Toshiba seria ZF

Boodzisz

New member
Kabel sart

Koledzy jak juz pisalem wczesniej posiadam 40zf355dg i niestety kablowke vectre z niby cyfrowym śmiesznym dekoderem. Dekoder ma wyjscia scart i audio/wideo. W tej chwili tv podlaczylem pod scarta (no name) . Czy jestem zadowolony??
Mysle ze ,tak (zalezy od stacji i nadawanego programu). mam porownanie tylko z plazmą siostry firmy Hitachi i wydaje mi sie ze u mnie obraz lepszy.
Czasem jest porazka ale to zalezy tak jak mowie od sygnalu.
Wczoraj pierwsze mecze i wszystko bylo ok na polsacie.
Zastanawiam sie nad jakąs platformą cyfrową "n" lub CP ale jak widze niektore posty , ze n-ka potrafi odbierac gorzej od sd to jeszcze sie zastanowie. Moze poczekam do konca mistrzostw , wtedy moze zrobia jakas promocje.

Ale ja nie o tym . Powiedzcie czy kabel np. Prolink Exclusive poprawi troche wyswietlany sygnal?

Czy oplaca sie kupic taki lub podobny przewod dobrej jakosci??
a co myslicie o Audio/video???
 

mariusz_nowak

New member
pener77 - i inni koledzy. Dobra trochę namieszałme ale chyba mamy tutaj mówić to co widzimy bez względu na to co widzimy i jak. Teraz napiszę obserwację po dłuższej zabawie: hmm..... "n" jeśli zagłebimy sie w ustawienia dekodera to obraz ....... BOMBA !!. Mój kolega tak namieszał z ustawieniami (twierdził że ma dobrze, a ma CRT !, więc za 1-szym razem nic nie zmieniałem :)) bo uważałem że będzie ok. No cóż, trezba wszytko samemu, tak więc pener77 bez zastanowienia bierz "n", obraz miodzio, po prostu rewelacja. Jesli chodzi o moje ustawienia to nic nie zmieniałem.



Tutaj kolega gilek1975 wyjaśnia, że to była wina ustawień dekodera a nie TV. Jak pisze, obraz z "N-ki" - BOMBA.
Jeśli chodzi o kable to też mają swoją "wagę" i dobrze mieć dobry kabel, choć różnice są subtelne i nie zawsze zauważalne dla każdego. Ja w każdym bądź razie różnice zauważam, a pozostali domownicy nie.
 
Ostatnia edycja:

marcin_m

New member
Ostatnio (TV używam od ok tygodnia) zauważyłem coś niepokojącego. Chodzi o efekt smużenia i rozmazania obrazu.
Co prawda nie ma smużenia przy szybkich ruchach np. piłki, niezależenie od sportu (czy tenis, czy nożna), ale za to przy szybszych przesunięciach kamery i całego kadru, obraz robi się lekko rozmazany.

Jeśli chodzi o ustawienia to mam włączone ActiVision 100, też tryb kina i wygładzony. Wyłączona redukcja szumów.
Czy to może być wada konkretnej matrycy, czy po prsotu ten typ tak ma? Jak jest u pozostałych?

A tak po za tym to:
- kolory super,
- problem kątów nie istnieje,
- dźwięk bardzo dobry.
 

d.karolik

New member
Witam
Panowie nawet plazmy nie radzą sobie do końca OK z tym problemem .
Tośka świeci chyba i tak najlepiej z dostępnych na rynku LCD tej klasy.
Pozdrawiam.
 

Boodzisz

New member
format na zf-ce

Panwie troche mnie denerwuje to ciagle zmienianie formatu obrazu. Mam obecnie kablowke podlaczoną przez scarta i ciagle musze zmieniac te ustawienia. ja operuje miedzy: szeroki kąt , a kino1.
Moje pytanie czy np. jak zafunduje sobie n-ke lub jakies inne cyfrowe tv i podlacze kablem hdmi to bede mogl korzystac z tej funkcji dokladne skanowanie???Czy to zalezy tylko i wylacznie od sygnalu danej stacji.???
Troche to denerwujace jak chodzi o lcd tej klasy bo na szeroki kąt - obraz jest dosyc mocno poszerzony a na kino1 ucieta (troche) gora i dol.
Ma ktos na to recepte??
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dokładne skalowanie masz na DVD lub jak oglądasz HD, w innym przypadku będziesz miał jeden tryb taki jak ustawisz, ja mam szeroki kąt na cyfra+ i jestem zadowolony.
Pozdrawiam
 

pintr

New member
widze ze nikt mi nie odpowie na pytanie o max rozdzielczości z komputera.Więc moze na inne czy wejscie CI w w/w toshibie to tylko tuner tv cyfrowej naziemnej czy również satelitarnej,a jeśli satelitarnej to czy poprawnie współpracuje z modułem Cyfrowego polsatu.Dzięki za odpowiedzi gdyż to dla mnie ważne a nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania w sieci.
 
Ostatnia edycja:

030173

New member
40ZF355 dostępność na polskim rynku

Szczęśliwi Użytkownicy Tosiek ZF355
Z tego co zdążyłem się zorientować model 40ZF355 nie jest dystrybuowany przez Toshibę na terenie polski. Szukałem go w wielu sklepach i dopiero Avans wyjaśnił mi, że ten model nie jest przeznaczony do sprzedaży na Polskę. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest kupno w sklepie internetowym, ale...i tu pojawia się małe "ale". Jak wygląda faktycznie sprawa dostępności tego LCD w Polsce i jak wygląda ew. sprawa z gwarancją, jeżeli kupię go w sklepie internetowym, a towar jest sprowadzony?
Mając zamiar nabyć powyższy model proszę o poradę obecnych użytkowników tego modelu lub innego z tej serii i informację gdzie go kupiliście.
pozdrawiam
 

pener77

New member
030173 napisał:
Szczęśliwi Użytkownicy Tosiek ZF355
Z tego co zdążyłem się zorientować model 40ZF355 nie jest dystrybuowany przez Toshibę na terenie polski. Szukałem go w wielu sklepach i dopiero Avans wyjaśnił mi, że ten model nie jest przeznaczony do sprzedaży na Polskę. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest kupno w sklepie internetowym, ale...i tu pojawia się małe "ale". Jak wygląda faktycznie sprawa dostępności tego LCD w Polsce i jak wygląda ew. sprawa z gwarancją, jeżeli kupię go w sklepie internetowym, a towar jest sprowadzony?
Mając zamiar nabyć powyższy model proszę o poradę obecnych użytkowników tego modelu lub innego z tej serii i informację gdzie go kupiliście.
pozdrawiam

normalnie bedziesz miał gearancje, jesli oczywiscie sklep oferuje :)

poszukaj na skąpcu, cena wynosi około 5400zł :) pozdrawiam i zycze udanego zakupu, a wiem ze bedzie bardzo udany :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba gra 1920 na 1080 z komputera po HDMI
Masz piksel w piksel.
Nie posiada tunara telewizji satelitarnej , Taki tuner ma np. Sharp HD1.

Ostrość o szczegółowość - na najwyższym poziomie światowym.

Konrado - zrobiliśmy zakład i zawody każdy miał ustawić telewizor jak chciał najlepiej. Inni oceniali wyniki.
Wygrał podobnie jak w USA i Niemczech JVC V 80.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21049&highlight=plazmy+g%F3r%B1
 

pzm

New member
030173 napisał:
Szczęśliwi Użytkownicy Tosiek ZF355
Z tego co zdążyłem się zorientować model 40ZF355 nie jest dystrybuowany przez Toshibę na terenie polski. Szukałem go w wielu sklepach i dopiero Avans wyjaśnił mi, że ten model nie jest przeznaczony do sprzedaży na Polskę....

Swoja 52ZF355 kupiłem w sklepie internetowym w Poznaniu.
Kupiłem go ok. 3 tygodnie temu. Od zamówienia czekałem 3 dni. Zapłata przy odbiorze. Oczywiście TV sprowadzany z Niemiec, ale sklep daje gwarancje door to door (czyli reklamacja przez kuriera.)

Piszesz że nie ma ich w sprzedazy oficjalnej ?. Dziwne bo 3 tygodnie tmu w Media Markcie w Warszawie na ul. Górczewskiej widziąłem modele ZF 40 i 46 cali. (40 była nawet w dwóch kolorach :hihi:) Wynika z tego że są ... sprzedawcy mieli nawet polskie ulotki , wiec raczej to oficjalna dystrybucja. Może większe sieci mają lepsze układy niz mniejsze sklepy bo nawet 52 cale widziłaem gdzies na Ostrobramskiej (nie pamiętam czy to MM czy Euro) ale cena była powalająca (17 tyś z przeceną na egzemplarz wystawowy do 13 tyś).
Nadmieniam że swój 52ZF kupiłem za 9,3 tyś.
TV rewelacyjny w HDTV powala na kolana. Ogladam mecze Euro2008 na Polsacie Sport HD i byłbym w niebie gdyby nie ... polska reprezentacja :p:oops:
Sygnał SD trzeba juz oglądac z kilku metrów bo wiadomo ... ale i tu byłem zaskoczony pozytywnie.

Pamietam ze 40 w MM była chyba w cenie ok. 6 tyś... ale głowy nie dam bo pomiędzy nimi było 1 tys różnicy za kolorowa ramkę (jedna miął brazową a drugi czarną) :D
 

pintr

New member
Dzięki Kiki za odpowiedzi(szkoda ze nie ma modułu tel satelitarnej,bo niestety sharp za drogi i za duży ,no chyba ze jest w rozmiarze 37"-40",za niewielkie pieniądze :) )Myśle cały czas nad tą toshibą i najpewnie chyba ja kupie,ale musze jeszcze zobaczyć ja w akcji na jakimś sygnale sd zeby później nie było rozczarowania ze gra gorzej niż stary samsung.
 

novaczek

New member
pintr napisał:
ale musze jeszcze zobaczyć ja w akcji na jakimś sygnale sd zeby później nie było rozczarowania ze gra gorzej niż stary samsung.
Jesli tylko to jeszcze nie pozwala dokonac zakupu to nie zastanawiaj sie i bierz. Dla mnie byl to chyba najwazniejszy argument jak gra na SD. Wolalem nie sluchac wyrzutow ze obraz i jego wyrazistosc jest kiepska.
Obraz z sygnalu SD jest genialny.... przy dobrym sygnale (Polsat Sport, NG, TVN) nie widac (oczywiscie z odleglosci ok 3 m) jakiejs szalonej roznicy z sygnalem HD ... ja mam TV prawie miesiac i jeszcze sie nie zawiodlem na niczym a przetestowalem chyba wiekszosc funkcji.
Obraz - zyleta, wyglad - super, scalery - genialne.
 

pintr

New member
Dzieki za odpowiedzi ,ale ja i tak przed zakupem bede musiał zobaczyć jak to gra z sygnałem SD,najchętniej z jakiejś platformy satelitarnej,a nie w sklepie .Tyle ze w moim wypadku pewnie bedzie to dość tródne,bo w MM w belgii nie chcą podłączać pod inne źródło a w innych sklepach niestety nie ma tego telewizora.
 

piteron

Active member
Bez reklam
jak dla mnie na SD cudo
moje poszukuwania dobiegły końca
Kiki,czy jest dostepny u Ciebie w sklepie model 40 ZF 355
jesli tak ,i cena nie przekroczy magicznych 5000 tyś (oczywiście malutki plus możliwy)to w poniedziałek dogadujemy szczegóły

p/s
w jakim standarcie jest tuner DVB-T ,Mpeg 2 czy 4,mam cichą nadzieję że śladem Sonego zapodali Mpeg 4

 
Ostatnia edycja:

maciek_w

New member
Podziękowania

Witam,
podziękowania składam wszystkim którzy dołożyli swoje trzy grosze do tego forum bo dzięki waszym opiniom od ubiegłego roku czaiłem się na model 40ZF, w końcu ceny nieco spadły i od dwóch tygodni jestem posiadaczem ww. Na razie tv podłączony jest to zwykłej kablówki, max odległość do TV to 4m. Obraz OK, choć musiałem się przyzwyczajać przez kilka dni i trochę poregulować. Smużenie ( ten tekst pojawia się często) owszem zauważalne ale nie dyskwalifikuje telewizora (bo zależy od stacji), kolory OK, wielkość jak dla mnie w sam raz. Obraz z dvd super, dźwięk jak na tv to wystarczająco dobry.
Ocena ogólna-jestem zadowolony.:D
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Miło jak ktoś się cieszy. Na większe pocieszenie powiem Wam, że w soboetę kolega kupił 5080 XD, wklepałem mu ustawienia stąd (z forum) i wiecie co.... mam łądneijszy obraz na mojej Tosi :D. Sygnal sprawdzany na cyfra plus (tylko on ma tuner philips, Ja ferdka 7018).
Pozdrawiam
 
Do góry