Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przestań się zamartwiac i wpisz nr. swojego LCD , a wszystko będzie ok.Niepotrzebnie wypisujesz po serwisach , a druk karty jest taki jak wydają sklepy nie dla idiotów.Ciesz się z oglądania swojego LCD i pomyśl że ta karta nie będzie Ci wcale potrzebna , czego Tobie i wszystkim użytkownikom TV życzę :D
 

ww-05

New member
diana napisał:
Przestań się zamartwiac i wpisz nr. swojego LCD , a wszystko będzie ok.Niepotrzebnie wypisujesz po serwisach , a druk karty jest taki jak wydają sklepy nie dla idiotów.Ciesz się z oglądania swojego LCD i pomyśl że ta karta nie będzie Ci wcale potrzebna , czego Tobie i wszystkim użytkownikom TV życzę :D
Tu nie chodzi o zamartwianie, tylko o podejście Q-N, a przez nich TTCE (Toshiba Polska) do klientów. Wiadomo, że sklepom na ogół nie chce się wypełniać gwarancji, wstawiają pieczątkę firmową i mają papier z głowy.
Ostatnio kupowałem coś w EW i było identycznie. Tylko dlaczego Pan z Q-N żąda od wszystkich czegoś innego - może jeszcze określi jaką czcionką ma być wypełniana gwarancja, albo jakim kolorem tuszu...To jest jakaś paranoja, żeby jeden człowiek wprowadzał tyle własnych "pomysłów" mających się nijak do codziennej praktyki.
 

k_florek

New member
witam!
mam pytanko do znawców tematu.
chodzi o model 42z3030
czy po podlaczeniu laptopa przrz zlącze DVI --> HDMI można ustawic rozdzielczość 1980x1020??
slyszalem ze nie na wszystkich full hd komputer bedzie wspolpracowal z lcd w tej rozdzielczosci (samsungi)

czy to prawda i czy na 42z3030 bede mógł kożystac z 1920x1080 z laptopa?? Dodam że aktualniue mam hd ready i gdy podlaczam laptopa do lcd to moge wybrac 1920x1080 ale of course moj tv tego nie ciagnie./.

pozdrawiam
 

riddle13

New member
Witam,
od paru dni posiadam 42z3030, ktorego glownie uzywam w polaczeniu z xbox 360. Moje pytanie jest nastepujace. Czy jest sens zakupu kabla hdmi, jesli w tej chwili posiadam kabel component, ktory jest wstanie podac sgnal 1080p, choc anologowo. Obraz jest ok, chociaz zauwazam irytujace poszarpane linie (judder). Czy uzywajac hdmi pozbede sie tego mankamentu?
Dziekuje.
 

nem7

New member
52Z3030DG Proszę o info

Witam wszystkich.
W piątek zamówiłem Tosie 52z3030dg którą mam otrzymać na początku nadchodzącego tygodnia ale właśnie do mnie dotarło że z tej serii były już omówione wszystkie modele po kilka razy ale z tym konkretnym się na naszym forum nie spotkałem. Proszę o info gdyby ktoś miał dla mnie jakieś niepokojące informacje co do tego rozmiaru serii z puki jeszcze nie dotarł mi do domu.
Pozdrawiam
nem7
 

dedek

New member
witam,
przeczytalem caly watek, znam juz wszystkie wady i zalety z3030, widzialem ja na zywo. Jestem zdecydowany na model 47z3030, tylko zastanawia mnie jedna kwestia poruszana notabene na forum (lecz osoba zadajaca pytanie nie uzyskala odpowiedzi). Pytanie:

Jak prezentuja sie mecze pilkarskie na 47z3030 (lub inne modele z serii) ? Glownie chodzi o to czy sa plynne w trybie SD oraz HD (nsport) ? Czy nic nie przycina, czy nie ma zadnych negatywnych aspektow ?

Dzieki za odp i pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Nie ma żadnych negatywnych aspektów, mam co prawda ZF ale to ta sama matryca, piłkę nożną oglądałęm i nic nie smużyło, no i oczywiście Nasz "złotka", które w ostatnim secie przegrały. Wszystko jest płynne (oglądam Cyfre+) bez żadnych zacięć.
Miłego dnia.
 

dedek

New member
co do tego "rwania" obrazu to wypowiadal sie wlasnie uzytkownik 47z3030, takze caly czas sie zastanawiam jak z tym jest na prawde ...

nie moze nikt z uzytkownikow sprawdzic ? przeciez nie jest was znow tak malo na forum :)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
frend30 napisał:
No nie zupełnie ta sama - model 47 Z ma matrycę Phillips'a S-IPS, natomiast 46 ZF S-PVA od Samsunga

Pzdr

Ok, z tej szybkości pomerdało mi się ;) , oczywiście że są różne matryce, w każdym bądź razie u mnie nic takiego nie ma miejsca!
Miłego dnia.
 

skizzie

New member
dedek napisał:
co do tego "rwania" obrazu to wypowiadal sie wlasnie uzytkownik 47z3030, takze caly czas sie zastanawiam jak z tym jest na prawde ...

nie moze nikt z uzytkownikow sprawdzic ? przeciez nie jest was znow tak malo na forum :)
Nie zauważyłem żadnych negatywnych objawów podczas oglądania meczów czy choćby ostatnio siatkówki na Eurosporcie. Może ktoś kto o tym pisał miał błędy w przekazie. Poza tym ztcw matryca IPS akurat jest "szybsza" natomiast PVA ma lepszą czerń. W ogóle 47z3030 to solidny tv - użytkuję go już drugi miesiąc i jestem zadowolony.

Pozdrawiam
Krzysiek
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Witam,

Czy model 37" ma obrotową podstawkę i czy różni się on jakościowo pod względem wyświetlanego obrazu od większych modeli tej Toshiby (mniejszy kontrast)?

BTW. Ta podstawka jest z tworzywa, czy z metalu?

Pozdrawiam
 

figmenta

New member
Podlaczenie do laptopa / pelna rozdzielczosc

k_florek napisał:
witam!
czy to prawda i czy na 42z3030 bede mógł kożystac z 1920x1080 z laptopa?? Dodam że aktualniue mam hd ready i gdy podlaczam laptopa do lcd to moge wybrac 1920x1080 ale of course moj tv tego nie ciagnie./.

pozdrawiam

Dolaczam sie do pytania, ale chodzi mi o model 37z3030, ale to chyba nie powinno robic roznicy?

pozdrawiam
Artur
 

atomu_s

New member
Witam mam toshibe 47z3030DG podłączoną do laptopa kablem DVI-HDMI i jak najbardziej wyświetla full HD 1920x1080. (brak neta od dziś przez tydzień albo dwa)
 

krzysztofm

New member
czerń w 47 z 30303

będąc dziś w MM nie omieszkałem pominąć ścianki TOŚKI. 47z była umiejscowiona dokładnie nad 52z i mniej więcej na wysokości wzroku. poziom czerni w tych TV różnił się znacznie (oczywiście na korzyść 52z). wiem że to inne matryce, mam pytanie do użytkowników 47z - jak to jest z poziomem czerni w tym modelu. czy akurat egzemplarz, który widziałem był tak skalibrowany - choć sprzedawca zarzekał się że wszyskie świecą na ustawieniach fabrycznych, jednak różnica była na tyle duża, że zacząłem się zastanawiać nad zwiększeniem zakupu do 52'. ale cena....
 

d.karolik

New member
krzysztofm

Witam
Co do 52Z3030 tak jak zauważyłeś będzie spora różnica w czerni.
Też oglądałem obydwie Tośki obok siebie . Na pewno 47" da się ustawić ale chyba nie aż tak jak 52" ( czerń ) . Co do ceny , to faktycznie w MM i Saturnach jest drogo dlatego proponuje sklep internetowy . Ja znalazłem w dwóch sklepach w dobrych pieniążkach.
http://www.positivo.pl/toshiba/telewizor_lcd_toshiba_52_52z3030_p167686.xml

http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_249/products_id/2338

Ewentualnie proponuje zamiast 47Z3030 , 46ZF355 ( ta sama matryca co w 52Z3030 ). Cena też OK.
http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_79/products_id/2382

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofm

New member
oczywiście śledzę ceny pzez internet, jednak pomiędzy 47z a 52z czy 46 zf jest spora róznica.....zastanawiam się więc czy warta takiej utraty poziomu czerni.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam. Bylem dzisiaj z kolegą kupić 42z3030 w Wa-wie. Przyjechaliśmy wieczorem, podłączył do kablówki Vectra i..... usiadłem z wrażenia widząc obraz w SD :D . Toshiba po raz kolejny pokazała swoją jakość odbioru niezbyt dobrego sygnału i swoją wyższość nad innymi modelami w skalowaniu SD. Naprawdę warto wydać na nią każdą zł.
Pozdrawiam
 
Do góry