Toshiba seria ZF

gilek1975

New member
Bez reklam
aru0 napisał:
Mam prośbe, czy mozesz przesłac swoje aktualne ustawienia, kolory, podswietlenie, kontrast itp Dzięki

Proszę o to moje ustawienia :) , w zależności od naświetlenia pomieszczenia możecie sobie robić małe korekty, dla mnie jest idealnie:

Podświetlenie - 35
Kontrast - 88
Jasność - 45
Kolor - 40
Odcień - -7
Ostrość - +10
Czerń - OFF
MPEG - niski
DNR - auto
Temperatura - chłodny
Czerwony - +3 +6 -4
Zielony - +3 -5 0
Niebieski - -3 -2 -3
Żółty - -1 +6 -2
Magenta - -1 -3 -4
Cyjano - 0 -12 +7

Pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
Ponieważ do tej pory byłem zdecydowany na Sharpa XL2 lecz jednak przeszkadza mi odcień rózowy na białym tle (przynajmniej ja i żona widzi to ) , odpadł Sony X3500 i na placu boju pozostała Toshiba :)

Wiem, że zaraz ktoś odpisze wystarczy poszukać lecz przekopuję się przez wszystkie posty dotyczące tv i mam już mętlik w głowie.

Czy ktoś może napisać istotne różnice między Z3030 a modelem ZF. Będę bardzo wdzięczny.

W sklepie oglądałem Z3030 i niepokoją mnie słabe kąty, o wiele lepiej było w modelu XF a jak jest w modelu ZF ( niestety tego modelu nie mieli i powiedzieli, że nie wiedzą kiedy będzie:confused: )
 

ProSiaczek

New member
Spodziewałem się takiej odpowiedzi ale tylko jeszcze raz, czy model ZF to tylko rozwinięcie serii Z czy to odrębna seria?

(nie wiem czy dobrze ująlem zagadnienie w pytaniu)

Dzięki za odzew
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
gilek1975 napisał:
Model ZF to nowasza wersja, inne matryce, inny designe.
Pozdrawiam

A kiedy ZF pojawił się na rynku światowym/europejskim? Chyba już ponad pół roku temu! To już za chwilę będzie "zabytek" prawie...
A nowe modele a/d 2008 stoją już u bram... nie polskich niestety...
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Nie całe pół roku temu, a w Polsce oficjalnie dopiero się pokazuje, tak więc w naszym kraju to nie taki przeżytek :) .
Pozdrawiam
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
gilek1975 napisał:
... w Polsce oficjalnie dopiero się pokazuje, tak więc w naszym kraju to nie taki przeżytek :) .
Pozdrawiam
Nie , nie taki przeżytek...
Kolega jest w dobrym nastroju ?
Gdy za granicami robią na półkach miejsce na nowe serie , to dopiero wtedy zapełniaja się polskie półki ...Już niezbyt świeżym towarem... I w dodatku z ceną sporo wyższą niż tam...
Trzeci świat !!!
Mnie się to wszystko mocno nie podoba !
 

ProSiaczek

New member
Chciałem podziękować Wszystkim - uff dokonalem wreszcie ostatecznego wyboru!!
Wybór padł na Toshibę ZF.

Czytałem i czytałem, jeździłem po sklepach i wreszcie wiem co kupić.
Nawet nie wiecie jaka to ulga :grin: i jak długo to trwało!!

Tylko mam jeszcze jedno pytanie, jak sprawuje się ten model podpięty pod komputer i Playa 3-kę?

A jeżeli na zachodzie lada dzień faktycznie zostanie zastąpiony nowym to i tak u nas nie kupie ich nic nowego.
 

maciek_w

New member
no to gratulacje ProSiaczek, jeszcze tylko przygotuj 7,5 kafla (model 40zf) i jazda na zakupy, a potem zastanów się czy było warto wydać tyle szmalu i oczywiście podziel się spostrzeżeniami, chętnie poczytam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Nie wiem gdzie kupi 40ZF, ale dołoży parę stówek i będzie miał 46ZF (mniejszych nie polecam, będziecie załować po miesiacu że nie większy- mnie też tak radzili, posłuchałem i dobrze zrobiłem. Dlatego też tak radzę). Jak spojrzysz na gabaryty to 46ZF jest niewile większa od 42z3030 (ze względu na wąską ramkę).
A co do nastroju to jestem w b. dobrym, córka ma dzisiaj urodziny, a pisałem że w POLSCE to nie przeżytek, ale co tam, przecież to nie jest aż takie istotne.
Pozdrawiam wszystkich.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
ProSiaczek gratuluję wyboru, naprawdę b.dobry TV.Dołączę się do rady którą przekazuje Tobie gilek 1975 i ; bierz; 46'' naprawdę z tą ramką wydaje się mały.Wiem coś na ten temat ponieważ przed Tośką miałem 42 Sharpa i po paru miesiącach dla mnie okazał się za mały.Jeszcze jedno nie słuchaj opini że ta Tośka to przeżytek i nie czekaj na nowe modele które nie zawsze mogą okazac się lepsze:mrgreen:, zresztą wszystkim ( oczywiście nic na siłę:p)życzę tych ;staroci; na rynku LCD.
Pozdrawiam.
 

Zak_PL

New member
Witam, chcialem napisac ze TOSHIBA 40ZF355DG, na gwarancji Polskiej jest juz chyba dostepna. Pisze tak dlatego ze swoja Toshibe zamowilem w Digitalo 7 marca i od tej pory dostalem juz z tego sklepu 8 e-maili. W jednym byla informacja ze Toshiba Polska przesunela date dostawy o 2 tygodnie, to sie wtedy lekko:twisted: zdenerwowalem, ale postanowilem poczekac.
Dzisiaj dostalem e-maila z wiadomoscia ze telewizorek zostal wyslany i jutro bedzie u mnie, na potwierdzenie dostalem numer listu przewozowego. Juz sie nie moge doczekac, czas i tak dluzyl sie niemilosiernie:-| W digitalo wyraznie jest zaznaczone ze telewizorek jest na gwarancji Toshiba PL, wiec skoro u nich juz jest, to gdzies indziej rowniez lada dzien beda dostepne. Pozdrawiam czekajacych:) .
Kiki, a kiedy Tosibka bedzie dostepna u ciebie?;)
 

autorus

New member
d.karolik napisał:
Witam
Panowie wystarczy Google/ skąpiec i Tosia 40ZF jest oczywiście a dla czego nie .

40 ZF w sześciu sklepach + digitalo
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/284052

46 ZF w czterech sklepach + digitalo
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/287323

52 ZF w czterech sklepach + digitalo
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/284056
To niestety nic nie znaczy. :(
Czekam na 40zf i jakos dotrzeć nie może, transport z toshiby się opóźnia. Ja liczę na cenę 6,5kzł.

Autorus
 

ProSiaczek

New member
gilek1975 nie pisałem ale dobrze doradzasz. od początku brana była opcja 46 calowa.
A co do przeżytku czy nieprzeżytku to uważam, że na dzień dzisiejszy to chyba najlepszy wybór.Skoro tylko to mamy u nas w kraju więc trzeba się cieszyć z tego co mamy.
 
Do góry