Toshiba seria ZF

ormats

New member
Stanieje po Igrzyskach. Przed ME tez ceny skoczyly a po mistrzostwach poszly w dol. Najlepszy czas na kupno sprzetu to wlasnie po Olimpiadzie. Nastepny skok cen bedzie przed swietami.
 

R2rt

New member
Dzięki

Dzięki za odpowiedź.

Przymierzam się do prezentacji w domu, ale tak się zastanawiam czy to nie jest przerost formy nad treścią. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie. Czy faktycznie jest sens to robić?
 

Heciu01

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podstawą zakupu (według mnie) powinna być możliwość dokładnego i spokojnego przetestowania sprzętu. Co gwarantuje fachowa i życzliwa obsługaa sklepu, lub domowa prezentacja. Z pierwszym przypadkiem raczej trudno ... pozostaje więc domowa prezentacja. I nie ma tu mowy o przesadzie . Kupując i wybierając sprzęt trzeba być z dokonanego wyboru zadowolonym i trzeba go dokonać na podstawie własnych subiektywnych odczuć i ocen (nic nie jest tego w stanie zastąpić, nawet te najlepsze recenzje i oceny innych).
Pozdrawiam i życzę udanych wyborów - ja jeszcze ostatecznie na 100% nie zdecydowałem.
P.S. dzięki za wcześniejszą pomoc.
 

wojkal6

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

ormats

New member
Mam pytanko odnosnie zf 355. Czy ktos zauwazyl wystepowanie tzw input laga w tym TV?? Na jednym z testow w zachodniej prasie wsrod minusow byl wlasnie podany input lag.
 

adik_123

New member
TOSHIBA 40zf355 czy SHARP LC-42XD1E ?

TOSHIBA 40zf355 czy SHARP LC-42XD1E ?

Co lepsze do cyfry+ ? Na jakim tz z w/w bede mial lepsza jakosc ?
 

R2rt

New member
Czerń W Toshibie

Cóż, faktycznie prezentacja wydaje się być najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji. Ale, żeby miała sens trzeba właściwie ustalić modele, z których się wybiera. I w związku z tym moje pytanie do posiadaczy Toshiby serii ZF. Czy czerń nie ma w tym tv odcienia zielonego. Pytam, bo strasznie mnie to irytuje na moim obecnym sprzęcie lcd lowe l-32. Ta wada występuje na filmach oglądanych z DVD Philips Cineos 9000. Byłem ostatnio w saturnie w Arakadii i oglądałem całą wystawkę Toshiby. Sygnał był podany z HD DVD jednocześnie na te kilka telewizorów. No i wszędzie było czarno - zielonkawo, co lekko zastopowało mój entuzjazm dla tego telewizora.
 

wszystkojedno

New member
W miom ZF355 czerń jest czarna. Najlepiej jednak przekonać się na własne oczy. Odszukaj na tym forum ustawienia kol. Gilek do ZF i w sklepie sprawdź
osobiście. Powodzenia
 

Deejeey

New member
No cóż R2rt mówią że czerń na LCD nigdy nie będzie taka jak na CRT , ale jeżeli może być zbliżona to napewno moja 52 ZF jest tuż,tuż mojego Grundiga 28 cali CRT z drugiego pokoju.
 

R2rt

New member
Dzięki.

Dzięki za odpowiedź. Tak przypuszczałem, że to musi być coś z rozgalęzieniem sygnału na kilka odbiorników, bo do tego troszkę snieżyły. To jeszcze jedno pytanie. Czy Waszym zdaniem można zaryzykować i wziąć w ciemno (nomen omen) ten TV - myślę t 46zf355?
 

szpigiel9

New member
Też polecam mam go trzy miesiące i jest to mój drugi lcd. Moje obiektywne zdanie jest takie bo nie jestem sprzedawcą. Ma on bardzo dużo ustawięn kolorów, każdy kolor z osobna w trzech parametrach nasycenie i coś tam jeszcze. Oczywiście włączyć możesz 100hz, kinowe 24p, czerń, wygładzanie, kolory jakieś Ycx coś podobnego, subwofer. Sygnał HD jak sobie ustawisz do swoich upodoban to jest naprawdę bardzo dobrze, bo skoro na tej tosi nie ustawisz przy jej mnogości nastawnych parametrów to już nie wiem na jakim innym. Sygnał SD dzięki dużej liczbie skalowań live 1,2 kino itd. daje super efekt nie ma już rozciągnietych twarzy jak w moim starym sharpie. Dźwięk na głośnikach onkio dobry jak na lcd i wygląd też raczej nowoczesny. Minusy według mnie to obudowa kt€ra przyciąga kurz i jest taka delikatna jak wydmuszka. Głośniki też potrafią nieraz wpaść w rezonans z obudową i zaczyna to buczeć ale bardzo żatko i jak rurzysz TV na ruchomej nóżce to przestaje. Ogólnie mocna piątka w skali do sześciu bo i z kompem podobno jest dobrze ja nie podłączałem więc nie piszę na ten temat. Przed zakupem brałem jeszcze na oko sharpa xl2, jvc 80, sony w4000, samsunga 656, philipsa 9732, panasonica 80y. Ogólnie polecam tą tosie ale wybór masz więc próbuj i pisz wrazie co. Pozdrawiam
 

wojsoft

New member
Zakup 40ZF355

Witam

Długi czas już się przymierzam do zakupu LCD i trafiłem w końcu na wątek z toshibami. Wachałem się między 42z3030 i 40zf355 i wybrałem ten drugi choć do końca nie jestem pewien. Ale w końcu jakąś decyzję trzeba podjąć.
Teraz tylko chciałbym zobaczyć gdzieś ten LCD na żywo i rzucić okiem na ten jego wygląd. Czy ktoś mi powie jakie sieci mają go w ofercie?
Dzwoniłem do Saturna, MM, MegaAvans i tym podobne i nigdy ich nie mieli. Coś dziwnego bo na forum pisano że widziano ten LCD np w MM.
Mieszkam w Poznaniu i tu najlepiej bym go zobaczył tylko gdzie?

A tak w ogóle może ktoś zweryfikuje mój wybór, podam jakie mam wymagania i warunki.
odległość od LCD 2,5-3m
pomieszczenie nasłonecznione, słońce pada prosto na telewizor
Większość sygnału SD - kablówka.
trochę DVD, komputer.
Przymierzam się do jakijś telewizji HD - chyba "N"
Wybrałem zf355 ze względu na dobre skalowanie SD i możliwość pracy w nasłonecznionych pomieszczeniach no i oczywiście za resztę zalet.

Pozdrawiam
Wojtek

PS. To mój pierwszy post i jeżeli coś napisałem nie tak to sorki.
 

ormats

New member
Jezeli chcesz zobaczyc jak wyglada to poszukaj Toshiby XF 350. Wygladaja tak samo . Natomiast jak chcesz zobaczyc go w "akcji " to juz bedzie problem. Szukalem go w Szczecinie i nigdzie nie jest wystawiony. Pozostalo mi tylko poogladac XFa i pomyslec ze ZF ma lepsze parametry :)

Kupuje po Olimpiadzie takze moze jeszcze go wystawia w miedzyczasie.
Znalazlem w sklepie niemieckim pod Berlinem w cenie 4180 zl. Po igrzyskach pewnie bedzie 3 z przodu :) i wtedy wciagam.
 
Ostatnia edycja:

wojsoft

New member
ormats napisał:
Jezeli chcesz zobaczyc jak wyglada to poszukaj Toshiby XF 350. Wygladaja tak samo . Natomiast jak chcesz zobaczyc go w "akcji " to juz bedzie problem. Szukalem go w Szczecinie i nigdzie nie jest wystawiony. Pozostalo mi tylko poogladac XFa i pomyslec ze ZF ma lepsze parametry :)

Kupuje po Olimpiadzie takze moze jeszcze go wystawia w miedzyczasie.
Znalazlem w sklepie niemieckim pod Berlinem w cenie 4180 zl. Po igrzyskach pewnie bedzie 3 z przodu :) i wtedy wciagam.

Też planuję raczej zakup po Olimpiadzie bo liczę że ceny jeszcze spadną.
Daj znać jak kupisz to zobaczymy za ile kupiłeś.

Pozdrawiam
Wojtek
 
Do góry