Tragiczna jakość obrazu PHILIPS 43PUS8818 43" LED 4K 120 Hz

irift

Member
Kupiłem 43pus8818 przez internet. Od początku 2 cm od krawędzi ekranu jest pojedyncza czarna kropka, wg mnie jest to paproch lub punktowe zabrudzenie pod szkłem. Ogólnie model mi pasuje, ale zastanawiam się czy robić zwrot czy składać reklamację? Czy zabrudzenie to norma i w innym egzemplarzu będzie lepiej?
Zadzwoń i powiedz że piksel wypalony powinni ci wymienić od ręki. Przywieść nowy zabrać stary.
 

Chase

Member
Od października mam 43PUS8818 i być może mam małe wymagania co do obrazu, albo się nie znam, ale poza efektem "brudnego ekranu" to naprawdę nie mam większych zastrzeżeń. Być może miałem szczęście i trafiłem na przyzwoity egzemplarz. Najbardziej obawiałem się cloudingu a jest naprawdę nieduży, nieprzeszkadzający w oglądaniu.
 

Saroy

New member
Obecnie jestem posiadaczem 43PUS8818 oraz 55PUS8818. Spodziewałem się dwóch podobnych jakościowo urządzeń, natomiast rzeczywistość przekroczyła moje wyobrażenia... Posiadam telewizję kablową od Vectra oraz starsze dekodery ADB VEC-4730CD. I rzeczywiście, na różnych programach jest różna jakość obrazu. Najlepiej prezentują się kanały informacyjne oraz te oznaczone jako HD. Na pozostałych dominuje pikseloza, brak dostatecznej ostrości, fatalne kolory... Jest to szczególnie widoczne podczas bardziej dynamicznych zmian na ekranie. I to jest element wspólny obu urządzeń, a jakie są różnice?

Na większym telewizorze (55PUS8818) naprawdę bardzo przyjemnie ogląda się telewizję oraz filmy z serwisów streamingowych. Jest to zasługa matrycy IPS. Bardzo szerokie kąty widzenia, bardzo fajne kolory i kontrast, bardzo dobra jasność i wbrew pozorom - Naprawdę dobra, całkiem głęboka i wyrazista czerń. Chociaż do OLEDów jeszcze trochę brakuje... Problem jest z mniejszym telewizorem, czyli 43PUS8818. Jest wyposazony w matrycę VA (chyba cała seria PUS8818 posiada VA z wyjątkiem wersji 55 cali) i jest to naprawdę prawdziwa tragedia. Siedząc na wprost lub pod niewielkim kątem obraz jest naprawdę akceptowalny. Jednak już większe odchylenie ukazuje ograniczenia matryc VA - Czyli drastycznie blednące kolory. To nie jest telewizor do oglądania w większym gronie. Absolutnie! Kontrast jest akceptowalny, jasność również, jednak podczas oglądania telewizji, czerń często prezentuje się fatalnie - Nierównomierna, ale ta nierównomierność nie jest płynna, a podzielona prostokątami lub kwadratami (zapewne strefowe wygaszanie ekranu lub słabe kodowanie obrazu). Ale co dziwniejsze, filmy z platform streamingowych lub z przenośnego dysku (4K, HDR, wysokie bitrate) prezentują się zaskakująco dobrze. Podobnie gry komputerowe (PCet podłączony optycznym HDMI z pełnym wsparciem standardu HDMI 2.1), obraz jest praktycznie doskonały. I to zarówno w FHD, jak również UHD.

Miałem zwrócić mniejszy TV, ale ostatecznie to dodatkowy sprzęt pod Netflixa, Prime Video i granie. Natomiast za kilka tygodni przesiadam się na inną kablówkę (IPTV) z dekoderami MAG520. Zobaczymy jak to będzie...
 

zychu5

Member
Obecnie jestem posiadaczem 43PUS8818 oraz 55PUS8818. Spodziewałem się dwóch podobnych jakościowo urządzeń, natomiast rzeczywistość przekroczyła moje wyobrażenia... Posiadam telewizję kablową od Vectra oraz starsze dekodery ADB VEC-4730CD. I rzeczywiście, na różnych programach jest różna jakość obrazu. Najlepiej prezentują się kanały informacyjne oraz te oznaczone jako HD. Na pozostałych dominuje pikseloza, brak dostatecznej ostrości, fatalne kolory... Jest to szczególnie widoczne podczas bardziej dynamicznych zmian na ekranie. I to jest element wspólny obu urządzeń, a jakie są różnice?

Na większym telewizorze (55PUS8818) naprawdę bardzo przyjemnie ogląda się telewizję oraz filmy z serwisów streamingowych. Jest to zasługa matrycy IPS. Bardzo szerokie kąty widzenia, bardzo fajne kolory i kontrast, bardzo dobra jasność i wbrew pozorom - Naprawdę dobra, całkiem głęboka i wyrazista czerń. Chociaż do OLEDów jeszcze trochę brakuje... Problem jest z mniejszym telewizorem, czyli 43PUS8818. Jest wyposazony w matrycę VA (chyba cała seria PUS8818 posiada VA z wyjątkiem wersji 55 cali) i jest to naprawdę prawdziwa tragedia. Siedząc na wprost lub pod niewielkim kątem obraz jest naprawdę akceptowalny. Jednak już większe odchylenie ukazuje ograniczenia matryc VA - Czyli drastycznie blednące kolory. To nie jest telewizor do oglądania w większym gronie. Absolutnie! Kontrast jest akceptowalny, jasność również, jednak podczas oglądania telewizji, czerń często prezentuje się fatalnie - Nierównomierna, ale ta nierównomierność nie jest płynna, a podzielona prostokątami lub kwadratami (zapewne strefowe wygaszanie ekranu lub słabe kodowanie obrazu). Ale co dziwniejsze, filmy z platform streamingowych lub z przenośnego dysku (4K, HDR, wysokie bitrate) prezentują się zaskakująco dobrze. Podobnie gry komputerowe (PCet podłączony optycznym HDMI z pełnym wsparciem standardu HDMI 2.1), obraz jest praktycznie doskonały. I to zarówno w FHD, jak również UHD.

Miałem zwrócić mniejszy TV, ale ostatecznie to dodatkowy sprzęt pod Netflixa, Prime Video i granie. Natomiast za kilka tygodni przesiadam się na inną kablówkę (IPTV) z dekoderami MAG520. Zobaczymy jak to będzie...
Dokladnie tez tak to widze, na 4k/fhd obraz bywa nawet swietny az zaskakujaco dobry. Na telewizji da sie ustawic w miare dobry (zalezy od kanalu) i gdy jest jasno jest ok, gdy sa ciemne sceny bywa bardzo zle. Niemniej poki co nie mam pomyslu na maly tv do sypialni, pewno kupilbym jakiegos 43 czy 48 mini leda albo oleda ale, ze mam juz ten po grzebaniu w ustawieniach jest nawet ok. Dzwiek porazka ale zastapilem soundbarem, kąty widzenia zadne ale i tak ogladam na wprost.
 

Chase

Member
@Saroy potwierdzam, kąty tragiczne, ale ja już się przyzwyczaiłem.
Na plus 43 dodam jeszcze, że jestem bardzo zaskoczony skalowaniem obrazu. Wideo małej rozdzielczości oglądane np. na yt wygląda zaskakująco dobrze. Obraz z naziemnej też wygląda bardzo dobrze albo dobrze na każdym kanale, choć być może dlatego, że oglądam TV z odległości ok. 2,8m a więc bardzo daleko jak na dzisiejsze standardy ;)
 

Marlo

Active member
Skalowanie obrazu w PUS8818 , to jest jedno z lepszych,
mi do szczęścia w tym TV brakuje tylko strefowego przyciemniania,
dlatego pokładałem duże nadzieje w PLM9008 , ale się zawiodłem,
gorszy procesor , własny system operacyjny, liczę że może w 2024
pojawią się jakieś TV z Pentonic 1000 i strefowym przyciemnianiem.
 

Saroy

New member
Teraz nie zamierzam przesiadać się. W moim przypadku Philips 43PUS8818 sprawdza się jako dodatkowy sprzęt, do grania, oglądania filmów na platformach streamingowych lub zapisanych na zewnętrznym dysku. Ale z pewnością nikomu nie polecam zakupu tego urządzenia, ani niczego posiadającego matrycę VA. Równocześnie warto pamiętać, że dopiero materiał posiadający wysokie bitrate zapewnia satysfakcjonującą jakość.
 

michu11

New member
Ja niestety muszę potwierdzić słabą jakość matrycy. Ta jakość wyszła u mnie w trybie gry podczas grania na ps5. Widoczne winietowanie, straszny dse effect, pionowe pasy podświetlenia przebijające przez matrycę. Kupowałem w x-komie, oddałem na reklamację, oczywiście odrzucona, ale nie zamierzam odpuścić. Chyba nie bez przyczyny ten tv rok temu kosztował 3999 zł, a teraz w promocji można było go kupić za 2699 zł.
 

mirmur1

Member
Obecnie jestem posiadaczem 43PUS8818 oraz 55PUS8818. Spodziewałem się dwóch podobnych jakościowo urządzeń, natomiast rzeczywistość przekroczyła moje wyobrażenia... Posiadam telewizję kablową od Vectra oraz starsze dekodery ADB VEC-4730CD. I rzeczywiście, na różnych programach jest różna jakość obrazu. Najlepiej prezentują się kanały informacyjne oraz te oznaczone jako HD. Na pozostałych dominuje pikseloza, brak dostatecznej ostrości, fatalne kolory... Jest to szczególnie widoczne podczas bardziej dynamicznych zmian na ekranie. I to jest element wspólny obu urządzeń, a jakie są różnice?

Na większym telewizorze (55PUS8818) naprawdę bardzo przyjemnie ogląda się telewizję oraz filmy z serwisów streamingowych. Jest to zasługa matrycy IPS. Bardzo szerokie kąty widzenia, bardzo fajne kolory i kontrast, bardzo dobra jasność i wbrew pozorom - Naprawdę dobra, całkiem głęboka i wyrazista czerń. Chociaż do OLEDów jeszcze trochę brakuje... Problem jest z mniejszym telewizorem, czyli 43PUS8818. Jest wyposazony w matrycę VA (chyba cała seria PUS8818 posiada VA z wyjątkiem wersji 55 cali) i jest to naprawdę prawdziwa tragedia. Siedząc na wprost lub pod niewielkim kątem obraz jest naprawdę akceptowalny. Jednak już większe odchylenie ukazuje ograniczenia matryc VA - Czyli drastycznie blednące kolory. To nie jest telewizor do oglądania w większym gronie. Absolutnie! Kontrast jest akceptowalny, jasność również, jednak podczas oglądania telewizji, czerń często prezentuje się fatalnie - Nierównomierna, ale ta nierównomierność nie jest płynna, a podzielona prostokątami lub kwadratami (zapewne strefowe wygaszanie ekranu lub słabe kodowanie obrazu). Ale co dziwniejsze, filmy z platform streamingowych lub z przenośnego dysku (4K, HDR, wysokie bitrate) prezentują się zaskakująco dobrze. Podobnie gry komputerowe (PCet podłączony optycznym HDMI z pełnym wsparciem standardu HDMI 2.1), obraz jest praktycznie doskonały. I to zarówno w FHD, jak również UHD.

Miałem zwrócić mniejszy TV, ale ostatecznie to dodatkowy sprzęt pod Netflixa, Prime Video i granie. Natomiast za kilka tygodni przesiadam się na inną kablówkę (IPTV) z dekoderami MAG520. Zobaczymy jak to będzie...
Jak byś się pojawił wrzuć swoje ustawienia do 55PUS8818, wziąłem od kikiego, kalibracja w trybie Film strasznie ciemna, ustawiłem pod swoje oko i nie jest idealnie. O ile jak piszesz na programach informacyjnych OK, to na filmach za Chiny Ludowe nie mogę sie pozbyć żółtawej poświaty :( lubię jasny obraz, a tu gęby żółtawe.
Jeszcze dwie irytujące rzeczy... ambilight nie jest precyzyjny, przy wyłączonym obrazie mryga, nie idzie ustawić... odtwarzanie filmu z pena, napisy są na filmie, nie na czarnej belce pod filmem...
dziadek 6561 miał o wiele lepszy obraz i nie miał tych irytujących mankamentów🥺
 

Saroy

New member
Jak byś się pojawił wrzuć swoje ustawienia do 55PUS8818, wziąłem od kikiego, kalibracja w trybie Film strasznie ciemna, ustawiłem pod swoje oko i nie jest idealnie.

Nie stosowałem dodatkowej kalibracji do 55PUS8818. Poszukiwałem kalibracji do mniejszego telewizora, ale nie udało się... A jeżeli chodzi o większy TV, tutaj wszystko odpowiada mi, ale wyłączyłem upiększacze, podbijacze i upłynniacze obrazu. Tak naprawdę to bardziej szkodzą, niż jakoś sensownie pomagają. Modyfikowałem jedynie podstawowe ustawienia i jest naprawdę bardzo dobrze, chociaż to może warto jeszcze dopieścić... U siebie mam tak, jak poniżej.

Wyświetlacz i Dźwięk > Obraz

Styl Obrazu ustawione na Film.

Automatyczny filmowy styl obrazu. Tutaj mam ustawiony na Kino Domowe / Dolby Vision - Jasny. Automatczny filmowy styl obrazu: TAK.

Kontrast.
  • Jasność. Optymalizacja poziomu oświetlenia otoczenia: TAK. Kontrast podświetlenia: 50. Tryb kontrastu: Wyłącz. Poziom wideo: 90.
  • Ciemne szczegóły. Gamma na 0. Poziom czerni na 50.
  • Wzmocnienie kontrastu. Dynamiczne wzmocnienie kontrastu: Minimum.

Kolor. Nasycenie: 50. Wzmocnienie kolorów: Wyłącz. Szeroka gamma kolorów: NIE. Temperatura barwowa: Punkt bieli na ciepły.

Ostrość. Wzmocnienie ustawione na 0. Wzmocnienie tekstur: NIE.

Czyszczenie obrazu, wszystko na Minimum.

Ruch. Style ruchu na Wyłącz.

Natomiast jeżeli chodzi o sam Ambilight, to mam ustawione na śledzenie koloru i świeci na ciepłą lub chłodną biel. Włączam ręcznie i tylko wieczorami.
 

mirmur1

Member
Nie stosowałem dodatkowej kalibracji do 55PUS8818. Poszukiwałem kalibracji do mniejszego telewizora, ale nie udało się... A jeżeli chodzi o większy TV, tutaj wszystko odpowiada mi, ale wyłączyłem upiększacze, podbijacze i upłynniacze obrazu. Tak naprawdę to bardziej szkodzą, niż jakoś sensownie pomagają. Modyfikowałem jedynie podstawowe ustawienia i jest naprawdę bardzo dobrze, chociaż to może warto jeszcze dopieścić... U siebie mam tak, jak poniżej.

Wyświetlacz i Dźwięk > Obraz

Styl Obrazu ustawione na Film.

Automatyczny filmowy styl obrazu. Tutaj mam ustawiony na Kino Domowe / Dolby Vision - Jasny. Automatczny filmowy styl obrazu: TAK.

Kontrast.
  • Jasność. Optymalizacja poziomu oświetlenia otoczenia: TAK. Kontrast podświetlenia: 50. Tryb kontrastu: Wyłącz. Poziom wideo: 90.
  • Ciemne szczegóły. Gamma na 0. Poziom czerni na 50.
  • Wzmocnienie kontrastu. Dynamiczne wzmocnienie kontrastu: Minimum.

Kolor. Nasycenie: 50. Wzmocnienie kolorów: Wyłącz. Szeroka gamma kolorów: NIE. Temperatura barwowa: Punkt bieli na ciepły.

Ostrość. Wzmocnienie ustawione na 0. Wzmocnienie tekstur: NIE.

Czyszczenie obrazu, wszystko na Minimum.

Ruch. Style ruchu na Wyłącz.

Natomiast jeżeli chodzi o sam Ambilight, to mam ustawione na śledzenie koloru i świeci na ciepłą lub chłodną biel. Włączam ręcznie i tylko wieczorami.
dzięki, ale jeszcze bardziej żółtawo od mojego ustawienia 🥺
 

Saroy

New member
Trudno poradzić mi coś konkretnego. Problemu z kolorami nie posiadam i jestem bardzo zaskoczony tym, co napisałeś... Możliwe, że twoja matryca wymaga osobnego procesu kalibracji, ponieważ może pochodzić z innej "serii" produkcyjnej. Czasami zdarza mi się czytać opinie, w których ludzie wspominają, że po wymianie kabla HDMI obraz prezentuje się lepiej. Ale jeżeli obraz na filmie odtwarzanym z pendrive lub z dysku prezentuje się podobnie, to chyba jednak nie to.

ambilight nie jest precyzyjny, przy wyłączonym obrazie mryga, nie idzie ustawić

Przy wyłączonym obrazie? Czyli jak?

napisy są na filmie, nie na czarnej belce pod filmem

Nie powinno być żadnej czarnej belki pod filmem. Chyba, że filmowy obraz posiada ratio znacznie szersze, niż standardowe 16:9. W takim przypadku rzeczywiście pojawiają się paski pod i nad obrazem, ale napisy i tak powinny być renderowane wewnątrz filmowego obrazu, a nie na tych czarnych pasach. A jak masz ustawiony Format Obrazu? Powinno być na Oryginalny.
 

mirmur1

Member
Trudno poradzić mi coś konkretnego. Problemu z kolorami nie posiadam i jestem bardzo zaskoczony tym, co napisałeś... Możliwe, że twoja matryca wymaga osobnego procesu kalibracji, ponieważ może pochodzić z innej "serii" produkcyjnej. Czasami zdarza mi się czytać opinie, w których ludzie wspominają, że po wymianie kabla HDMI obraz prezentuje się lepiej. Ale jeżeli obraz na filmie odtwarzanym z pendrive lub z dysku prezentuje się podobnie, to chyba jednak nie to.



Przy wyłączonym obrazie? Czyli jak?



Nie powinno być żadnej czarnej belki pod filmem. Chyba, że filmowy obraz posiada ratio znacznie szersze, niż standardowe 16:9. W takim przypadku rzeczywiście pojawiają się paski pod i nad obrazem, ale napisy i tak powinny być renderowane wewnątrz filmowego obrazu, a nie na tych czarnych pasach. A jak masz ustawiony Format Obrazu? Powinno być na Oryginalny.
telewizor idzie na wymianę, za duży clouding...

przy zasypianiu musi mi coś grać :) wyłączam obraz, żeby sam dźwięk był... w starym ustawiałem se błękitne podświetlenie, w 8818 nie da rady ustawić ambi przy wyłączonym obrazie, delikatnie sobie mryga i nie jak audio

cod do napisów to widać na fotce... film w wysokiej jakości...w starym napisy były "pod" obrazem...tu na obrazie :(
IMG_20240211_171949.jpg
 

TIRPIC

New member
telewizor idzie na wymianę, za duży clouding...

przy zasypianiu musi mi coś grać :) wyłączam obraz, żeby sam dźwięk był... w starym ustawiałem se błękitne podświetlenie, w 8818 nie da rady ustawić ambi przy wyłączonym obrazie, delikatnie sobie mryga i nie jak audio

cod do napisów to widać na fotce... film w wysokiej jakości...w starym napisy były "pod" obrazem...tu na obrazie :( View attachment 25343
W 50PUS8818 można bez problemu ustawić ambi bez żadnego mrugania. To samo zresztą można zrobić przy całkowicie wyłączonym telewizorze.
 
Do góry