Toshiba seria ZF

Patrycjusz

New member
mam nadzieję, że tzw. "ceny specjalne dla klubowiczów" będą naprawdę specjalne, bo pamiętam, że jak się przymierzałem do XL1, to cena specjalna, była taka sama, jak w sklepie w miejscowości, w której mieszkam. A cenę w sklepie otrzymałem tak poprostu, bez żadnego targowania się.
Biznes, to biznes, ale jak się dużo mówi o cenach specjalnych, to mam nadzieję, że pokryje się to z rzeczywistością.

pzdr
 

autorus

New member
teraz najtańsza 40zf jest po 6799zł Jakby u KIKIEGO było coś ok 6500 byłoby ok. Oczywiście z przesyłka.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
mini test LCD - sygnał z kamery full HD

Chciałbym zapytać czy ktoś kiedykolwiek sprawdzał jak LCD - ki radzą sobie z sygnałem z jakiejkolwiek kamery full HD ? Z reguły wszyscy spędzają czas na dyskusji i sporach co wybrać plazma kontra lcd pod kątem rozmaitych sygnałów z DVD, Blu-Ray, n-ki, Polsatu, Cyfry +, analogu itd . Ostatnio kolega przymierzał sie do kupna kamery Panasonic HDC-SD1EG-S. Ciekawa kamerka bez specjalnych wodotrysków, nagrywająca na karty SD, 1080i, trzy przetworniki . Poprosiliśmy sprzedawcę w Media Markt o podpięcie kamery początkowo do Sharpa LC46XD1E. Obraz jak na 1080i z wnętrza sklepu okazał bardzo nie zadowalający. Nie całkiem ostre kontury, cienkie kolory. Drugim telewizorem był Samsung LE-46M87B . wrażenia podobne do poprzednika. Może ciut lepsze ze względu na lepszą czerń. Jednym słowem
cienizna... Zdawało się, że kamera po prostu nie jest godna zainteresowania. Tknęło mnie jednak, pamiętając o blaskach i cieniach LCD-ków by poprosić o wpięcie kamerki do słynnej plazmy Pioniera PDP-LX508D . I cóż sie okazało ... Obraz z plazmy gdyby mu dodać jeszcze tylko trzeci wymiar byłby perfekcyjnym lustrzanym odbiciem rzeczywistości. Ostrość, kolory i kontrast idealny.

To wtrącenie dedykuję wszystkim, którzy czekają na możliwość sprawdzenia Toshiby serii ZF - sam czekam na to TV jednak na razie w Krakowie brak.
Każdy kto bawi sie w nagrywanie z kamery powinien sobie zdawać sprawę jak cienko radzą sobie LCD-ki , przynajmniej na dzień dzisiejszy z obrazem z kamery w warunkach sztucznego oświetlenia. Nie chcę oczywiście przyczepiać wątku pt. Walka LCD z Plazmą . Jednak kamerzystów amatorów i nie tylko uczulam na testowanie kamer przed zakupem raczej na telewizorach plazmowych.
Może ktoś orientuje się czy i gdzie na dzisiaj można obejrzeć 46ZF335 w Krakowie ??
 

experty

New member
szorko napisał:
Na allegro.pl Toshiba 52ZF355D poniżej 10.000 zł . Po raz pierwszy , kto zaoferuje za mniej ?

Hmm nie mogę znaleźć takiej oferty. Najtaniej 52ZF znalazłem za 10500zł.
Chociaż spadek cen poniżej 10k to tylko kwestia czasu :). Na pewno dałoby się też dogadać ze sprzedawcą aby obniżył cenę kupując przedmiot poza aukcją (odchodzi wtedy prowizja allegro). I tak w przypadku zakupu tv o takiej wartości sprawę załatwia się ze sklepem, allegro nie jest do tego potrzebne.

Pozdrawiam.
 

Patrycjusz

New member
Witam.
Czy ktoś może napisać jak lcd sprawuje się podczas oglądania nocą. Czy podświetlenie panela daje tak czadu, że oczy się męczą, czy jest ok? Czy Waszym zdaniem, nastawiając się na raczej nocne oglądanie, lepszym rozwiązaniem będzie plazma??
pozdro
 

szorko

New member
experty napisał:
Hmm nie mogę znaleźć takiej oferty. Najtaniej 52ZF znalazłem za 10500zł.
Chociaż spadek cen poniżej 10k to tylko kwestia czasu :). Na pewno dałoby się też dogadać ze sprzedawcą aby obniżył cenę kupując przedmiot poza aukcją (odchodzi wtedy prowizja allegro). I tak w przypadku zakupu tv o takiej wartości sprawę załatwia się ze sklepem, allegro nie jest do tego potrzebne.

Pozdrawiam.

Aukcja nr 325 455 735.Pozdrawiam.
 

experty

New member
szorko napisał:
Aukcja nr 325 455 735.Pozdrawiam.

Heh, nie znalazłem przez to, że szukałem w LCD, a tu sprzedawca zamieścił w dziale z plazmami... NO ale super, że już mamy takie ceny :D. Ciekawe jaka będzie cena sklepowa.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam wszyskich po tygodniowej nieobecności (bawiłem się w ciepłych krajach :D ), Ci którzy wysłali do mnie prośby i pytania na PM obiecuję że do niedzieli wszystko uzupełnie i nadrobię zaległości. Oj smutno mi było bej mojej Tosi przez tyle czasu ;) .
Pozdrawiam

PS. Nie wiem co jest tutaj z tymi godzinami (mógłby to ktoś poprawić) bo ja piszę o 15.00 a wyskakuje taka jak widać.
 

studius

New member
Cisza cisza... co się dzieje? Czy ZF oficjalnie będzie w Polsce dopiero w kwietniu??
Na polskiej stronie Toshiby też nic się nie dzieje, nawet brak polskiej strony z produktami tylko przekierowania do strony brytyjskiej :confused:
 

autorus

New member
studius napisał:
Cisza cisza... co się dzieje? Czy ZF oficjalnie będzie w Polsce dopiero w kwietniu??
Na polskiej stronie Toshiby też nic się nie dzieje, nawet brak polskiej strony z produktami tylko przekierowania do strony brytyjskiej :confused:

Wszyscy czekamy na KIKIEGO, a on na transport z toshiby.

Autorus
 

joł

New member
Sporo stron juz sie nazbieralo w tym topicu...
A ja mam tylko 2 proste pytania:
-42"ZF nie bedzie?
-czy duzo traci sie na jakosci wybierajac serie Z? (podobno gorsza czern i katy)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
He he w Bydgoszczy MM na scianie zewnątrznej walnął nawel olbrzymią reklame toshiba 46Zf raty 0% , az wszedłem zobaczyć . I co sie okazało? ze nawet nie słyszeli o takim modelu i nikt nie wie czemu wisi taka reklama.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
joł napisał:
Sporo stron juz sie nazbieralo w tym topicu...
A ja mam tylko 2 proste pytania:
-42"ZF nie bedzie?
-czy duzo traci sie na jakosci wybierajac serie Z? (podobno gorsza czern i katy)

Nie, nie będzie bo to matryca Samsunga, a on ma 40, 46, 52 ect.
Czy duzo stracisz, to zależy od warunków jakie masz, ja był wybrał ZF, ale to moja subiektywna opinia :).
Pozdrawiam
 

studius

New member
Na stronie: http://www.komputronik.pl/TV_/_Hi_F...iba_46ZF355_Regza_BLACK_100HZ/pelny,id,51133/

Interesujące na jakiej podstawie podali czas reakcji matrycy? Czyżby przeprowadzili testy w rodzimym labolatorium?
Co do kontrastu to nie wiadomo jaki faktycznie ten model posiada. Na niemieckich stronach podają 20.000, na polskich przeważnie 10.000 a na angielskich jest zapowiedź modelu na kwiecień (kontrast 30.000). Czy możliwe by to nie były te same modele tv?
 

jackert

New member
...mam nadzieję że mnie nie pogonicie...juz prawie wybrałem i zostało dwóch zawodników :
-
Toshiba 46ZF355DG,
-Sharp LC-46HD1E.
Sam niestety nie mogę zdecydować się na żaden z nich , pomóżcie 8)

 
Do góry