Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

Honorius

New member
gilek1975 napisał:
Nie różnią się matrycą, mają tą samą, a jeśli chodiz o cenę to mamy wolny, każdy dyktuje ceny jakie chce. Reasumując te telewizory nie różnią się NICZYM !!
Pozdrawiam

Hmm.. gilek1975 .. Jakby Ci tu powiedzieć... w tym samym sklepie jest różnica prawie 2 tyś zł, więc różnica w parametrach na chłopski rozum być musi.
Poza tym po co byłoby inne oznaczenie modlelu? Chociaż kolorem muszą sie różnić, nie wiem może tez droższy jak się go poprosi robi dobrze, albo podaje piwko, ale jakas różnica być powinna.

Dziś zaprzągnę kolegę gooogla i znajdę różnicę.
 

Zak_PL

New member
Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi gilek1975 i kiki bardzo mi one pomogly. Jestem juz praktycznie zdecydowany na ten telwizorek musze go jeszcze osobiscie obejrzec w jakims sklepiku. Katy boczne mnie nie interesuja, telewizorek bede ogladal na wprost. Wiem ze kontrast i czern jest mniejsza niz w Samsungu F87b, ale czy jest ona mniejsza niz w Samsungu 32N71b bo takiego mam, czy bede pozytywnie zaskoczony czernia w Toshibie w porownaniu z tym Samsungiem? Wiem ze kiki na pewno mial doczynienia z tymi dwoma telewizorkami i bedzie mogl cos doradzic;)
Przypomnialo mi sie jeszcze takie dwa pytanka, czytalem caly topic, ale chyba nikt sie o to nie pytal:) jak szybko zmieniaja sie kanaly i zrodla sygnalu, w moim Samsungu troszke mu to czasu zabiera.
Czy te polepszacze, skalery dzialaja na kazdym zrodle sygnalu: kablowka, obraz HD, konsola?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Co do polepszaczy działają one na każdym źródle kanału, aczkolwiek ja osobiście ich nie używam bo wydaje mi się że bez nich lepiej (ale to kwiestia gustu). Co do szybkości przełączania- ja używam tunera wiec przełącza się szybko, u kolegi co ma 42z3030 też w takim samym czasie jak u mnie, więc tym się nie ma co przejmować.

Pozdrawiam

PS. Honorius znalazłeś tych masę różnic? I jak robi dobrze czy podaje piwko za tą kase?
 
Ostatnia edycja:

nolimit

New member
co myslicie o Toshiba 37Z3030DG . Czy jest cos lepszego w 37 calach? Full hd do tego 100 mhz. Szukam juz tydzien czegos ciekawego i mysle ze ten bedzie juz ostatnim wyborem. Co o nim myslicie? On ma wejscia na karty SD albo na usb? Chyba nie co?


myslalem jeszcze nad Sharp 37X20 ale chyba toshiba lepsza?
 
Ostatnia edycja:

arekm

New member
Próbuje w tym tv uzyskać taki efekt, że video wchodzi przez HDMI, a audio przez cinche. Niestety wygląda na to, że tv koniecznie chce dostać audio po hdmi :-(

Być może jednak nie odkryłem opcji do tego - jakieś pomysły?

(nie mam wzmacniacza ani kolumn więc nie tędy droga)
 

drian

New member
Toshiba - dane całej serii

jezeli ktos sobie zyczy to prosze o kontakt na moj mail i odesle skan ulotki toshiby z danymi niestety nie wiem jak ja tu zamiescic bo najmniejszy rozmiar ktory jest czytelny zajmuje ponad 200kB
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nolimit - Tylko Hitachi 37 X 01 i Toshiba 37 Z 3030 - mają Full HD i 100 Hz.
Hitachi ma matryce IPS ALPha i kosztuje 6999 zł .
 

dadd

New member
kupic Toshibe 37Z3030DG czy 42Z3030DG - odległośc oglądania ok.2-3 m
bo bije sie juz tydzień z myślami a różnica w cenie 1000zł
Tak czytając posty innych to 37 chyba gra lepiej niż 42
Prosze o poradę
 

gilek1975

New member
Bez reklam
To zalezy od sygnału, ale tak naprawde uważam że 37 cali będzie stanowczo za mały przy twojej odległości. Jeśli chodzi o lepiej to duże znaczenie- jeśli słaby sygnał to rozdzielczośc na 37 calach będzie mniejsza pikseloza niż na 42 itd. Jednak nie wiem czy jeszcze gdzieś jest taki słaby sygnał a wierz mi że Tosia z sygnałem SD radzi sobie znakomicie.
 

dadd

New member
Przydałby się @kiki w domu z obydwoma dla porównania ale u Niego niestety sa drogawe i raty też drogie. A szkoda bo zobaczybym jak sie prezentują u mnie i wtedy wybór byłby najwłaściwszy.
 

NATE

New member
Czy ktoś testował toshibę Z3030 z PS3 ? Jak się sprawuje? Bezproblemowo współgrają? Będę wdzięczna za odpowiedź :)
 

Gatekeeper

New member
NATE napisał:
Czy ktoś testował toshibę Z3030 z PS3 ? Jak się sprawuje? Bezproblemowo współgrają? Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Witam,

U mnie 42" Z3030 + PS3 = działa bezproblemowo !!
Obraz super + skalowanie 1:1 = bajeczka !!
Dodatkowo matryca IPS robi swoje - żadnego smużenia w ciemnych partiach obrazu

pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
dadd napisał:
Podzieliłby się ktos ustawieniami do Toshiby 37Z3030DG na PW
Żeby szybciej i dobrze wszystko poustawiać

No proszę Cię bardzo :grin:

Podświetlenie: 30
Kontrast: 70
Jasność: 76
Kolor: 32
Odcień: 0
Ostrość: -12
Poziom czerni: Wył
Temperatura koloru: Naturalna
Aut. kontrola podśw: Wył
xvYCC: Wył
Stabilizacja obrazu: Wygładzony
Active Vision M100: Wł

Kolory:
Czerwony : -3 ; -3 ; -1
Zielony : -1 ; -4 ; +1
Niebieski : +2 ; -2 ; +3
Żółty : -6 ; -2 ; +2
Magenta : 0 ; -5 ; +10
Cyjan : +3 ; -2 ; 0

Wszystko ustawiane z tablic Burosh'a.

W zależności od upodobania można zwiększyć troszkę wartość koloru.

pozdro
 

nolimit

New member
Panowie mam sprawe.

Otoz moze mi ktos zmierzyc ten bumerang w 37z3030?

Czy 'bumerang' sie rozni wielkoscia w modelach 37 i 42?


Bo chodzi mi o to ze mam stolik przystosowany pod samsunga i nie wiem czy jak wstawie tam toshibe to czy nie beda wystawac konce tego bumeranga za stolik.


takze jak mozna prosic to jaka by byla dlugosc tego bumerangu mierzona od tylu bumerangu do najdalej wysunietego konca bumerangu? Chodzi o to czy mi sie zmiesci na szerokosc ten TV na moj stolik...
 

dadd

New member
Mam dwa pytania odnośnie Tośki:
nie mogę jej wyłączyć czy z pilota czy z przycisku z boku wchodzi w stby, czy ten model tak ma czy jest jakis sposób na wyłączenie całkowite?
i druga sprawa przy podpiętym dekoderze gdy wyłączę pilotem dekodera dźwięk to głosniki w Tośce zaczynaja trzeszczeć, czy to normalne?
 

robert5

New member
ja mam takie ustawienia

Podświetlenie: 45
Kontrast: 85
Jasność: 52
Kolor: 38
Odcień: 0
Ostrość: +8
Poziom czerni: Wył
Temperatura koloru: Naturalna
Aut. kontrola podśw: Wł
xvYCC: auto
Stabilizacja obrazu: Wygładzony
Active Vision M100: Wł

kolory mam ustawione takie jak zaproponował Gatekeeper

takie ustawienie jest bardziej "wyraźne" a to co proponował Gatekeeper są jakby za mglą ,które mi nie pasowały
pozdrawiam
 
Do góry