtedy , gdy funkcja wygaszania (local dimming)
jest włączona w opcji : Maksimum . Jeszcze raz napiszę należy ją ustawić w opcji : Minimum lub
można zostawić ją w opcji : Wyłączony . I gitara gra super .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
^^ To wygląda raczej na wade, względnie błąd oprogramowania. Nie wydaje się być celowym działanie stref pionowych przy wyłączonej manipulacji podświetlania. Dziwne, doprawdy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale strefy są po to żeby jakość była lepsza. Telewizor ze strefami podświetlenia ma być lepszy właśnie o te funkcje. To tak jakby w samochodzie mieć napęd na 4 koła , ale jak się załączy to źle jeździ. Uwzględniając też fakt, że samochód z takim napędem jest zawsze droższy.
Strefy właśnie dają lepszą czerń i lepszą głębię obrazu.
 

darqman

Member
Coś mi się wydaje że Panas mało kasy wyłożył na test że tak go zjechałeś, we wszystkich innych testach jakie czytałem chwalą ten tv. Wady które przedstawiłeś wyglądają jakby specjalnie uwypuklone.
A i wygląda też ze sammy został twoim nowym pupilem, w tym roku zmiana klimatu
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Niestety Kiki ale kolejny raz nierzetelnie podchodzisz do testów. Zwracano ci na to uwagę wiele razy. Ten Panasonica to świetna maszyna i chyba twoja recenzja jest jedyną negatywna w oddzwieku wiec sam widzisz jak to wygląda. Znacznie gorzej niż te zdjęcia które kompletnie zaklamuja to jak wygląda obraz w tym telewizorze w normalnych warunkach.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie Ty będziesz mnie uczył rzetelności. Jeśli sam nie jesteś rzetelny to wokoło widzisz tylko Tobie podobnych.
Zdjęcia pokazują wyraźnie co jest super a co jest beznadziejne. I tak opisane jest w podsumowaniu. To nawet ślepy widzi.
Ja kupuję samochód na 4 żeby korzystać na 4 a ktoś będzie mnie pouczał że przecież można napęd mieć na 2 .
Po to wybrałem droższy żeby mieć lepiej. Tu każą mi wyłączać strefy że są ale przecież po co z nich korzystać. No niezłą paranoja i jeszcze człowieka pouczają jak telewizora nie widzieli na oczy.
Zdjęcia zakłamują ???
Co zakłamują że strefa świeci jak BYK z góry w dół ?
Bez obrazy ale u Was wszystko ok z oczami ?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Kiki, sama metodyka opierania się na zdjęciach wykonanych aparatem w testach tv jest błędna. Nie obrażaj się ale za każdym razem jak czytam twoje testy to czuje się bardziej jak na marketingowej wycieczce niż profesjonalnym portalu a/v. To tylko moje zdanie. Portal jest Twój wiec piszesz co chcesz, ale powinieneś trochę się liczyć z krytyka. Jestem w stanie każdemu na żywo pokazać że cx7xx odbiera naprawdę świetnie. A z twojego testu wychodzi co innego. Wiesz o tym doskonale, wiec proponuje dodać zdjęcia (z dużą ekspozycja i jak najbliższą ludzkiemu oku) wszystkich ustawień strefowego podświetlenia jak i całkowitego jego wyłączenia. Każdy czytający wtedy będzie miał lepsza świadomość jak to działa i czego się może spodziewać.
Źle ustawione podświetlenie strefowe może równie psuć obraz jak źle stawiony inny parametr obrazu, dlatego uważam ze trzeba by to dokładnie pokazać w teście.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale co masz marketingowe w teście ? Słucham ?
Ja jak nie testowałem czegoś to staram się nie zabierać głosu.
Jak sobie nawet popatrzyłem na pokazach ,targach czy sklepie - to nic nie wnosi do możliwości, nie zabieram głosu.
Jak ktoś opisuje możliwości to tak jak je widzi, wg materiałów które ma od lat. Na tej niezmiennej podstawie ma wiedzę na temat różnic.
Po to jest dokumentacja foto aby widoczne różnice pokazać.
Przecież inni, nie tylko je sfotografowali Panasonica CX700, ale nawet nagrali na wideo. I tam opisywali błędy i dokładnie te plamy strefowe.
I co oni są rzetelni a ja nie bo tak Ci się wydaje. A na jakiej podstawie ?
Jak testowałeś ten model ?


[youtube]i5sJnWjFSQw[/youtube]
Tu też kłamią ?

To tak jak ja bym powiedział, że ktoś jest głupi mimo, że nie znam osoby.
Przecież zawsze ktoś pomyśli - jak napisali to coś jest na rzeczy.
Opluć zawsze kogoś można, ale na jakiej podstawie ?

Ja się wypisuję z takiej dyskusji bo nie mam w charakterze obrażać ludzi których nie znam i nie zasłużyli sobie na to. I wpisy atakujące użytkowników i nie wnoszące nic do tematu będą usuwane.

Podświetlenie strefowe działa tak jak na zdjęciach, pokazywałem ten telewizor innym uczestnikom forum i oni widzieli dokładnie to co pokazał aparat. Zawsze mam świadków swoich działań na wypadek wpisów tych co nie widzieli a wiedzą lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry