Transformers 2: Zemsta Upadłych

Czy kupisz film Transformers 2: Zemsta Upadłych ?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Forest89

Active member
Bez reklam
mat74 napisał:
bo masz ekran za maly...;)
Ee już nie przesadzaj. Wiem, że 37 cali to mimo wszystko nie duży telewizor, ale ja mimo wszystko potrafię rozpoznać 720p między 1080p ;) Nie mówię, że obraz w Transformers 2 jest czysty jak łza, gdzieniegdzie widać lekkie ziarno, ale to pewnie już ma tak być. To wkońcu film więc jakieś "walory" taśmy mają pozostać ;) Jak ktoś chcę krystalicznie czystego obrazu to powinien kupować filmy dokumentalne bo one są trochę innymi kamerami kręcone i zawsze na pełnym ekranie ;)
 

dusi

New member
dread napisał:
Nie masz czego żałować - łącznie w IMAX było jakieś 8 minut filmu i nie robiło takiego wrażenia jak w Dark Knight.
Poza tym przesadzili z tym przeskakiwaniem między formatami - np. w jeden ze scen sześć razy przeskakiwali pomiędzy 2.40:1, a 1.78:1 w ciągu minuty, w innej 7 razy w ciągu 2 minut.

Witam.

zastanawia mnie czy polska wersja transformersów 2 pozbawiona jest tych 8 minut w IMAX - sie???

wyjasniam:
- kilka dni temu obejrzałem ten film ściągnięty z netu, obraz br z ruskiej strony, jakieś 30 gb, napisy angielskie. w drugiej połowie filmu zaczęły siesceny w IMAX, proporcje momentami zaczeły szalec i można było zobaczyc parę niezłych wkręcających w fotel scen.
- wczoraj miałem w domu ten film z wypożyczalni. Oczywiście polski oryginał. No i cały film był w foracie kinowym, a sceny które wcześniej oglądałem ze szczęka znajdująca się niżej niż zwykle (IMAX), zostały sprowadzone do zwykłego formatu kinowego (pasy na górze i dole). Otóż nie mam problemw z kinowym foramtem, wręcz jestem zwolennikiem tego formatu, to jednak mam pytanie, czy polscy dystrybutorzy coś spaprali?
czy na polskiej wersji jest te 8 minut w IMAX? Ustawienia projektora i blu ray były ok. zresztą ciążko by było coś tam namieszać by sceny o takim formacie pokazały sie w zwykłym kinowym formacie. O co tu chodzi? czy moze są różne wydania? Obejrzałem mrocznego rycerza, no i sceny IMAX mnie rozwaliły. oczywiście wiązało się to ze zmiana proporcji obrazu. w TRANSFORMERSACH (wersji z wypożyczalni) sceny kręcone w IMAX zostały sprowadzone do proporcji kinowych. Bardzo prosze o opinie i wyjasnienia. oco biega? Az strach kupowac w tym kraju filmy!!!!!
 

dread

New member
Bez reklam
Wersja tzw. Big Screen wyszła tylko w USA. Od zwykłej wersji rózni się tym, że jest dłuższa o ~30 sekund + sceny IMAX (8 minut) zostały przycięte z 1.44:1 do 1.78:1, w wersji zwykłej cały film w 2.40:1.
 

dusi

New member
to jest profanacja!!!! jak się to ma do zamysłu twórców filmu, skoro latali po planie z kamerami IMAX. Jestem w szoku. ciekawi mnie ile takich filmów bądź ile takich jeszcze bubli wyjedze w tym kraju, a ja nawet nie będe o tym wiedział. nie no szok. dystrybutorzy powarjowali, i jeszcze chcą 100 pln za takie okrojone coś??? stanowcze nie z mojej strony!!! dzieki za info!!!
 

tataniny

Member
Mam wiadomość odnośnie ceny. W najnowszej gazetce z MM 27.11-03.12.09 (Bydgoszcz) można go kupić za 89,90 zł. Jest też Epoka Lodowcowa 2 w tej samej cenie.

Pozdrawiam - Jacek
 

dread

New member
Bez reklam
W obu wersjach obraz jest okrojony w scenach IMAX (oryginał ma 1.44:1), tyle, że w wersji Big Screen trochę mniej. Jak chcesz obejrzeć te sceny "zgodnie z zamysłem twórców" to oczywiście tylko kino IMAX.

Zresztą bez przesady - to jest 8 minut filmu, blisko 5% całego filmu, poza tym tak jak wcześniej pisałem te przeskakiwanie co kilka/kilkanaście sekund z 2.40:1 do 1.78:1 i z powrotem do 2.40:1 jest dość dokuczliwe (wyjątek - kilkuminutowa bitwa w lesie). W Dark Knight zdecydowanie lepiej to rozplanowali...
 

vasyndrom

New member
dread napisał:
Wersja tzw. Big Screen wyszła tylko w USA. Od zwykłej wersji rózni się tym, że jest dłuższa o ~30 sekund + sceny IMAX (8 minut) zostały przycięte z 1.44:1 do 1.78:1, w wersji zwykłej cały film w 2.40:1.

i tu kolega sie myli poniewaz wersja IMAX, byla ekskluzywna dla sieci woolworth w USA, w tym ze ta siec ma pod soba rowniez inna w UK mianowicie ASDA i w UK tez bedzie mozna nabyc ta wersje.

Jutro przyjdzie do mnie normalne 3plytowe wydanie a w poniedzialek zawitam w ASDA i zobacze jak to wyglada te 8 min IMAX'u
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Forest89 napisał:
No nie mów, że Ty nie widzisz różnicy między MKV a Bluray?

Chociaż w sumie niektórzy mają prawo nie widzieć. Mój sąsiad ma jakiegoś LCD 32" LG HDready i prawie nie widać różnicy między Bluray a bezstratnej wersji DVD :cool:
Takie ściągam - a co tam ma twój sąsiad to mało mnie obchodzi. Dużą widzisz różnicę co nie?

http://www.imagebam.com/image/46353d57421766

a tu encode...no jak Ty widzisz coś więcej niż minimalną różnicę to dobry jesteś...

http://www.imagebam.com/image/a54eff57421767

Ty sobie lepiej człowieku lepiej kompa z tv ustaw bo nie wiesz co piszesz...

Masz tu jeszcze coś na otrzezwienie - jak tu jest 1% różnicy to wszystko...

http://pic.phyrefile.com/s/sh/shemet/2009/07/11/source.png

a tu duuuużo gorszy encode:rolleyes:

http://pic.phyrefile.com/s/sh/shemet/2009/07/11/encode.png

wake up sokole oko...

aaa i nie rip tylko remux albo encode - remux kolego jak byś nie wiedział to zwyczajnie plik mt2s z bluraya który nie ma prawa się różnić bo...to ten sam plik...


Masz tu jeszcze tą kolosalną różnicę "świetnego jakościowo transformersa 2"...

blu http://www.imagebam.com/image/a18dd854408632

encodehttp://www.imagebam.com/image/a0844c54408630

kolosalna różnica...encode jest w tym przypadku minimalnie ostrzejszy. I proszę Cię - tylko nie pisz że w ruchu to wygląda inaczej bo się zbłaznisz gdyż w ruchu widać jeszcze mniejszą...

pewnie z zawodu jesteś jakimś ekspertem balistyki i na codzień porównujesz pod mikroskopem łuski pocisków ze śladami z luf pistoletów:rolleyes:


mat74 napisał:
150 min z bardzo dobrej jakosci obrazem i dzwiekiem DTS HD MA , to tak pewnie pod 30gb materialu z samym filmem...
nie wiem jakie ripy sciagasz (i jak dlugo) ,ze roznicy nie zauwazasz....;)
tylko prosze ni mow ze mkv 8gb...juz to przerabialem...:D

lol - 30gb...to był zapewne remux czyli dokładnie ten sam plik m2ts który znajduje się na płycie br...czyli oglądałeś to samo dwa razy za drugim widząc kolosalną różnicę...

I mylisz kolego pojęcia - rip to dokładnie ten sam bluray który kupiłeś w sklepie któremu zdjęto zabezpieczenia i zgrano na dysk, encode to jest to co nazywasz ripem (to co dałem na fotkach-tam jest strata ale jak "kolosalna" to sami możecie ocenić) a remux to plik m2ts z oryginalnej płyty br - niczym się nie różni bo to zwyczajnie zgrana zawartość oryginalnej płyty na dysk (trailery,menusy i inne dodatki to też pliki m2ts). więc ja poważnie nie mam pojęcia jaką Ty widziałeś różnicę oglądając dwa razy ten sam materiał.


PIRACTWO JEST ZŁE I NIKOGO DO NIEGO NIE ZACHĘCAM A WRĘCZ STANOWCZO ODRADZAM!!! - żeby było jasne.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
matowi chodziło o to, że z 30GB nie da się zrobić 8GB bez utraty jakości i ma rację. Cudów nie ma.

Nie wiem czy dobrze wygooglałem - ten encode z Transformers z którego wkleiłeś screeny ma wielkość 20GB (zwykły DTS) i jeśli tak rzeczywiście jest to jestem w stanie uwierzyć, że praktycznie nie różni się pod względem obrazu od oryginału.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
lol - 30gb...to był zapewne remux czyli dokładnie ten sam plik m2ts który znajduje się na płycie br...czyli oglądałeś to samo dwa razy za drugim widząc kolosalną różnicę...

prosze abys przed odniesieniem sie do moich wypowiedzi najpierw przeczytal je ze zrozumieniem....
nie ogladalem tego samego dwa razy, nie obejrzalem jeszcze tego filmu w ogole ! poprostu ocenilem "na oko" jaka wielkosc ma material na plycie- sadzac po twojej wypowiedzi - wlasciwie.
z informacji ,ktore podaje dread wynika ,ze ten encode (czy jak tam on sie inaczej nazywa- musisz mi wybaczyc brak znajomosci pirackiej terminologi)
po wykastrowaniu sciezki dzwiekowej do zwyklego DTS wazy okolo 20gb , czyli (znow oceniajac "na oko" ;)) sam material "wizualny" to okolo 16-17 gb wiec w tym przypadku moge sie oczywiscie zgodzic z tym ,ze roznica bedzie nie mozliwa do zauwazenia na tv (no chyba ,ze bedzie to naprawde duuuzy tv) i praktycznie niezauwazalna na duzym ekranie nawet z proja full hd ( z 720p to oczywiste) .

nie negowalem twojej opini (na temat braku roznicy) - zapytalem jak duzy to plik i jak dlugo go sciagales !?

ps. tak przy okazji (absolutnie nie "pije" do ciebie SierzantHarris) dlaczego zawsze porownujac jakas "kopie" z oryginalem wszyscy dziela wlos na czworo porownujac obraz a calkowicie olewajac dzwiek ?! jestem w stanie zaakceptowac drobne ,trudne do wylapania roznice jakosciowe w obrazie (pomimo,ze ogladam z proja) ,jednak degradacja sciezki dzwiekowej powoduje, ze ma sie czasem wrazenie ogladania innego filmu !!!
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No nie musisz się tak unosić SierzantHarris. Widać w tej tematyce jesteś najlepszy. Ja miałem na myśli Rip'y MKV ważące około 8GB ze średnim bitrate 8 Mbps a ty mówisz o zżucie Blu-ray tylko pod postacią innego pliku.:lol:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Luzik Panowie. No właśnie jeśli o dzwięk chodzi to w tym temacie ja zawsze milczę bo nie potrafię odróżnić mp3 192kbps od dts 1500kbps - poważnie, słuch mam dobry ale to chyba coś z mózgiem mam. Transformers 2 encode ma 19gb ale ten terminator z fotek ma już tylko 13.16 gb a różnica równie minimalna.Ja się wcale nie rzucam tylko piszę jak jest. Oglądałem transformatorsów 2 w wersji imax i w porównaniu do batmana imax to coś te sceny wyglądają jak gdyby były tylko powiększone a nie kręcone tą superduper kamerą. Efekty t2 ma nieziemskie ale film w porównaniu do części pierwszej był słaby.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Wiesz, może w statycznych scenach nie widać zbytniej różnicy. Ale gdy się sypią mury, wybuchy, elementy cząsteczkowe to wtedy różnica pewnie jest do zauważenia ;)
Co do dźwięku to ja na szczęście jestem wyczulony. Mp3 staram się już nie używać chyba, że jestem zmuszony, ale nic poniżej 320 Kbps ;) A tak to tylko FLAC z bitrate około 800-1000 Kbps. A w filmach to dla mnie Dolby Digital już jest kaszanką. Najbardziej odczułem różnicę na Transformersach 2 właśnie bo po raz pierwszy grałem na dźwieku DTS HD MA bo wcześniej kina nie miałem. Różnica kolosalna. Dźwięk jest czyściejszy, głośniejszy i bardziej wszystko dookoła lata ;)
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Transformers 2 encode ma 19gb ale ten terminator z fotek ma już tylko 13.16 gb a różnica równie minimalna. Ja się wcale nie rzucam tylko piszę jak jest. Oglądałem transformatorsów 2 w wersji imax i w porównaniu do batmana imax to coś te sceny wyglądają jak gdyby były tylko powiększone a nie kręcone tą superduper kamerą. Efekty t2 ma nieziemskie ale film w porównaniu do części pierwszej był słaby.

Bo kamery IMAX zostały wykorzystane połowicznie - tyle tam tego CGI w Transformersach...
A co do Terminatora to oryginał ma niecałe 19.5GB z dźwiękiem DTS-HD MA. Ze zwykłym DTS pewnie by to było koło 18GB więc dla 13GB wychodzi kompresja ponad 70% oryginału.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Bas rządzi !

Ale jazda,generalnie podobnie jak w filmie G.I.J ale chyba dwa razy więcej ;)
Transformers zemsta upadłych-piękny czysty obraz,kapitalnie widoczne szczegóły budowy robotów i nie tylko. Fajna laska-znaczy dziewczyna głównego bohatera:rolleyes:
Fabuła-taka fajna rozpierducha totalna czyli widowisko typowo rozrywkowe z naciskiem na próby wytrzymałościowe zestawu nagłaśniającego :mrgreen:
A jest dźwięk w tym filmie oj jest potężny,DTS HD MA 5.1 rozszerzony za pomocą dolby EX do 7.1 i wszystko kapitalnie wiruje do o koła pokoju!
A ten bas to jak na razie chyba tylko w tym filmie usłyszałem a właściwie poczułem a ze mną kilka pięter :mrgreen::mrgreen::mrgreen: co to BASS na maxa i to tak zapodany ze" klękajcie narody "
Bas na tym filmie rządzi w najróżniejszych swoich odmianach od świetnych krótkich dynamicznych uderzeń aż po trzęsienie ziemi,no po prostu kapitalne.
Generalnie seans filmowy to nawałnica efektów filmowych oraz jedna wielka ściana dźwięku z malutkimi przerwami.
Demonstracyjny Blu ray dla zestawów kina domowego to na pewno!
W jedynce jak dla mnie bardziej była wyeksponowana muzyka na filmie ,w drugiej części muzyka za ścianą rozrywanego metalu i ciągłych wybuchów.
 
Ostatnia edycja:

rufus1988

New member
Nie mogę wytrzymać, muszę powiedzieć - aa nie mówiłem;p :) to jest film który kupiłem i bankowo zostanie on w mojej wideotece, podobnie jak Anioły&Demony :) pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiec tak- obejrzalem w koncu ten film, nawet caly...:D
zeby przypomniec sobie dyskusje chcialem jeszcze raz przeczytac caly watek (skoro juz sie dogrzebalem do niego w tej nowej ,mowiac szczerze jak dla mnie mocno niedopracowanej jeszcze, "odslonie forum"...).
w kazdym razie zatrzymalem sie na pierwszych stronach...- po pierwszych "ahah" chyba....
nad fabula nie ma nawet co dyskutowac,no ale w tym kinie nie o to chodzi -wiec nie kopmy lezacego...:D
obraz- jesli ktos ocenia go na "super" to albo ma problemy ze wzrokiem, albo malo widzial ,albo siedzi za daleko ekranu (czytaj:zbyt maly ma ekran).....
dzwiek- tez so tych ktorzy uwazaja ,ze "wymiata" - no moze i wymiata kurze bo nap...la pol filmu..
w kazdym badz razie w trakcie "efektow" dzwiek jest "ok" , ale podstawowa sprawa- cala sciezka jest sp...lona zbyt cicho wgranymi dialogami !!! i nie jest to napewno kwestia podbicia centralnego glosnika i glosnosci calego ukladu- obejrzalem juz dosc materialu w kompresjach bezstratnych zeby
po kilku minutach ustawic te poziomy praktycznie na pamiec....
tu jest poprostu spieprzony kanal centralny .
no ale jak nie "gadaja" to jest ok... a jak dialogi i tak nic dobrego nie wniosa do takiej fabuly....:D

moze zrobili to celowo?!:D
 
Do góry