Tv 32" z matryca natywna 100Hz

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nikt nie polecił Tobie tego Panasonica bo cały czas szukałeś 32" i 100 Hz.do 1800zł. Tak ten Panasonic ma matryce 120 Hz i 3D aktywne. Nie znalazłem różnicy,między tymi Panasonicami.Literka E - funkcje regionalne / wbudowany tuner /:E-Europa-(kontynentalne) Tak jak kolega Kiki pisał prawdopodobnie ciężko będzie 2017 roku o TV fullhd z 100 Hz.Dlatego moim zdaniem powinieneś rozważyć tego Panasonica 40DS630E i równie dobrego Samsunga UE40J6240 też matryca 120Hz, tylko jest bez 3D.
 

Login

Member
Takim sposobem to ty nigdy nie kupisz tego tv. Jak masz budzet i musi byc koniecznie 32 cale to bierz tego najdrozszego Sony lub troche tanszego Samsunga i nie boj sie tak strasznie tych 50/60 hz bo jak sam zauwazyles dostac 32 cale 100/120 hz jest bardzo ciezko. W tym roku byl wogole taki ? W zeszlych latach bylo to osiagalne a akurat w tym ciezka sprawa.
Co do przyszlorocznych tv to musialbys sie uzbroic w cierpliwosc. Targi o ile dobrze pamietam sa w styczniu. Pierwsze modele pojawia sie w sklepach kolo kwietnia a ostatnie gdzies w czerwcu. Jakie beda mialy matryce tez ciezko powiedziec bo nikt nie jest wrozka co tam producenci wymysla.
 

Frog_PL

New member
Właśnie doczytałem ze ten panasonic ma matryce 120Hz i do tego aktywne 3D,chyba że się mylę. Czym różnią się modele Panasonic 40DS630 vs Panasonic 40DS630E? Co oznacza literka E na końcu? I dlaczego mi go nikt nie polecił wcześniej? Panasonic to zło czy co...

No, widze ze doczytales bo juz cie mialem poprawiac ;) Ja to w ogole gdzies czytalem ze wszystkie TV z 3D maja matryce 120Hz nie wiem czy to prawda.. Ale o tym akurat Panasonicu to na wielu stronach czytalem ze ma 120Mhz takze to raczej pewniak... ja biore Panasa bo mam w domu plazme Panasa i jestem b. zadowolony wiec zaufam im jeszcze raz. A w 4K poki co nie ma sie co pchac a juz napewno nie w TV o tak malych przekatnych...Takze pozostaje tylko czekac na jakas very good promocje na Black Friday ;>
 

shavo83

New member
No dobra,a co będzie lepszym wyborem. Ten Panasonic 40DS630E czy samsung J6240 jeśli chodzi o jakość obrazu i skalowanie SD? Multimedia,obsługa formatów itd? Który lepiej wypadnie?
 

shavo83

New member
Witam moim zdaniem jak nie potrzebujesz 3D to ja wybrałbym Samsunga J6240. Ale to Tobie ma odpowiadać....
Możesz uzasadnić dlaczego wybrał byś samsunga? Co za a co przeciw jednego i drugiego?

Ps. martwi mnie troche odleglosc od tv bo z moich wyliczanek bedzie ona wynosic max 1.3-1.6m a to juz na 40" chyba troche za malo.
 
Ostatnia edycja:

shavo83

New member
Pogooglowalem trochę i wychodzi na to ze panas jest trochę droższy,nie obsługuje formatów DiviX i ma procesor 2 rdzeniowy. Są też marudzenia na jakość dźwięku i kąty widzenia. Jestem ciekawy jakości obrazu,zarówno SD jak i HD

Panowie ostateczny wybór między modelami; samsung 40"j6200,j6300,j6240? Który i dlaczego? Ceny prawie identyczne. Konkretnie.
 
Ostatnia edycja:

miniasy

New member
Sprawdź Sony KDL 43WD757.

Miałem też kupować 32 cale do pokoju (12m2) juniora, jednak 43" w cale nie jest "za duże".
Ma full HD, 100Hz i jest w promocji z soundbarem, poszukaj ;) Cena ok. 2300 pln.
"Smart" nie jest za bogaty, ale mocno mi na tym nie zależało.
 

shavo83

New member
Sprawdź Sony KDL 43WD757.

Miałem też kupować 32 cale do pokoju (12m2) juniora, jednak 43" w cale nie jest "za duże".
Ma full HD, 100Hz i jest w promocji z soundbarem, poszukaj ;) Cena ok. 2300 pln.
"Smart" nie jest za bogaty, ale mocno mi na tym nie zależało.


Nie ta półka cenowa niestety. I z tego co wiem to jest tam matryca 50Hz,dopiero modele wd800 miały natywne 100Hz. Ale może bzdury plote...
 

miniasy

New member
W 2 miejscach sprzedaży mnie zapewniano, że ma 100hz, ale faktycznie, Sony nigdzie tym się nie chwali... Wprowadzam w błąd? (mnie wprowadzono???)
 

shavo83

New member
Panowie to jak,doradzi ktoś który brać ? 40"j6200,j6300,j6240
J6300 ma świetne opinie,ale nie wiem czy się tym sugerować. I czy zakrzywiony ekran to dobre rozwiązanie do małego pokoju.
 
Ostatnia edycja:

miniasy

New member

shavo83

New member
Dobra panowie,zakupiłem w euro com samsunga ue40j6240 w sklepie za bardzo nie potestowalem,nie za bardzo wiedziałem co i jak. Nie wiem nawet jak sprawdzić jaka ma matryce,bo to co pisze z tyłu tv i na pudle nic mi nie mówi.w sklepie w menu serwisowe oczywiście nie pozwolono mi wejść. A oznaczenia są takie :
Model code UE40j6240AWXXH
Type No UE40J6240
S/N 0CS43HEHA00259


Martwi mnie "made in hungary"

Czy ktoś coś więcej mi napisze na temat tego modelu żebym uspokoił sumienie?
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam wszystko jest OK ! Samsung oprócz Słowacji montuje też swoje TV na Węgrzech. AW - DVB-T / C -jaki jest tuner, XH - kraje słowiańskie.Reszta to numer fabryczny-S/N 0CS43HEHA00259
 

Frog_PL

New member
Przestań się zamartwiać tymi hercami. Kupiłeś już, pasuje obraz? Jak pasuje to nie ma problemu

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

shavo83

New member
Witam wszystko jest OK ! Samsung oprócz Słowacji montuje też swoje TV na Węgrzech. AW - DVB-T / C -jaki jest tuner, XH - kraje słowiańskie.Reszta to numer fabryczny-S/N 0CS43HEHA00259


A jak rozpoznać jaka siedzi matryca itd? Czytałem różne poradniki jak po symbolach dojść jaka matryca,jaki panel Hz itd. Ale po tych oznaczeniach nie mogę wogole dojść co i jak. Sugerowałem się tym poradnikiem http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/106414-faq-samsung-seria-f.html ale akurat w tym modelu nie mogę rozszyfrować nic!
 
Ostatnia edycja:
Do góry