Toshiba 55ZL1- testy, opinie, informacje, wszystko na temat serii ZL1 (55)

Kampaj

New member
Bez reklam
Po pierwsze Philips powinien mieć(podobnie jak Thomson) po wykupie przez chińczyków ogromne fundusze na rozwój technologii.
W dodatku to co oferował w modelach 40pfl9605 było i tak z wysokiej półki strefowego wygaszania.
Czekamy na model PFL9706 o którym wspomniałeś:)
Tak więc może być wesoło, zalezy od ceny Philipsa.
 

khad

New member
Cena Philipsa raczej i tak nie "przebije" Toshiby. Tosię wprowadzano oficjalnie za 20-21tys. (teraz jest za 16K). 46PFL9705 był wprowadzony, z tego co pamiętam, za ok. 10,5 plus ew. 3D kit za ok. 1,5, czyli razem ok. 12 tys. Jednak kilka miesięcy później był do kupienia za 4999 (uwzglęniając promocję Philips zwrot gotówki 2000zł) w wersji PL, lub w ok. 5K w wersji z tunerem sat. (nie na polski rynek , czyli bez promocji).
Teraz w wielkości 46-47cali za 10K kupisz każdy tv, nawet Loewe, więc nie sądzę, żeby wyskoczyli znowu z taką ceną, chyba, że na samym początku, żeby "spić śmietankę".
Szkoda, że permanentnie stronią od wielkości 55". Wtedy porównanie akurat z ZL byłoby pełniejsze.
Na owoce pracy z Chińczykami w roli głównej chyba jeszcze musimy poczekać do następnej serii. Jest wtedy szansa, że razem zawojują rynek, ale patrząc na rytm wprowadzania nowości mówimy zapewne o tym samym czasie za rok.
Nie wiesz może gdzie będzie można zobaczyć 9706 (poza targami w Berlinie)? Ciekawe, że na niektórych rynkach wydaje się on już być w sprzedaży (przynajmniej jest w sklepach na necie), chyba tylko u nas ze względu na targi go opóźnili (i może na wyprzedaż 9705)...
Też chętnie bym zobaczył testy i porównanie ZL i 9706, ale jak widzisz nawet na test ZL-ki nie mogę się od ponad miesiąca na tym forum doczekać...
 

accu

New member
Bez reklam
Widziałem dzisiaj philipsa 37pfl9606 obraz mnie nie zachwycił, jak sugerowałaby cena:)

Witam,
A jak zaprezentował się dźwięk z podstawy telewizora, a cena zdecydowanie zbyt wysoka.
Według mnie ten produkt nie jest jeszcze dostępny w polskich sklepach internetowych.:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu:
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Tak, to na 100% matryca Samsunga jak wynika z danych producenta :)
co do 37pfl9606 nie sprawdzałem dźwięku, ale musi być rewelacyjny, skoro już model 6606 ma świetny głośnik:)
 

dune2

New member
Bez reklam
Jako ze nie moge znalesc tv z dobrymi katami postanowilem kupic sobie na swieta ta toshibe.Jednak zanim wydam 16 tys chcialbym sie upewnic czy katy sa naprawde bardzo dobre bo nie mam mozliwosci w trojmiescie nigdzie zobaczyc tego tv "na zywo".W testach widze ze chwali sie katy ale jak sie one maja do konkurencji ? Bo wiele osob tez pisze ze sony hx920 ma bardzo dobre katy a ja widze ze ma slabe jak na tv za taka cene.
Tak wiec prosze osoby ktore maja ten tv o jakies info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości to poproś o prezentację w domu.
Przekonasz się że jest to extra model.
A jaki masz sygnał ?
 

dune2

New member
Bez reklam
Mam pelen pakiet UPC z ngrywarka HD.Ale w zwiazku z tym ze dwa tv beda staly blisko siebie na drugi wezme N-ke by miec wiekszy wybor.
Problem w tym ze toshiby nigdzie fizycznie nie ma i to kupno troche w ciemno.
I chce go dla szpanu tylko aby miec tv z 3d i dobrymi katami bo poki co katy to najwieksza bolaczka ledow.

Chyba sobie podaruje toshibe bo raz ze produkowana w polsce a dwa czytam na forum ze w przypadku bad pixela serwis twierdzi ze to w normie.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego dune2 z całym szacunkiem chrzanisz aż miło . To że Toshiba jest produkowana w Polsce to wyróżnienie , a nie dyskwalifikacja . Poza Japonią i Wielką Brytanią oraz może Niemcami , nasze fabryki spełniają o wiele wyższe standardy aniżeli kraje w których się produkuje reszet telewizorów , jak Czechy , Węgry , Słowacja już nie mówie o Chinach . Więc zanim napiszesz takie głupoty to się zastanów nad tym . A co do samej Toshiby ZL1 to pewnie bym się na nią skusił ale jak na telewizor za 14500 zł ma takie same bolączki jak tańsze o wiele LEDY. Do plazmy Panasa VT30 ma dalej daleko jak stąd do nieba . Wiem co pisze . Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale osobiście nie pamiętam bad pikseli już nawet w tanich modelach różnych firm. Więc przy ZL1 możesz być spokojny.
Pytanie raczej o poziom posiadanych środków zakupowych.
Zresztą wystarczy poprosić o prezentacje w domu by się przekonać o wartości zakupu tego modelu.
 

dune2

New member
Bez reklam
Kolego dune2 z całym szacunkiem chrzanisz aż miło . To że Toshiba jest produkowana w Polsce to wyróżnienie , a nie dyskwalifikacja . Poza Japonią i Wielką Brytanią oraz może Niemcami , nasze fabryki spełniają o wiele wyższe standardy aniżeli kraje w których się produkuje reszet telewizorów , jak Czechy , Węgry , Słowacja już nie mówie o Chinach . Więc zanim napiszesz takie głupoty to się zastanów nad tym . A co do samej Toshiby ZL1 to pewnie bym się na nią skusił ale jak na telewizor za 14500 zł ma takie same bolączki jak tańsze o wiele LEDY. Do plazmy Panasa VT30 ma dalej daleko jak stąd do nieba . Wiem co pisze . Pozdrawiam

Z calym brakiem szacunku ale nie jestem twoim kolega i sam chrzanisz.
To ze Toshiba produkowana jest w Polsce to spory minus a nawet ogromny.
Kazdy produkt ktory jest robiony w Polsce ma wyrazny spadek jakosci.
Przykladow mozna mnozyc a pierwszy ktory mi przychodzi na mysl to produkty firmy Braun.
Kolejny szybki przyklad to wykonanie i dopasowanie mebli black red white.
Porownujac z takimi jak Ikea to niebo i ziemia ( ktore produkuja chinczycy)
Wiec daruj sobie swoje durne przemyslenia i pozwol ze to ja bede uznawal co jest zaleta a co wada.
O wiele wyzej stawiam juz dokladnosc chinczykow ktorzy sa mniej zli niz Polacy ktorzy jak cos moga skopac to skopia.

Ale osobiście nie pamiętam bad pikseli już nawet w tanich modelach różnych firm. Więc przy ZL1 możesz być spokojny.
Pytanie raczej o poziom posiadanych środków zakupowych.
Zresztą wystarczy poprosić o prezentacje w domu by się przekonać o wartości zakupu tego modelu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/81234-toshiba-40tl838-martwy-piksel.html

Tutaj sa opisywane przyklady z bad pikselami.
A ze nie pamietasz to sie nie dziwie ale jak Polacy sie za cos wzieli to zapewne przypadkow bedzie wiecej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zgodzę się. Polacy to zdolny naród tyle że z największym obciążeniem wojen na świecie. Znam tysiące wybitnych polaków znanych na całym świecie.
Każda fabryka ma swoje rygory produkcyjne. Byłem w kilku to wiem.
Jeśli produkuje model np Zl1 - robi to w tych samych rygorach we Francji , Japonii czy w Polsce. Dlatego w Polsce mamy najwięcej w Europie fabryk LCD bo jest tu dobrze wyszkolona siła robocza. Trochę sprzedałem telewizorów w ostatnim czasie więc wiem jaka jest wadliwość martwych pikseli.
O jakość ZL1 jestem spokojny bo testowałem go wiele, wiele dni.
 

khad

New member
@dune2
ZL1 to raczej produkt klasy A, albo nawet A++. Z tego co wiem produkują go jedynie w Japonii i u nas.
Jest to najlepszy tv jaki w życiu widziałem.
Kąty patrzenia są świetne, ale jeśli wyświetlisz białe obiekty lub punkty na czarnym ekranie i patrząc pod kątem obszar wokół białych punktów zaczyna się lekko podświetlać (jest tam 512 stref, więc najprawdopodobniej widać lekkie podświetlenie danej strefy wokół białego punktu). Dotyczy to jednak wyłącznie takich "ekstremalnych" obrazów.
Możesz napisać w jakim celu potrzebujesz dużych kątów w tv? Czy chodzi o dużą liczbę osób oglądających go na raz, czy np. o to że w pomieszczeniu, w którym go będziesz używał będziesz oglądał go z różnych miejsc?
Aż przykro, że masz takie doświadczenia z produktami wykonanymi w Polsce... Sądzę, że wiem o czym mówisz pisząc o niskiej jakości, ale zwróć uwagę, że Zelmer, czy Black Red White to marki budżetowe, które, moim zdaniem, nigdy nie miały dobrej renomy, niezależnie od tego gdzie były produkowane.
A co do IKEA - z tego co wiem (miałem okazję być w centrali w 2010) - połowa mebli jest robiona w Polsce i Ikea bardzo sobie to chwali...
 
Do góry