Toshiba 55ZL1- testy, opinie, informacje, wszystko na temat serii ZL1 (55)

Rojaran

New member
Kiki sprawdź proszę jak wygląda współpraca WL863 z zewnętrznym subwooferem oraz jak w praktyce sprawuje się system Audyssey EQ.
 

hesus

New member
Do WL863:
-standardowo: podswietlenie - jak się sprawuje, czy jest równomierne, czy wygaszanie coś daje.
-czy można sterować TV apkami na androida/iOS?
-jaka powłoka ekranu - mocno błyszcząca?
-rozmieszczenie gniazd z tyłu - wszystko do boku/dołu, czy coś do ściany też?
 

skazany88

New member
Ze co toshiba najlepsza bo co bo ma podswietlanie z 512 stref i na tym koniec i to ma sprawic ze jest najlepszy hahahahaha! Najlepszy to bedzie PHIIPS 46 PFL 9706!!!!Telewizor Który ma najlepsza i naggłebsza czern na swiecie dzieki led pro plus bright pro oraz MOTH EYE FILTER nano filter!!!
 

krempla

Member
Ze co toshiba najlepsza bo co bo ma podswietlanie z 512 stref i na tym koniec i to ma sprawic ze jest najlepszy hahahahaha! Najlepszy to bedzie PHIIPS 46 PFL 9706!!!!Telewizor Który ma najlepsza i naggłebsza czern na swiecie dzieki led pro plus bright pro oraz MOTH EYE FILTER nano filter!!!

jak może być najlepszy skoro ma wolne menu, i niezbyt dużą matrycę. faktem jest,żekwitnienia nie ma,ale efekt haloooo jest i to spory.
pzdr

kiki, zrobisz ten test?
 

tokland

New member
Jak zwykle w nowosciach duzo zachwytu niestety czasem przesadnego Toshiba 55ZL1 Cevo nie prezentuje sie tak zachwycająco najsłabiej wypada 3d dużo przesłuchów tv extra ale ustepuje 3d samsungowi jesli chodzi o obraz 3d załaczam link do testu i pozdrawiam.

Toshiba 55ZL1 Cevo
 

khad

New member
Hej tokland, dzięki wielkie za link!
W sumie jednak bardzo liczyłem na to, że obejrzę test tego forum. :(
Odnośnie zaś linka - digital versus jest sponsorowane przez Anglików. Anglicy są zaś bardzo nie zadowoleni (przynajmniej na forach), że ZL-ki u nich będzie - nawet czytałem na ich forach brzydkie komentarze pod adresem Polaków i fabryki w PL (tak jak byśmy mieli coś tu do gadania)...
A sponsor/właściciel - wiadomo - wystarczy poczytać "polskie", tzn. niemieckie gazety motoryzacyjne. Z resztą inne też. Wiadomo, kto zawsze wygrywa...
Nie zrozum mnie jednak źle - im więcej poważnych testów tym lepiej - więc ja się z Twojego linka akurat bardzo cieszę.

A jakiego Samsona masz na myśli? D8000?

Do Kiki: wiem, że to już drugi wątek w którym się dopominam tego samego, ale podziel się może wrażeniami z testu, oki?
 

tokland

New member
Generalnie 3D to gadzet nic wiecej w kazdym tv to jest lipa jak stwierdzili producenci filmowi oświadczyli że 3D sie nie przyjmie nigdy i tez tak mysle bo ograniczenia tej technologii nie daja na to szans wiec jest to zwykła lipa dla małych dzieci i w tej Toshibie jest kiepskie co nie znaczy że tv jest kiepski bo tv jest bardzo dobry ja mam samsunga 55 d 8000 i tez nie jestem do konca zadowolony.
 

khad

New member
A co Ci się nie podoba w D8000?
Przez jakiś czas brałem go pod uwagę przy planowanym zakupie... Myślałem też o Sony 55HX920, LG 55LEX8, Panasonic 55VT30 i oczywiście Toshibie ZL.
Odnośnie testu, który mi podesłałeś to co mnie martwi to nie 3D, o którym akurat mam podobne zdanie (przynajmniej na razie), ale:
- temperatura barw 6100K
- b.duży input lag (a kiedyś Toshiby słynęły z niskiego input laga)
- słaby obraz SD (i DVD)
- odbijająca szyba
ten ostatni mankament odwiódł mnie swego czasu od zakupu LG 55LX9500.
 

tokland

New member
khad to mi sie nie podoba że niewiadomo jak byś ustawiał i kalibrował obraz nie ma tej płynności jaka ja potrzebuje i jaka powinna byc niestety obraz pływa albo szarpie.
 

khad

New member
To współczuję. A co byś wybrał na moim miejscu z listy powyżej? Szukam sprzętu, który będzie 1. super współpracował z komputerem (internet, zdjęcia, filmy, praca -grafika, teksty, tabele, wszystko generalnie - tv robiący za monitor) 2. odtwarzał kablówkę (w tym HD) 3. filmy na blu-ray (w tym od czasu do czasu dla zabawy, może 3D - priorytet generalnie ostatni).
Miałem wrażenie, że ZL będzie dla mnie idealna, ale jeszcze się zastanawiam...
Może jeszcze do listy powyżej mógłbym dorzucić Philips PFL9706, albo LG LW980?
 

wrx

New member
Bez reklam
Generalnie 3D to gadzet nic wiecej w kazdym tv to jest lipa
Nie, nie w kazdym. Nie oszukuj sie.
jak stwierdzili producenci filmowi oświadczyli że 3D sie nie przyjmie nigdy i tez tak mysle
W 1981 roku Bill Gates powiedzial słynne słowa: „Nikt nigdy nie będzie potrzebował więcej niż 640k RAM”.
A pozniej skomputeryzowal swiat.
Ale jakie to ma znaczenie, prawda?
jest to zwykła lipa dla małych dzieci
Kocham takie autorytatywne wypowiedzi, jak Twoje...:eek:k:
 

wrx

New member
Bez reklam
Niczego nie jestem pewien.
Na dzisiaj, tylko tego, ze bede musial umrzec.

Powiedzial, czy nie - 30 lat mu sie to przypisuje, wiec WATPIE, zeby tak nie bylo.
 

khad

New member
Ale masz na myśli konkretny model, czy stwierdzasz tak hipotetycznie :)
Czy może chodzi Ci o porównanie 46" z 55"? (46PFL9706 vs 55ZL1)
 
Do góry