Toshiba Places - co nam daje?

Ava007

New member
Jak w temacie. Jeżeli to macie (się rymnęło), to co tam jest:
- sensownego,
- bezsensownego,
- po polsku,
- jak z szybkością działania (WiFi)?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
- sensownego - pełny dostęp do YouTube.
- bezsensownego - social place, coś ala portal dla ludzi z Toshibą gdzie można zdjęcia dodawać.
- po polsku - chyba nawet menu nie jest w pełni
- nie mam zastrzeżeń do szybkości działania, filmy na YT działały płynnie.

PS : Odkryłem że z poziomu TV jest dostęp aż do 4gier :p Jakieś sudoku, puzzle etc.
 

paeru

New member
Bez reklam
Jest jeszcze radio, dailymotion, facebook, twitter i jakaś aplikacja sportowa po polsku - jakby jednak nie było, nie ma tego wiele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chodziło o to że podesłałbym Ci dokładny link do danego telewizora:

Co to jest Toshiba Places:
"Toshiba Places poszerza zakres działań Toshiby w segmencie cyfrowej rozrywki poza dotychczasowy rdzeń, czyli produkcję sprzętu", mówi Thomas Teckentrup, Dyrektor Generalny działu oprogramowania i usług Toshiba Europe. "Dotychczas oferowaliśmy usługi i serwis muzyczny dla użytkowników komputerów PC. Toshiba Places pozwala nam zaoferować bogaty zestaw usług na wspólnej platformie.
Dodatkowo pojawiają się nowe kategorie i treści takie jak wideo czy oprogramowanie. Zapewnienie dostępu do zasobów platformy dla posiadaczy telewizorów było logicznym krokiem w naszej strategii. Obecnie konsumenci oczekują coraz prostszego dostępu do zróżnicowanych treści i to jest właśnie to co oferuje Toshiba Places!"




003_P1390722.JPG

Nie jest to tak rozbudowany system jak w Samsungu , ale spełnia wszystkie podstawowe potrzeby.

Oferta Toshiba Places
Platforma Toshiba Places jest otwarta na użytkowników produktów Toshiba , może z niej korzystać każdy. Toshiba Places oferuje następujące elementy:
- Video Place (dla TV i PC): dostęp do treści wideo na żądanie (VOD) na zasadach subskrypcji lub opłaty za obejrzenie materiału. Wśród partnerów znajdziemy Acetrax, Viewster, Woomi, Box Office 365, Hit Entertainment i marki należące do grupy Turner Broadcasting Group takie jak Cartoon Network, Boomerang i Boing.
- Music Place (dla TV i PC): Pobieranie i streaming muzyki. Dostawcy to 7digital dla platformy PC oraz internetowe radio i portal z podcastami ComFM dostępne z poziomu telewizora.
- Social Place (dla TV i PC): Użytkownicy mogą zasilać serwisy własnymi filmami i zdjęciami, a następnie w prosty sposób współdzielić te zasoby ze znajomymi i rodziną. Dostawcy usług to Flickr i Dailymotion.
- News Place (dla TV): Dostęp do aktualności, wiadomości sportowych i innych serwisów informacyjnych. Partnerzy to L'Équipe, Pages Jaunes i inni.
- TV Place (dla TV): Dostęp do przewodników programowych TV i serwisów z VOD takich jak BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii czy INA i NRJ we Francji.
- Game Place (dla PC): Gry do pobrania oraz online. Dostawca - Wildtangent.
- App Place (dla PC): Sklep z aplikacjami dostępnymi do pobrania w internetowym serwisie Toshiba.
- Services Place (dla PC): Sklep pozwalający na zakup przedłużonej i rozszerzonej gwarancji, usług odzyskiwania danych i innych.


004_P1390724.JPG

Dailymotion - serwis internetowy umożliwiający prezentację filmów, wideoklipów lub własnych mini produkcji w internecie, reklamujący się hasłem Regarder, publier, partager (fr. Oglądać, publikować, dzielić się ), założony w Paryżu we Francji, jako odpowiedź na serwis YouTube. Domena dailymotion.com została zarejestrowana miesiąc po YouTube.

001_P1390756.JPG

EuroNews - tematyczna stacja telewizyjna nadająca co 30 minut doniesienia zarówno z Europy, jak i ze świata z perspektywy europejskiej. Zajmuje się aktualnościami finansowymi, wiadomościami sportowymi, sztuką, kulturą, nauką, pogodą, polityką europejską, recenzjami prasowymi z największych europejskich gazet, ukazuje też dane rynkowe. Euronews jest nadawany 24 godziny na dobę w 10 niekodowanych wersjach językowych oraz 1 kodowanej w języku rumuńskim. To wielojęzyczne podejście uniemożliwia dostęp wszystkich ścieżek językowych we wszystkich krajach oraz wykorzystanie prezenterów w studio. Istnieje też 5 wersji językowych o niepełnym wymiarze czasowym: ukraińska[1], litewska, serbska, rumuńska oraz oryginalna ścieżka językowa. Ta pierwsza powstała 16 listopada 2009 r. w ukraińskiej telewizji publicznej i ukazuję się jako 10-minutowa audycja od poniedziałku do piątku o 17:45. Ta przedostatnia jest realizowana jako 30-minutowy dziennik w TVR 2 w dni powszednie o 9:15. Ostatnia zaś dostępna jest drogą satelitarną.

Toshiba Places będzie ewoluowała w kierunku koncentratora multimediów łączącego transmisję sygnału telewizyjnego oraz wykorzystanie globalnych i lokalnych zasobów sieciowych. W przyszłości nowa generacja aplikacji zapewni większą interakcję i szersze możliwości współdzielenia treści pomiędzy urządzeniami elektronicznymi Toshiba.
 

Ava007

New member
Dzięki. Te ogólne informacje gdzieś już czytałem.
Czyli po polsku nie ma nic..., iPli itp brak, FB i Twitter mnie nie interesują, to chyba jednak zainteresuję się bardziej Panasonikiem (choć Toshiba wygląda lepiej)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak - Toshiba nie kładzie nacisku na multimedia.
Więc zależy jakie masz główne preferencje.
 

Zdzislawbr

New member
Mam model 40Rl933 ogólnie wszystko jest tak jak napisaliście, ale u mnie Skype nie ma, może jest tak że to co jest w Toshiba Places zależy od modelu TV ? A może od tego na jaki kraj jest ustawiony TV ? Ja mam ustawiony na Niemcy, ale wiem że jak się ustawi na inny zmieniają się funkcje np. po ustawieniu na UK pojawia się BBC Player.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Aktualizacja zostanie bardzo prawdopodobnie dodana wraz z premierą serii 938 /968, która jest planowana na koniec października / poczatek listopada. Podobno działa klawiatura i myszka - informacje od Mercha :p
 

_Artek_

New member
Witam. Ja nabyłem 32RL938. Ktoś tu wspominał że można podpiąć myszkę z klawiaturą. Zastanawiam się czy jest sens kupować taki bezprzewodowy zestaw i ewentualnie jakiej firmy. Ma ktoś doświadczenie w tej materii?
 

ander67

New member
Witam w innym wątku czytałem że niektórzy mają iplex i to mnie trochę martwi:) bo w moim 46tl933 brak a to całkiem spora baza filmów. Może ktoś kto ma iplex się wpisze żeby rozwiać wątpliwości.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tl933 jeszcze nie ma. Testowo było wprowadzone chyba na UL863, ale teraz też zniknęło. W sumie - skoro kolejny termin został przesunięty, to ikolejny zapowiedziany już w sumie aż tak ważny nie jest - i tak pewnie nie pojawi się punktualnie :D
 

robrob1

Member
Dzwoniłem dzisiaj na infolinię Toshiby i pani odsyła do serwisu, porażka. Nie wiem po co ta infolinia, skoro nie znają odpowiedzi na podstawowe pytania.
 
G

Galnospoke

Guest
Infolinie Toshiby i Sharpa w Polsce to komedia. Zgadzam sie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry