Toshiba seria ZF

agrippaOne

New member
To problem z pixami rozwiazany. Dzieki Kiki ;) ps.sprawdzalem wczoraj ceneo i konkurencja nie spi...hehe Sierpien coraz blizej apetyt rosnie cena maleje Bossssko:-D
 

crest

New member
Zielenie

Jak się pozbyć zielonej dominanty pojawiających się w szczególności w ciemnych partiach obrazów, w półcieniach, w cieniach na twarzach. Obraz w cieniach jest czasami dosyć płaski i w dodatku zzieleniały. Próbowalem mnóstwa ustawień podawanych na tym i innych forach.

Nie dotknąłem jeszcze menu serwisowego - może trzeba?

Będę wdzięczny za wskazówki doświadczonych użytkowników.
 

crest

New member
kiki napisał:
skorzystaj z kalibarcji obrazu.

Co rozumieć przez kalibrację obrazu - czy zarządzanie kolorami w menu ustawień obrazu, może inne jakieś metody?

Przydałyby się jakieś materiały referencyjne do kalibracji, np na DVD ...
 

michk

New member
problem z podłączeniem pc

śłuchajcie mam taki problemik, jak przypuszczam wynikający z braku czasu na czytanie instrukcji+słabych kabli. Otóż podłączyłem swoją Tosie 40zf355 do pc przez swój kabelek z monitora dvi+przejściówka dvi-hdmi (allegro czarna ze złotymi stykami),ale o dziwo kompletnie nic się na ekranie tv nie pokazuje. włączałem/wył kompa pare razy, przełączałem po hdmi1,2 to samo-niebieski obraz,żadnej reakcji,jakbym w ogóle nic nie podłączał. Przy czym analogowy stary Polsat cyfrowy odbiera na SCART-cie super,zero problemów. dvd na SCART-cie tak samo. próbowałem dvd podłączyć przez component,ale jakiś dziwny bo z zółtym białym i czerwonym (czy to ma jakieś znaczenie?) i tez nie dzialalo,mimo,ze dzwiek byl. Co robię nie tak,czego nie robię,sa jakies potrzebne ustawienia?tv świeżutko kupiony,mogę go zwrócić bez problemu jeśli coś. Jak Wy podłaczacie swoje Toski do komputerów? W instrukcji jest wzmianka,ze stare kable hdmi sie nie nadaja oraz, ze do polaczenia z pc trzeba stosowac kabel hdmi + przejsciowka dvi do kompa,ja robiłem odwrotnie,czy ma to znaczenie? Do sklepu po nowe kable hdmi jutro sie wybieram jak i po nowy dekoder
 

BzykM

New member
Przełącz Tośkę na HDMI do którego masz podłączonego kompa, następnie włącz komputer. Powinno być po sprawie. Odwrotne załączenie spowoduje że brak będzie reakcji i niebieski obraz.
 

adik_123

New member
Toshiba 40ZF355 czy Samsung LE40A656 A1 ?

Witam, przymierzam sie do zakupu nowego telewizora lcd (aktualnie posiadam 5-6 letniego crt'ka LG 32"). Wiele godzin spedzilem na czytaniu tego forum odnosnie tv i mam coraz to wiekszy metlik w glowie. Doradzcie mi jaki tv mam wybrac. Telewizje ogladam tak dopiero od godz. 19-tej , glownie cyfra+ 99% : wiadomosci , filmy , sport , itp. Odleglosc od tv 2,8m (najblizszy fotel) + kanapa metr dalej. Czytajac wasze pochlebne opinie na temat toski zf postanowilem sie w taka "uzbroic" ;). Rozmawialem ze znajomym (pracuje w sklepie rtv) i ten namawial mnie na Samsung LE40A656 A1, mowil ze b.fajny telewizorek. Na temat tej toshiby sie nie wypowiadal bo jej nie znal. I tu moje pytanie : co mam wybrac ? jaki tv dla mnie bedzie najlepszy ? i czy po przesiadce ze starego crt bede b.zadowolony, czy roznica w obrazie bedzie mala ? ewentualnie jakies inne modele ? Czekam na Wasze odpowiedzi i podpowiedzi :)
 

wszystkojedno

New member
Witam, adik_123 nie obawiaj się o jakość obrazu Toshiby. Ja przesiadłem się z 8-letniego Philipsa 100hz na 46ZF355. Odbieram cyfrę+ i n-kę z odległości 3m. Jakość obrazów w HD to bajka. Programy w SD z dobrym sygnałem (a takich jest większość) też jest bardzo dobra - zdecydowanie lepsza niż w starym crt'ku.
Samsunga nie widziałem, ale ZF355 polecam - bardzo dobry tv do filmu i do sportu.
 

Deejeey

New member
Witajcie to mój pierwszy post.Mam Tośke zf 52 cale od 3 tygod {kupiłem za 9100 zl} Telewizorek Super . Oglądam narazie C+ z Dreama 7000 ale od września przesiąde sie na DReama 8000 HD więc powinno byc jeszcze lepiej.Rozczarowanie narazie jedno filmy DVD ze zwykłego pleyerka {mam Pioneera 470} jakoś to ,,sztucznie wygląda'' za to Divx rewelka {nawet czerń} kolega pożyczył mi pleyera Onkyo 405 ze scalerem no i filmy DVD były Super . Testowaliśmy również moduł MPEG4 Viaccess potrzebny do telewizji cyfrowej naziemnej ale niestety ,,dusił'' się na niektórych stacjach
{TVP Sport,TVP 3 i jeszcze jakiś nie pamiętam}moduły innych firm będe testowł za 2-3 tygodnie.

Moje ustawienia podobne jak ma Gilek1975 niewielkie zmiany ze względu na bardzo nasłoneczniony pokój poł-zach. słońce od 12 do 20,pokój 20 m2 odległośc od TV 4m.
 

Heciu01

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, podobnie jak powyżej też zamierzam zakupić tośkę 46 ZF, tylko nie mogę nigdzie (na oficjalnych stronach) znaleźć informacji co do częstotliwości odświeżania panelu w jaki wyposażony jest ten model (? <8ms). Wszystkie inne szczegóły i systemy zastosowane w serii ZF są podane szczegółowo natomiast tego parametru nigdzie nie ma.
Dodatkowo prawdopodobnie na jesień mają się pokazać nowe modele - czy ktoś coś więcej słyszał w tym temacie !!! (oczywiście pozostaje otwarty dylemat czy kupować czy czekać i oczywiście czy nie powtórzy się sytuacja z początku roku jak w przypadku seri ZF).
 

Deejeey

New member
z tego co pamiętam to 8ms ale z odpowiednią matrycą i super elektroniką spoko wystarcza na dobrum sygnale smużeń nie ma.

Do pracy kupili mi nowego Samsunga 21 cali TFT 2 ms-smuży okrutnie,
w domu mam Samsunga 175 P {kupiony chyba 5 lat temu} PVA 20 ms i smużenia nie ma nawet na szybkich grach.
Tak więc często to tylko cyferki na papierze a liczy się to co zobaczysz sam.
 

creep22

New member
Cieszą mnie te wszystkie wasze pochlebne opinie o serii zf, bo chciałem nabyc 40 lub 46 za dwa - trzy miesiące...ale dziś sprawdziłem znów ceny i 46 podskoczyła w niektórych sklepach o 500 zł. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to normalka, wydawało mi się, że sprzęta raczej tanieje? Czy jest szansa na jakieś obniżki jeszcze - jak to bywa po wakacjach? No i jak myslicie do ilu może spaśc cena tego LCD...dzięki
 

R2rt

New member
gdzie w Wawie Toshiba 46zf355

Witam.
Mam pytanie, może ktoś wie gdzie w Warszawie można zobaczyć Toshibę 46zf355 "w akcji"?

Przymierzam się do kupna nowego LCD i wypadałoby chociaż w sklepie rzucić okiem.

Być może również ktoś porównywał ten model z sony 46kdl4000. Z tego co widziałem w sklepach to ten TV robi na mnie największe wrażenie. Wiem, że takie sklepowe porównania nie są w pełni miarodajne, ale coś tam w człowieku zostaje.
 

RheeTCT

New member
Toshiba ZF ale 52" wisiała jeszcze niedawno(1,5 tyg.) w MM na ul.Ostrobramskiej w Wawie.Myślę,że powinna tam być.

creep22 - nie mam wrażenia,że Tosia tak podrożała - być może patrzyłeś na cenę najniższą,ale ona zwykle nie jest realna.Trzeba przyjmować taką cenę którą oferują co najmniej 2-3 sklepy,a najlepiej by było sprawdzić telefonując.Często wystawiają niską cenę,ale tv nie mają.Od końca maja mniej więcej ,kiedy to ceny w internecie były na poziomie 8300 zł staniała o ok.2 k.To bardzo dużo i nie spodziewałbym się już znaczących spadków,no może tak do ok.6000?
 
Ostatnia edycja:

Deejeey

New member
R2rt-zanim ja kupiłem swoją Tośkę to oglądałem ją w Saturnie Arkadia {ale miesiąc temu]
Mieli wszystkie modele 40,46 i 52 natomiast co do testu to możesz zapomniec 40 i 46 mają podłączoną pod BR i sygnał idzie przez jakiś fatalny rozdzielacz sygnału są straszne odbicia i nawet smużenia.Niestety ną podłączone pod antene choc by dachową nie ma szans {jak powiedział sprzedawca przedstawiciel Toshiby stawiając stoisko firmowe nie pomyślał o innych źródłach sygnału} Z 52 jest jeszcze gorzej bo stoi w wąskiej alejce {max 1,5 m} i obrazek idzie albo z płytki DEMO Samsunga albo z jakiejś niby kablówki i obrazek lichy. Ja miałem ze sobą troche płytek testowych i ulubionych filmów DVD i Koncertów ale był problem na czym to odtworzyc . Poszedłem z proźbą na sąsiednie stoisko ze ,,sprzętem'' czy mogą porzyczyc jakiś pleyerek na godzinkę no i z wielką niechęcią PAN przyniósł DVD Philipsa. Po podłączeniu okazało się że Phil nie wytrzymał wielkiego napięcia i zszedł i tak oto skończyły się moje testowani.Uff sorka za długi elaborat:D
 
Do góry