Tragiczna jakość obrazu PHILIPS 43PUS8818 43" LED 4K 120 Hz

szynas222

Member
Witam mam pytanie dzisiaj ten model telewizora Telewizor PHILIPS 43PUS8818 43" LED 4K 120 Hz Google TV Ambilight 3. Niestety nie wiem, co zapytać, ale ten odbiornik jest gorszy niż mój stary tylko full HD sprzedawca 8 lat inny też philips. Obraz jest nieostry z mgła trochę kolorów wadliwych. Nie wiem co jest. Telewizor ten sam rozmiar i stoi w tym samym miejscu
 

zychu5

Member
Rozumiem ze tv z kablowki? Tez mam ten tv, po wygrzaniu i ustawieniu jest ok ale na kablowce bardzo taki sobie. Powiedzmy, ze nie jest lepszy od mojego starego LG, Samsunga sprzed pewno 7-10 lat. Na 4k potrafi wygladac fajnie. Choc nadal mam wrazenie ze moglby byc lepszy.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niech Kiki podeśle Ci kalibrację, może pomoże, podaj dla niego maila.

Teraz leci szkło kontaktowe na TVN24 i zero mgły, jak u Ciebie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam kilkaset opinii, wszystkie pozytywne.
Może macie coś źle ustawione....
Napiszcie na PW , kolega pomoże.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie mam mgły na sat czy naziemnej (tunery wbudowane w telewizor i obrubką sygnału się zajmuje telewizor a nie zewnętrzny tuner).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak sprawdzamy przy kalibracji, nie spotkałem się z mgłą nigdy.
Albo wymień na nową sztukę.
 

Marlo

Active member
U mnie przez moduł CI jest dobrze , ale to też zależy od kanału ,
i nie można przesadzać z poziomem jasności, lepiej zmniejszyć czerń ,
mam 50".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kilka osób zwróciło się do swojego operatora sieci i zdecydowanie pomogło.
Niech pomierzą i będzie extra
 
Obraz będzie gorszy bo TV skaluje do 4K a nie do FullHD a na kablówkach króluje SD oraz 1080. Na TV FullHD sygnał 720p z przyzwoitym biterate potrafi wyglądać całkiem przyjemnie dla oka ale już na 4K będzie sobie taki. Nie piszesz jaka kablówka, po kablu czy streaming na pseudo dekoder. Biterate ci poprawią? No #ebłem. Na kablowym stosuje się różne ustawienia kompresji dla różnych kanałów, informacyjne puszcza się na niższym bo jest sporo ststycznych scen, pod sport czy filmy teoretycznie wyższy żeby utrzymać jakiś poziom Pomierzyć to ci jedynie mogą jakość sygnału bo co innego zmierzą przy transmiji zer i jedynek? Porównaj sobie jakość obrazu z anteny na TVP1 i z kablana tym samym kanale, powinno być niemal identyko bo źródło to samo. Jak masz kupę na ekranie to sprawdź ustawienia dekodera, ja dla przykładu zawsze ustawiam rozdzielczość na AUTO żeby przeskalowywał telewizor.
 

krzych0377

New member
Niech Kiki podeśle Ci kalibrację, może pomoże, podaj dla niego maila.

Teraz leci szkło kontaktowe na TVN24 i zero mgły, jak u Ciebie?

Mam kilkaset opinii, wszystkie pozytywne.
Może macie coś źle ustawione....
Napiszcie na PW , kolega pomoże.

Witam.​

Jestem tu nowy proszę o pomoc .​

PHILIPS 43PUS8818 bardzo proszę o pomoc w żaden sposób nie mogę dostroić obrazu jest taki jakbym oglądał teatr lub serial ale w stylu Jaś Fasola jakie parametry .Sygnał odbieram HDR ale to też nie pomaga nie wiem co zrobić ale wkurza mnie ten telewizorek​

 

krzych0377

New member

Witam.​

Jestem tu nowy proszę o pomoc .​

PHILIPS 43PUS8818 bardzo proszę o pomoc w żaden sposób nie mogę dostroić obrazu jest taki jakbym oglądał teatr lub serial ale w stylu Jaś Fasola jakie parametry .Sygnał odbieram HDR ale to też nie pomaga nie wiem co zrobić ale wkurza mnie ten telewizorek​


Hej KIKI mógłbyś podesłać jakąś kalibrację , parametry dla ustawień obrazu odbieram C+ tak jak pisałem sygnał w HDR
 

szynas222

Member
Coś jest nie tak bo nawet jak wlacze youtube to też obraz średni taki jakbym wyblakły nie ma głębi koloru kaszana. Ostrość lepsza ale nadal słaba
 
Do góry