Toshiba Places - co nam daje?

lukpep

New member
cytujac za profilem Toshiby na fb:

"Toshiba sfinalizowała rozmowy z dostawcami treści internetowych. Udostępniamy polskim użytkownikom uniwersalny portal Toshiba Places.
Właściciele telewizorów Toshiba serii: RL933, RL938, RL939, TL933, TL938, TL939, VL963 i WL968 mogą swobodnie korzystać z zasobów wielu serwisów internetowych!"

wiec nadchodzi cos nowego w koncu ;)
 

sponsik

New member
Niezbyt optymistyczna wiadomość dla kogoś, kto posiada (lub planuje zakup) modelu WL/YL863. Ten model był do dziś numerem jeden na mojej liście.. teraz chyba (kolejne) dwa razy się zastanowię;)

Generalnie z jednej strony rozumiem politykę firm (zyski), z drugiej jakaż byłaby rzesza stałych klientów, gdyby dana firma oferowała dłuższe wsparcie swoich produktów, niż tylko rok.

Szkoda..
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Było powiedziane że wszystkie serie ze wsparciem Toshiba Places mają dostać w miarę możliwości wszystkie dodatki. Na pewno tydzień temu na serii UL863 i WL863 był onet.vod, gazeta, tuba.fm.
 

robsonbyd_77

New member
uzyskałem oficjalna informację z Call Center Toshiba Polska, co z nowymi usługami na innych modelach TV niż te wymienione na FB, zadałem pytanie o model WL863

cytuję:

"W chwili obecnej trwają prace nad wprowadzeniem nowej aktualizacji rozwiązującej ww problemy. Aktualizacja będzie dostępna na stronie www.toshiba-om.net. Niestety nie posiadam informacji o dokładnej dacie wypuszczenia oprogramowania."

Więc nie ma co panikować, nowe usługi wcześniej czy później pojawią się na wszystkich modelach TV.
 

TomekVromek

New member
Jak to jest z tym Toshiba places? Ta usługa wygląda całkiem inaczej dla każdego kraju?

Pytam, bo kilka razy na chwilę uruchomiła mi się wersja, w której było o wiele więcej aplikacji, takich jak m.in tunein radio, a górne okienka z polskimi aplikacjami były puste.
Da się jakoś oszukać telewizor i uruchamiać domyślnie tę rozszerzoną wersję?
 

robsonbyd_77

New member
Nie da się, ponieważ Places sprawdza IP i na tej podstawie rozpoznaję region/kraj. Nawet jak ustawisz kraj inny niż Polska w menu TV to i tak nie uzyskasz dostępu do Places z innego kraju.

A to że wskakiwało "całe" Places ze wszystkimi usługami było spowodowane testowaniem przez Toshibę nowych usług i niestabilna praca aplikacji.
 
Ostatnia edycja:

dawid_v22

New member
Witam. Czy Toshiba Places działa na 32SL833? Bo niby posiada dostęp do Toshiba Places, ale nie jest wymieniony wśród serii, które otrzymały te nowe aplikacje. Bo nie wiem, czy opłaci mi się dokupywać do niego adapter czy nie.
 

mcgiwer

New member
Masakra, kupiłem 2 tygodnie temu Toshibe 55YL863 za 7000 i teraz okazuje się że smart w nim okroili? Widać mają gdzieś klientów wydających 7000 za obraz na ścianie i nic więcej, powiem szczerze że trochę się zawiodłem na tym smart tv w Toshibie, dzisiaj zakupiłbym Samsunga z serii7 a w sklepie tak ściemniali że po aktualizacji będzie w tym smarcie wszystko to co w samsungu. Dobrze że przynajmnie z jakości obrazu jestem zadowolony. Nie wiem jak u Was ale u mnie VOD Onet nie ma
 

Mixmich

New member
w yl863 onet i wp będzie dadane po nowym roku w odpowiedniej aktualizacji. W listopadzie były dostępne testowo. Iplex ma być podobno do końca roku.
 
G

Galnospoke

Guest
Jak zobacze to uwierze. Na razie support jest fatalny, a przeciez sa to urzadzenia za grube tysiace.
 

mcgiwer

New member
Faktycznie za tą kasę życzyłbym sobie dużo więcej smart, szczerze powiem że liczyłem że tv za 7 tys. zaoferuje mi więcej "bajerów" typu smart, cóż, jedno jest pewne, kupując za 3-4 lata następny tv, stoisko Toshiba będę omijał szerokim łukiem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
mcgiwer - kup sobie dongla z andoridem, bo w żadnej firmie smart nie jest tak dobry, jak osobny system z osobnym procesorem, gdzie możemy wgrać dosłownie wszystko.

PS : piszesz jakby Cie nie interesował telewizor, a zabawki w nim "dodane".
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Która działa kilka razy lepiej niż najlepsze smarty na tv? Pokazuje to tylko zupełny idiotyzm obecnego systemu smart tv w telewizorach dowolnej firmy - skoro "chińczyk" za 200zł robi to dużo lepiej.
 
G

Galnospoke

Guest
Która działa kilka razy lepiej niż najlepsze smarty na tv? Pokazuje to tylko zupełny idiotyzm obecnego systemu smart tv w telewizorach dowolnej firmy - skoro "chińczyk" za 200zł robi to dużo lepiej.

Bez znaczenia. Chinszczyzna to chinszczyzna - nie kupuje i tyle, ba - kijem nie tykam. I aby bylo jasne: chinszczyna dla mnie nie oznacza miejsca produkcji, a jakosc.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to nie kupujesz telewizora z "chińskim" smart tv, który się tnie i ma problemy ze stabilnością :) Czyli w sumie każdego.
To że urządzenie kosztuje 200-300zł, nie znaczy że jest złe. Są też dongle za więcej pieniędzy, z procesorami mocniejszymi etc.
 
Do góry