Tragiczna jakość obrazu PHILIPS 43PUS8818 43" LED 4K 120 Hz

Sebek666

New member
Cześć

Kupiłem sobie niedawno 43PUS8818/12 i w sumie wszystko mi odpowiada ( może nie jestem jakimś maniakiem ) wszystko ładnie sobie poustawiałem kabelki hdmi 2.1 pokupowałem, ale faktycznie no kąty widzenia kiepskie są, jeśli na wprost patrzę albo delikatnie odchylony no jest git ale jeśli dalej się odchyle no to widzę różnicę, oglądając z daleka też w sumie git jest. Mam pytanie, nie śmiejcie się wiem, że matryce va tak mają z kątami widzenia ale nie sądziłem, że aż tak to będę zauważał, zawsze przecież mogę obrócić telewizor. Czy jest na to jakaś rada ? da się to jakoś zminimalizować ?
 

Saroy

New member
Jest to cecha wszystkich matryc VA i efekt degradacji obrazu zawsze będzie widoczny. U niektórych producentów, np. Sony, może to być nieco słabiej widoczne... Nie wiem, czy można to zminimalizować, ale jeśli jest to urządzenie przeznaczone do oglądania TV w większej grupie, pozostaje odpowiednio przestawić siedziska lub wymienić na urządzenie z matrycą IPS.
 

Sebek666

New member
Dzięki za odpowiedź czyli po prostu pozostaje mi się przyzwyczaić obkręcając TV pod odpowiednim kątem, w sumie nie ma z tym bólu no jednak wcześniej tego raczej nie miałem
 

mirmur1

Member
przebojów dalsza część...chyba tylko ja mam takiego pecha :oops:
od wczoraj, oglądamy tu nagle jeb...


IMG_20240428_141709.jpg



wczoraj pomogło wyciągnięcie wtyczki, dzisiaj nic nie pomaga...zmiana kabla, aktualizacja oprogramowania, wyciągnięcie wtyczki...nic :mad:
 
Ostatnia edycja:

Saroy

New member
Hm. To akurat nie musi oznaczać problemu z telewizorem... A co jest źródłem sygnału? I właśnie od źródła sygnału zacząłbym diagnozowanie problemu.
 

mirmur1

Member
mam Dekoder 4K Premium Samsunga od Orange, myślicie, że tu będzie problem...:unsure:

Pany zabrałem córce dekoder (inny model) i.... działa, czyli problem będzie po stronie dekodera z Orange...ufff, dzięki 🍻
 
Ostatnia edycja:

Sebek666

New member
U mnie wszystko pięknie działało póki nie przestawiłem na kablu do przystawki 120hz, okazało się, że smart box ma najwyższą rozdzielczość 4k 60 hz i na dzień dobry miałem dokładnie taki obrazek jak dałeś na fotce, dopiero z drugiego pilota musiałem włączyć smarta i drugim pilotem się posługiwać, wróciłem na kablu na 60 hz i wszystko wróciło do normy, wszystko obsługuje jednym pilotem. Ale sobie myślę, że zrezygnuje z przystawki ponieważ lepszego smarta mam w telewizorze a z przystawki przejdę na moduł CI.
Z kinem domowym mam problem ale też ogarnę, jak już wszystko dobrze zrobiłem i z każdego źródła miałem dźwięk w kinie domowym to później zrobiłem aktualizację systemu całego i cisza w kinie domowym, ale zajmę się tym później narazie leci dźwięk z głośników tv
 

Saroy

New member
Ja również miałem problemy z dekoderami. Włączanie/wyłączanie jednym pilotem wymaga od dekodera obsługi standardu HDMI CEC. Mój obecny dekoder to Infomir MAG 522 V2 i niestety nie obsługuje tego standardu. Ogólnie to straszne dziadostwo z jeszcze badziewniejszym oprogramowaniem. Jedynym plusem jest rzeczywiście lepsza jakość obrazu dzięki IPTV. A jeżeli chodzi o 4K 120Hz to należy pamiętać, że takie rzeczy to już HDMI 2.1.
 
Ostatnia edycja:

Sebek666

New member
wszystkie kabelki sobie hdmi 2.1 pokupowałem i z kompa tez w grze mam 4k 120hz. Uważam, że moduł Ci będzie szybszy niż przystawka dlatego wymienię. Nie miałem problemu z dekoderem, podpiąłem go pod hdmi arc i po prostu działa obsługiwany jednym pilotem od tv dopiero jak odświeżanie ze 60hz na 120hz ustawiłem wtedy odmówił posłuszeństwa ale wróciłem do 60hz no i gitara. Czytałem w instrukcji, że wszystkie 4 złącza hdmi mają kanał zwrotny ( nie wiem czemu tylko 2 są opisane jako arc) ale faktycznie, mam jakis stary blu-ray i podłączyłem go do hdmi 3 i w momencie zmiany źródła ładnie mi się włącza i steruje w nim pilotem od tv, jeśli zmienie źródło wtedy się wyłącza. Wszystko pięknie ładnie no oprócz tego z czym tu przyszedłem czyli kątami widzenia ale do tego zupełnie idzie się przyzwyczaić lub po prostu siedzę na wprost lub pod lekkim kątem. Jak już będę miał moduł CI i jednak nie uda mi się wtedy przerzucić dźwięku na kino domowe to wtedy tu się zgłoszę może ktoś mądrzejszy coś wymyśli :)
 
Do góry