Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

gilek1975

New member
Bez reklam
Kwestia odczucia każego no i oczywiście odpowiednich ustawień. W każdym pomieszczeniu będzie inaczej bo pod innym kątem pada światło, są inne warunki w mieszkaniu. CO do kątów(mnie nie dotyczy): naprawdę z nimi to rob i się mit, nie jest tak strasznie, nie powiem że ich nie ma, ale naprawdę w Z nie jest tak źle. W domu jest zupełnie inaczej niż w sklepie.
artsat_kris - nie wiem czy porównywałeś te TV majac je obok siebie. Trzeba zrobić takie same ustawienia i wtedy zobaczysz. Jeden z kolegów na forum opisał też taki przyapdek że Z3030 miało ładneijszy obraz od ZF(bielszą biel itp), po czym po 3 tygodniach wycofał wszystko co powiedział bo jak twiedził- z tamtym TV było coś nie tak (lub złe były ustaewienia). Ja przygladając się obu w warunkach domowych uważam że łądniej świeci ZF, ale to jest moje subeiktywne odczucie. W każdym bądź razie Z i ZF rules:D
Pozdrawiam
 

VICTORious

New member
Widzialem w MM Toshibe 42z 3030 i Sharpa 42 xl2e i muszę stwierdzić, że jednak Aquos jest lepszy (moje zdanie). Toshiba jest ok, ale powierzchnia matrycy za dużo dobija, coś jest z nią nie tak. Przez to traci jakoś przy kątach. Chciałem żeby przełączyli ten sam sygnał w Thosibie co w Sharpie, ale Toshiba wykupiła stoisko i leciał tylko materiał HD DVD. Obsługa miala zakazane przełączenia czegokolwiek (taka umowa pomiędzy MM a Thosibą)- moim zdaniem złe posunięcie.
 

chromus

New member
Mam pytanie? Jeśli nie doczytałem to przepraszam, ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co oznaczają poszczególne skróty:

47Z3030DG

47Z3030PG

47Z3030D

Kurcze nigdzie tego nie widziałem.
 

adamwas

New member
Witam. Też miałem te wątpliwości. Kiki twierdzi "te same modele . Różnią się miejscem produkcji i miejscem przeznaczenia rynku." Mnie tylko jeszcze dziwi różnica w cenie tych modeli.

chromus napisał:
Mam pytanie? Jeśli nie doczytałem to przepraszam, ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co oznaczają poszczególne skróty:

47Z3030DG

47Z3030PG

47Z3030D

Kurcze nigdzie tego nie widziałem.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Tak samo ceny są różne w przypadku 40XF. Ta z bordową ramka jest droższa, ale specyfiakcję mają taką samą. Wybór należy do Ciebie, a oznaczenia to naprawdę róznica kolorów podstawy.
Pozdrawiam
 

Klako

New member
swieżak

Wzoraj przyjechała moja 42Z3030DG. Zakup w VEGA TV z Oleśnicy (póki co - odpukać - wszystko przebiegło bardzo miło, no i ta cena...)
Pierwsze włączenie mnie rozczarowało. Obraz ziarnisty (taki komputerowy).
Podłączony przez SCART do tunera Cyfry+ Philipsa HD.
Po zmianie ustawień na chybił trafił Apoclypto podobało mi się bardzo. Później włączyłem Cyfre Sport (nie HD) i tu mi się nie podobały jakieś poświaty wokół postaci widoczne zwłaszca z bliska (standardowo oglądam z około 2,5-3 metra. Bawiłem się jeszcze ustawieniami ale nie uzyskałem zadowalających rezultatów (a przynajmniej nie takich jakich bym się spodziewał po takim telewizorze - 100hz i w ogóle. na marginesie to nie widze za bardzo roznicy czy tryb 100h jest włączony czy nie - powinienem?). Pózniej oglądałem jeszcze cos na TVN i TVN7 i tu bylo wzystko cacy.
Dzisiaj kupiłem kabel HDMI firmy MRS. sprzedawca twierdzil, ze to juz na prawde b dobry, a taki chcialem. fajnie ze nie byl drogi - 60pln).
Po podlączeniu nie zauwzylem jakiejs szczególnej zmiany (moze tyle, ze wczoraj jak zmienialem kanały na C+ to ich nazwy potrzebowały ułamka sekundy na jakby wygładzenie). teraz bylo lepiej. ale sport to dalej nie to. te poswiaty, czy cienie. postaci z dalszej perpektywy na boisku nie są zbyt wyraźne.
Czy to wina ustawień Tv lub tunera? sygnału (wskzuje 4 na 5, wiec dobry-pasek zielony)? kabla? TV?!!! czy moze mam zbyt duze wymagania wobecLCD. czekam az puszcza jakis mecz w HD zeby się upewnic.
Ale martwi mnie, ze nie widze roznicy pomiędzy 100Hz i bez. zresta kilka innych opcji tez nie robi wg mnie różnicy: MPEG, DNR itp?

z góry dziękuję za sugestie

jest może we Wrocławiu ktoś kto mógłby ocenić czy wszystko z tym TV jest OK czy może jakaś elektronika nie chodzi? oczywiscie odpłatnie

pzdr
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Klako - poproś kolegę Pawe00l - on ma 42z3030 i trochę pobawił się ustawieniami i obraz jest u niego naprawdę ładny. Widziałem więc skorzystaj z jego pomocy. Tyle mogę pomóc.
Pozdrawiam
 

Klako

New member
tak się zastanowiłem:

może być przyczyną to że oglądam kanały nie HD przez HDMI?
zanim kupiłem kabel HDMI miałem podłączone przez jakiś badziewny kabel EURO-chinch(2X-jeden fonia, drugi wizja).

wiec moje pytanie:

jakim kblem połączyć tuner z tv, zeby najlepiej odbierac kanały sd cyfry+?
 

Klako

New member
kupiłem kabel euro - wiekszych zmian nie widac... nooo moze minimalne. warto szukac jeszcze lepszego kabla euro? sam nie wiem czy warto przełączac ciągle wejścia w zaleznosci od kanału SD lub nie.
głównie drażnią mnie niewyrażne postaci zawodników pokazywanych z dalekiej odległości
inna sprawa to ze na hdmi na kanalch hd na duzych powierchniach w jednym kolorze piksele "zyja".

czy sygnal cyfry+ 4 na 5 jest ok czy powinienem próbowac z tym równiez walczyc
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Pozmieniaj ustawienia bo naprawdę widziałęm już w domu 3 sztuki z3030 i naprawdę obraz bardzo ładny. I to po Euro na kablówce !
 

zurant

New member
Toshiba LCD Regza Z3030D

Witam. Jestem posiadaczem LCD Toshiba Regza serii Z3030DG 37 cali. Szukałem taki model w 2007 przez 2 m-ce. Kupiłem go w XII ub.roku . Cena 5.300 w zadowoleniu. Powiem krótko. Jest to co chciałem. Odbiór ze zwykłej anteny dachowej. Obraz super jak z kablówki. Mam porównanie. Siostra ma kablówkę i samsunga różnica w obrazie kolosalna.
Przekazuję dane techniczne
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]PS LCD Panel [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]94 cm, 37 cali / 16:9 [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Jasność: 500 cd/m² [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Kontrast: 6.500:1 [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Rozdzielczość : 1920 x 1080 FULL HD [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Kąt oglądania: 178°[/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Progressive Scan, [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]DCDi Faroudja [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Active Vision M100 HD (100Hz) [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]5:5 Pulldown [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]PIXEL PROcessing 5 [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]10 Bit processing [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]3D Colour Management - kalibrator kolorów [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]MPEG Noise Reduction [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]True Image[/FONT]
[FONT=Tahoma, sans-serif]Tuner:[/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]PAL BG/ I / DK, SECAM BG/ DK / L, NTSC BG 4.43 [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]analog / digital (DVB-T) , EPG[/FONT]
[FONT=Tahoma, sans-serif]Dźwięk:[/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Stereo-głośniki ONKYO [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]SRS WOW Surround [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]2x 30 W[/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Teletext: 1300 str [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Pamięć programów: 100 + 6 AV [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Intelligent Tuning System (ITS) [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]PaP[/FONT]
[FONT=Tahoma, sans-serif]Wejścia:[/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]2x Scart (RGB/S-VHS/AV) [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]S-VHS [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Video (Cinch) / Audio (Cinch) in [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Komponent - YUV (480p/480i/576p/576i/720p/1.080i) [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]3x HDMI (HDCP) - 1080p (50Hz, 60Hz) / 24Hz (24p) / 1.3, Lip Sync / Deep colour) [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]PC-VGA [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Common Interface (CI) Audio (Cinch) -out [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Słuchawkowe [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Digital Audio-out (optic) [/FONT]
  • [FONT=Tahoma, sans-serif]Woofer-out (Cinch)[/FONT]
 

Zak_PL

New member
Witam, ja mam takie cztery pytanka:

1. Czy podstawa w tym telewizorze Toshiba 42Z3030D jest obrotowa?
2. Drugie pytanko jest takie troche dziwne, ile jest cm przeswitu miedzy podstawa tego telewizorka a podstawa ekranu, pytam bo stolik od tlewizora jest nizszy i zastanawiam sie czy ekran jest na tyle wysoko wzgledem podstawy ze bedzie wychodzil nad biurko czy tez o nie zaczepi.
3. Czy te 100Hz bedzie widoczne w HD, chodzi glownie o gry na Xboksie 360, mi osobiscie bardzo podoba sie ten efekt teatru i nadplynnosci jak to nie ktorzy okreslaja, czy w tym telewizorku ten efekt wysteppuje?
4. Ktory lepszy do grania Xbox360 potem PS3 i obrazu HD:
- Toshiba 42Z3030D
- Samsung LE40F86B
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Zak_PL:
ad1. Tak jest obrotowa.
ad2. bedzie około 7 cm.
ad3. Jak będziesz chciał ustawić tak jak ci się podoba czyli "obraz teatralny" to tak ustawisz, poza tym obraz jest super i płynności nic nie zarzucisz.
ad4. obraz HD będzie wygladał na obu TV ładnie, aczkolwiek w Samsung nie ejdt tak widoczne to 100Hz, ale jeśli chodzi o SD (tego sygnału jak narazie jest dużo) to Tosia bije wszystko. Samsung w SD wyglada okropnie :p
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba ma wbudowane skalery .
Najpierw , albo dziś - królewska Toshiba.
Porównując na żywo zdjęcie a aparacie i obraz na ekranie - dodatkowym plusem jest że w rzeczywistości obraz jest jeszcze bardziej nasycony.
Ale i tak obraz jest zachwycający
1196ed3db0b9a85cmed.jpg



Kolory czerni.
Jak na LCd jest extra - ale jeśli chcesz porównać samą czerń to Plazma Pioneera to nie jest.
c060c991b1531ffemed.jpg



no i na koniec kąty boczne.
Z pewnością największa pięta Achillesowa wszystkich LCD.
Ale tu matryca wie po co została zaprzężona do pracy i wg. mnie nie jest tak źle .

afbd4c93138e53c4med.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566&page=2
Zarówno w HD jak w Sd lepiej sobie radzi .
 
Do góry