Toshiba seria ZF

gilek1975

New member
Bez reklam
Kolego nie ma już serii ZF nigdzie!! W necie znalazłem tylko 1 sztukę w sklepie bodajże w Łodzi. Tak więc jeśli jest "legalny" to wymiana na inny model, w przeciwnym wypadku trochę kłopotu będzie.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
toona napisał:
Ostatnio 11.09.2009 widziałem 42zf355gd w Euro AGD w galerii mokotów Warszawa- cena 5799:)

No to gratuluje wzroku, jak widziałeś taki model to stawiam kratówkę wódki :).
Mogłeś jedynie widzieć ........nie ma takiego modelu he he, Teraz są ZV555, ZV635, XV555, ZV635 itd, itd. Serii 355 już NIE MA!!!!!!! A na pewno nigdy, ale to nigdy nie było z matrycą 42 cale.
Pozdrawiam i proponuje zakup okularów :p.
 

mjodlowski

New member
Witam,

A ja cztery tygodnie oddalem swoja toske 46ZF355DG do serwisu. Ma byc w tym tygodniu. Powod - a jakze - pionowe krechy.

Kupilem w Digitalo ok. rok temu. Polska gwarancja.

Telewizor pojechal do TTCE - wymiana matrycy. Dodam, ze w nieoryginalnym pudelku.

Czy ktos spotkal sie z taka naprawa? Z tego co czytalem wymieniaja TV na nowszy model. Jak wyglada kwestia gwarancji nowej matrycy (2 lata czy tylko pozostaly okres gwarancji)?

Pozdrawiam,
Marek
 

sibkods

New member
Mjodlowski, ja w styczniu oddałem swoją 40XF z pasami do serwisu lokalnego, serwis mi skombinował jakiś karton bo sam nie miałem, wysłali do centralnego.
TV wrócił po miesiącu. w karcie mam wpisane "Wymiana panela LCD" Wymieniono matrycę , na której po kilku miesiącach znów pojawił się pas....
Za pare dni znowu na serwis :(

Nigdy nie miałem farta do kupowania TV, żywotnośc ostatnich moich tv:
Sony CRT 2500 zł - 2,5 roku
Philips CRT 3000 zł - 3 lata
Toshiba 40XF350 4000 zł - 6 miesięcy , a po wymianie matrycy 9 miesięcy i znów trzeba wysłac na serwis.:sad:
 

mjodlowski

New member
Pozostaje mi tylko mocne eksploatowanie nowej matrycy, zeby pasy sie pojawily szybko. Zauwazylem, ze pasy so dokladnie w miejscach, gdzie konczy sie obraz z wejscia VGA.

M.
 

mjodlowski

New member
A co powiecie na zapis:

Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.


Wedlug tego wymiana matrycy wiaze sie z przedluzeniem gwarancji na kolejne 2 lata na TV lub przynajmniej na sama matryce.

Kazda wymiana (nie naprawa) czesci wiaze sie z wydluzeniem gwarancji o 2 lata.

Jakies opinie/komentarze? Prawnicy?

Dalej bede walczyl przynajmniej o 2-letnia gwarancje na matryce... W gwarancji napisane jest, ze TV wymieniaja po... 5 naprawach. Wiec nie wiem czy sie wyrobie (zostal mi niecaly rok :( ).

M.
 

Boodzisz

New member
Panowie a czy problem dotyczy takze 40zf355dg? Jak tak czytam to mi sie włos jeży na plecach. Mam tv juz 1,5 roku i jeszcze pare miesiaczkow gwarancji zostało.
 

kklocek

New member
Jak masz 1,5 roku to moim zdaniem mała szansa na usterkę... U mnie kreska wystąpiła w dwóch telewizorach juz po kilku miesiącach użytkowania....
 

kklocek

New member
Co prawda ja miałem 46, ale wydaje mi się, że był już ktoś na forum z 40 calami i usterką, był też z 52''. Mimo to uważam, że jakby była wada fabryczna w Twoim egzemplarzu to już by się ujawniła...
 
Do góry