Toshiba seria ZF

Thack

New member
Witam wszystkich. Zastanawiam się na kupnem Toshiby ZF. Mam w związku z tym kilka nurtujących mnie pytań:

1. Czy podany kablem UPC jakikolwiek program telewizyjny, oryginalnie nadany w formacie 4:3, będzie, jeżeli sobie tego życzę, wyświetlany na tym telewizorze w tym właśnie formacie, bez żadnego przycinania, rozciągania itp.?

2. Czy płyta DVD nagrana w mojej stacjonarnej nagrywarce w formacie 4:3 będzie wyświetlana w formacie jak wyżej?
Mam sporo nagranych dokumentów i nie chciałbym ich oglądać ze zniekształconym obrazem.

3. Czy format filmu z DVD w formacie 2,35:1 i odtworzony na stacjonarnym odtwarzaczu DVD, zostanie zachowany? Ktoś chyba tutaj pisał, że Toshiba, o ile dobrze zrozumiałem, automatycznie dostosowuje obraz do określonego sygnału i nic z tym nie można zrobić.
A ja po prostu chciałbym oglądać takie filmy z pasami u góry i dołu, by zachować oryginalną szerokość obrazu.

4. Czy w czymś może przeszkadzać brak gniazda USB w Toshibie?
Z tego co wiem posiada go większość telewizorów z tej półki.

5. Czy telewizor kupiony teraz, a więc posiadający tuner DVB-T (także Toshiba ZF) i dostosowany do formatu MPEG-2, będzie dobrze współpracował z przyszłym sygnałem cyfrowym UPC w formacie MPEG-4?
Nie planuję na razie zmieniać dostawcy telewizji i nie chciałbym być do tego zmuszonym przez wybranie nieodpowiedniego czasu na zakup telewizora.
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Ad. 1 - tak będzie wyświetlany na tym telewizorze w tym właśnie formacie, bez żadnego przycinania, rozciągania - możesz to ustawić.
Ad. 2 - Będziesz ogladał 4:3 bez zniekształceń. Mozesz ustawić format w TV 4:3.
Ad. 3 - format filmu z DVD w formacie 2,35:1 będzie zachowany,to że automatycznie dostosowuje to ok, ale masz możliwość zmiany (źle pisali ;) ).Będziesz miał oryginalną szerokość obrazu.
Ad. 4 - Nie przeszkadza brak USB.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Ale kiedy ZF w sklepach ?
Chyba szykują na okres przed EURO 2008.
Ale to właśnie teraz;
Czekam także co pokaże nowa, topowa seria "A" od SAMSUNGA.
 

Deevs

New member
Witam,

Od paru dni mam podłączoną n-ke do telewizora toshiba 46ZF355DG kablem hdmi. Zauważyłem, że jeśli włączam 'dokładne skalowanie' na kanałach HD obraz nie jest wyświetlany na pełnym ekranie, tak od krawędzi do krawędzi, zwykle z jakiejś strony jest trochę czarnego, np. na DHD i NSport ok 0,6 cm z lewej, na filmboxHD, MGM, czy TVNHD czasami dochodzą jeszcze paski z góry i dołu (ok 1-2 cm), do tej pory nie zauważyłem aby obraz wypełniał na którymś z tych programów cały ekran. Jeśli sygnał jest 1920x1080 i tv ma taką matryce to czy nie powinny świecić wszytkie piksele?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ok, źle zrozumiałem, poczytałem, poprawiam się ;) . Hmm, co więc to będzie oznaczało wprowadzenie MPEG-4? Czy żaden TV obecnie sprzedawany nie będzie odbierał? A co z tunerami zewnętrzymi? Powiem szczerze że jeszcze odpowiedzi na moje pytania w necie nie znalazłem, ale szukam.
Pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Pojawiają się w sprzedaży moduły które będą ; przetwarzac; z MPEG 4 na MPEG2 ,po drugie nie bardzo rozumiem co tv naziemna ma z kablową wspólnego.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja nie rozumiem tego, ze ktoś kupuje tv raczej z górnej pólki, róznież cenowej i nie ma platformy cyrowej. PO co sie martwic czy mpeg 4 jak mozna kupic sat. Jesli kogos stac na ten tv to nie weirze z ego nie stac na opłacenie abonamentu.
 

Thack

New member
gilek1975:
Wielkie dzięki za pomoc. Nadal jednak nie wiem dlaczego inni producenci montują port USB w swoich telewizorach (upgrade?) i dlaczego brak tego gniazda w Toshibie niektorzy uznają za spory minus (vide ostatni numer "Video mix")

Tomek Koko:
Rzadko oglądam telewizję (przede wszystkim Planete i Kulturę), dużo częściej filmy z DVD i to dla nich przede wszystkim chcę kupić nowy telewizor. Chcę po prostu w domu małą (?) namiastkę kina.
I rzeczywiście raczej nie mam warunków do zamontowania anteny.

diana:
A są na rynku telewizory z tunerem do telewizji kablowej?
Chyba, że czegoś nie zrozumiałem...
 

Dio

New member
Nie wiem o co Wam chodzi, ale chciałbym przypomnieć, że Tuner dvb-t jest w Polsce kompletnie niepotrzebny, bo naziemnej telewizji cyfrowej nie ma i nie bedzie (jak zaczną wprowadzać, to pewnie LCD będzie reliktem przeszłości)...

Czy ma ktoś 40zf???
Ile dał i jak się sprawuje???
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Thack z tego co mi wiadomo to UPC wprowadzając tv cyfrową w MPEG-4 będzie ; dostarczał; swoje dekodery , więc wzorem platform satelitarnych będziesz miał możliwośc oglądania super jakości na przyszłym lcd.
 

d.karolik

New member
gilek1975 napisał:
....Hmm, co więc to będzie oznaczało wprowadzenie MPEG-4? Czy żaden TV obecnie sprzedawany nie będzie odbierał? A co z tunerami zewnętrznymi? Powiem szczerze że jeszcze odpowiedzi na moje pytania w necie nie znalazłem, ale szukam.
Pozdrawiam

Witam
Gilek1975 znalazłem ten artykuł w wątku o KURO , polecam poczytać może znajdziesz trochę interesujących wiadomości .
http://biznes.interia.pl/news/zostaniemy-bez-telewizji,1064830
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Dzięki bardzo, też to znalazłem i już się niczym nie matrwie, miałem trochę dzisiaj pracy i tak mi się wszystko poplątało że wyszedłęm na kompletnego laika :p . Ale to się już nie powtórzy. d.karolik mimo wszystko dzięki bardzo za poświęcenie czasu.
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
No i wszyscy się doczekali, ciekawy jestem jak wypadnie Tosia w teście kikiego. Duża część forumowiczów na pewno się ucieszy z tej widomości.
Pozdrawiam
 

studius

New member
gilek1975 napisał:
No i wszyscy się doczekali, ciekawy jestem jak wypadnie Tosia w teście kikiego. Duża część forumowiczów na pewno się ucieszy z tej widomości.
Pozdrawiam

No nie wiem czy sie doczekali bo doszedł bardzo groźny konkurent Samsung LE46A656 w baaardzo atrakcyjnej cenie 6333 zł.
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/312677

Z parametrów wynika że panel ten sam co w ZF, funcje również podobne a niektóre nawet lepsze:
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Stopa kontrastu 50.000:1
[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]100 Hz
[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]24p Real Movie
[/FONT]
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Funkcja Movie Plus - redukcja efektu smużenia [/FONT][FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]

Czekam na pierwsze testy i opinie użytkowników. ;)
A już miałem kupić ZF ....
Dziwi mnie tak długa zwłoka Toshiby z wprowadzeniem modelu do Polski. Wygląda na to, że strzelili sobie w kolano.
[/FONT]
 

gilek1975

New member
Bez reklam
studius - ja bardziej mówiłem o teście tego telewizora a nie dostępności :p . Co do tego nowego Samsunga poczekajmy ja jego pierwsze testy bo akurat tu nie chodzi o panel tylko o elektronikę, którą akurat Toshiba ma bardzo dobrą. Zobaczymy jak radzi sobie z sygnałem SD i czy poprawiło się to ich 100 Hz ;) . Ale ja nic do tego modelu nie mam, gdybyś pytał.
Pozdrawiam
 

studius

New member
gilek1975 napisał:
studius - ja bardziej mówiłem o teście tego telewizora a nie dostępności :p . Co do tego nowego Samsunga poczekajmy ja jego pierwsze testy bo akurat tu nie chodzi o panel tylko o elektronikę, którą akurat Toshiba ma bardzo dobrą. Zobaczymy jak radzi sobie z sygnałem SD i czy poprawiło się to ich 100 Hz ;) . Ale ja nic do tego modelu nie mam, gdybyś pytał.
Pozdrawiam

Co do testów obu modeli to tu jest zajawka:
http://www.av.com.pl/index.php?art=562

Więcej w wydaniu papierowym.
 
Do góry