Przyjechał prawdopodobnie najlepszy na świecie TV- Toshiba 55 ZL1-proszę o pytania?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przyjechał prawdopodobnie najlepszy na świecie TV- Toshiba 55 ZL1-proszę o pytania?
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ormacje-wszystko-na-temat-serii-zl1-55-a.html

Proszę o pytania co sprawdzić ?
Co testować ?
Jutro rozpoczynam testy .


001_P1310383.JPG


003_P1310385.JPG


004_P1310386.JPG




007_P1310426.JPG


008_P1310427.JPG


009_P1310428.JPG


Czekam na pytania?
 

andrju75

New member
Witam.A więc KiKi, jak by była taka możliwość to czy można poprosić o sprawdzenie czy faktycznie Resolution+ podnosi jakości treści SD-czy to tylko kolejny gadżet?Jak taki TV radzi sobie z gorszej jakości sygnałem np.analogowym?Jak wygląda jakość 3D podług innych producentów(w wielu TV 3D strasznie migocze obraz co w konsekwencji nie da się dłużej oglądać takiego materiału)?Ciekawe czy faktycznie dostaniemy w tych modelach pełną obsługę filmów z USB((divX, MKV) z polską obsługą czcionki (np.MicroDVD)? Ps.Zainteresowany jestem głównie modelami YL 863G , WL863G -46".Ten drugi będziesz podobno testował (ale 42").
 

bluray

Banned
Pytania:
[1]
Czy ma kanał zwrotny HDMI AUDIO ?
[2]
Czy obsługuje menu AVCHD ? Czyli funkcje tego kontenera.
Nie pytam czy odtwarza pliki *.mts.
[3]
Czy da się zainstalować na tym TV modem LTE mobilnego internetu ?
Może znajdziecie kogoś w Olsztynie z testowym zestawem LTE.
Poszukajcie testerów via POLSAT.
Zresztą nie trzeba LTE.
Pytanie dotyczy czy zainstaluje się bezpośrednio jakikolwiek modem mobilnego netu na wejściu USB.
Uważam bowiem, że w dobie integracji TV z internetem produceńci zapominają o możliwości bezpośredniego implementowania modemów w TV. Ale wyjścia na internetową antenę zewnętrzną brak, więc tej opcji raczej brak.
Z góry dzięki wielkie.
[4]
Jak oceniacie skutki czyli co daje PRO LED 512 w odniesieniu do TV z mniejszą ilością stref ?
[5]
Czy zobaczy external HDD w formacie NTFS czy każe formatować we własnym systemie ?
Jak zwykle nie piszą o formacie ex HDD.
[6]
Czy zapis jest szyfrowany, czy można go dalej obrabiać ?
[7]
Poproszę o ocenę 3D Resolution+; co to daje ? To jest nowość na rynku 3D !
[8]
Jaka matryca ? SAMSUNG ?
[9]
Jak oceniacie pracę SUPER PROCKA CEVO ENGINE ?
Czy wpływa na szybkość menu i ew. input - lag ?
To jest w prostej linii mutant CELL z PS3. Śledziłem uważnie historię tego procesora.
Wspólny projekt SONY/TOSHIBY i IBM (200 mln usd na R&D !) skutkował 8-mio rdzeniowym procesorem AV - CELL. To jeszcze nadal jest rewolucujny procek. Później TOSHIBA kupiła od SONY technologie jego masowej produkcji. Dla zastosowań w telewizorach.

Na margonesie:
Świetny text widać na Waszym foto o 3D:
"Niektóre z osóby oglądających obraz w trybie 3D mogą dostać ataku bądź utraty przytomności ... "
Samobój ... ? Właśnie dlatego musi wygrać pasywne.
Ważne: dla dzieci powyżej 6 lat. Nikt o tym nigdzie nie pisze !
No i pokażcie dalszą część tego screena o aktywnym 3D.

Podaję jeszcze link do trudnej do namierzenia strony www tośka konsumencka:
http://pl.consumer.toshiba.eu/pl/products/tv?load=js#bGVkPW9u
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
@bluray,

Odnośnie Twojego punktu 3. Nie odbierz tego źle ale jaki sens jest zamieszczania obsługi modemu USB do TV - skoro równie dobrze wystarczy Wi-Fi lub LAN (co kto woli) - na rynku jest coraz więcej routerów dla modemów 4G/LTE - i co ważne z dnia na dzień tanieją. Router ma dużo lepszą funkcjonalność - stworzenie sieci domowej, przekierowanie portów do odpowiedniego urządzenia, założenia domeny dynamicznej przy zmiennym IP itp. Moim zdaniem taka funkcja w TV jest zupełnie nie potrzebna - wystarczy Wi-Fi + Lan...
 

bluray

Banned
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Sam mam router.
Ale myślę o "Kowalskim".
Implementacja internetu do TV to właśnie pomysł dla Kowalskich bez kompa.

A opcja SMART TV to najnowszy trend i bardzo chciany. Potwierdzają sprzedawcy.
Więc uważam, ze następny ruch to będzie jednak implementacja modemu (ew. routera) i wyjścia antenowego na tgz. antene kominową.
Mam implementowany modem 3G w netbooku ACER ONE (899 pln).
Bardzo wygodne i znacznie czulszy system antenowy.

Od kiedy wyprowadziłem sie z Wawy na wiochę to mój sposób myslenia o mobilnym necie się bardzo zmianił.
Mam także w testach LTE. Nic lepszego ne widziałem.

Wracając do instrukcji Tośki:
Czyli mecze 3D bez piwka !!! Niezłe.
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
Mam także w testach LTE. Nic lepszego ne widziałem.

Mi też się udało. I szczęśliwie mieszkam 1 km od nadajnika - wyciska mi 60mb na ściąganie i 15mb na wysyłanie przy pingu 25ms. Ale co z tego jak limit w 10 dni idzie się czesać - i to przy testach gdzie jest 50/50GB a w usłudze komercyjnej ma być 5/50GB - to za przeproszeniem w d*** mogą sobie taki limit wsadzić przy takiej przepustowości łącza :D Więc w sierpniu wypowiadam umowę póki można i zostaję przy neostradzie 10mbps, która bądź co bądź ale limitów nie ma ;-)
 

bluray

Banned
Więc w sierpniu wypowiadam umowę póki można
Nie ma jeszcze opcji komercyjnej oferty. Trzeba poczekać.
Ja muszę polegać na wsi na mobilnym necie. LTE nie ma konkurencji.
Nawet w wersji tetstowej.
Mam jeszcze PLAY do 4 Mbps, No Limit w nocy i 19 GB za dnia. Cena 59 pln/m. Ale prędkości są nikczemne 1 - 1,5 Mbps.
BD rip 50 GB ściagałem po nocach 2 tygodnie.
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Można by sprawdzić, czy technologia NET Resolution+ działa, gdyż zgodnie z katalogiem została zainstalowana w modelu ZL1.
Możnaby porównać jakość filmu z youtube między modelem np 55WL768 i 55ZL1 :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecieki , czyli pierwsze wyniki testów....

Oj , możemy zdradzić że będzie się działo.
Niektóre obrazy zwalają na kolana:

015_P1310797.JPG


022_P1310843.JPG


021_P1310887.JPG


003_P1320041.JPG


006_P1310402.JPG



Już wkrótce pełen test
 

skazany88

New member
KIKI sprawdź czy ta toshiba może manipulowac głębią obrazy w prawdziwym sugnale 3D. Czy tylko w konwersji. Bo Philips na 100 % daje mozliwość manipulacji głębia w konwersji jak i w prawdziwym sugnale 3D.
 

skazany88

New member
Ale byłem na stronie Toshiby i Funkcja depth control widnieje tylko przy konwersji z 2d do 2d. czyli prawdopodobnie toshiba nie bedzie mogla manipulowac glebia w prawdziwym sygnale 3d. czyli tylko PHILIPS DA TAKA MOZLIWOSC.
 

pawlao

New member
Ile ta Toshiba wam płaci za te testy??
Nie widzę , żeby w czym kolwiek telewizory tej marki odbiegały od innych, a wy w każdym temacie tylko Toshiba i Toshiba.:p
 

khad

New member
Czy mógłby ktoś podesłać mi link do miejsca w forum, gdzie przeprowadzono test 55ZL1g albo chociaż napisać jak wypadł?
 

redlum

New member
Bez reklam
Testów TV brak (albo ja nie umiem znaleźć). Po dużej ilości porównań i testów w maju, ostatni taki niestety pojawił się 29 maja. Od tamtego czasu dużo zapowiedzi i cisza...
 

masloww

New member
Bez reklam
ano był wysyp testów w marcu i kwietniu, naobiecywali jeszcze więcej, ludzie kasę po-wpłacali i chyba tylko o to chodziło, następne testy za rok jak się abonamenty będą kończyły; a teraz tylko sponsorowane artykuły się tam pojawiają
 

khad

New member
Hej masloww, nie wydaje mi się, żeby testerzy pracujący dla tego forum byli, aż tak pazerni... Telewizor przecież jest - przecież kiki zdjęcia zrobił sam (chyba). Poza tym rozmawiałem z b. fajnym gościem z Tosi PL, który powiedział, że pierwsze testy ZL w Polsce nastąpią właśnie na tym forum.

Kiki? Czy mógłbyś proszę ustosunkować się tego tematu? Jeżeli test nie wyszedł (nie, wiem, telewizor miał wypadek, albo się popsuł, albo pojechałeś na wakacje) to też napisz (chociaż może w ostatnim przypadku to admin będzie więcej wiedział?) cokolwiek, oki?
Ale nie chcę mi się wierzyć, że zostawiłbyś taką gratkę nie przetestowaną. To tak jak by maniakom aut japońskich podstawić do testów najnowszy model Nissana GT-R. Powiedzcie sami - jak długo byście wytrzymali?

Inna sprawa to czy ktoś z forumowiczów w ogóle ten telewizor gdziekolwiek w Polsce w ostatnim czasie (nie na targach, czy zamkniętych prezentacjach) widział?
 
Do góry