Toshiba seria ZF

studius

New member
Ktoś chyba nie stąpa po ziemi.
To jest obecnie najlepszy LCD na rynku. Jak więc może być przeżytkiem?! W dodatku model ten nie jest jeszcze oferowany w krajach bardziej rozwinietych od nas więc wcale nie jestesmy w tyle. Niemcy są tu chyba jakims europejskim ewenementem.
 

maciek_w

New member
Studius- " jeszcze nie oferowany..." a juz najlepszy? Jak można poczytać na tym forum posiada go zaledwie kilka osób więc próba na której się opieramy nie jest miarodajna, czytający to forum pamiętają marki które miałybyc ekstra a później gdy trafiły w ręce większej liczby użytkowników to okazało się, że już tak pięknie nie jest. A teoretyczne dywagacje na temat tego modelu to dopiero lewitacja, chociaż z drugiej strony wierzę (bo opinii zbyt wielu nie ma), że jest tak dobry na jaki wygląda, a wygląda zajefajnie i gdyby nie ta cena ...
 

Carty

New member
A ja machnąłem ręką na 40ZF i nie będę się kopał z koniem, skoro Toshiba PL leci sobie w kulki i nie można jej dostać. Bez dwóch zdań 40ZF był tv moich marzeń i pod względem designu i technicznych możliwości, ale w nieskończoność czekać to ja nie mam cierpliwości.

Zamówiłem w piątek 37R3500 i od wczoraj cieszy moje oczy - tv dobrą klasę niżej, ale chrzanię to :-D
 

studius

New member
maciek_w napisał:
Studius- " jeszcze nie oferowany..." a juz najlepszy? Jak można poczytać na tym forum posiada go zaledwie kilka osób więc próba na której się opieramy nie jest miarodajna,

Świat nie kończy się na tym forum, warto więc wychylić głowę poza swoje podwórko. Miarodajne dane napływaja z innych forów oraz testów w prasie zachodniej. Warto poszukać.
 

Zak_PL

New member
Witam, ja wlasnie dzisiaj otrzymalem swoja Toshibe 40ZF355, niestety wieksza by mi sie nie zmiescila - liczyl sie kazdy cm:) . Jak narazie probuje wszystko poustawiac i dojsc o co chodzi z wszelkimi ustawieniami, a jest tego troche. Podlaczylem Xboxa360 po HDMI, 1920x1080. Call of Duty 4 na tym telewizorze to niesamowita sprawa8) . Samsung 32N71B, ktorego dotychczas uzywalem to nie ta klasa, ale te dwa TV sa zupelnie z roznych przedzialow cenowych i jakosciowych wiec nie ma co porownywac. Mam tez pierwszy problem nie moge uaktywnic w ustawieniach trybu kinowego, jest on podswietlony szarym kolorem i nie moge go wlaczyc.
Telewizorem mam podlaczony do kompa kablem HDMI i ustawiona rozdzialke 1920x1080, odswiezanie na 24 i wybrany tryb - dokladne skanowanie. Active vision wlaczone i stabilizacja obrazu -wygladzony. Ale tryb kinowy nie aktywny, o co moze tutaj chodzic???
Licze glownie na uzytkownika gilek1975, ktory juz pewnie rozgryzl wszelkie ustawienia i moze zna rozwiazanie. Musze rowniez wyprobowac podane wczesniej ustawienia;)
 

TVfanHD

New member
Zak_PL napisał:
Kupilem w Digitalo.pl zamowiony byl 7 marca:) , jest polska instrukcja, a w sklepie maja napisane ze Toshiba PL, wiec chyba PL.

Ja kupilem nie w digitalo
ale tez mam PL gwarancje 24m i instrukcje tez PL
Tylko mam problemny z ustawieniem TV pod tunerem cyfrowego polsatu bo na obraize mam plasteline zamiast twarzy ludzi:???:
 

d.karolik

New member
autorus napisał:
To niestety nic nie znaczy. :(
Czekam na 40zf i jakos dotrzeć nie może, transport z toshiby się opóźnia. Ja liczę na cenę 6,5kzł.

Autorus
Trzeba było tak od razu , że liczysz ( czekasz ? ) na cenę ( 6,5 tyś ) a nie na dostępność TV ? ( oferowany od prawie 6,8 tyś.)
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
d.karolik napisał:
Trzeba było tak od razu , że liczysz ( czekasz ? ) na cenę ( 6,5 tyś ) a nie na dostępność TV ? ( oferowany od prawie 6,8 tyś.)

Poczekam jeszcze do nastepniego tygodnia i jesli nie dotra to zostanie digitalo. Zaczynam miec ciśnienie, sprzedałem swój stary ale znajomy jescze nie odebrał zebym nie został bez niczego. No ale cierpliwośc tez w końcu mu się skończy.

Autorus
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Zak_PL napisał:
Witam, ja wlasnie dzisiaj otrzymalem swoja Toshibe 40ZF355, niestety wieksza by mi sie nie zmiescila - liczyl sie kazdy cm:) . Jak narazie probuje wszystko poustawiac i dojsc o co chodzi z wszelkimi ustawieniami, a jest tego troche. Podlaczylem Xboxa360 po HDMI, 1920x1080. Call of Duty 4 na tym telewizorze to niesamowita sprawa8) . Samsung 32N71B, ktorego dotychczas uzywalem to nie ta klasa, ale te dwa TV sa zupelnie z roznych przedzialow cenowych i jakosciowych wiec nie ma co porownywac. Mam tez pierwszy problem nie moge uaktywnic w ustawieniach trybu kinowego, jest on podswietlony szarym kolorem i nie moge go wlaczyc.
Telewizorem mam podlaczony do kompa kablem HDMI i ustawiona rozdzialke 1920x1080, odswiezanie na 24 i wybrany tryb - dokladne skanowanie. Active vision wlaczone i stabilizacja obrazu -wygladzony. Ale tryb kinowy nie aktywny, o co moze tutaj chodzic???
Licze glownie na uzytkownika gilek1975, ktory juz pewnie rozgryzl wszelkie ustawienia i moze zna rozwiazanie. Musze rowniez wyprobowac podane wczesniej ustawienia;)

Witam, nie byłem dwa dni na forum, ale w Twoim przypadku nie włączysz tego trybu. W Toshibie jest tak że pewne funkcje po podłaczeniu róznych odbiorników nie działają. Np. oglądając satelitę masz na szaro dokładne skalowanie- prawda? Tosia ma to w sobie ze jeśli włączysz np. DVD to TV sam wybiera tryb, w tym przypadku dokładne skalowanie. Nie wiem po co chcesz znienić, ale to nie ma znaczenia- masz problem i musimy temu zaradzić. Napisze Ci to inaczej: wybierając tryb kino1 lub kino2 obraz się powiększa mniej lub wiecej, mając w full HD ustawioną rozdzielczość 1920x1080- Tv działa jak monitor i automatycznie ustawia - dokładne skalowanie. Jest po prostu idealne dla tego połączenia. Do tego odswieżanie na 24 i świetny monitor do oglądania filmów w HD :). Myślę że Ci trochę wyjaśniłem.

TVfanHD - ustawienia nie rób na DTV bo będzie kiepsko, ja mam tuner po euro-euro i obraz mam naprawdę bardzo ładny, wklep ustawienia co podalem i daj znać co i jak.

Pozdrawiam
 

Tom0000

New member
Moriia napisał:
Czy ja wiem Czy przezytek w Angli tez nadal niema seri ZF

Pol roku to czas na wymiane modeli. Te prawie pol roku temu jak sie pojawil , to byl to model wybitny na tle konkurencji.
A teraz co ? Pojawi sie z nowymi sharpami i nie tylko .
Nawet bedzie musial konkurowac z pana py85 , a tego to juz sie nikt nie spodziewal, ze pojawi sie jakas sensowna plazma 42".
 

Zak_PL

New member
gilek1975 napisał:
Witam, nie byłem dwa dni na forum, ale w Twoim przypadku nie włączysz tego trybu. W Toshibie jest tak że pewne funkcje po podłaczeniu róznych odbiorników nie działają. Np. oglądając satelitę masz na szaro dokładne skalowanie- prawda? Tosia ma to w sobie ze jeśli włączysz np. DVD to TV sam wybiera tryb, w tym przypadku dokładne skalowanie. Nie wiem po co chcesz znienić, ale to nie ma znaczenia- masz problem i musimy temu zaradzić. Napisze Ci to inaczej: wybierając tryb kino1 lub kino2 obraz się powiększa mniej lub wiecej, mając w full HD ustawioną rozdzielczość 1920x1080- Tv działa jak monitor i automatycznie ustawia - dokładne skalowanie. Jest po prostu idealne dla tego połączenia. Do tego odswieżanie na 24 i świetny monitor do oglądania filmów w HD :). Myślę że Ci trochę wyjaśniłem.

TVfanHD - ustawienia nie rób na DTV bo będzie kiepsko, ja mam tuner po euro-euro i obraz mam naprawdę bardzo ładny, wklep ustawienia co podalem i daj znać co i jak.

Pozdrawiam

Troszke to jest dziwne. To w jaki sposob moge uruchomic ten trub kinowy zeby byl aktywny. Jak ogladalem sobie film na DVD przez Xboxa360 to tryb kinowy nadal jest nie aktywny i sam musialem wlaczyc dokladne skanowanie, bo sam ustawia ciagle domyslnie "szeroki kat". Xboxa mam podlaczonego kablem HDMI do wejscia numer 1.
Komputer mam podlaczony tez kablem HDMI do wejscia numer 2 do telewizora, ale musze sam wlaczac dokladne skanowanie bo sie samo automatycznie nie ustawia, domyslnie ustawia "szeroki kat" gdy zmienie kanal na Xboxa i potem znowu na TV to musze wlaczac dokladne skanowanie od poczatku:confused: , rozdzialke mam ustawiona 1920x1080 i jak ustawie odswiezanie na 24 to wtedy dopiero obraz idealnie wpasowuje sie w ekran, gdy nie jest ustawione odswiezanie na 24 to obraz jest mniejszy gdzies tak po 2cm po kazdej stronie, ale gdy ustawie odswiezanie na 24 rozdzialke na 1920x1080 i wybiore dokladne skanowanie to:

- Obraz na telewizorze jest na calej wielkosci ekranu piksel w piksel, to dobrze
- Gdy przesowam kursor po ekranie telewizora i ustawiona jest rozdzialka na 24 to kursor dziala tak jakby z opoznieniem i spowolnieniem, to zle.
- Na ekranie monitora komputerowego na ktorym jest ustawione odswiezanie na 120 i rozdzialka na 1280x1024 wystepuja jakies dziwne drgania i zaklocenia obrazu, to tez zle
- Tryb kinowy jest caly czas nieaktywny.

Czy mozna jakos zapisac ustawienia obrazu dla kazdego wejscia z osobna np. dla xboxa i kompa rozne ustawienia???
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Niestety nie ma takiej możliwości, jedne ustawienia są dla wszystkich wyj/wej. Postaram się podłaczyć kompa i sprawdzę jak jest u mnie bo to faktycznie troche jest dziwne.
Pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
Jako, że wcześniej napisałem iż mój wybór padł na tą Tosię lecz teraz zapał trochę przygasł. A mianowicie:
- dlaczego nie ma go w sklepach RTV?
- na stronie toshiby nie ma wzmianki o tym modelu (przynajmniej ja go nie znalazłem), pomimo iż specyfikacja przełączana jest na tronę UK. Tam też nie ma :hmm:
- co to za firma co nie przedstawia swojego towaru??!!

Trochę mi się to nie podoba i nie wiem co robić. A myślełem, że mam problem z głowy :confused:
 

krzysztofm

New member
kiedy??

Kiki wiesz już coś o terminach sprzedaży ZF w Naszym Pieknym Kraju????
Tyle osób z gorączką a Tosia każe na siebie czekać......
 
Do góry